HASIM RAHMAN PĘKA?

Przeciągające się negocjacje pomiędzy zespołem Tomasza Adamka i przedstawicielami dwukrotnego mistrza świata  wagi ciężkiej Hasima Rahmana stawiają pod coraz większym znakiem zapytania walkę  "Górala" z tym rywalem.  Termin - 6 lutego, 2010 roku w Prudential Center w Newarku pozostaje ten sam, wydaje się jednak, że  Rahman nie za bardzo chce walczyć z Adamkiem, stawiając  coraz bardziej wygórowane, praktycznie niemożliwe do zrealizowania,  żądania finansowe.

"Tomek chce i będzie walczył 6 lutego w Newarku. To jest pewne. Mniej pewne jest, czy rywalem będzie Rahman" - mówi Kathy Duva, prezydent firmy promocyjnej Tomka Adamka , Main Events.  W imieniu Tomka, negocjacje z przedstawicielami "The Rock" Rahmana, Bobem Arumem prowadzi Zyggi Rozalski. On sam nie chce na ten temat zbyt wiele mówić, ale jak się dowiedzieliśmy wszystko wskazuje na to, że w ciągu ostatnich 24 godzin, żądania Rahmana podskoczyły o... 100 procent, stając się dla Adamka  po prostu nieopłacalne. 

Rahman miał przed rozpoczeciem negocjacji  z obozem Tomasza Adamka walczyć 3 grudnia 2009 roku  w Rochester, w pobliżu Nowego Jorku.  Miał walczyć za sumę dwukrotnie mniejszą niż ta zaoferowana przez Zyggiego Rozalskiego, więc wiadomo, że  natychmiast  zainteresował się walką w  Newark z Polakiem . Nawet różnica między żądaną przez  Rahmana dopłatą w wysokości 25 tysięcy dolarów została przyjęta przez obóz Adamka, wszystko było na dobrej drodze do czasu, kiedy "The Rock" przez swojego przedstawiciela powiedział, że konktrakt podpisze, ale ogólna suma musi wzrosnąć o... 100 procent w stosunku do wcześniej  negocjowanej. "To normalna taktyka bokserów, którzy nie chcą przyjąć walki, a chcą z negocjacji wyjść "z twarzą" - mówi  zajmująca się od strony Rahmana kontraktem osoba chcąca zachować anonimowość.  "Hasim liczy na to, że jak wygra łatwą walkę za niewielką stosunkowo sumę na początku grudnia, to może doczeka się propozycji walki o tytuł w 2010 roku za, jeśli nie  milion dolarów, to za niewiele mniej. Na razie nie ma takiej propozycji, ale  Adamek  byłby  zbyt ryzykownym przeciwnikiem  by  walczyć z nim za trochę więcej niż  100 tysięcy dolarów."

Decyzja w sprawie ostatecznego rywala Tomka zostanie najprawdopodobniej podjęta w ciągu najbliższych kilku dni. Jedną z ostatnich kandydatur jest osoba byłego reprezentanta USA na igrzyska olimpijskie w Atenach Jasona Estrady (16-2, 4 KO), w  światowych rankingach sklasyfikowanego zaraz za Rahmanem, a przed tak znanymi nazwiskami jak Evander Holyfield czy Lamon  Brewster.  Estrada w swojej ostatniej walce wygrał przez nokaut z Zuri Lawrence, który łatwo pokonał Polaka Alberta Sosnowskiego i przegrywając  w kwietniu po 10 rundach  na punkty z bardzo wysoko notowanym (na drugim miejscu w klasyfikacji "The Ring"!) Rosjaninem  Aleksandrem Powietkinem. Co ciekawe, jedna z porażek Lawrence’a została poniesiona z rąk Rahmana, w 10 rundzie przez nokaut po niezwykle wyrównanym pojedynku, w którym do momentu zakończenia walki, jeden z sędziów punktowych miał na prowadzeniu właśnie  tego właśnie pięściarza.

ASInfo

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Rasssta
Data: 24-11-2009 18:06:45 
I dobrze ja bym wlał żeby Adamek zawalczył z kimś lepszym po tym co pokazuje od jakiegoś czasu Rahman to dal Adamka nie by by żaden sprawdzian tylko kolejna już łatwa walka...
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 24-11-2009 18:08:58 
Rahman pęka? - nie najlepszy tytuł - Rahman dostał już solidny wpierdziel kilka razy więc czemu ma pękać - obecnie dla Rahmana wyjście z każdym bardzo dobrym młodym przeciwnikiem to po prostu zarobek za dostanie po ryju. Hasim kalkuluje jak najwięcej zarobić na swym obitej buźce!
 Autor komentarza: grze91
Data: 24-11-2009 18:13:36 
To jest właśnie taktyka negocjacji Adamka najpierw 10 nazwisk potencjalnych rywali w tym kilka dobrych, a potem podpisanie kontraktu z Gunnem żeby wyjść z "twarzą"
 Autor komentarza: endriu
Data: 24-11-2009 18:21:28 
W sumie to się nie dziwię. Rahman wie że to jego koniec kariery i chce wyjść do ringu po jak największą wypłatę 100 kawałków to trochę za mało, zwłaszcza że faworytem nie jest w tej walce Owszem ma szansę ale nikłą żeby na Tomaszku wybić się i dostać następną walkę za większe pieniąchy Na pewno więcej ma tu do zyskania Adamek, a dla Rachmana oznaczało by to koniec marzeń o większej forsie
 Autor komentarza: tonka
Data: 24-11-2009 18:25:36 
Obecnie panująca "paskuda" w pięknej dyscyplinie jaką jest boks zawodowy: "Trzęsę portkami, zwalam na kasę i nadal mogę się wozić, bo łomotu nie dostanę i nikt nie ujrzy jak byłoby naprawdę z Adamkiem czy innym. A i tak, mając na nazwisko Rahamn, prędzej czy później zarobię kasę w łatwiejszy sposób".
Kiedyś bokserzy byli honorowi i często kasa była kwestią drugorzędna, ponieważ liczyło się przede wszystkim to, aby udowodnić, kto jest prawdziwym "kozakiem" ... po prostu.
Teraz coraz częściej obserwujemy jakieś szopki i brak honoru. Żal.pl :(
 Autor komentarza: ziemek
Data: 24-11-2009 18:32:46 
po prostu Rahman boi sie ze dostenie omłot jak Golota i zostana mu walki z cieniasami,dziadkami i pasibrzuchami
 Autor komentarza: MAXIMVS
Data: 24-11-2009 18:36:07 
Adamek wspominał ostatnio, że po najbliższej walce, kolejna ma być już tą upragnioną - transmitowaną przez HBO. Już to widzę jak HBO przybiegnie po prawa do transmisji walki pogromcy wielkiego Jasona Estrady.
 Autor komentarza: endriu
Data: 24-11-2009 18:44:41 
No i racja tonka

A to przez to ze za dużo odsmażanych kotletów wpada na ring tylko po wypłatę

 Autor komentarza: rapson25
Data: 24-11-2009 18:47:19 
i pewnie znowu promotorów Tomasza,będzie stać jedynie na przeciwnika coś na podobienstwo klasowe Bobby'ego Gunna,szkoda..
 Autor komentarza: tonio77
Data: 24-11-2009 18:49:54 
estrada to napewno nie takie nazwisko jak rahman, z drugiej jednak strony nie jest to wyboksowany dziadek. ale zadnym tam wybitnym zawodnikiem nie jest. poza tym podobno adamek mial walczyc z "duzymi,ciezkimi" bokserami zeby sie niby przygotowac na kliczkow, tymczasem estrada ma 185 cm,czyli mniej niz adamek. troche to bez sesu. wolalbym kogos innego na przeciwnika dla tomka
 Autor komentarza: komiminix
Data: 24-11-2009 18:54:45 
MAXIMVS....
Andrew, byłeś moim nr 1 i nim pozostaniesz. Przez długi czas nikt nie będzie w stanie cię zastąpić, bo emocji fundowanych przez ciebie nie dostarczy żaden tam Adasiek.


jakie emocje ??? KO w pierwszych rundach ,czy ucieczka przed Tysonem ,albo mowisz o emocjach z Austinem :)KOMEDIA I TYLE
 Autor komentarza: am26
Data: 24-11-2009 18:54:58 
grze91 pisze cyt. "To jest właśnie taktyka negocjacji Adamka najpierw 10 nazwisk potencjalnych rywali w tym kilka dobrych, a potem podpisanie kontraktu z Gunnem żeby wyjść z "twarzą"

chłopcze ty to drugi kaszpirowski jesteś.. sam napoleon nie powstydziłby się takiego toku rozumowania, brawo. ehh zenada
 Autor komentarza: endriu
Data: 24-11-2009 18:56:31 
Szkoda bo Rachman to była świetna opcja. Każdy tutaj wie jak jest w tym sporcie, nazwiska mogą się jeszcze nieraz zmienić I na końcu może z braku laku wyniknąć jakiś B Gunn, bo termin czeka
 Autor komentarza: waden15
Data: 24-11-2009 19:02:58 
Estrada człapie po ringu prawie jak 120 kilowy Peter. Dobra technika, szybkie ręce - trochę gorsza wersja Chambersa. Na pewno sprawiłby więcej problemów niż Rahman, ale walka z gallem anoninem nie ma sensu dla rozwoju Adamka
 Autor komentarza: endriu
Data: 24-11-2009 19:13:35 
No i jeszcze jedna ważna sprawa Tomaszek przechodząc do nowej wagi powinien liczyć się z możliwymi ,,schodami do nieba,, Dawidowi poszło jak po maśle z kilku względów, bardziej zapracował sobie na to w CW ma większe plecy i jest czy był bardziej znany
 Autor komentarza: MAXIMVS
Data: 24-11-2009 19:19:46 
komiminix, skoro twoja pamięć sięga wyłącznie Tysona i Austina to co ja mogę ci tłumaczyć. Poproś może babcię i dziadzia , oni opowiedzą ci o walkach Gołoty w czasch gdy zajęty byłeś resorakami.
 Autor komentarza: komiminix
Data: 24-11-2009 19:40:25 
MAXIMVS ....moja babcia i moj dziadek nie lubja sztywnego goloty,oni wola Adamka :)

 Autor komentarza: Woody10
Data: 24-11-2009 19:44:27 
Tak oczywiście, Rahman zesrał sie przed Adamkiem, żenada. Gdzie jest ta długa lista chętnych do walki z Tomkiem?
 Autor komentarza: Marekns
Data: 24-11-2009 19:46:47 
niech nie walczy, trenuje sparuje dobrze się przygotuje i zawalczy na przełomie kwiecień / Maj z Areol`ą na HBO bo on chce pokonywać dobre nazwiska a nie dobrych bokserów niech jeszcze z Hollyfieldem po jego walce w Ugandzie zawalczy za rok.
 Autor komentarza: Cichy
Data: 24-11-2009 19:49:21 
Jak słysze o kolejnej zmianie rywala to przerasta mnie pusty śmiech. Adamek jak chce wielkich walk i dużych pięniedzy powinien zmienic promotora bo z Ziggy to mu może wędke na ryby załatwić. To Całe Maint Events to istny żal.
 Autor komentarza: Kalifek
Data: 24-11-2009 19:49:55 
Niech kończy matoł kariere i nie robi z siebie pośmiewiska. Dostał baty od Kliczki i teraz sra w gacie ze strachu przed Adamkiem. Adamek by zrobił z niego trwałego kaleke.
 Autor komentarza: TheFoulPole
Data: 24-11-2009 19:54:31 
No to może Toney? Podobno chciał walczyć z Adamkiem. Tylko czy będzie ich stać na niego, bo jeżeli chodzi o klasę sportową to na pewno jest lepszy od obecnego Rahmana.
 Autor komentarza: Marekns
Data: 24-11-2009 19:54:38 
komiminix - idź possaj cycka mamusi, redakcja zróbcie jakąś weryfikacje wieku i nie wpuszczajcie dzieci poniżej 14 lat. Gołota oprócz paru dziwnych wpadek i niepotrzebnych walk na starość walczył świetnie a przy tym widowiskowo, szedł na wymianę walczył brutalnie, nawet jak pisali na bokserze ostatnio jego pielęgniarka przyznała się że jest jego wielką fanką, w swoich szczytowych momentach był najbardziej rozpoznawalnym polakiem na świecie, wyprzedzał papieża i Wałęsę i zawsze walczył dla Polski, wchodził z Flagą polski mógł iść na łatwiznę jak Michalczewski wziąć obywatelstwo USA i mieć 10 gówno wartych tytułów mistrza świata bo tak by go sędziowie nie oszukiwali (Byrd, Ruiz)
 Autor komentarza: endriu
Data: 24-11-2009 19:55:19 
Kalifek

,,Adamek by zrobił z niego trwałego kaleke.,,

Nie przesadzaj Tomasz to katolik
 Autor komentarza: zin
Data: 24-11-2009 20:01:48 
nie wieszajcie psów na Adamku ... w większości wszystko zalezy od promotorów...
endriu , czym sobie tak Haye bardziej od Adamka zapracował od Adamka w CW ??? .... jak dla mnie , to pokonał podobnej klasy rywali , a przegrał przez KO z leszczem.
 Autor komentarza: zin
Data: 24-11-2009 20:04:01 
sorry , za dwa razy "Adamka" (za dużo piwa ) ;)))
 Autor komentarza: endriu
Data: 24-11-2009 20:10:56 
zin

No zbił takich dwuch złych ludzi jako pierwszy, Tomasz zbil jednego wcześniej zbitego

Dobra bez jaj w sumie to już napisałem, ale chyba jednak zadecydowali lepsi promotorzy i oczywiście jak dobrze pamiętam to przechodząc do HW pozostawił dwa pasy
 Autor komentarza: zin
Data: 24-11-2009 20:18:16 
no ok endriu , nie ma się co licytować .... Haye zresztą jest bardziej medialny od Adamka : ładna buźka , tors etc . ;)
 Autor komentarza: waden15
Data: 24-11-2009 20:18:16 
zin

"a przegrał przez KO z leszczem. "

Taa, z mistrzem świata, który dwukrotnie pokonał Chrisa Eubanka.

Przypomnieć z kim przegrał Kliczko??
 Autor komentarza: Kalifek
Data: 24-11-2009 20:18:22 
Oby ino nie dali jakiegoś kelnera, np. krasnikieko czy jak sie on tam zwie. Czekam niecierpliwie na podpisanie kontraktu, niech to bedzie rywal z czołówki, bo jak sam Tomek wspominał, kariere trzeba rozwijać.
 Autor komentarza: endriu
Data: 24-11-2009 20:33:33 
Ja się staram jak najdelikatniej dla Tomasza, za szybko to niezdrowo. Trzeba umijętnie dobierać przeciwników aby jednak doszło do walki o tytuł Dawid się nie namęczył zbytnio A jak się pojawiła propozycja Tuy to wierni kibice Adamka klaskali, trzeba zaczynać od dołu To przecież tak naprawdę pierwszy krok w HW Wiadomo że nie o kelnera mi chodzi ale przez nieprzemyślane decyzje i dutki w oczach można się wywrócić na starcie
 Autor komentarza: Woody10
Data: 24-11-2009 20:34:42 
Zadziwia mnie jedna rzecz. Że nie pojawiła się jak dotąd żadna złota myśl Wojslawa1. O tym że w innych tematch na próżno go szukać, to wiadomo nie od dziś. Ale o Adamku i Gołocie to on wie wszystko. Wojslaw zdradź nam w końcu z kim będzie się bił Adamek? Bo tu co po niektórzy "ino się niecierpliwią" :)
 Autor komentarza: endriu
Data: 24-11-2009 20:38:16 
Wojsław już dzisiaj złożył życzenia Gołocie niżej w temacie o operacji
 Autor komentarza: endriu
Data: 24-11-2009 20:51:42 
,,żądania Rahmana podskoczyły o... 100 procent, stając się dla Adamka po prostu nieopłacalne.,,


Myślę że raczej Adamkowi by się opłacało, po pierwsze do walki o pas jest kolejka coś trzeba robić przez ten czas, bijąc takie nazwisko przybliża się do takowej walki. A przecież może się to skończyć jak ostatnio z Hopem. Wtedy trzeba było brać taką walkę nawet po kosztach, bo była szansa na wielką katapultę do góry. Teraz jest podobna sytuacja czas ucieka a na koniec chwycą jakiegoś może nawet leszcza
 Autor komentarza: TooL
Data: 24-11-2009 20:51:58 
sorry, ze nie w temacie, ale o 21ej na eurosporcie Pascal-Branco (jakby to kogos interesowało).
 Autor komentarza: Artur69
Data: 24-11-2009 21:02:30 
Niech Cunn przechodzi do CW i walczy z Adamkiem, dwie pieczenie za jednym zamachem - rewanż i dobry przeciwnik na luty 2010
 Autor komentarza: Gwahlur
Data: 24-11-2009 21:08:41 
"wydaje się jednak, że Rahman nie za bardzo chce walczyć z Adamkiem, stawiając coraz bardziej wygórowane, praktycznie niemożliwe do zrealizowania, żądania finansowe"

Hasim Rahman za ostatnia walke dostal kilka milionow dolarow, wiec wiadomo ze za Adamkowe np 50-60 tysiecy mu sie nie chce dostac w łeb. Do walk z Banksem i Gunnem doszlo dlatego, ze tylko oni zgodzili sie wziasc psie pieniadze. Jedyna realna kase za walke z Tomkiem moze dac Polsat jesli ta bedzie w Polsce, inaczej, jesli walka ma byc w USA to bedzie szukanie kolejnego "dziada" ktory sie koszmarnie nisko ceni...
 Autor komentarza: komiminix
Data: 24-11-2009 21:09:58 
Markens ....Gołota oprócz paru dziwnych wpadek i niepotrzebnych walk na starość walczył świetnie a przy tym widowiskowo, szedł na wymianę walczył brutalnie,


dziwnya wpadka to byles ty 14 lat temu :)
 Autor komentarza: zin
Data: 24-11-2009 21:52:29 
Marekns : "ostatnio jego pielęgniarka (Gołoty) przyznała się że jest jego wielką fanką, w swoich szczytowych momentach " - hahaha ...Ty wiesz jak to zabrzmiało hahhaha :D
 Autor komentarza: Catman
Data: 24-11-2009 22:21:47 
komiminix
Zamieszczony artykuł dotyczy Rahmana i Adamka,więc nie bardzo rozumiem po co "wrzucasz" teksty o Gołocie?Jest póżno,więc idż chłopcze lulu bo głodne kawałki powrzucaj z kolesiami na przerwie w Gimnazjum,a nie wysilaj się aby zaistnieć na tym forum.Dziwną wpadką Jesteś Ty!!!Podejrzewam,że kiedyś Cię z tego portalu wykopali i przyjąłeś "nowy nick" aby znowu "błyszczeć".
 Autor komentarza: komiminix
Data: 24-11-2009 22:30:03 
CATMAN alias MARKENS ...nie denerwuj sie tak czlowieku,golota jeszcze bendzie mistrzem swiata nie martw sie !!!
 Autor komentarza: Siwy1
Data: 24-11-2009 22:57:59 
Wszyscy się Go boją ... Ja to w ogóle nie spię..
 Autor komentarza: klakun
Data: 24-11-2009 23:18:41 
Fajnie by było aby Adamek zawalczył z kimś z czołówki, ale prawda jest taka, ze za ok 100k$ to nikt z czołowych zawodników takiej walki nie weźmie. W HW cenią się bardziej niż w CW...
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 24-11-2009 23:26:23 
Woody10
Wojslaw1 splodzil juz dzisiaj dlugiego paszkwila na Golote wiec sie wypsztykal intelektualnie na dluzszy czas:)
Panowie spokojnie Rzygi napewno ma w zanadrzu jakis cwancyk,boje sie tylko ze by to nie byl rewanz z Bobbym Gunnem:(
 Autor komentarza: tysiok
Data: 25-11-2009 02:11:10 
Widze ,ze nie wszyscy wiedza o dwoch walkach Hasima z Lennox'em ...
 Autor komentarza: slawko1
Data: 25-11-2009 03:23:26 
historia sie powtarza mieli byc powazni bokserzy z czlowki z pierwszej 10tki a beda z pierwszej 50tki mial bys hopkins byl gan i ta sama historia z Rahmanem chociaz moim zdanien rahman i tak jest skonczony
 Autor komentarza: ZIBI
Data: 25-11-2009 07:49:39 
Autor komentarza: grze91 Data: 24-11-2009 18:13:36
To jest właśnie taktyka negocjacji Adamka najpierw 10 nazwisk potencjalnych rywali w tym kilka dobrych, a potem podpisanie kontraktu z Gunnem żeby wyjść z "twarzą"

Dokładnie tak i mi sie wydaję, zreszta pisałem już o tym kilkakrotnie.
W każdej wadze jest podobny scenariusz. Najpierw wielka napinka i ogromne oczekiwania,że posypie się grad lukratywnych propozycji z samymi sławami, a potem jakiś leszcz i niemrawe wyjaśnienia typu - BO TAMCI SIĘ BALI albo CHCIELI DUŻO ZA DUŻO ( w domyśle bo sie bali). Mimo wszystko chciałbym i mam nadzieje,że tym razem będzie inaczej (czyt. lepiej)
Adamek czy raczej jego sztab chyba nie do końca żyją w realnym świecie. Wydaje im się ,że do Tomka - świetnego bądź co bądź choć jeszcze nie zbyt znanego szerokiej publiczności boksera z jakimiś tam perspektywami ustawi sie kolejka znanych, jako tako jeszcze trzymających się bokserów - byłych mistrzów lub byłych świetnych pretendentów. Każdy z nich mając świadomość zbliżjącego się końca kariery, jak ma dać się poobijać to tylko za konkretne gaże i najlepiej w walce o pas - bo zawsze jest ten cień szansy na zostanie mistrzem.
 Autor komentarza: McCall
Data: 25-11-2009 07:55:05 
kurde chłopcze ( zin ) czy ty na pewno trafiłeś na dobrą stronę, bo jak ktoś nazywa Carla Thompsona leszczem to to jest SKANDAL
 Autor komentarza: weren
Data: 25-11-2009 09:10:06 
mi tam sie jednak wydaje ze main events nie bardzo sobie zdaje sprawe z tego jakimi pieniedzmi rzadzi sie HW...tymy samymi sumami jakie wydawali dla swoich bokserow w mniejszych wagach nie bardzo zalatwia kogos z pierwszej 10tki w HW...moim zdaniem jesli Adamek mysli i zdobyciu pasa lub chociaz byciu w 1szej piatce to powinien zmienic promotora bo jak na razie to Kathy Duva i caly Main Events zachowuja sie niczym Don Kichot
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 25-11-2009 17:39:43 
Estrada jesl niezly technicznie ale mysle ze lepszym testem w HV jest jednak Rahman..
 Autor komentarza: odyniec
Data: 25-11-2009 18:16:30 
dawac chocby Józka spod sklepu dla wyrównania szans moze zabrac dwóch kolegów i wtedy moze to HBO pokaze
 Autor komentarza: grze91
Data: 25-11-2009 20:38:52 
odyniec ale Józek(15-4-1, 15) ma ostatnio słabą formę mało pije i w ogóle jest jakiś ospały do tego parę kontuzji, chociaż honorarium dla niego byłoby małe jakieś 2 wina albo flaszka, może HBO by to pokazało ale Adamek musi najpierw zwakować pas polsatu potem pokonać zwycięzce walki Pudzian vs. Najman.
Józek jest dobry technicznie, ma też parę w łapie i w ogóle to jest z niego wielkie chłopisko tylko na nogach jest słaby, nasuwa się tylko pytanie czy potrafi się przygotować do takiej walki:)
 Autor komentarza: skoromny
Data: 26-11-2009 20:51:01 
jestem szybszy od portalu ,Tomek ma walczyc z Jasonem Estradą
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.