BLOODWORTH ASYSTENTEM GMITRUKA

Łukasz Furman, Informacja własna

2009-12-28

Znany ze współpracy z Andrzejem Gołotą Roger Bloodworth dołączył do sztabu szkoleniowego odpowiedzialnego za przygotowanie Tomasza Adamka (39-1, 27 KO) do zaplanowanej na 6 lutego w Newark walki z Amerykaninem Jasonem Estradą (16-2, 4 KO). Bloodworth ma pełnić rolę asystenta stojącego od lat w narożniku "Górala" Andrzeja Gmitruka. Trenerski tercet uzupełnia Ralph Mendez, zajmujący się przygotowaniem fizycznym i siłowym polskiego pięściarza.

Gmitruk już jakiś czas temu zapowiadał, że ze względu na swoją działalność na polu promocji boksu w Polsce widzi potrzebę zatrudnienia szkoleniowca, który na co dzień czuwałby za Oceanem nad formą Adamka, dlatego decyzję o zatrudnieniu Bloodwortha przyjął ze zrozumieniem. Warto też zaznaczyć, że nowego szkoleniowca rekomendował sam Zyggi Rozalski

- Na poziomie, na jakim jest obecnie Tomasz Adamek, należy zbudować wokół zawodnika cały sztab ludzi i jest to normalne. Nawet sławny Freddie Roach, trenując Oscara De La Hoyę, miał swoich ludzi, którzy pomagali mu w przygotowaniu Oscara - powiedział BOKSER.ORG Gmitruk, który do Adamka dołączy 3 stycznia.