CIEŚLAK UNIKNĄŁ LOSU KONECNEGO

Redakcja, fightnews.com

2009-12-22

Wiele dyskusji wywołał ostatnio temat zmiany statusu pojedynku Krzysztofa Cieślaka (14-0, 5 KO) z Krzysztofem Szotem (8-0, 1 KO) z walki oficjalnej na nieoficjalną. Promotor "Skorpiona" Tomasz Babiloński zapewniał, że taka decyzja wymuszona została informacją ze strony federacji IBF, która zagroziła utratą przez Polaka młodzieżowego tytułu wagi super piórkowej, jeśli w swoim kolejnym występie nie stanie on do obrony pasa (fragment informacji z IBF w oryginale poniżej).

Wczoraj IBF po raz kolejny pokazała, jak konsekwentna potrafi być w egzekwowaniu swoich zasad, odbierając Lukasowi Konecnemu (41-3, 20 KO) prawo do boksowania w eliminatorze kategorii junior średniej. Federacja zarzuciłą Konecnemu… stoczenie oficjalnej walki (w sobotę w Jekaterynburgu) po zatwierdzeniu jego udziału w pojedynku eliminacyjnym.

Na pechu pięściarza z Czech skorzysta Sechew Powell (25-2, 15 KO) i to on zamiast Konecnego zmierzy się z  Deandre Latimorem (20-2, 16 KO) w starciu o prawo do walki o mistrzostwo świata.

***

Fragment maila IBF do Tomasza Babilońskiego w sprawie Krzysztofa Cieślaka:

Tomasz,
Is  this true? Are you planning to put Krzysztof Cieslak in a fight on Dec. 20, 2009 in Poland? When I notified you that Cieslak must defend his IBF Youth Title on or before Dec. 5, 2009, you stated that you could not do the mandatory defense before Jan. 31, 2010. I reluctantly agreed to the Jan. date because Cieslak has fought 3 times already without defending the Title. However, if Cieslak fights again and doesn’t defend the IBF Youth Title, we will have no choice but to vacate the Title.