RANKING KOBIET SENIOREK 2009

Sporządzony przed kilkoma tygodniami ranking najlepszych polskich pięściarzy wywołał nieco kontrowersji, do których niebawem się odniesiemy. Odezwały się również oburzone przedstawicielki płci pięknej domagające się klasyfikacji najlepszych kobiet.

RANKING KOBIET SENIOREK 2009 >>

Wychodzimy naprzeciw życzeniom, choć nie było łatwo; aż w czterech kategoriach udało nam się sklasyfikować jedynie trzy zawodniczki; ponadto kilka i to dobrych pięściarek występowało w dwóch kategoriach wagowych. Zdecydowaliśmy, aby klasyfikować je w wadze, w której odniosły większe sukcesy. Efekt naszej pracy w rozwinięciu.

RANKING KOBIET SENIOREK 2009

Waga 46 kg
1.Sandra Czapska- Carbo Gliwice
2.Aneta Stefaniak- Pomorzanin Toruń
3.Daria Jędrysiak- Walka Makoszowy Zabrze
4.Ewa Dobosz- Evan Nowy Sącz
5.Joanna Bartosz- Krak- Sport Kraków

Waga 48 kg
1.Patrycja Bednarek- PKB Polkowice
2.Sandra Stępak- Gwardia Wrocław
3.Natalia Cieszkowska- Wiktoria Sianów,
4.Justyna Nowicka – Power Boks Jelenia Góra
5.Natalia Gąsiorowska- MKS Start Grudziądz

Waga 51 kg
1.Katarzyna Czuba- Gwardia Wrocław
2.Ewelina Pękalska- PKB Poznań
3.Magda Kierszke- Skorpion Szczecin
4.Żaneta Cieśla- Kontra Elbląg
5.Kamila Witwicka- Skorpion Szczecin

Waga 54 kg
1.Karolina Michalczuk- Paco Lublin
2.Karolina Krygier-Pomorzanin Toruń
3.Sandra Drabik- Rushh Kielce
Izabela Milczarek- Gwardia Wrocław
4.Diana Jarmusik- BKS Jastrzębie
Daria Walczykiewicz- Zagłębie Konin

Waga 57 kg
1.Karolina Graczyk- Zagłębie Konin
2.Karina Kopińska- Dąbrowski Klub Bokserski
3.Jagoda Karge- Wda Świecie

Waga 60 kg
1.Aleksandra Paczka- BKS Gorzów
2.Sandra Kruk- Kontra Elbląg
3.Kinga Siwa- Pomorzanin Toruń
4.Sylwia Maksym- Skorpion Szczecin
5.Marta Okrajni- Spartakus Szczecin

Waga 64 kg
1.Ewa Brodnicka- Politechnika Warszawska
2.Kamila Bałanda- SAKO Gdańsk
3.Oliwia Łuczak- Wda Świecie
4.Magdalena Stelmach- Carbo Gliwice

Waga 69 kg
1.Katarzyna Furmaniak- TKKF Siedlce
2.Justyna Sroczyńska- Górnik Lubin
3.Ewa Gawenda- Śląsk Ruda Śląska
4.Beata Leśnik- LUKS Krynica
5.Ewa Piątkowska- Politechnika Warszawska

Waga 75 kg
1.Lidia Fidura- Walka Makoszowy Zabrze
2.Izabela Pyk- Rushh Kielce
3.Katarzyna Cichosz- Cristal Białystok

Waga 81 kg
1.Karolina Koszela- Stella Gniezno
2.Marlena Gawrońska- Stella Gniezno
3.Magda Groń- Wda Świecie

Waga +81 kg
1.Sylwia Kusiak- Wda Świecie
2.Karolina Bagnowska- Cristal Bialystok
3.Irena Grochowska- Zagłębie Konin

 KOMENTARZ DO RANKINGU

Waga 46 kg- Sandra Czapska- Carbo Gliwice
W bezpośredniej rywalizacji Sandra Czapska przegrała i to zdecydowanie pojedynek z Anetą Stefaniak- w Pucharze Polski, ale zdobyła złoty medal mistrzostw kraju i ten sukces zadecydował, że umieściliśmy ją na pierwszym miejscu. Warto zapamiętać drugą na liście, Anetę Stefanianiak, bo to utalentowana, z dużymi perspektywami zawodniczka. Trzecią pozycję zajęła Daria Jędrysiak, wicemistrzyni Polski.  Czwarte miejsce Ewy Dobosz- za zdobycie tytułu mistrzyni Śląska- imprezy w międzynarodowej obsadzie. Listę zamyka brązowa medalistka mistrzostw Polski- Joanna Bartosz.

Waga 48 kg- Patrycja Bednarek- PKB Polkowice
Mistrzynią Polski została wprawdzie Sandra Stępak, ale Patrycja Bednarek oprócz złotego medalu w Pucharze Polski wygrała w meczu międzypaństwowym z reprezentantką silnej Ukrainy i to zwycięstwo zapewniło jej dominację w wadze 48 kg.  Natalia Cieszkowska przegrała z Bednarek finał Pucharu Polski, w mistrzostwach Polski była trzecia i tę samą pozycję zajmuje w naszej klasyfikacji. Największym ubiegłorocznym sukcesem Justyny Nowickiej był srebrny medal mistrzostw Polski, a piąta na liście- Natalia Gąsiorowska zdobyła na tych zawodach 3. miejsce.

Waga 51 kg- Katarzyna Czuba- Gwardia Wrocław
Tu nikt nie powinien mieć wątpliwości; Czuba zdobyła srebrny medal mistrzostw Unii Europejskiej, stanęła na najwyższym podium krajowego championatu. Drugie miejsce Ewelina Pękalska zawdzięcza zwycięstwu w Pucharze Polski oraz wygranej walce w meczu z Ukrainą. Magda Kierszke walczyła w dwóch kategoriach; w wyższej zdobyła złoty medal międzynarodowych mistrzostw Śląska, natomiast w wadze do 51 kg zajęła drugie miejsce w mistrzostwach Polski i dzięki temu sukcesowi została sklasyfikowana w tej właśnie kategorii. Żaneta Cieśla, czwarta na liście, zajęła 2. miejsce w Pucharze Polski, w mistrzostwach stanęła na podium o jeden stopień niżej. Kamila Witwicka to brązowa medalistka mistrzostw Polski.

54 kg- Karolina Michalczuk- Paco Lublin
Zdobyła wszystko, co było do zdobycia w swojej kategorii: wygrała mistrzostwa Europy, zdobyła złoty medal mistrzostw Unii Europejskiej, niepokonana ukończyła krajowe mistrzostwa, niech więc jej będzie wybaczone drobne potknięcie, przegrana z Rosjanką Kuleszewą podczas turnieju Ahmeta Comerta- w Turcji. Karolina jest naszą faworytką do olimpijskiego medalu w Londynie- 2012. Daleko za nią druga w rankingu, imienniczka- Karolina Krygier, zwyciężczyni w Pucharze Polski, zdobywczyni srebrnego medalu międzynarodowych mistrzostw Śląska. Sandra Drabik zajęła 2. miejsce w mistrzostwach Polski, tę samą pozycję w Pucharze Polski osiągnęła Milczarek; obie klasyfikujemy na trzecim miejscu. Podobnie, jak Diana Jarmusik i Daria Walczykiewicz; one zdobyły brązowe medale mistrzostw Polski i zajęły czwartą lokatę w rankingu.

57 kg- Karolina Graczyk- Zagłębie Konin
Laureatka wagi 57 kg zdobyła mistrzostwo Polski, zajęła drugie miejsce w renomowanym turnieju Ahmeta Comerta. Nie jest to najsilniejsza nasza kategoria, skoro udało się nam sklasyfikować zaledwie trzy zawodniczki. Druga na liście, Karina Kopińska zajęła 2. miejsce w mistrzostwach kraju, zdobyła srebrny medal w Pucharze Polski, a trzecia, kilka lat temu silny punkt naszej reprezentacji, Jagoda Karge stanęła na drugim miejscu podium krajowego championatu. Bardziej niż skromny dorobek pań tej kategorii wagowej.

Waga 60 kg- Aleksandra Paczka- BKS Gorzów
Podczas mistrzostw Unii Europejskiej Paczka zdobyła brązowy medal, wygrała walkę w meczu międzypaństwowym z Ukrainą; gorzej powiodło jej się na krajowym ringu, zdobyła zaledwie brązowy medal mistrzostw Polski, ale sukces w MUE wystarczył, aby zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji wagi 60 kg. Sandra Kruk była pierwsza w Pucharze Polski i druga w krajowych mistrzostwach, w naszym rankingi również druga. Zaraz za nią doświadczona zawodniczka, Kinga Siwa. Nie miała w tym roku wielu sprawdzianów, ale w najpoważniejszej krajowej imprezie udowodniła swoją pozycję. Czwarta i piąta na liście: szczecinianki Sylwia Maksym i Marta Okrajnik zdobyły zaledwie brązowe medale mistrzostw Polski.

Waga 64 kg- Ewa Brodnicka- Politechnika Warszawska
Największy sukces Ewy to zwycięstwo w Pucharze Polski i choć wygrała również rywalizację w kategorii 69 kg- w międzynarodowych mistrzostwach Śląska, zdobyła brązowy medal MP, to najwyższe podium w Pucharze Polski zadecydowało, iż klasyfikujemy zawodniczkę warszawskiej Politechniki w wadze do 64 kg. Dopiero na drugim miejscu znalazła się mistrzyni Polski Kamila Bałanda, bo to jej, w przeciwieństwie do Brodnickiej, jedyny sukces w 2009 roku. Oliwia Łuczak zdobyła brązowy medal MP, wygrała pojedynek z Ukrainką dzięki czemu zajęła dobrą, trzecią pozycję. Magdalena Stelmach sięgnęła po srebrny medal Pucharu Polski i dzięki temu znalazła się na 4. pozycji, która zamyka tę kategorię wagową.

Waga 69 kg- Katarzyna Furmaniak- TKKF Siedlce
Wielkim sukcesem siedlczanki było zdobycie srebrnego medalu mistrzostw Europy, wygrała również rywalizację o tytuł mistrzyni Polski. To doskonała rekomendacja do rankingu najlepszych zawodniczek 2009 roku. Drugą pozycję zajmuje Justyna Sroczyńska, zwyciężczyni Pucharu Polski, druga w międzynarodowych mistrzostwach Śląska, również srebrna medalistka MP- w wyższej wadze. Trzecie miejsce przyznajemy Beacie Leśnik- za srebrny medal mistrzostw Polski; druga była również w Pucharze Polski. Na czwartym miejscu uplasowała się Ewa Gawenda, która również występowała w dwóch kategoriach; zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski, wygrała mecz z Ukrainką, zajęła drugie miejsce w międzynarodowym turnieju w Gliwicach. Kategorię 69 kg zamyka Ewa Piątkowska, druga w Pucharze Polski, trzecia w Turcji, również trzecia w mistrzostwach Polski- w wyższej kategorii, do 75 kg.

Waga 75 kg- Lidia Fidura- Walka Makoszowy Zabrze
Lidia Fidura to najbardziej, za Karoliną Michalczuk, utytułowana zawodniczka 2009 roku; zdobyła wicemistrzostwo Unii Europejskiej, mistrzostwo Polski, złoty medal Pucharu Polski, zwyciężyła w międzynarodowym turnieju w Gliwicach, wygrała rywalizację w meczu z Ukrainą. Nic dodać, nić ująć. I, podobnie, jak w przypadku Michalczuk, za Lidią długo, długo nikt i Izabela Pyk, brązowa medalistka MP. Na trzecim- ostatnim klasyfikowanym w tej i wyższych kategoriach miejscu- Katarzyna Cichosz.

Waga 81 kg- Karolina Koszela- Stella Gniezno
Karolina zdobyła złoty medal w Pucharze Polski, srebrny w krajowym championacie, zajęła drugie miejsce w międzynarodowych mistrzostwach Śląska. Za nią druga reprezentantka gnieźnieńskiej Stelli- Marlena Gawrońska, brązowa medalistka mistrzostw Polski, srebrna PP oraz druga w międzynarodowym turnieju w Gliwicach. Na trzecim miejscu Magda Groń, zdobywczyni brązowego medalu MP.

Waga + 81 kg- Sylwia Kusiak- Wda Świecie
Sylwia odniosła tylko jeden sukces w 2009 roku, ale ten- mistrzostwo Unii Europejskiej przyniósł jej zwycięstwo w naszej klasyfikacji wagi najcięższej. Tuż za nią Karolina Bagnowska- złota medalistka najważniejszych imprez w kraju: mistrzostw i Pucharu Polski. Ranking zamyka Irena Grochowska- wicemistrzyni Polski.

Opracował: Krzysztof Kraśnicki - Colma 1908

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: ponys
Data: 14-02-2010 18:03:01 
Fajny ranking pana Kraśnickiego,szkoda że nie ma rankingu juniorek.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.