PACQUIAO VS MAYWEATHER LATEM 2010?

Leszek Dudek, boxingscene.com

2010-01-21

Posiadacz pasa WBO w kategorii półśredniej Manny Pacquiao (50-3-2, 38 KO) ma nadzieję, że do jego walki z Floydem Mayweatherem Jr. (40-0, 25 KO) dojdzie w późniejszym terminie. Kilka tygodni temu obozy obydwu pięściarzy były bliskie porozumienia, ale ostatecznie nie zawarły umowy ze względu na odmowę poddania się dodatkowym badaniom antydopingowym przez Filipińczyka.

- Wierzę, że ta walka odbędzie się w późniejszym terminie. Mam nadzieję, że zostanie przesunięta na lato - powiedział Pacquiao. - To będzie dobry pojedynek.

Filipińczyk jest zawiedziony oskarżeniem o stosowanie nielegalnych środków.

- Jestem uczciwym i czystym bokserem - zarzeka się lider list P4P. - Chciałbym oczyścić moje imię z tych fałszywych zarzutów, jestem szczerym człowiekiem. Oskarżenie ze strony Mayweathera bardzo mnie zabolało. Jestem czysty. Nie oszukuję. Jestem bardzo uczciwy.

W obliczu fiaska negocjacji w sprawie walki z Mayweatherem, Pacquiao 13 marca zmierzy się z Joshuą Clotteyem (35-3, 20 KO) na Cowboy Stadium w Dallas, nastomiast "Money" może skrzyżować rękawice z Shanem Mosleyem (46-5, 39 KO) w maju.