BBU NAJPOPULARNIEJSZĄ FEDERACJĄ W POLSCE

Kończący się rok był niezwykle udany dla bałtyckiej organizacji boksu zawodowego Baltic Boxing Union. Od lutego do grudnia 2009 roku odbyło się osiem walk o pasy mistrzowskie BBU oraz BBU International na galach organizowanych przez Tomasza Babilońskiego - PMG Babilom Promotion, Andrzeja Stachurę - Paco Lublin, Dariusza Snarskiego - Boxing Production oraz Andrzeja Gmitruka - Ochikara Gmitruk Team. Ten wynik czyni BBU najpopularniejszą organizacją w Polsce.

Jest to z pewnością świetny wynik dla dynamicznie rozwijającej się federacji, która w styczniu będzie obchodziła dopiero swoje drugie urodziny. Nie uszło to uwadze European Boxing Association! Po krótkich negocjacjach obie organizacje postanowiły nawiązać współpracę i od stycznia przyszłego roku mistrzowie BBU będą sklasyfikowani w rankingu EBA, a co za tym idzie otworzy się przed nimi szansa walki o Mistrzostwo Europy. Należy wspomnieć, że czempioni EBA są automatycznie klasyfikowani w czołówce notowań World Boxing Association, czyli najstarszej i jednej z najbardziej prestiżowych federacji boksu zawodowego.

Szefowie Baltic Boxing Union liczą, że przyszły rok będzie równie udany i zaowocuje wieloma ciekawymi walkami, które wzmocnią prestiż i pozycję federacji nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach basenu morza Bałtyckiego.

W styczniu zostanie ogłoszona lista uhonorowanych nagrodami Baltic Boxing Union w kategoriach: promotor, pięściarz, prospekt, walka roku. W związku ze sporą liczbą walk o pasy BBU nasi pięściarze i promotorzy mają spore szanse na wygraną.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Arti
Data: 22-12-2009 18:32:20 
promotor - Babilon
piesciarz - Cieslak
prospekt - Sergejs Savrinovics
walka - Cieslak vs. Savrinovics
 Autor komentarza: prawy
Data: 22-12-2009 19:13:55 
BBU to tzw.federacja kanapowa,istnieje tylko po to by rozdawać pasy "mistrzowskie",tak jak się rozdaje cukierki w halloween.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.