DZISIAJ BUTE vs ANDRADE II

Marcin Łądka, Informacja własna

2009-11-28

Dzisiejszej nocy w Quebec, w Kanadzie dojdzie do rewanżowego pojedynku pomiędzy Rumunem Lucianem Bute (24-0, 19 KO) i Librado Andrade (28-2, 21 KO) z Meksyku. Stawką walki bedzie podobnie jak poprzednio pas IBF w wadze super średniej należący do Bute.

W pierwszej walce,  która miała miejsce przed rokiem, w tej samej hali zwyciężyl Bute. Jednak bardzo kontrowersyjnie dała się w pamięc 12. runda tego pojedynku. Słaniający się na nogach, nie wykazujący żadnych oznak kontaktu z rzeczywistością Bute jakimś cudem dotrwał do końcowego gongu. Nie mała w tym rola sędziego ringowego Mariona Wrighta z Kanady, który sędziował wszytkie poprzednie pojedynki mistrzowskie Rumuna. Dzisiaj walkę poprawadzi Amerykanin - sędzia Benjy Esteves Jr.

Przed walką wieczoru zobaczymy pojedynek o wakujący pas IBF w wadze lekkiej  pomiędzy Ali Funeką (30-2-2, 25 KO)  z RPA i  Dominikańczykiem Joanem Guzmanem (29-0, 17 KO). Guzman wcześniej był mistrzem świata WBO w wadze super piórkowej. Dla Funeki będzie to drugie podejscie do tytułu mistrza IBF, wcześniej przegrał z przechodzącym kategorię wyżej Nate'm Campbellem.