SUKCES POLSKICH BOKSERÓW W ŁODZI!

Wojak, Informacja prasowa, fot. Sebastian Andrzejczyk

2009-12-22

Podczas piątkowej gali boksu zawodowego z cyklu "Wojak Boxing Night", pięściarze z grupy Bullit KnockOut Promotions, wygrywając ze swoimi przeciwnikami, dali polskim kibicom pokaz wysokich umiejętności bokserskich. Dobrze zaprezentowali się także młodzi bokserzy amatorzy z klubu Gwardia Łódź, którzy zmierzyli się ze sobą w przedwalkach. Sponsorem wydarzenia była marka piwa Wojak.

W piątkowy wieczór, 18 grudnia, kilka tysięcy sympatyków boksu zgromadziło się w łódzkiej Hali Sportowej przy ul. Skorupki, by dopingować swoich faworytów w bokserskich zmaganiach. Pięściarze z grupy Bullit KnockOut Promotions zmierzyli się z przeciwnikami reprezentującymi nie tylko europejską, ale też amerykańską szkołę boksu. Maciej Miszkiń, w trudnym pojedynku pokonał Daniela Regi (Węgry), natomiast Łukasz Janik wygrał jednogłośnie z Usztwanem Orszosem (Węgry). Wiele emocji wzbudził pojedynek Krzysztofa Bieniasa, który pokonał utytułowanego Bronislava Kubina (Czechy). Swoich kibiców nie zawiódł także Dawid Kostecki, który już w pierwszej rundzie znokautował Istvana Vargę (Rumunia). Do bardzo udanych można zaliczyć pojedynek Andrzeja Wawrzyka, który w wadze ciężkiej w walce z Ukraińcem Oleksijem Mazykinem obronił młodzieżowe mistrzostwo świata organizacji WBC. Natomiast w emocjonującej walce wieczoru Paweł Kołodziej pokonał Amerykanina Roba Calowaya, broniąc tym samym mistrzowski pas organizacji IBC w wadze junior ciężkiej.

Paweł Kołodziej rzuca na deski Roba Calloway'a.

Przed swoją publicznością  zaprezentowali się także młodzi pięściarze z łódzkiego klubu Gwardia: Piotr Jakuć zmierzył się z Sylwestrem Grodzkim, a Wiktor Wlaźlak z Kamilem Zalasą. Jak powiedział trener pięściarzy, Stanisław Pisarek: "To młodzi zawodnicy, jednak bardzo zaangażowani i ambitni. Dlatego chcieliśmy ich docenić, umożliwiając pojedynki przed łódzką publicznością. Liczymy na to, że ich pierwszy występ będzie stanowił pierwszy krok do kolejnych sukcesów."

Łódzka gala boksu zawodowego była ostatnim tak dużym bokserskim wydarzeniem w tym roku. Jednak na kolejne zmagania pięściarzy kibice boksu nie będą musieli długo czekać. Już w styczniu kolejna gala z cyklu "Wojak Boxing Night" odbędzie się w Rzeszowie.

Jeden z młodych amatorów z łódzkiej Gwardii Sylwester Grodzki.

"Cieszymy się, że dzięki zaangażowaniu marki piwa Wojak w polski boks, mamy swój udział w zapewnianiu polskim kibicom wielu sportowych emocji, a jednocześnie możemy przyczyniać się do sukcesów naszych pięściarzy. Wierzymy, że nasze działania wpłyną pozytywnie na popularyzację tej dyscypliny sportowej, w której polscy zawodnicy odnoszą zarówno lokalne, jak i międzynarodowe sukcesy." - powiedział Maciej Partyka z Kompanii Piwowarskiej.