UDANE POJEDYNKI BOKSERÓW MAZURA EŁK

WOJAK, Informacja prasowa

2009-12-02

Podczas gali "Wojak Boxing Night", która odbyła się  w miniony piątek (27 listopada) w Ełku, z sukcesem zaprezentowali się pięściarze lokalnego "Mazura". Swoje umiejętności pokazali przed prawie 2-tysięczną publicznością, która z uznaniem śledziła ich walki, żywo reagując na zmagania młodych bokserów. Sponsorem gali była marka piwa Wojak.

W pierwszej walce, w kategorii średniej (75 kg), Adam Biłda zmierzył się ze swoim klubowym kolegą Robertem Reską. Pokonał go na punkty, jednak obaj zawodnicy, trenujący w "Mazurze", pokazali duże umiejętności i talent. W kolejnej walce Kamil Komar, zawodnik "Mazura" i aktualny młodzieżowy v-ce mistrz polski, pokonał przed czasem Emila Jagiełło, pięściarza "Gwardii" Szczytno. Pojedynek pięściarzy, boksujących w kategorii lekkiej (60kg), wzbudził spore emocje. Tym bardziej, że już w drugiej rundzie widzowie mogli oglądać pierwszy podczas gali techniczny nokaut. W kategorii półśredniej (69 kg), zmierzyli się ze sobą Kamil Rynkowski i Szymon Brzęk. Walka zawodników "Mazura" od początku była wyrównana, dlatego sędziowie orzekli remis. Dodatkowe emocje wzbudziła rezerwowa walka kadetów. W kategorii papierowej (46 kg) zmierzyli się ze sobą Paweł Śliwowski z "Mazura" Ełk i Maciej Jóźwik z "Gwardii" Szczytno. Zawodnicy, dobrze rokujący na przyszłość, walkę zakończyli remisem.

- Gala ‘Wojak Boxing Night’ to jedno z ważniejszych tegorocznych wydarzeń sportowych w Ełku. Dlatego cieszę się, że nasi bokserzy mogli wziąć w niej udział i zaprezentować się nie tylko przed rodzimą publicznością. Nasi pięściarze pokazali, że posiadają w sobie nie tylko determinację w dążeniu do celu, ale i talent. Szczególne uznanie należy się Kamilowi Rynkowskiemu i Szymonowi Brzękowi, którzy w 3-rundowym pojedynku boksowali niezwykle profesjonalnie. Podobnie zresztą jak Kamil Komar, który nie dał szans swojemu przeciwnikowi. Pozytywnie patrzeć w przyszłość pozwala także obserwacja pojedynku 14-letnich kadetów – Pawła Śliwowskiego i Macieja Jóźwika. Wierzę, że nie raz będziemy świadkami ich sukcesów. - powiedział Tadeusz Biryło, trener pięściarskiej sekcji "Mazura" Ełk.

Jednym z elementów gali było uhonorowanie dokonań Cezarego Samełki, pięściarza "Mazura"  i aktualnego młodzieżowego v-ce mistrza Europy. Tomasz Andrukiewicz, Prezydent Miasta Ełku, wraz z Piotrem Wernerem, reprezentującym grupę Bullit KnockOut Promotions, wręczyli mu pamiątkową nagrodę, doceniając jego dotychczasowe osiągnięcia. Natomiast uznanie dla całej sekcji "Mazura" Ełk wyraziła marka piwa Wojak, która przekazała dla pięściarzy seniorów klubu sprzęt bokserski.

Cezary Samełko odbiera specjalne wyróżnienie z rąk prezydenta miasta Ełk Tomasza Andrukiewcza.

Publiczność, zgromadzona w hali ełckiego MOSiRU, podziwiała także walki zawodowych bokserów. Pięściarze z grupy Bullit KnocOut Promotions nie zawiedli. Na otwarciu Maciej Myszkin jednogłośnie pokonał Grigora Sarohanina. Tomasz Hutkowski, w 10-rundowym pojedynku nie dał szans na wygraną dla Belgowi Ismailowi Abdoulowi. Krzysztof "Diablo" Włodarczyk zwyciężył z Bułgarem - Konstantinem Semerdijevem, a Rafał Jackiewicz, gwarantując sobie walkę o tytuł mistrza świata wagi półśredniej federacji IBF, pokonał Dominikanina Delvina Rodrigueza

Ełcka gala boksu zakończyła się sukcesem. Dowód swoich umiejętności dali zarówno pięściarze amatorzy, jak i zawodowi, zapewniając wiele sportowych emocji. Nie zawiodła także publiczność, która podczas każdej walki reagowała z entuzjazmem, dopingując swoich faworytów.