ARUM O TESTACH KRWI PACQUIAO

Wobec wielu kontrowersji, jakie pojawiły się ostatnio wokół testów antydopingowych Manny'ego Pacquiao (50-3-2, 38 KO) przed planowaną na 13 marca jego walką z Floydem Mayweatherem Jr (40-0, 25 KO), głos postanowił zabrać promotor Filipińczyka Bob Arum.

Zdaniem szefa grupy Top Rank żądania obozu Mayweathera, by obu pięściarzy przed marcowym starciem objąć procedurą tzw. testów "olimpijskich" (próbki krwi i moczu pobierane w "losowo" wybranym momencie bliskim walki), są bezzasadne. Arum twierdzi, że jego podopieczny nie widzi problemów w oddaniu w dowolnym momencie do badań próbek moczu, jednak zastrzega, że testy krwi będą mogły być przeprowadzone wyłącznie w tygodniu oficjalnego ogłoszenia walki, na miesiąc przed walką (nie później niż 13 lutego) i tuż po zejściu z ringu. Promotor wskazuje też na formalne trudności, jakie wystąpiłyby, gdyby testy przeprowadzała Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA), na co nalegają przedstawiciele Mayweathera, i jako rozwiązanie alternatywne sugeruje skorzystanie z usług niezależnych instytucji współpracujących z amerykańskimi ligami zawodowymi footballu, baseballa i koszykówki.

Argumenty Aruma wzmacnia opinia współpracującego z zawodową ligą footballu amerykańskiego NFL nowojorskiego lekarza sportowego dr Keitha Pyne’a, który uważa, że testy krwi nie mają aż tak dużego znaczenia w wykrywaniu niedozwolonych subsatncji wspomagających.

- Pracuję z ponad 800 sportowcami i wszyscy z nich są poddawani kontrolom antydopingowym. Testy moczu są w zupełności wystarczające i nie pozwalają na przeoczenie czegokolwiek, w szczególności środków dopingujących - mówi Pyne. - Według mnie testy próbek moczu spełniają wymagane kryteria w przypadku boksu. Jeśli stosujesz sterydy, z pewnością wyjdzie to w badaniu moczu. Nie ma szans, by przeszły one przez wątrobę i nerki bez pozostawienia śladu. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Laik
Data: 24-12-2009 00:06:52 


Przecież to są jakieś jaja!!!Co Mu zależy!To naprawdę zaczyna być podejrzane.Predator wiedział,co mówi...


 Autor komentarza: Bvlgari
Data: 24-12-2009 00:28:53 
Jestem w tej walce całym sercem za Pacquiao, ale niestety te ich tłumaczenia są mało wiarygodne. :)
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 24-12-2009 00:29:38 
Tyle ze w krwi sa one wykrywalne dluzej..czyli jesli Packam bral cos wczesniej to moglo by wlasnie wykazac..Manny powinien poddac sie tej kontroli mimo wszystko..
 Autor komentarza: CocaCola
Data: 24-12-2009 00:29:51 
Pacsrajo ruszaj tylek na te testy lepiej,bo jak widac juz nikt Ci nie wierzy!Chociaz slowa Aruma nie zdziwily mnie,nie od dzisiaj wiadomo o jego konflikcie z Mayweatherem,sadze ze to tylko celowy zabieg majacy zwyczajnie wkurzyc oboz pieknisia.Ale dla swietego spokoju testy powinny zostac przeprowadzone bo az wierzyc mi sie nie chce ze Pacek ta wielka sile jak na swoje warunki w calosci wypracowuje treningami.Pewnie sie tam szprycuje jakims Filipinskim gowne* co wcale nie swiadczy ze na treningach konkretnie nie zapiep***.No az ciekawy jestem co z tego wyniknie,mysle jednak ze przed taka walka Pacquiao odstawi ten syf i uczciwie podda sie testom xD
 Autor komentarza: bandit
Data: 24-12-2009 07:51:42 
A czy to nie jest tak że jak się Pacmen zgodzi na testy w Amerykańskej Agencji Antydopingowej (USADA), to na testy będzie musiał latać do stanów i to może nawet pare razy przed walką. A Pięknisiowi włśnie o to chodzi bo wiadomo że par takich lotówe i na organiźnmie się to odbija.
Nie bronie Pacmena ale moim zdaniem test niezależnej firmy też by wystarczył.
 Autor komentarza: burberry13
Data: 24-12-2009 09:28:08 
bandit organizatorzy beda chcieli zrobic ogromna promocje tej walki wiec te wycieczki Pacmana do Stanow beda nieuniknione.
 Autor komentarza: fightfan
Data: 24-12-2009 12:21:04 
Coś tu zaczyna śmierdzieć ! Niech zgodzi się na te testy i już - skoro twierdzi ze nie ma nic do ukrycia !!!
 Autor komentarza: Woody10
Data: 24-12-2009 13:00:20 
Machina promocyjna sie nakręca. Tyle w tym temacie!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.