TRENER ARREOLI PODGLĄDAŁ ADAMKA

Do zobaczenia w Kalifornii!

Cichym obserwatorem walki Tomasz Adamek – Jason Estrada był trener jego najbliższego rywala, Chrisa Arreoli – Henry Fernandez. Oto jego opinia na tenat tego co zobaczył w ringu, oraz oceny walki i najbliższej przyszłości Polaka w oczach redaktora naczelnego „The Ring”, Joe Santoliquito oraz specjalisty bokserskiego „Sports Illustrated”, Chrisa Mannixa.

Henry Ramirez, trener Chrisa Arreoli:

Adamek wygrał tą walkę. Wiem, że Estrada czuje się pokrzywdzony, ale nikt go nie obrabował, przegrał z lepszym pięsciarzem. Adamek ma bardzo wiele plusów – jest dobrze wyszkolony technicznie, ma kłujący lewy prostu, szybko zmienia pozycję i Chris będzie się musiał przygotować na to, że może spędzi w ringu 12 rund. Obiecuję, że Adamek nie zobaczy grubej wersji Arreoli – Chris nie będzie miał w dniu walki więcej niż 235 funtów. Wiem, że nikt w to nie wierzy, ale tak będzie. Szanse Adamka w walce z moim zawodnikiem? Zobaczymy, ale nie wiem jak Polak da sobie radę z kimś, kto wywiera na nim nieustanną presję i na dodatek bije o wiele razy silniej niż Estrada. Nie ma nawet porównania. Co do miejsca walki – na pewno będziemy walczyć w Kalifornii, na naszych śmieciach. Nie chcemy nawet słuchać o pomysłach walki tutaj, w Newarku. Tomasz, do zabaczenia w Kalifornii!

Joe Santoliquito, naczelny „The Ring”:

Nie mogę się przyzwyczaić  do faktu, że Adamek czysto trafia, a przeciwnik stoi. No ale to waga ciężka, on potrzebuje trochę w nią wrosnąć, choć  z drugiej strony nie wiem czy nie byłby lepszy, gdy tak zrzucił pięć funtów. Bo jego atutem w tej wadze nie będzie jeden silny cios tylko szybkość. Walkę z Estradą wygrał bezdyskusyjnie, najbardziej podobał mi się w ósmej rundzie, kiedy Estrada bił w powietrzne, a Adamek robił uniki, kontrował i tańczył na środku parkietu. Arreola powinien mu pasować, bo to moim zdaniem bardzo chaotycznie walczący, bardzo łatwy do trafienia zawodnik. Wcale nie ma mocnej szczęki bo parę razy Arreolą zachwiało w ostatniej walce przeciwko Brainowi Minto, a kto to  jest Minto przy Adamku? Robimy o nim spory artykuł, niech walczy z Arreolą, a później o tytuł z Davidem Hay’e. To byłaby pewna walka roku.

Chris Mannix, „Sports Illustrated”:

Wygrana Adamka, ja punktowałem pięcioma punktami. Wysłałem właśnie  dwie wiadomości: do szefa Golden Boy Promotions Richarda Schaeffera, że nie mogę uwierzyć, że nie zrobił walki Hopkinsa z Adamkiem , bo miałby w Newark albo Filadelfii 20 tysięcy ludzi i do mojego  przyjaciela Władymira Kliczki, że będzie  miał wkrótce nowego rywala. Adamek nie ma bardzo silnego ciosu, ale może zamęczyć każdego. Walka z Arreolą będzie ciekawa, ale tylko tak długo jak Chris się nie zmęczy. Później będzie istniał tylko Adamek, chyba, że nie ma tak silnej szczęki jak mu się wydaje.

Rozmawiał  w Newark: Przemek Garczarczyk

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: GoldenBoy
Data: 07-02-2010 10:57:27 
Joe Santoliquito, Joe Santoliquito, no jak się tu nie zgodzić !!!!
 Autor komentarza: Peciorak
Data: 07-02-2010 11:00:59 
Budujace opinie, aczkolwiek nie wiem czy nie wybiorcze. Arreola bedzie arcytrudna zapora do przejscia, a tu wiekszosc (rowniez we wczesniejszych artykulach) opisuje go jako ociezalego gumbasa strzelajacego cepami z kondycja na 3-4 rundy. Obysmy sie nie przeliczyli ... ://
 Autor komentarza: Lider
Data: 07-02-2010 11:03:33 
Jak już wcześniej pisałem Arreola może być wygodniejszy dla Adamka niz Estrada.No,chłop ma głowę(wyluzowany,pewny siebie),gdyby takową miał Gołota...
 Autor komentarza: GoldenBoy
Data: 07-02-2010 11:04:04 
"Henry Ramirez: Obiecuję, że Adamek nie zobaczy grubej wersji Arreoli"

może zobaczymy jeszcze Arreole w niższych kategoriach wagowych :D hehe
 Autor komentarza: zin
Data: 07-02-2010 11:05:02 
walka naprawdę była dobra, a rozczarowani są tylko Ci , którzy liczyli na KO , lub TKO ... Estrada był w życiowej formie, bo była to jego największa i być może ostatnia szansa żeby zaistnieć , a Adamek miał za duzo do stracenia, żeby to przegrać i dlatego walczył asekuracyjnie...dlatego walka wyglądała tak , a nie inaczej.
 Autor komentarza: polarny90
Data: 07-02-2010 11:07:15 
Juz nie moge sie doczekac, to bedzie trudniejsza walka.
Adamek ma szanse na zdobycie pasa bo ma w sobie pare mocnych cech...
dwie mocne a zarazem ogromnie szybkie pięśći (tego nikt nie zaprzeczy)
ogromne serce co widac... kazdy ma szanse u kogo tych cech nie brakuje...:)
 Autor komentarza: MyStyle
Data: 07-02-2010 11:08:06 
zinNa pewno w tym co mówisz jest bardzo duzo prawdy która przeniosłą sie na ring
 Autor komentarza: GoldenBoy
Data: 07-02-2010 11:08:35 
Jak ktoś liczy na szybkie TKO czy KO bez zaciętej dobrej walki, to sugeruje oglądać walki BKP oni często walczą z Czechami lub Słowakami a z takimi bokserami można liczyć na szybkie KO, zarówno z jednej jak i drugiej strony :D
 Autor komentarza: bubell
Data: 07-02-2010 11:24:10 
Podgladal? trener?. Mogl ogladac i pewnie widzial.
 Autor komentarza: dziadekBizon
Data: 07-02-2010 11:27:17 
Adamek przyjął kilka mocnych prawych Estrady i nawet nie pojawił sie grymas na twarzy ... on ma żelazną szczęke ... ale z drugiej strony Areola bije mocniej od Estrady. Co by nie było Tomek nie powinien nam dawać okazji do przekonania sie czy jego szczeka jest twardsza od jego piesci. Wiem ze łatwo sie pisze ale ja Tylko zycze mu jak najlepiej.
 Autor komentarza: Ania
Data: 07-02-2010 11:33:22 
Wydaje mi się, że po tych szumnych zapowiedziach o sile ciosu, szybkości nowego ciężkiego Adamka, sporo osób jest zawiedzionych, że cudu nie było. Cudu w postaci nokautu. Adamek stoczył niezłą walkę z bokserem, który zupełnie się go nie bał. Było trochę braków w obronie i kilka razy dostał po głowie, ale ostatecznie pokonał Estradę. Czy to wystarczy na Arreolę i innych ? Czas pokaże. Ja gratuluję ciekawej walki i życzę kolejnych sukcesów.
 Autor komentarza: darszal
Data: 07-02-2010 11:39:13 
Brawo Tomek!!!Dobra walka Tomka a Ci co maja niedosyt niech zrozumieją że Big Six był bardzo niewygodnym rywalem ciężkim do trafienia (a tym bardziej do znokoautowania) i było wiecej jak pewne ze dojdzie do 12 rund walki.
Bardzo przychylne opinie ekspertów nt. Tomka. Z Areola bedzie ciekawa walka w moim odczuciu. Na dzien dzisiejszy Tomek może wygrac z kazdym ciezkim za wyjatkiem Braci K ( Vitek juz bliski emerytury). Mysle ze walka o pas z Hayem powinna byc za rok.
 Autor komentarza: Luton
Data: 07-02-2010 11:40:27 
Brian Minto potrafił momentami puktować Arreole i unikać jego ciosow. Adamek da rade.
 Autor komentarza: bleef
Data: 07-02-2010 11:40:44 
Gratuluję wygranej Tomek,to na pewno było dobre przetarcie przed większymi walkami, na chwilę obecną myślę że Tomasz powinien pozostać przy tej wadze,jego atutami powinny być szybkość,gibkość,elastyczność,dobra praca nóg i szybkie kombinacje ciosów. Estrada był dobrze przygotowany do tej walki. Trudno przewidzieć co będzie się działo podczas walki z Arreolą. Arreola to czołg ,który na pewno będzie wywierał pressing na Adamku,gdybym był na miejscu Crisa to obijałbym Adamka dosłownie wszędzie,nawet po rękach,on te ciosy poczuje. Tomasz napewno przez KO z Arreolą nie wygra,powinien postać na spryt i szybkość. Wszyscy widzieli jak stary Klitschko rozprawił się z Crisem. Jednak Adamek nie ma warunków na prowadzenie takiej walki,Cris napewno będzie gonił w tej walce za Adamkiem i wywierał presję,wydaje mi się że Adamek i Gmitruk przy doborze odpowiedniej strategii nie są na straconej pozycji. Powodzenia !
 Autor komentarza: Hammer5
Data: 07-02-2010 11:47:06 
Mam nadzieję, ze to powrót do korzeni drodzy koledzy. Może wreszcie tam u góry zdali sobie sprawę, co jest w HW najważniejsze. Pamiętacie takie nazwiska jak: Ali, Frazier, Tyson, Patterson, Hollyfield, Dempsey? To byli wielcy zawodnicy, którzy oscylowali w granicach 100 kg (Patterson ważył mniej niż 90 kg).
Waga ok. 100 kg to najbardziej optymalna waga moim zdaniem na HW. Wystarczy, by znokautować, ale nie wystarczy by walczyć tylko opierając się na sile ciosu. TECHNIKA, SZYBKOŚĆ, PRECYZJA I KONDYCJA to największe zalety w boksie.
Pamiętacie jak Frazier posadził na dupę Allego, jak Ali posadził Foremana, Dempsey-Willarda ( coś koło 6 KO w pierwszej rundzie!)? Ci bokserzy bazowali na szybkości, technice i precyzji, mieli żelazną kondycję, bo walczyli znacznie dłużej niż teraz. Siła była tylko dodatkiem, wisienką na torcie.
W dzisiejszych czasach mamy upadek HW, bo brakuje nam właśnie takich bokserów. Wyłazi 120 kg spaślak, który oprócz siły i odporności nie umie nic i on jest pretendentem, bądź mistrzem. Pamiętacie zdobycie pasa przez Wałujewa? Siedziałem sparaliżowany w fotelu i poniewierałem się alkoholem przez resztę wieczoru. Facet reprezentował poziom średniej klasy amatora i został mistrzem świata.
Aby ożywić ten sport potrzeba nam Adamka, Haye i innych lekkich. Oni dają pokaz tego o co w boksie tak naprawdę chodzi
 Autor komentarza: Legionnaire
Data: 07-02-2010 11:48:58 
Arreola nie jest trudniejszym przeciwnikiem od Estrady , ale za to bardziej niebespiecznym, w tej walce do ostatniej rundy zalecana jest pelna koncentracja,niesamowita sila ciosu Arreoli moze w ostatniej rundzie powalic dominujacego w poprzednich starciach przeciwnika.
 Autor komentarza: GoldenBoy
Data: 07-02-2010 11:50:14 
W 12 rundzie Areeola będzie stał i dyszał, a zamach nadchodzącego ciosu będzie sygnalizowany na kilometr.
 Autor komentarza: GoldenBoy
Data: 07-02-2010 11:51:52 
Podpinam się do zdania Hammera5.
 Autor komentarza: Legionnaire
Data: 07-02-2010 11:53:21 
Autor komentarza: GoldenBoy
Data: 07-02-2010 11:50:14
"W 12 rundzie Areeola będzie stał i dyszał, a zamach nadchodzącego ciosu będzie sygnalizowany na kilometr"

Zajebiste podsumowanie, aby tak bylo!

 Autor komentarza: swij
Data: 07-02-2010 11:58:07 


Takiej walki się spodziewałem! to jest hw! tu już ciosy są ciężkie a zawodnicy ważą pona 100 kg, Tomek będzie miał ciężko.
34 lata większa waga i już puchł wczoraj.
Arreola ruszy jeszcze większym impetem niż Estrada, obawiam się o kondycje Górala.
zobaczymy.
najlepszym rozwiązamniem na dzisiaj jest Haye, z nim by mógł się pobić jak równy z równym, ale Haeya najprawdopodobnie obiją bracia i wszystkie pasy będą ich, a Kliczki są niestety dzisiaj poza zasięgiem Adamka.
 Autor komentarza: ferdas
Data: 07-02-2010 11:59:59 
Brawo Tomek!!! Ja rówież jestem za tym co napisał Hammer5. Oby Tomek dał rade również z Arreola.
Ps. Napewno emocje będą i znowu nie będzie można usnąć:)
 Autor komentarza: Sugar
Data: 07-02-2010 12:01:51 
http://www.sport.pl/celebrities/1,83533,7535116,Amerykanskie_media__Arreola_zmiecie_Adamka_z_ringu.html
Oni chyba żartują.
 Autor komentarza: fop
Data: 07-02-2010 12:03:07 
Arreola wcale aż taki wolny nie jest.

Estrada miał formę życia dlaczego Chris ma nie mieć? Jak będzie ważył mniej niż 240 funtów to ma sznse zagonić Tomka na liny i wtedy bez różnicy gdzie uderzy to Tomka zaboli. Ale z drugiej strony można go też na dupe posadzić, tyle, że zależy to od jego formy. Jak się chłopak przygotuje to może być śmiertelnie niebezpieczny. Zresztą Tomek do tych form życia ma ostatnio szczęście, Cunn, Banks, Estrada nawet Gunn był w formie życia ;)
 Autor komentarza: darszal
Data: 07-02-2010 12:03:43 
Arreola jest latwiejszym technicznie przeciwnikiem dla Tomka jego atutami jest presing oraz duz sila ciosu (tu spore niebezpieczenstwo). ale Tomek chyba woli z takimi walczyc i woli. Slabe strony Arroli to kiepska szybkosc i slaba kondycja i tu trzeba te mankamenty max. wykorzystac. Tomek powinien dac sie mu wystrzelac tak żeby spuchl a potem ciagle obijanie i odskok. Ale latwo jest pisac :)
 Autor komentarza: GoldenBoy
Data: 07-02-2010 12:04:11 
Boże daj mu sił aby pokazał że polak jednak potrafi i niech utrze nosa tym wszystkim eXpertom...
 Autor komentarza: Sugar
Data: 07-02-2010 12:05:44 
"Walka z Arreolą będzie ciekawa, ale tylko tak długo jak Chris się nie zmęczy. Później będzie istniał tylko Adamek"
W 100% się z nim zgadzam.
 Autor komentarza: mike86
Data: 07-02-2010 12:06:55 
Adamek musiał wygrac i to zrobił miał duzo do stracenia ok 10 mln zl jak by przegrałn estrada był w dobrej formie teraz areora i HBO mysle ze adaamek zagosci na wizji i wreszcie biedzie miał gpodziwa pensje ...
Oby tak dalej panie tomku

Pisali gdzies na forum ze w XX wieku tylko 12 mistrzów wazyło ponad 100 kg
 Autor komentarza: hartwasz
Data: 07-02-2010 12:16:35 
Panowie przeczytalem wszytkie komentarze dotyczące Estrady i Arreoli z waszej strony i uważam że Ci co myśla ze chris jest wolniejszy i gorszym bokserem od estrady i jedynym atutem to jest mocny cios sa wielkim blędzie i chyba nie widzieli zadnej walki Arreoli. Pan Estrada to poprostu czlowiek z pólki lepszy kelner. Może ktoś powie ze sierpy Chrisa i prawy co posadzil tylu przeciwnikow sa wolniejsze od Tych ciosow co pokazal wczoraj Estrada heheh. Chris posadzil na dupe Mccline ktorym to wladymir spedzil super nudna walke. Walka Chrisa z Vitaly (którego uwazam osobiscie za lepszego od wladka) nie byla zla w jego wykonaniu fakt w ostatnimi czasy nie ma mocnych na dyszle Vitalego. Jestem całym sercem za Adamkiem i zyczę mu wygranej Z Arreola bo to bedzie dopiero prawdziwy i cięzki sprawdzian bo Arreola nie odpuszcza prze do przodu i bije w róznych plaszczyznach w poldystansie sa tam ciosy na dól sierpy i podbródkowe
 Autor komentarza: hartwasz
Data: 07-02-2010 12:20:29 
Estrada nie wytrzymalby 12 rund w chrisem.Co nie znaczy ze Adamek nie pokona Arreoli, Ale bedzie musial bardzo dobrze taktycznie poprowadzic walke miec lepsza kondycje bo arreola bardziej kladzie sie na przeciwnika a co jest bardzo meczace i oczywiscie wiecej lewych prostych.
 Autor komentarza: MaxiKaz
Data: 07-02-2010 12:31:31 
Tak sobie czytam niektórych userów i myślę że niektórym to się nie dogodzi...
Adamkowi miał głowę urwać już Gołota - nie urwał.
Z Estradą to miał być prawdziwy test - Adamek zdał , był znacznie lepszy . Teraz mówi się że Arreola mu urwie łeb - otórz nie urwie!
Ale będzie się mówić że Arreola miał słaby dzień a Adamek życiową formę^^.
Kliczków też spierze a będą mówić że Czakowi Norrisowi to by rady nie dał... Polacy heh
 Autor komentarza: GoldenBoy
Data: 07-02-2010 12:39:23 
Dokładnie... Ale narzekają tylko zatwardziali kibice A.G którzy boją się sukcesów Tomka bo ich legenda będzie strącona z piedestału :)

Wszyscy pozostali cieszą się z obecnych sukcesów i z nadzieją patrzą w przyszłość !!
 Autor komentarza: zin
Data: 07-02-2010 12:40:16 
zaraz będzie powtórka na polsacie sport , więc fajnie będzie obejrzyć sobie tą walkę na chłodno i bez browarka - polecam :)
 Autor komentarza: GoldenBoy
Data: 07-02-2010 12:45:22 
Ja teraz usypiam w pracy więc nie obejrzę sobie jej teraz, ale za pewne przez cały tydzień będzie ona wałkowana na okrągło na PS :P
 Autor komentarza: Niezapominajek
Data: 07-02-2010 12:45:27 
Adamek wyglądał prawie jak Gołota. Zresztą biorąc pod uwagę wzrost obu pięściarzy to waga prawie że zbliżona (mówiąc o Gołocie kiedy był naprawdę dobrze przygotowany (107 kg)

Czasem się wydawało że to jakiś inny bokser tylko ktoś głowę Adamka tam komputerowo zamontował.

 Autor komentarza: karpiks13
Data: 07-02-2010 12:45:57 
Wg mnie Estrada był trudniejszym przeciwnikiem w porównaniu z przyszłą walką z Arreolą. Swoją drogą Estrada po tej walce mimo że przegrał.. powinien wskoczyć na wyższe pozycjhe w rankingach. Pokazał charakter oraz udowodnił że może być groźniejszym rywalem niż te "śmieszne" maskajewy, czagajewy itp..
 Autor komentarza: UrbanHorn
Data: 07-02-2010 12:51:25 
hartwasz... porównywanie walki Tomka z Chrisem do walk Chrisa z kimś tam jest z zasady ułomne. Walkę robi styl i taktyka 2 stron. Stąd też jeden bokser może wypadać skrajnie inaczej w 2 różnych pojedynkach. Zazwyczaj przecież wygrywa ten, który narzuci własną taktykę przeciwnikowi. Trzeba to oczywiście umieć zrobić - tak robi Wladimir, który zaczął święcić sukcesy gdy... stał się nudny. Jemu akurat bijatyka nie wychodziła na dobre i znakomicie realizuję taktykę walki na dystans. Inaczej z Arreolą walczyłby Tuaman, który czuje się lepiej w punktowym bombardowaniu.

Tomek musi jak najszybciej "oswoić" te swoje 100kg, bo póki co widać problem kondycyjny. Twierdzę, że to właśnie kondycja zmuszała go w walce z Estradą do dużej asekuracji w związku z precyzyjnym rozkładaniem sił. Moim zdaniem niezależnie od zaleceń Gmitruka Tomek bał się wejść w wymianę bo czuł, że może opaść z sił. Tomek też nie mógł za bardzo pokazać siły ciosu bo z zasady nie walczy na jeden cios.

W każdym razie jak przyjdzie kondycja to przyjdzie częstsze kopanie mocnymi ciosami. Walka z Estradą miała wyglądać tak jak wyglądała - na dystans, z częstymi lewymi prostymi, uderzanie w tułów i jedynie w niezwykle sprzyjających okolicznościach Tomek miał ryzykować.
 Autor komentarza: Dawcio
Data: 07-02-2010 12:56:28 
Adamek ma szanse z Arreolą ,ale ważna jest cena burritos w McDonald ;).
 Autor komentarza: werdere
Data: 07-02-2010 12:58:34 
Wolałbym zobaczyć Adamka z Tuą :d, nie mniej uważam, że Arreola to również za wysokie progi dla Adamka.

Oczywiście, jeśli Arreola nie będzie przesadzał z burrito ;p
 Autor komentarza: mike86
Data: 07-02-2010 12:59:41 
Mnie zaskoczyła dobra forma autostrady zwłaszcza na poczatku walki do połowy był remis od siódmej zarysowała sie przewaga tomka widac ze jeszcze jest rezerwa w tych 100 kg jeszcze troche pracy na gumach treningów biegowych i bedzie czempion
 Autor komentarza: bimber
Data: 07-02-2010 13:01:22 
Autor komentarza: GoldenBoy
Data: 07-02-2010 12:39:23
Dokładnie... Ale narzekają tylko zatwardziali kibice A.G którzy boją się sukcesów Tomka bo ich legenda będzie strącona z piedestału


ja jestem kibicem AG ale tak samo kibicuje tomkowi jak kiedyś andrew,
nie ma na to reguły myślę że to nie gołota tylko zwykła polska mentalnośc
 Autor komentarza: GoldenBoy
Data: 07-02-2010 13:09:40 
Oczywiście od reguły są zawsze wyjątki, choć ubolewam że tak rzadko.

Pozdrawiam
 Autor komentarza: KarOlinaa
Data: 07-02-2010 13:11:28 
Ale Tomas i tak więcej rund wygrał , bo Estrada dopiero na końcu zaczoł zadawać celne i mocne ciosy. No ale Tomek lepszy , wiadomo mistrz jest tylko jeden , i Tomek pokazał niedowiarką , że da rade ze wszystkimi wygrać. :)
 Autor komentarza: hartwasz
Data: 07-02-2010 13:12:16 
UrbanHorn - nie mówilem jak bedzie wygladać walka Adamek chris tylko przedstawilem styl chrisa który jest zawsze parcie do przodu i meczenie tym rywala z Vitali bylo tak samo tylko ze Vitaly ma dlugie dyszle i wzrost 2 metry i trzymal go na dystans co dla Adamka moze byc trudniejsze. Poprostu przeciwiam sie wypowiedzi ze Estrada to taki trudny rywal a chris to latwy. Porównajcie co osiagna jeden i drugi. Chcialbym zeby Adamek troche wiecej sie oboksowwal w HW zeby nie stalo sie tak ze dostanie mocny cios i zaliczy deski i wtedy bedzie musial dlugo walczyc zeby byc znow wysoko w rangingach.Chcialbym zebysmy mieli mistrza w HW bo juz jeden nie wykorzystal szansy a mial ich tak wiele. Czasów gołoty nie ma co porównywać do dzisiejszych wtedy boks był bardziej krwawych i nie bylo nadmuchanych rekordow.
 Autor komentarza: cezary27
Data: 07-02-2010 13:14:46 
pechem jest to że do walki z Adamkiem wszyscy wychodzą ostatnio w życiowej formie

a

do walk z Kliczkami to każdy jest nieprzygotowany (tu przypominam opinie - moje zdanie jest odrobinę inne)

więc jeśli dojdzie do walki Tomka z którymś z braci to niestety Adamek wyjdzie do ringu nieprzygotowany

dzisiaj gratuluję pokonania Estrady (taktyka niezrealizowana bez założonego presingu ale ważne że wygrana)
 Autor komentarza: hartwasz
Data: 07-02-2010 13:18:07 
dziesiejszy boks bardziej dba o zdrowie bokserów. A gołota powinnien napisac ksiazke o swojej karierze z wyjasnieniami dla kibiców jak tak naprawde bylo. nigdy nie zrozumiem walk z bowe i grantem
 Autor komentarza: szymonides222
Data: 07-02-2010 13:20:46 
Adamek jest zasłaby fizycznie na HW dysproporcja siłowa pomiedzy nim a Areolla czy Kliczko bedzie ogromna, dotego Tomek duzo przyjmuje nielubi jak sie wywiera presje nanim,, jego dziurawa obrona jest niedoprzyjecia w tej wadze, napewno bedzie szybszy od Areolli Kondycyjnie leprzy,ale jest owiele słabszy cios ma słabszy nawet powiem ze przecietny jak na HW , dlatego sadze ze w wadze ciezkiej niezwojuje zaiwle , np Haye który przeszedł z tej samej katogeri co tomek do HW to inna para kaloszy gdyz ma bardzo mocna bombe jest szybszy od Tomka jego obrona jest oniebo leprza , a jego mankamentem jest szczeka, ale wtych aspektach zdaje sobie ztego sprawe i jednak potrafi ja skutecznie chronic gładko wygrał z Valayewem , Tomek to troszeczke taki ciezki na wyrost nasiłe chce zarabiac duze pieniadze i zdaje musie ze ciezka waga jest w jego zasiegu,, moim zdaniem sie jednak myli z Estrada miał problem którego powinien wypunktowac gładziutko i bez zmruzenia okiem był owiele szybszy niepotrafił tego wykorzystac wiele zebrał , jednak te 100 kg to dla tomka zaduzo tomek to zaden naturalny ciezki to pompowany ciezki , Tomek przy swoich fizykalnych mozliwosciach powinien walczyc jak byrd , czyli sucho punktyowac wolnych jak słoni ciezkich Tomek niepotrafi tak walczyc jest mometami statyczny duzo przyjmuje, Mocna szczeka i psychika to zamało,, mysle ze w nastepnej walce polegnie sromotnie z Areolla, i na moje oko walka w kietniu jest zawczesna jak dla Tomka
 Autor komentarza: mike86
Data: 07-02-2010 13:23:33 
Areora jest łatwiejszy do trafienia niz estrada jest wolniejszy ma wieksza siłe a co za tym idzie cios ale jak tomek nie bedzie wdawał sie w zapasy wypunktuje crisa poprostu go obije ... a walka o pas to do czego tomek nas przyzwyczalił totalna wojna tak mi sie wydaje
 Autor komentarza: przemas24
Data: 07-02-2010 13:24:16 
No tak w kilku rundach Adamek uciekał przed goniącym go Estradą ( jak się nie ma siły trzeba sprytem) a po walce powiedział że to amerykanin nie chciał walczyć.
Ciekawe co by się stało gdyby weszli w poważniejszą wymianę co miało miejsce w potyczce Estrady z rosjaninem

Liczyłem na to że Tomasz zaboksuje na podobnym poziomie jednak tak się nie stało. Rosjanin walczył 10 rund z amerykaninem i wiele razy trafił go bardzo mocno tak że Estrada miał strach w oczach. Adamek mu ani razu nie zagroził żadnym ciosem. Wszystko spływało jak po kaczce.

Rosjanin w 10 rundzie miał Estradę niemal na deskach

Ciągłe nudne trzymanie dystansu punktowanie i generalnie zawód
Zdziwiła mnie też słabsza niż zwykle wydolność Górala.
Arreola? To może być początek końca.
 Autor komentarza: Sake1986
Data: 07-02-2010 13:26:31 
ojej komentarze jak zwykle...i tak zle i tak nie dobrze.
 Autor komentarza: Ysztyyszty
Data: 07-02-2010 13:26:38 
A ja walkę Tomka oceniam jak najbardziej pozytywnie... uważam że 9,10 i 12 rundę przegrał, były 2,3 rundy remisowe,resztę wygrał Adamek... Ładnie to wyglądało jak Tomek bił lewą ręką i myślę,że trochę za mało jej używał... Natomiast cieszy mnie to,że Tomek w ciężkiej widać że nie boi się wymian (na ogól jak już one były wychodził z nich zwycięsko z tak wielkim gościem jak Estrada)... Ogólnie z kondycją przesadzacie Tomek bił dość często a w 12 rundzie nie widać po nim było jakiegoś wielkiego zmęczenia było OK. Z Arreolą myślę,że Tomek wygra... Taktyka podobna do Bella i w końcowych rundach Chris będzie już dla Tomka tylko workiem treningowym... Natomiast do walk z Kliczkami nie ma co na razie komentować Tomek dopiero uczy się wagi ciężkiej... Za 2-3 walki będziemy mogli powiedzieć więcej... Bo szczerze mówiąc wcześniej Tomek nie ma szans z Kliczkami taka moja opinia
 Autor komentarza: GoldenBoy
Data: 07-02-2010 13:35:00 
Przemas24 nie sztuką jest wygrać i zejść z ringu z rozkwaszoną twarzą, sztuką jest tak boksować aby wygrać i na drugi dzień wstać rano bez grymasów bólu na twarzy i guzów na głowie !!
 Autor komentarza: mike86
Data: 07-02-2010 13:38:22 
Ja tez wolałbym walke z heyem niz kliczkami byłaby to naprawde ciekawa walka i predzej czy pózniej do niej dojdzie ... z kliczkami trza by było wymyslec super taktyke ale w sporcie nie ma rzeczy niemożliwych
 Autor komentarza: kuba2
Data: 07-02-2010 13:47:15 
Mysłe, że Tomek ma szansę z małymi ciężkimi - z Powietkinem, Chambersem, Haye (ale tu Anglik byłby zdecydowanym faworytem) Szagajewem itp natomiast Kliczkowie są poza zasięgiem i mysle, że tak na poważnie to Main Events wcale nie będzie dązyć do walk z nimi tylko poczeka na rozwój sytuacji. Na szczęście dla Adamka w dzisiejszych czasach nie trzeba wygrywać z najlepszy,i (najtrudniejszymi) rywalami żeby toczyć wielkie walki i być gwiazdą dywizji.
Arreola jest w zasięgu Adamka ale bedzie na pewno bardziej niebezpieczny niż Estrada.
 Autor komentarza: fop
Data: 07-02-2010 13:48:20 
http://www.eastsideboxing.com/ TU JEST ZAPIS KONFERENCJI PO WALCE - oczywiście angielski, tylko dzwięk.
 Autor komentarza: wulkan2
Data: 07-02-2010 14:00:32 
Witam wszystkich fanów boksu, nie wiem czy się ze mną zgodzicie ale uważam że Tomek powinien poprawić siłę ciosu, jeżeli chodzi o szybkość i technikę jaka dysponuje jest wszystko ok, moi zdaniem potrzeby jest trochę mocniejszy prawy.
 Autor komentarza: ziemek
Data: 07-02-2010 14:01:35 
Ważne żeby pokonał teraz Arreole,potem zaczną sie nim martwić Haye i bracia. Chociaż z nimi to może za 2 lata. Bo z Haye'm to chciałbym koło sierpnia,września
 Autor komentarza: Sake1986
Data: 07-02-2010 14:02:38 
niezle sie pieni:D
 Autor komentarza: Luton
Data: 07-02-2010 14:03:01 
Arreola miałby ważyć mniej, niż Prime Estrada ?? hehehhehe w walce mistrzowskiej wniósł 251, a z Adamkiem ma być 235 ? Nie wierze w ten wyczyn
 Autor komentarza: tutankhamon
Data: 07-02-2010 14:11:55 
Muszę przyznać, że trochę się zmartwilem wczoraj. Adamek nadal ma tendencje do zebrania 3-4 czyściutkich bomb od przeciwnika w każdej walce. Klasycznie: lewy sierpowy albo prawy prosty. O ile z Briggsem czy Estradą, który ma watę w lapach (choć nie wygląda), to moglo się jeszcze udać, to mam pewne obawy co do kondycji Adamka jak zahaczy go choć jednym takim Arreola:/
 Autor komentarza: Legionnaire
Data: 07-02-2010 14:20:45 
Bardzo nisko opuszczona lewa reka Adamka daje powod do zmartwienia z silniej bijacym przeciwnikiem jak np. Arreola bylo by to wielkim zagrozeniem, czas nad tym popracowac.
 Autor komentarza: zin
Data: 07-02-2010 14:26:15 
obejrzałem sobie przed chwila jeszcze raz tę walkę , jak dla mnie Adamek całkiem dobrze się spisał ... trzeba pamiętać, że to w sumie tak naprawdę jego debiut i pewnie sam dokladnie nie wiedział , jak to zniesie... zawalczył asekuracyjnie, ale to na Estradę wystarczyło i o to chodzi ... dziwią mnie niektóre komentarze, że zbiera ... dziwne by było , gdyby go Estrada ani razu nie trafił przez 12 rund... na pewnym poziomie każdy coś musi zebrać... porównywanie tej walki z walką Estrady z Povietkinem , to nieporozumienie...wtedy Estrada miał tylko 3 tygodnie na przygotowanie do walki , no i zmiana klimatyczna, więc na pewno był w duzo gorszej formie, o czym też świadczy waga.
 Autor komentarza: Nasta900
Data: 07-02-2010 14:28:05 
http://sport.onet.pl/0,1248744,141355,21,13,0,0,fotoreportaz.html

i co Tomek nei ma muskulatury....?wyglada jak CV.....ta jasne a ja jestem Stevie Wonder
 Autor komentarza: zin
Data: 07-02-2010 14:28:18 
podobało mi sie też to , ze Adamek nieźle poprawił balans...
 Autor komentarza: zin
Data: 07-02-2010 14:39:27 
Estrada w wywiadzie dla prasy po walce :

“Jestem wykończony psychicznie. Pracowałem tak ciężko, aby przygotować się do tej walki i zasłużyłem na wygraną. To ja powinienem wygrać tę walkę. Nigdy jeszcze w swoim życiu tak ciężko nie trenowałem. Po usłyszeniu werdyktu nie mogłem przestać płakać w szatni. Nie ma takiej możliwości, że to Adamek wygrał tę walkę, Jeśli tak myślicie, nie jesteście obiektywni… Nie miało znaczenia ile ciosów bym zadał, werdykt był stronniczy I przesadzony…"
 Autor komentarza: Deter
Data: 07-02-2010 14:43:36 
Drogi Przemysławie Garczarczyku.
Piszemy "tę walkę", a nie "tą walkę". Wydaje mi się, że redagowanie wymaga znajomości języka ojczystego.
 Autor komentarza: GoldenBoy
Data: 07-02-2010 14:43:43 
Od kiedy intensywność treningu gwarantuje zwycięstwo w walce ??
 Autor komentarza: zin
Data: 07-02-2010 14:51:49 
Ja nie wiem , ale to narzekanie po slusznie przegranej walce, to jakaś przypadłość ciemnoskórych ;)
 Autor komentarza: SkazanyNaInstynkt
Data: 07-02-2010 15:04:14 
czekam na statystyki ciosów :)
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 07-02-2010 15:05:11 
Tomek wygral te walke zasluzenie!!..Oczywiscie punktowanie 118 do 110 nie odzwierciedlalo przebiegu walki!!..Mysle jednak ze KO w wadze ciezkiej to w wykonaniu Tomka ogladac juz nie bedziemy..Cios naprawde mizerny mimo twardej glowy Estrady..Mimo tez swoich 100 kilo dalej jest malym chlopcem!Zycze Tomkowi jak najlepiej i nie chce byc odebrany jako maruder i ze narzekam ale Tomek naprawde nie jest stworzony do tej kategorii..
 Autor komentarza: cezary27
Data: 07-02-2010 15:06:40 
w sumie Tomek wchodząc w wagę CW też na początku nie przewracał a przyszło to z czasem -

teraz wygrał i to najważniejsze (że nie przegrał) po walce z Arreolą uzupełnimy wiedzę. Dzisiaj poradził sobie z wyszkolonym, szybkim i niewygodnym Jasonem a za 11 tygodni dowiemy się jak radzi sobie z nieustępliwością i okrutną siłą
tak czy inaczej trzeba się cieszyć bo wstydzić się nie ma czego.
 Autor komentarza: SzogunLBN
Data: 07-02-2010 15:10:34 
lukaszenko ameryki nie odkryłes ze nei ejst stworzony do tej kategrori.
Ale co chłopaczyna miał zrobic jak nie am wiekszych perspektyw w Cruizer... I tak dobrze sobie radzi, mysle ze tytuł chempiona jest w zasiegu ręki ale dopiero teraz zaczną sie prawdziwe schody
 Autor komentarza: mike86
Data: 07-02-2010 15:12:24 
czytałem ze za walke z gołotom dostał wiecej niż za trzy walki w cw łacznie
 Autor komentarza: zin
Data: 07-02-2010 15:12:39 
lukaszenko , faktycznie marudzisz ;)
 Autor komentarza: Rob6
Data: 07-02-2010 15:12:49 
to wszystko na co stac Adamka w tej wadze mistrzem nie bedzie niech wraca do junior ciezkiej bo zawodnicy z pierwszej 5 zrobia mu krzywde
 Autor komentarza: zin
Data: 07-02-2010 15:14:20 
poczekajmy, to jego tak naprawdę pierwsza walka w HW i zobaczymy jak poradzi sobie z Arreolą
 Autor komentarza: SkazanyNaInstynkt
Data: 07-02-2010 15:15:40 
jemu nie tobie... Adamek ma jaja i stawia sobie wyzwania i prawidłowo, za to powinno się go szanować.
 Autor komentarza: zin
Data: 07-02-2010 15:17:00 
jeżeli Estrada stworzony jest do ciężkiej , to ja nie widzę powodów dlaczego Adamek, który go pokonał, miałby nie być stworzony do HW ?
 Autor komentarza: SzogunLBN
Data: 07-02-2010 15:18:23 
Kibice jezeli ogladaliscie walke estrady z powietkinem to zapraszam do dyskusji!!

Kto wedłog was wypadł lepiej w konfrontacji z Estradą, Tomek czy Powietkin?? Pamietajcie tylko ze Estrada miał niecały miesiąc na przygotowanie sie do walki z rosjaninem.

Prosze tylko o obiektywne zdanie!!Bo jak wiadomo wszyscy jestesmy za Tomkiem
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 07-02-2010 15:19:11 
Panowie jeszcze raz chce podkreslic!..Tomek dal naprawde dobra walke i chwala mu za to!Ale jesli w walce z Estrada nie balem sie o Gorala tak z innymi duzymi ciezkimi naprawde beda schody..Tomek moze punktowac ale troche jest tak ze bez ciosu ciezko bedzie skonczyc rywala za to na nim bedzie wisialo widmo porazki przez KO..Zycze mu jak najlepiej mam nadzieje ze bedzie sobie radzil ale na te wage ktora zrobil sami musicie przyznac ze gdzies tego ciosu nie ma!..Czas pokaze..Areolla jest do wypunktowania bo jest statyczny i wolny ale po Chrisie bedzie juz jazda..
 Autor komentarza: drag
Data: 07-02-2010 15:20:58 
http://www.youtube.com/watch?v=_LQ38cQf5Co

Areolla 229 funtow na wazeniu przed ta walka
 Autor komentarza: zin
Data: 07-02-2010 15:21:32 
Jak Adamka chcecie odesłać do CW , bo nie jest stworzony do HW , to powinniście to też polecić Estradzie niech też idzie do CW, bo przecież jest gorszym od Adamka i innym "mniejszym ciężkim", a w HW niech zostaną sami powyżej 120 kg ;)
Zamiast się cieszyć z tak naprawde pierwszej wygranej Adamka w HW, to już narzekają - echhhh ;P
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 07-02-2010 15:24:04 
SzogunLBN
Moim zdaniem Tomek pokazal sie z lepszej strony w tej walce!..Byl szybki, bil kombinacyjnie choc Povietkin z tego co pamieatm kolo 10 rundy byl bliski wygrania przed czasem z Estrada a przynajmniej nim wstrzasnal..Naprawde dobra walka Tomka i zasluzone zwyciestwo..Tomek tez poprawil nieco obrone a mimo tego zebral troszke i teraz pytanie..Jak zareaguje na mega ciosy prawdziwych ciezkich??..samemu nie bedac w stanie ich zdyscyplinowac..
 Autor komentarza: zin
Data: 07-02-2010 15:26:39 
lukaszenko , a skąd Ty wiesz , że tak źle jest z ciosem Adamka???...na podstawie tej jednej walki ???... oglądałeś ostatnią walkę Włodka z Johnsonem???... pewnie też ma watę w łapach, bo urwał łba , a przecież Włodek zadał 141 mocnych i celnych ciosów ;>
 Autor komentarza: cezary27
Data: 07-02-2010 15:28:15 
lukaszenko
nie prawdziwych ciężkich bo Estrada takim jest od zawsze - jeśli już to ciężkich z kowadłem w łapie -
 Autor komentarza: zin
Data: 07-02-2010 15:32:02 
po prostu są niektórzy typu Estrada , Johnson , którzy świetnie amortyzują uderzenia i one im wielkiej krzywdy nie robią ... Włodek chciał usilnie znokautować Johnsona, ale jego ciosy nie robiły na nim wrażnia, a przpier..... przecież czym ma. Estrada to też podobny klocek. Poza tym Adamek zawalczył bardzo asekuracyjnie, bo pewnie obawiał się czy mu wystarczy sił.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 07-02-2010 15:32:20 
zin
Z Johnsonem walczyl Vitalij;)..Ale przypuszczam ze to nieswiadoma pomylka z Twojej strony..Troszke to jest inaczej..Johnson bardzo duzo zbieral ale na rekawice, robil swietne uniki, balanswoal cialem i odchylal umiejetnie glowe przez co amortyzowal ciosy Vitalija..W ogole Johnson mega dobry jest w obronie..Smiem jednak twierdzic ze Vitek nieco juz tez rdzewieje bo pare ciosw doszlo na czysto i krzywdy Johnsonowi one nie zrobily..Powiem tak..Techniczne Adamek prezentuje wysoki poziom ale jesli chodzi o przygotowanie silowe to spodziewalem sie zobaczyc cos wiecej..Oczywsicie to tylko moje subiektywne zdanie i nie umiejsza to sukcesu Tomka bo Estrada naprawde nie jest jakims kelnerem i naprawde byl niezle przygotowany a takze bardzo szybki jak na ciezka..
 Autor komentarza: zin
Data: 07-02-2010 15:33:29 
dlatego dajcie mu trochę powalczyć w HW , a nie od razu odsyłacie go do CW, bo się nie nadaje.
 Autor komentarza: SzogunLBN
Data: 07-02-2010 15:33:35 
Pamietajcie ze estrada nie lezał nigdy na deskach!! Twardy łeb i masa tez robi swoje. Nie oszukujmy sie, estrada napewno odczuł te ciosy. Jezeli by nie zrobiły by na nim wiekszego wrazenia to odrazu rzuciłby sie do ataku bo niemialby nic do stracenia. Widac było ze czuje respect:)
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 07-02-2010 15:34:02 
cezary27
No tak walsciwie tak..Chodzilo mi o ciezkich ktorzy potrafia uderzyc..W koncu ta kategoria z tego slynnie ze padaja ciezkie ciosy..
 Autor komentarza: cezary27
Data: 07-02-2010 15:34:36 
pany tak na spokojnie to jest dobrze
poprostu były oczekiwania że Tomek będzie dużo szybszy od Estrady
(Estrada twierdził że będzie szybszy od Adamka) - więc jest dobrze że Estrada jednak nie był szybszy bo mogło się okazać że np. jest Adamek wolniejszy
 Autor komentarza: endriu
Data: 07-02-2010 15:35:43 
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 07-02-2010 15:37:13 
Tomek szybkosciowo imponuje jak na te sto kilo..Na pewno obok Haye sa to najszybsi piesciarze wagi ciezkiej..
 Autor komentarza: zin
Data: 07-02-2010 15:37:25 
lukaszenko , sorry , masz rację że Vitali .... w sumie jeden ch%$ , oboje mają czym przywalić ;)
 Autor komentarza: Markoss
Data: 07-02-2010 15:38:59 
Adamek wygrał jak najbardziej zasłuzenie pokazał kawał boksu na przyzwoitym poziomie. Estrada był bardzo niewygodnym zawodnikiem i dużo lepszym niz odzwierciedla to jego rekord. Adamek jednak zupełnie niepotrzebnie przyjał pare mocnych strzałów co w kontekscie walki z Arreolą moze troche martwić bo kto jak kto ale Cristobal to jebnięcie ma i do tego bije seriami. Ogólnie postawe Adamka poza kilkoma momentami w których "przysnął" oceniam jak najbardziej pozytywnie. On juz jest pieściarzem ukształtowanym więc raczej swojego stylu boksowania nie zmieni a szkoda bo teraz w HW mocne ciosy mogą przelać czarę ciosów kumulowanych w głowie Tomka od pierwszej walki z Briggsem.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 07-02-2010 15:41:23 
zin
W moim odczuciu Wlad ma lepsze kowadlo..ale zgadza sie Vitek tez potrafi trzepnac..
 Autor komentarza: SzogunLBN
Data: 07-02-2010 15:43:31 
za godzinke ejst powtorka walki na polsacie. ja takie walki mogłbym ogladac na okragło
 Autor komentarza: cezary27
Data: 07-02-2010 15:46:01 
lukaszenko trudno powidzieć który z Braci ma cięższe kowadło - na pewno Wlad więcej techniki, Vitek kamień ma na karku
 Autor komentarza: zin
Data: 07-02-2010 15:46:31 
To , że Estradzie udało się kilka razy trafić czysto Adamka , nie znaczy wcale , że uda się to samo Arreoli , bo jest dużo wolniejszy. Arreola będzie niebezpieczny tylko w pierwszych rundach, a nie wierze w to , co pierdzieli jego trener, że nie zobaczymy grubej wersji Arreoli. Będzie pewnie spasły , bo zlekceważy Adamka i nie odmówi sobie burritos w McDonald ;)
 Autor komentarza: cezary27
Data: 07-02-2010 15:47:07 
choć może na dzień dzisiejszy to Wlad mocniej tłucze niż Vituś
 Autor komentarza: Volt
Data: 07-02-2010 15:49:49 
zauwazyliscie ze Adamek urósł, podali 190 cm, 6 stóp i 3 cale heh
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 07-02-2010 15:51:02 
cezary27
To co ja mysle to ze Wlad mocnijeszy cios za to Vito granitowa szczena..Oczywsicie tak jak napisales Waldek jest bardzej technicznie ociosany..Tak czy owak ani z jednym ani z drugim nie widze Tomka w walce o tytul..Przed walka z Estrada dawalem szanse Adamkowi z Vitkiem..Teraz troche mnie ta walka otrzezwila..Mysle ze tytul jest w zasiegu ale np zdobyty na Dawidzie Haye..Mogla by byc to walka roku..Haye ma podejzana szczeke i tu Tomek mialby swa szanse..
 Autor komentarza: cezary27
Data: 07-02-2010 15:51:40 
bo tam wszystko jest większe jakby pojechał tam Wałkoń to mógłby mieć ze 220
 Autor komentarza: kazan
Data: 07-02-2010 15:52:26 
Panowie, zastanawianie się jak Tomek zareagowałby na ciosy "prawdziwych" ciężkich jest trochę bezsensownym gdybaniem. Może dopiero przy Arreoli ktoś powie, że to dopiero pierwszy prawdziwy pojedynek w ciężkiej? Tak jak sam Tomek mówił, każdy pięściarz jest inny, każdy ma swoje atuty i słabe punkty. Jeden nie ma ciężkiej ręki, ale jest zwinny i szybki, drugi ma ciężką łapę, ale jest statyczny. Nawet Kliczkowie nie są bokserami kompletnymi. Na dzień dzisiejszy chyba najlepszy arsenał ma Władek. Jest szybki, silny, myśli w ringu i ma świetne warunki fizyczne. Ma również podejrzaną szczękę. Wypracował jednak taktykę, dzięki której borni jej jak Częstochowy. Witek jest bardzo silny, ma poteżny cios, ale jest już coraz wolniejszy i zaczyna rdzewieć. D. Haye najmocniejszy jest w gębie. Na razie udowodnił niewiele z tego co mówi. Wg. mnie właśnie ten trzeci byłby dla Tomka najłatwiejszym przeciwnikiem (co nie znaczy, że łatwym). Ja jestem bardzo zadowolony z występu Tomka, bardziej podobał mi się w tej walce niż np. z Banksem, gdzie sposób na przeciwnika znalazł dopiero od 5 rundy. Z Estradą od początku do końca wiedział co robić i robił to, a Jason naprawdę ładnie walczył. Estarda poskładałby każdego polskiego ciężkiego (chyba nawet włącznie z Sosnowskim). Jeszcze jedna sprawa - Tomek w ciężkiej fizycznie prezentuje się lepiej niż w CW. Naprawdę podobała mi sie wczoraj jego muskulatura, która nawet na jego jasnym ciele była dobrze widoczna. Teraz już w ramach podsumowania - czekajmy na kolejne walki Tomka i nie szkajmy dziury w całym (chodzi o tzw. prawdziwych ciężkich). Z Górala będzie jeszcze wiele radości :)
 Autor komentarza: cezary27
Data: 07-02-2010 15:53:04 
lukaszenko
dokładnie tak - Haye yes, Kliczko no
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 07-02-2010 15:55:36 
Oczywsicie Haye to tez mega trudne wyzwanie ale mysle ze dla Adamka, z jego sercem do walki, szybkoscia technika moglby dac mega super walke z Haye..
 Autor komentarza: mike86
Data: 07-02-2010 15:57:27 
Podniecacie sie tymi kliczkami jak by byli legendami boksu
 Autor komentarza: bebzon
Data: 07-02-2010 15:59:35 
Dla mnie narzekanie niektórych "kibiców" Adamka jest śmieszne.. Tak jak ktos tu wcześniej powiedział, nawet po walce z Arreolą powiedzą ze nie był to prawdziwy test bo Chris był za wolny i statyczny. Test w wadze cieżkiej Tomek już miał i moge stwierdzić że Arreola i Haye sa w jego zasięgu. Z braci Kliczko raczej Vitek, Wladimir moze za jakiś czas.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 07-02-2010 15:59:49 
mike86
W obecnej HV to sa wlasnie legendy..Zauwaz ze od dluzszego czasu nie ma dla nich zawodnika!
 Autor komentarza: kazan
Data: 07-02-2010 16:01:23 
mike86 - faty są takie, że zdominowali HW w swoim czasie jak mało kto i czy Ci się to podoba czy nie, to do historii boksu przejdą i zamją tam ważne miejsce.
 Autor komentarza: cezary27
Data: 07-02-2010 16:03:02 
no jasne - piszemy o szansach nie o pewniakach

ciekawy jestem co powiedział by dzisiaj Kulej na temat swojej wypowiedzi "Adamek może pokonać Kliczków" chociaż to stwierdzenie może to tylko może

on tak się wypowiada że zero konkretności że albo tak albo siak

jakby go zapytać czy ile majątku postawi na ewentualną wygraną Adamka z Haye a ile postawi majątku na z Kliczkami to wtedy się dowiemy jakie jest to "może"
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 07-02-2010 16:06:13 
Pan Kulej porownuje Adamka do Hollego co jest absurdalne chocby ze wzgledu na to ze bokserzy Ci prezentuja zupelnie inny styl..Nie chce sie czepiac i byc zlosliwy ale wczoraj na gali w Rzeszowie Pan Jurek sie nie popisal mowiac o pasku ktory byl stawka walki Cygana heheh..troche zaczal kaleczyc;)..Ale luz niezle sobie bez Kostyry radzil..
 Autor komentarza: mike86
Data: 07-02-2010 16:06:52 
chyba na ukrainie lenox holfield tyson dla mnie to fizole bez błysku poprostu HW kuleje takie czasy ale to moja opinia moze sie myle
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 07-02-2010 16:08:15 
mike86
Na pewno HV kuleje skoro do niedawna polciezki Tomasz Adamek mysli o tytule w tej kategorii..
 Autor komentarza: cezary27
Data: 07-02-2010 16:09:51 
osobiście to obiektywnie należało by powiedzieć "Adamek może pokonać Kliczków ale jest to mało prawdopodobne" wypowiedź jest bez podlizywania się Tomkowi
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 07-02-2010 16:10:56 
cezary27
Ty pewnie tez bys mogl pokonac ale na ile jest to prawdopodobne???;)
Pozdro
 Autor komentarza: kazan
Data: 07-02-2010 16:14:32 
http://www.sport.pl/sport/1,65025,7535116,Amerykanskie_media__Arreola_zmiecie_Adamka_z_ringu.html

Chyba coś się Amerykańskim mediom pomyliło z Arreolą. Robią z niego geniusza boksu, oby Tomek im oczy otworzył.
 Autor komentarza: cezary27
Data: 07-02-2010 16:15:34 
"cezary27
Ty pewnie tez bys mogl pokonac ale na ile jest to prawdopodobne???;)
Pozdro"
nieskończenie mało prawdopodobne - np. przypadek zawału serca Kliczki w pierwszej rundzie

czyli to się nazywa bez szans
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 07-02-2010 16:18:24 
Otoz to;)))
 Autor komentarza: kazan
Data: 07-02-2010 16:18:46 
wg. Amerykańskich mediów Adamek był w walce z JE otyły, a ich bokser o wyglądzie modela - Chri Arreola zmiecie go z ringu. Śmiech na sali. Amerykanie chyba naprawdę wszystko widzą po swojemu.
 Autor komentarza: mike86
Data: 07-02-2010 16:22:13 
Ameryka dmucha chucha na swojego najlepszego ciezkiego a wiec tomek uwazaj na wynik sedziów bo to róznie bywa
 Autor komentarza: pragaa
Data: 07-02-2010 16:23:06 
podziwiać trzeba jedno który bokser w trzeciej walce w wadze ciężkiej bierze arreole oczywiscie jeśli do tej walki dojdzie to co robi adamek nie mieści się w głowie on idzie w himalaje zimą pełen podziw
 Autor komentarza: zin
Data: 07-02-2010 16:28:30 
trochę komentarzy z zagranicznych for , jak lecą :

"Adamek jest wielkim wojownikiem,ale nie jest naturalnym cięzkim, jednak nadal ma tyle umiejętności, aby pokonać Estrade. Zdominował CW , ale potrzebuje pieniedzy , a CW jest big shit , więc zobaczymy , co dalej "

"Będziemy na pewno wiedzieć więcej o tym, gdzie Adameck stoi w wadze ciężkiej, po walce z Arreola. Jeśli wygra, to zasługuje on na Haye. W przeciwnym razie powinien przejść na emeryturę lub z powrotem w dół do cruiser."

"Cieszę się, że Estrada dał Adamek trudna walkę .Thomasz uczy się, że w ciężkiej nie tak łatwo zarobić"

"Witamy w przeciętności Thomasz. To się dzieje, gdy wielki myśliwiec ze swego naturalnej wagi idzie wyżej. Adamek mogł być jednym z największych cruiserweightów w historii boksu. To źle."

"Povetkin dał lepszą walkę niż Adamek, byłoby wspaniale zobaczyć Adamek vs Povetkin. Povetkin prawdopodobnie wygrałby przez ko"

"Teraz wiem dlaczego Estrade nie chcą nigdzie pokazywać w TV , bo jedyne co ma wielkie , to wielką paszczę"

"Arreola jest wolniejszy i mniej wykwalifikowanych niż Estrada - ale jest jedna rzecz, która może spowodować problemy dla Adamek: moc. "

"Jeśli chodzi o Adamek vs Arreola, trudno powiedzieć. Arreola jest zupełnie inny niz Estrada. Znacznie wolniejsze i łatwiejsze do trafienia. Adamek może nawet się lepiej przed Arreola prezentować niż to zrobił przed Estrada."

"Nie wiem jak Estrada myśli, że wygrał. Było jasne, Adamek zwyciężył. Miał kontrolę nad całością walki. Estrada musi zrobić test po walce z narkotykami, ponieważ uważam, że jest on crack."

"Fakt, że Arreola został powalony raz w swojej karierze, a Estrada nigdy , nie oznacza, że Arreola jest mniej trwały. Jeśli brał bicie Vitalia z dziesięciu rund, nie będzie miał żadnych problemów brać od Adamka.Ale Adamek będzie z pewnością miał kłopoty, jeśli przyjmie od Arreoli . Koniec może być podobny , jak z Brian Minto. On o tym samym rozmiarze, ten sam styl."


 Autor komentarza: krzysio299
Data: 07-02-2010 16:56:26 
Tak jak większosc jestem troche zawiedziony. Ale to raczej dla tego że Tomek przyzwyczaił nas do pojedynków bardzo widowiskowych. Mnie sie wydaje że tomek mógby wazyc góra 95 kilo miałby lepsza wydolosc i szybkosc bo nieukrywajmy ciosu raczej silniego jak na cieżka niema. Ale oczywsicie to tylko moje tego a za jego kariere odpowiadaja zawodowcy znajacy sie na tym duzo lepiej. A brawa dla Tomka, a teraz Krzysiu!
 Autor komentarza: cezary27
Data: 07-02-2010 17:08:48 
na zimno patrząc to Estrada stał jak klocek i nawet zbytnio uników nie robił - jak robił z Powietkinem i zupełnie mniej ciosów zadaje - sam nie wiem co myśleć
Adamek jakby mniejsze wyczucie dystansu ma
 Autor komentarza: am26
Data: 07-02-2010 17:20:00 
http://www.ringtv.com/video/adamekestrada_postfight_presser/ -- konferencja po walce, bambo dalej płacze i nie może się pogodzić. Swoją drogą jak dalej ten jego ojczulek furiat będzie mu wmawiał że wygrywa wszystkie rundy to estrada daleko nie zajedzie!
 Autor komentarza: Woody100
Data: 07-02-2010 17:21:59 
Ta walka pokazała że Adamek powninien wrócić do cruiser.
Czytam tu różne dziwne opinie o Arreoli że jest wolny i statyczny.
Jeśli ktoś tak pisze to oznacza że nigdy nie ogladał Arreoli w akcji.
Areola jest dość szybki, cały czas podskakuje i atakuje. Ma bardzo silny cios. Bije podbródkowe i zmienia płaszczyzny ciosów. A to w HW żadkość. Oczywiście przypomiona w tych akcjach troche takiego jeźdzca bez głowy, ale robi to efektywnie. I bardzo dużo potrafi przyjąć naprawdę cieżkich ciosów. Naprawde nie widzę Adamka z nim dłużej niż 5 rund. Arreola urwie Adamkowi głowe.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 07-02-2010 17:24:20 
Przed walka wiekszosc tu dzisiaj piszacych mowila ze Estrada to leszcz i cienias i najpozniej w 5 rundzie dostanie KO teraz ci sami spece rozplywaja sie nad wyszkoleniem Jasona i jakim to on nie jest swietnym bokserem,oczywiscie Arreola to wolny spaslak latwy do wypunktowania Goral zalatwi go najpozniej w 5 rundzie.Pewnie jak bym napisal zebyscie zeszli na ziemie i obejrzeli wszystkie dostepne walki Meksykanina to byscie mnie olali bo najlepiej jest powtarzac oklepane komunaly typu;polny grubas,amator buritos bez techniki
Arreola to porzadnie wytrenowany bokser ktory potrafi narzucic swoj styl prowadzenia walki, ukryty za podwojna garda spycha swego przeciwnika na liny gdzie zaczyna wyprowadzac serie ciosow bite w roznych plaszczyznach,przy tym potrafi przyjac mocny cios i oddac z wieksza moca.Jego prawy bity troche w styly Riddicka Bowe ponad lewa reka jest naprawde szybki i mocny,potrafi tez wyprowadzic w poldystansie serie podbrodkowych ktore sieja duze spustoszenie.Jezeli wazy w okolicach 110-115 kilo to jego wydolnosci tez nie mozna wiele zarzucic.Jest twardy,nieustepliwy,mysli w ringu,nie panikuje,ma tez slabe strony ale o bedzie jeszcze pewnie okazja zeby o tym napisac
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 07-02-2010 17:25:35 
no widze ze woody10 ma podobne zdanie:)
 Autor komentarza: cezary27
Data: 07-02-2010 17:38:56 
czekam na statystyki ale Adamek mógł wkładać 2x więcej ciosów człapiącemu Estradzie najczęściej z opuszczoną gardą - pewnie nie robił tego w obawie o wydolność jeśli pozostanie przy 100kg i poprawi wydolność to będzie ok

Vitalij na 12 rund wyprowadza prawie 1000 ciosów

Adamek wyprowadził może z 600 więc to jest stanowczo za malutko ale z kolei jeśli będzie w stanie wyprowadzać tyle co "niewydolny jak to niektórzy twierdzą" Vitalij to napewno będzie super
 Autor komentarza: Woody100
Data: 07-02-2010 17:45:12 
andrewsky
Teraz jestem Woody100 :)
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 07-02-2010 17:48:09 
Po tym co zobaczylem jestem w stanie uwierzyc ze Adamek jesli uniknie jakims cudem kontry Chrisa i nie przyjmie czystych ciosow to ma szanse wypunktowac Areolle..Twierdze jednak ze po Areolli jesli Adamek chce boksowac na najwyzszym poziomie HV to duzych szans mu nie daje..Przede wszystkim cios jak na ciezka raczej waciany a mit o granitowej szczece tez moze prysnac nawet juz w walce z Christobarem..
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 07-02-2010 17:49:15 
woody100
sorki ale umknelo mi to dodatkowe 0
 Autor komentarza: sknerus
Data: 07-02-2010 18:26:39 
lukaszenko-Adamek ma mocny cios.Pamietaj,że trzeba dobrze trafic by rywal sie przewrócił.Povietkin jest puncherem i też nic nie zrobił Estradzie/a on miał tylko chyba 2 tygodnie na przygotowania do walki z nim/.Estrada nigdy nie lezał na dechach!!!!!
 Autor komentarza: KarOlinaa
Data: 07-02-2010 18:40:46 
Arreola jest wielki ma mocny cios , ale jest wolniejszy niż Estrada.
Arreoli będzie trudno złapać Adamka w ringu , Tomek potrafi zamęczyć przeciwnika , Tomek jest kdobry kondycyjnie , ma mocny cios , dobrą prace nóg i szybkość , jak dla mnie Tomek i tak wygra walke z Arreolą.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 07-02-2010 18:47:02 
sknerus
Povietkin wcale nie jest puncherem!!..Sasza ma powiedzmy niezly cios jak na wage ciezka a Adamek wydaje sie miec wate..pomijam ze Jason nigdy dech nie zaliczyl ale jesli przyjzysz sie uwaznie to naprawde w ciosach Adamka nie widac sily..Uwazam ze w wadze ciezkiej nie bedzie nokautowal swoich rywali..No chyba ze bedzie to lucky punch np z Dawidem Haye..
 Autor komentarza: sknerus
Data: 07-02-2010 18:56:14 
Jak by w ciosach Adamka nie było siły to by Gołoty nie przewrócił.Gołota ma twardy łeb....Żaden prawy/taki jak dostał Goły/nie dotarł do szczęki Estrady.Ja uwazam,ze Adamek bedzie przewracał duzych cięzkich .
 Autor komentarza: rambuni
Data: 07-02-2010 19:01:46 
Ojcowie święci! Każda walka jest inna. pojedynek TA z JE dał nam wszystkim dużo do myślenia. nie było KO, nie było przygniatającej przewagi w ringu Adamka. Ale, Tomek wykorzystał swoje atuty i zdał egzamin z cholernie niewygodnym przeciwnikiem. Sam zapowiadał, że jak trafi prawą, to przewróci. Nie przewrócił, bo nie trafił. JE nie zainkasował żadnego czystego, soczystego ciosu a la Banks, toteż się nie przewrócił. Tomek na punkty wygrał, nieznacznie, ale wygrał; myślę, że statystyki to, ojcowie święci, potwierdzą.
Co do Arreoli..., hm, tak w ogóle, to jak zwykle wszystko jest możliwe, łącznie z poślizgiem i złamaniem nogi przy wchodzeniu do ringu. Ale pomijając takie curiosa, sądzę, że może to być walka na pewno inna niż z JE, być może dla Tomka nieco lżejsza. Owszem, Arreola, to pressing, mocny cios, chęć do bójki, parcie do przodu itp. Ale jest tez łatwiejszy do trafienia. I tak jak szybkość i gibkość Estrady wytrąciła Tomkowi jego groźną broń, tak w pojedynku z Crisem jego szybkość i celność będzie widoczniejsza. Co do przyjmowania ciosów, to coś zawsze przyjąć musi. Byle nie padał i byle oddawał. Nie jest bez szans, można z CA wygrać, zamęczyć bydlaka. Tak ja to, ojcowie święci, widzę!
I jeszcze jedno: jak pomyślę o tym, że taki Haye jest sobie mistrzem, a nie walczył wcale, to mnie złość bierze. Bo Tomek ciągle walczy "o wszystko" i ciągle ma ciężko.
 Autor komentarza: KarOlinaa
Data: 07-02-2010 19:23:53 
sknerus - prawda , Gołota może i nie ma już szybkości , ale nadal ma dużą wage .. a trzeba mieć cios aby przewrócić tak dużego przeciwnika.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 07-02-2010 19:36:59 
A co ma waga do odpornosci????!!!..Prosze Was...
 Autor komentarza: zin
Data: 07-02-2010 19:53:33 
lukaszenko , jak nie wiesz co , to podejdz do lepszego kolesia na ulicy który waży ponad 100kg i mu przyper....... , póxniej to samo zrób z kimś kto wazy ok.70kg xD
 Autor komentarza: nowy
Data: 07-02-2010 19:54:45 
Powiem tak - Adamek musiał się oszczędzać w tej walce bo nie ma zbyt dużo czasu na regenerację. Tylko dlatego nie szedł na wymianę z Estradą. Gdyby do walki z Arreolą miał więcej czasu to z pewnością w swoim stylu spowodował by prawdziwą wojnę ringową. A tak boksował tylko tyle ile było mu trzeba żeby zwyciężyć. Tyle z mojej strony w temacie.
 Autor komentarza: Legionnaire
Data: 07-02-2010 20:01:39 
Arreola jest nie tylko mocno bijacym zawodnikiem, ale takze bardzo ambitnym fighterem ,walka z Walkerem pokazala, ze Arreola nawet po zaliczeniu desek walczy jak by nigdy nic.
 Autor komentarza: Sake1986
Data: 07-02-2010 20:03:00 
dobra uwaga nowy. tez tak mi sie wydawalo, ze chca ta walke wlasnie tak wypunktowac a nie za wszelka cene isc na wojne z estrada. tym bardziej ze estrada chyba mial walke zycia no ale moim zdaniem to nie ta klasa co tomek.
 Autor komentarza: sknerus
Data: 07-02-2010 20:19:36 
Leci teraz powtórka walki.Adamek nie trafił ani razu precyzyjnie prawą reką tak jak to miało miejsce z Banksem,Cunnem i Gołotą.
 Autor komentarza: KarOlinaa
Data: 07-02-2010 20:21:16 
Tomek wygrał , okazał się lepszy .. koniec tematu.

 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 07-02-2010 20:25:51 
Co to za bzdury z tą większą odpornością gościa ,który waży ponad 100k od tego który waży np.70?!!!Czołowi bokserzy kategorii ciężkiej są odporniejsi ale na zasadzie selekcji naturalnej polega to mniej więcej na tym ,że do ścisłej czołówki dostają się tylko zawodnicy z dużą wrodzoną odpornością na ciosy co jest wymuszone bardzo dużą "siłą" uderzeń zawodników kategorii ciężkiej.
 Autor komentarza: kgunther
Data: 07-02-2010 20:37:25 
Oglądałem jeszcze raz walkę Adamka i według mnie wygrał on ją 116-112. Nie rozumiem zachowania Estrady po ogłoszeniu wyniku, który pod każdym względem był gorszy od naszego "Górala" z Gilowic.
 Autor komentarza: Jaguar
Data: 07-02-2010 21:48:42 
Według mojej oceny Estrada wygrał z tego co pamiętam tylko 2,10 i 12 rundę a 6 zremisował co by wskazywało,że punktacja 118-110 nie była wcale zbytnio przesadzona jak niektórzy nad nią płakali. Co by nie było to Adamek kontrolował przebieg walki, pomijając fakt że pod koniec walki tradycyjnie zebrał kilka silnych celnych ciosów na głowę
 Autor komentarza: Jaguar
Data: 07-02-2010 22:12:53 
Nawiązując do oceny szans Adamka z Arreolą to byłby to prawdziwy test wytrzymałości dla tytanowej szczęki Górala, chociaż nie demonizowałbym też mocy ciosu Arreoli, który wyprowadza je bardzo chaotycznie i bez odpowiedniej dynamiki dzięki czemu pomijając już kwestię trzymania na dystans był bezradny z Vitkiem. W tym upatrywał bym właśnie szans Adamka, na uważnej obronie i refleksie oraz dobrej pracy na nogach przez całą walkę, walce na dystans, doskokach i zadawaniu serii ciosów jak z bezradnym w tych momentach w walce z Gołotą, tyle że Arreola jest konsekwentny w wywieraniu ciągłej presji na rywalach, napiera jak czołg próbując spychać ich do obrony, do tej pory oprócz Vitka wszyscy na tym wymiękli, jednak Adamek potrafi zachować zimną krew i wierzę w to że utrzyma go do końca na dystans podobnie jak Gołotę, szybkim lewym prostym i pracą nóg
 Autor komentarza: pragaa
Data: 08-02-2010 08:28:19 
adamek wygrywając z arreolą następną walke dostaje o tytuł czy to nie jest piękne
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.