UCHIYAMA NOWYM MISTRZEM

Krótko trwała przygoda Juana Carlosa Salgado (21-1-1, 15 KO) z pasem WBA kategorii super piórkowej. O Meksykaninie zrobiło się głośno w październiku ubiegłego roku, kiedy już w pierwszej rundzie znokautował wschodzącą gwiazdę ringów zawodowych Jorge Linaresa. Tytuł stracił jednak w pierwszej obronie, a jego pogromcą okazał się Takashi Uchiyama (14-0, 11 KO).

30-letni Japończyk kontrolował pojedynek lewym prostym i wychodząc na ostatnią rundę prowadził u sędziów 106:103 i dwukrotnie 107:102. Uchiyama nie zamierzał bronić wyniku i minutę przed ostatnim gongiem serią ciosów z obu rąk przewrócił panującego championa na matę. Salgado zdołał podnieść się na osiem, ale po kilku kolejnych uderzeniach doświadczony arbiter Raul Caiz przerwał rywalizację.