PRZEGLĄD PRASY: PINDERA PRZED WALKĄ

Janusz Pindera, rz.pl

2010-02-06

Dzisiejsza Rzeczpospolita drukuje dwa wywiady Janusza Pindery, które przeprowadził z Tomaszem Adamkiem i Andrzejem Gmitrukiem. Trener Polaka podkreślił, że kluczowe w tej walce będzie narzucenie własnego stylu oraz forsowanie tempa, ponieważ w połowie walki Amerykanin najprawdopodobniej znacząco osłabnie. Andrzej Gmitruk zwraca też uwagę, żeby Tomek uważał na faule przeciwnika.

- Jason Estrada potrafi boksować. Jest szybki, trochę niższy i cięższy od Adamka, ma duże doświadczenie w tej kategorii. Był trzykrotnym amatorskim mistrzem USA, walczył na mistrzostwach świata i igrzyskach. Teraz nie ma nic do stracenia, a Tomek wszystko. Jeśli przegra, to będzie problem. On w każdej walce jest pod ścianą. Zawsze bije się o życie. O lepsze życie. Bo drzwi do wielkiej kariery w Ameryce nie są jeszcze dla niego szeroko otwarte.

Tomasz Adamek zapytany czego się spodziewa po Estradzie, odpowiada że jego siłą jest szybkość i spryt. Zada jeden, dwa ciosy i klinczuje. Nasz pięściarz chce tego unikać, walczyć z nim na dystans, zneutralizować przewagę masy. Zapytany czy wygra przed czasem odpowiada:

- Tego nie obiecam. Nigdy nie wychodzę do ringu, by nokautować, tylko wygrywać. I wierzę głęboko, że przy boskiej pomocy tak się stanie. Porażki nie uwzględniam.