HATTON WZNAWIA TRENINGI

Leszek Dudek, boxingscene.com

2009-12-24

Brytyjska prasa znów donosi o powrocie na ring Rickiego Hattona (45-2, 32 KO). "The Hitman" pozostawał nieaktywny od maja, kiedy to został cięzko znokautowany przez Mannego Pacquiao. Choć temat jego powrotu jest od kilku tygodni szeroko komentowany przez media, to sam zainteresowany ani razu nie wypowiedział się jednoznacznie czy chce jeszcze założyć rękawice i wyjść między liny.

Tym razem jednak "Manchester Evening News" donosi, że Hatton wznowił treningi. Ostatnie zdjęcia Rickiego pokazywały go z kilkunastokilogramową nadwagą, nie wiadomo więc w jakiej kategorii może on wystąpić w najbliższej walce. Jako potencjalnych przeciwników Anglika wymieniało się Juana Manuela Marqueza i jego młodego rodaka Amira Khana, jednak by zmierzyć się z którymkolwiek z nich, Hatton musiałby osiągnąć limit kategorii junior półśredniej, co na dzień dzisiejszy wydaje się być mało prawdopodobne.

Marquez wraca na ring 1 maja przyszłego roku w Las Vegas, lecz według Richarda Schaefera z Golden Boy Promotions nie miałby nic przeciwko stoczeniu pojedynku z Hattonem w Anglii.