GALE SAUERLANDA NA ARD DO 2015 ROKU

Redakcja, boxen.com

2010-02-10

Stacja ARD przedłużyła o trzy lata, do 2015 roku umowę telewizyjną z berlińską grupą bokserską, Sauerland Event. Na mocy tego porozumienia niemiecka "jedynka" będzie transmitować  rocznie od dziesięciu do dwunastu wieczorów bokserskich.

- Cieszymy się  bardzo z kontynuacji naszej owocnej współpracy z Sauerland Event. W grupie Sauerland mamy partnera, który ma czołowych sportowców, wzorcowo działa w zakresie kontroli dopingowych i przy tym jeszcze angażuje się w projekty społeczne i pracę z młodzieżą. - powiedział dyrektor programowy ARD, Volker Herres.

W nowej umowie jest  porozumienie o walce z dopingiem.  Jako pierwsza i jedyna na świecie bokserska stajnia, Sauerland zawarła  daleko idące porozumienie  z Niemiecką Narodową Agencją Antydopingową (NADA). Umowa z NADA zakłada, że bokserzy Sauerlanda oraz ich rywale będą poddawani nie tylko kontrolom po walce, ale także niezapowiedzianym kontrolom podczas obozu treningowego. Pierwszym, który został przyłapany podczas takich kontroli był niedoszły przeciwnik Sebastiana Sylvestra, Hiszpan Pablo Nevascues.

- Porozumienie z NADA jest krokiem milowym dla boksu. Zobowiązaliśmy się do szeroko zakrojonych kontroli. W walce z dopingiem nie ma żadnych kompromisów. - oświadczył Chris Meyer, czołowa postać w zarządzie berlińskiej stajni.