CHAMBERS: JESTEM W STANIE POKONAĆ KLICZKĘ

Maciej Dąbkowski, eastsideboxing.com

2009-12-15

Niedawny pogromca Samuela Petera i Alexandra Dimitrenki, a jednocześnie oficjalny challenger do pasa WBO kategorii cięzkiej, Eddie Chambers (35-1, 18 KO) twierdzi, iż jest w stanie zdetronizować panującego mistrza Władimira Kliczkę (53-3, 47 KO). W ostatnio przeprowadzonym przez serwis eastsideboxing.com wywiadze "Szybki Eddie" docenia klasę rywala, jednak podkreśla, że jest to dla niego wielka szansa której nie może zmarnować:

- Nie chcę umniejszać sukcesów Władimira - podkreśla Chambers. - już wielokrotnie udowodnił, że jest numerem jeden. Jednak walka z nim jest dla mnie wielką szansą. Moment w mojej karierze, kiedy trzeba zawalczyć o najwyższe cele właśnie teraz nadszedł.

Challenger określił także ogólny plan walki, wg. którego ma on zostać zwycięzcą przyszłej potyczki:

- Ludzie zastanawiają się jak poradzę sobie z tym przeraźliwym lewym prostym Kliczki ale ja znajdę na to receptę. Użyję swojej szybkości, aby przedostawać się do półdystansu gdzie  nie będzie już taki niebezpieczny. Przy każdej zmianie pozycji będe zadawał szybkie i celne ciosy, które w końcu go sfrustrują.

Starcie o mistrzostwo świata kategorii ciężkiej federacji WBO pomiędzy amerykaniniem Eddie Chambersem a dzierżącym pas Władimirem Kliczką ma się odbyć 20 Marca 2010 r.