PRZEGLĄD PRASY: PINDERA PRZED WALKĄ

Dzisiejsza Rzeczpospolita drukuje dwa wywiady Janusza Pindery, które przeprowadził z Tomaszem Adamkiem i Andrzejem Gmitrukiem. Trener Polaka podkreślił, że kluczowe w tej walce będzie narzucenie własnego stylu oraz forsowanie tempa, ponieważ w połowie walki Amerykanin najprawdopodobniej znacząco osłabnie. Andrzej Gmitruk zwraca też uwagę, żeby Tomek uważał na faule przeciwnika.

- Jason Estrada potrafi boksować. Jest szybki, trochę niższy i cięższy od Adamka, ma duże doświadczenie w tej kategorii. Był trzykrotnym amatorskim mistrzem USA, walczył na mistrzostwach świata i igrzyskach. Teraz nie ma nic do stracenia, a Tomek wszystko. Jeśli przegra, to będzie problem. On w każdej walce jest pod ścianą. Zawsze bije się o życie. O lepsze życie. Bo drzwi do wielkiej kariery w Ameryce nie są jeszcze dla niego szeroko otwarte.

Tomasz Adamek zapytany czego się spodziewa po Estradzie, odpowiada że jego siłą jest szybkość i spryt. Zada jeden, dwa ciosy i klinczuje. Nasz pięściarz chce tego unikać, walczyć z nim na dystans, zneutralizować przewagę masy. Zapytany czy wygra przed czasem odpowiada:

- Tego nie obiecam. Nigdy nie wychodzę do ringu, by nokautować, tylko wygrywać. I wierzę głęboko, że przy boskiej pomocy tak się stanie. Porażki nie uwzględniam.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: hugues
Data: 06-02-2010 10:47:17 
caly wywiad na stronie rp...

Tomek cala Polska trzyma kciuki!!
 Autor komentarza: bimber
Data: 06-02-2010 11:27:21 
Ja staram się unikać czytania wywiadów z tomkiem, cenię go szanuję i jestem jego zagorzałym fanem jako sportowca i nie chcę tego zmieniać.
 Autor komentarza: osi
Data: 06-02-2010 12:11:53 
Zawsze zgadzam sie z panem Januszem w 100 %. Bardzo ciekawy fragment gdy p. Pnidera mowi o tym ze Tomek zawsze jest pod sciana ... cos w tym jest Estrada nie ma nic do stracenia tak jak np. Banks Gunn. A tomek wszystko. Pozdrawiam
 Autor komentarza: Tajmon
Data: 06-02-2010 21:12:24 
Pana Janusza Pinderę przyjemnie się słucha jak i czyta. Rzetelny, fachowy komentarz.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.