ESTRADA: ADAMEK BYŁ SZYBKI GDY PRZEWIJAŁEM

Redakcja, boxingscene.com

2010-01-20

6 lutego w hali Prudential Center w Newark w swojej drugiej walce w kategorii ciężkiej, której stawką będzie pas IBF International, Tomasz Adamek (39-1, 27 KO) zmierzy się z Jasonem Estradą (16-2, 4 KO).

29-letni Amerkanin uważa się za faworyta lutowego pojedynku i podkreśla, że boksujący jeszcze niedawno w limicie 79 kg Polak nie został jeszcze do tej pory poważnie przetestowany w "królewskiej” kategorii wagowej.

- Myślę, że Adamek popełnia duży błąd. Co prawda pokonał Andrzeja Gołotę, który w swoich latach świetności był jednym z najlepszych ciężkich na świecie, ale ten Gołota, z którym on wygrał to nie ten sam Gołota, który w 1996 roku walczył z Riddickiem Bowe - mówi Amerykanin. - Adamek to dobry pięściarz w wadze półciężkiej, dobry pięściarz w wadze junior ciężkiej, ale, przechodząc do ciężkiej, zrobił błąd. 
  
"Bix Six" z przymrużeniem oka traktuje deklaracje Adamka, zapowiadającego swoją wygraną przed czasem.

- Dochodzą do mnie opowieści z obozu Adamka o tym, że dokona on tego, co jeszcze nikomu się nie udało, czyli posadzi mnie na tyłku. Tak się nie stanie. W 275 walkach amatorskich nikomu się nie udało, podczas sparingów nikomu się nie udało, na ulicy nikomu się nie udało. Nikt nie pośle mnie na deski. Zbyt ciężko trenuję, moja obrona jest zbyt dobra, jestem dla niego za szybki.

Szybkość, która faktycznie jest mocną bronią Estrady, należy również do podstawowych atutów Adamka. Amerykanin nie wątpi jednak, że Polak ustępuje mu na tym polu dość znacznie.

- Widywałem już wielu szybkich zawodników - przekonuje Estrada. - Trenowałem z Eddie Chambersem, trenowałem z Mattem Godfrey'em. Oni są naprawdę szybcy. Przestudiowałem walki Adamka na wylot. Szczerze powiedziawszy, musiałem je przewijać, by wyglądał na tak szybkiego jak ja. Dopiero wtedy byliśmy tak samo szybcy - jak przyspieszałem odtwarzanie.