PRZEGLĄD PRASY: NIEWIDOMY SĘDZIA

Redakcja, eurosport

2010-02-08

Po walce Tomasza Adamka z Jasonem Estradą, pojawiły się kontrowersje dotyczące sędziego Lawrence'a Laytona, który punktował 10 wygranych i 2 przegrane rundy dla Polaka. Eksperci nie mają wątpliwości, że walka zakończyła się wygraną Polaka, ale wynik 118:100 wydaje się być przesadzony, jak na tak wyrównany bój.

- Nie chcę krytykować Adamka za ten wynik. To nie jego wina, że jury było ślepe - powiedział Jason Estrada po sobotnim pojedynku, bardzo rozgoryczony swoją porażką.

- Czy werdykt był słuszny? - Myślę, że wygrałem tą walkę różnicą czterech, może pięciu punktów - powiedział Tomasz Adamek po walce.

Jak informuje Europsort, Layton nie jest obcym człowiekiem dla sztabu Adamka. Serwis podaje, że uzyskał nieoficjalną informację na temat dłuższej znajomości  Lawrence'a Laytona z Ziggy'm Rozalsky'm, który reprezentuje Adamka i był w jego narożniku podczas ostatnich pojedynków. Co ciekawe, sędzia rodem z New Jersey był także jednym z jurorów podczas październikowego pojedynku "Górala" z Andrzejem Gołotą w łódzkiej Atlas Arenie. Nie pozostaje nam nic innego, jak poczekać aż głos zabierze Ziggy Rozalski.