JOHNSON ZASTOPOWAŁ MACKA

Łukasz Furman, Informacja własna

2010-02-06

Glen Johnson (50-13-2, 34 KO) odniósł jubileuszone, piędziesiąte zwycięstwo, ale przede wszystkim zapewnił sobie status oficjalnego pretendenta do tronu IBF wagi półciężkiej.

41-letni wojownik z Jamajki od pierwszego gongu ostro ruszył na Yusafa Macka (28-3-2, 17 KO), ale ten w pierwszych minutach dobrze odgryzał się kontrami z defensywy. Z biegiem czasu jednak wdał się niepotrzebnie w typową ringową wojnę, co rozpędzonemu Johnsonowi było tylko na rękę. Glen złapał w końcu rywala w szóstej rundzie na mocny cios z prawej ręki i posłał go na deski. Mack zdołał się podnieść, ale po chwili jeszcze dwukrotnie zapoznał się z matą ringu i w końcu sędzia zdecydował się przerwać pojedynek. Tak więc Johnson (na zdjęciu) spotka się w kolejnym występie z championem federacji IBF, niepokonanym Tavorisem Cloudem (20-0, 18 KO).