ROACH O MAIDANIE, MARQUEZIE I PACQUIAO

Jeden z aktualnie najlepszych trenerów bokserskich Freddie Roach, na łamach ‘Boxing News’ ujawnia, dlaczego jego obóz wybrał Juana Manuela Marqueza (50-5-1, 37 KO), jako najbliższego przeciwnika debiutującego w USA, mistrza świata federacji WBA Amira Khana (22-1, 16 KO).

Według amerykańskiego szkoleniowca, na walkę Khana z obowiązkowym przeciwnikiem Marcosem Maidaną (27-1, 26 KO), jest za wcześnie.

- Wszyscy wiedzą, że Maidana jest niezwykle groźnym bokserem i potrafi uderzyć. Na 27 walk, aż 26 wygrał przed czasem, a to o czymś świadczy. Myślę jednak, że na walkę jego i Amira przyjdzie czas później. Jak na razie Maidana nie jest dobrze znany w stanach, a Amir potrzebuje dużego nazwiska, które posiada Marquez.

Roach dodaje także, że nie wyklucza walki Khan- Maidana w przyszłości.

- Po co mają walczyć teraz za grosze? Poczekajmy trochę. Pozwólmy im stoczyć kilka pojedynków z innymi wymagającymi rywalami. Niech walczą na tych samych galach, będziemy w ten sposób mieć porównanie i napięcie pomiędzy nimi będzie rosło każdego dnia. Tak buduje się wielkie walki i wielkie widowiska. Na to potrzeba czasu, ale za to efekt będzie wspaniały.

 Słynny trener wypowiedział się także na temat możliwości swojego podopiecznego i jego przejścia do ‘Golden Boy Promotions’.

- Amir nie osiągnął jeszcze szczytu swoich możliwości, to zaledwie początek jego drogi. Dajmy mu trochę czasu, przecież on ma dopiero 23 lata. Jedno wam mogę obiecać, chłopak z takim talentem jak jego i takim zapałem do pracy, nie zmarnuje się w moich rękach.

- Wiem, że zrobiło się głośno po podpisaniu kontraktu Amira z ‘Golden Boy’, ja jednak miałem z tym niewiele wspólnego. Po prostu dałem im jego numer telefonu i to wszystko. Nawet nie znam szczegółów umowy.

Na zakończenie, Freddie Roach podzielił się z kibicami bokserskimi, swoimi przemyśleniami na temat Floyda Mayweathera Juniora i końcu kariery Mannyego Pacquiao.

- Nie da się nie słyszeć rumoru na temat walki Floyda z Shanem. To będzie dobra walka, ale według mnie Floyd zrobił to celowo, on wie jak się dobrze sprzedać. Jest najlepszym sprzedawcą na świecie. Wyobraźcie sobie co będzie gdy pokona Mosley’a, jak pójdą w górę jego akcje. Jednakże jeżeli chce wszystkim udowodnić, że jest najlepszy na świecie, to musi się spieszyć. Niedawno Manny powiedział mi, że to jego ostatni rok, a potem odchodzi na zasłużoną emeryturę. Dlatego jestem pewien, że walka Mayweather- Pacquiao odbędzie się w 2010 roku. Floyd nie wybaczyłby sobie, gdyby taka fura pieniędzy przeszła mu koło nosa.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Laik
Data: 06-02-2010 10:26:51 Obyś miał rację!!!

 Autor komentarza: Mario1977
Data: 06-02-2010 10:38:02 
Zaczęło sie tłumaczenie Amirka. Z tego wynika, że będzie obijał dziadków na razie. No, ale prędzej czy później będzie musiał wyjść z kimś kto będzie w swoim prime i pęknie mu dupa...
 Autor komentarza: Bvlgari
Data: 06-02-2010 11:13:38 
A tak w ogóle, to Marquez do niedawna był uważany za nr. 2 P4P, a teraz go traktują jak jakiegoś leszcza, journeymana do bicia.
 Autor komentarza: Hammer5
Data: 06-02-2010 12:31:21 
Marquez nie jest journeymanem i leszczem. To dobre, naprawdę dobre liczące się nazwisko i kawał świetnego boksera. Dla Amira to wielka przepustka, by stać się sławnym z dnia na dzień za oceanem.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 06-02-2010 13:10:16 
Marquez to swietny bokser!!..Nie byl soba w walce z Floydem bo to nie jego waga!!!..Nie jest tez jeszcze dziadkiem w koncu przeboksowal z Maywetherem 12 rund!..Mysle ze to dobry rywal dla Khana i na pewno postawi bardzo wysoka poprzeczke dla Amira..Co do samego Khana to uwazam go za swietnego boksera ktory bedzie niebawem absolutnym czampionem..mimo podejzanej szczeki..
 Autor komentarza: tonka
Data: 06-02-2010 16:04:04 
Mario1977
A JMM to co?? Jakiś kalener niby??? No proszę Cię..
 Autor komentarza: tonka
Data: 06-02-2010 16:04:29 
kelner*
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.