STEWARD O NADCHODZĄCYCH WALKACH

Marcin Mlak, boxingscene.com

2010-01-20

Jeden z najlepszych trenerów bokserskich na globie i zarazem trener najlepszego ciężkiego Władimira Kliczki (53-3, 47 KO) - Emanuel Steward, odniósł się do nadchodzących dwóch potyczek w wadze ciężkiej, Kliczko-Chambers i Haye-Ruiz. Legendarny szkoleniowiec w przyszłym tygodniu zaczyna przygotowania z Władimirem Kliczką do zaplanowanego na 20 marca pojedynku z Eddiem Chambersem (35-1, 18 KO). Warto przypomnieć, że "Szybki Eddie" wywalczył sobie status oficjalnego pretendenta federacji WBO, rozbijając Aleksandra Dimitrenkę. Steward stwierdził, że Chambers jest zupełnie innym pięściarzem, niż podczas przegranej walki z Aleksandrem Povietkinem.

- To w jaki sposób pokonał tego dzieciaka Dimitrenkę pokazało, że wyciągnął wnioski i się uczy. Niektórzy pięściarze nie wyciągają wniosków ze swoich wpadek i porażek. Nawet Władimir ma trzy przegrane - oświadczył Steward.

Trener Ukraińskiego czempiona zabrał też głos w sprawie walki Davida Haye'a (23-1, 21 KO) z Johnem Ruizem (44-8-1, 30 KO), która ma się odbyć najprawdopodobniej 3 kwietnia w Anglii.

- Haye to świetny pięściarza, ale nie wiadomo, jak się zachowa, kiedy zostanie uderzony - powiedział Steward.