TOMASZ ADAMEK NOMINOWANY

Tomasz Adamek został nominowany w  75. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na 10 Najlepszych Sportowców. Jest w tym roku jedynym bokserem nominowanym do konkursu. W historii plebiscytu pięściarze wygrywali go cztery razy, miało to miejsce w roku 1948 Aleksy Antkiewicz, 1951 i 1952 - Zygmunt Chychła oraz 1953 - Leszek Drogosz.

Informacje jak głosować w konkursie, znajdziecie w rozwinięciu.

Głosowanie, wzorem roku ubiegłego, będzie się składać z dwóch etapów. W pierwszym, czytelnicy "Przeglądu Sportowego za pomocą kuponów do głosowania i internauci na stronie www.mistrzowiesportu.pl będą mogli typować swoje "10". W drugim etapie będzie można głosować poprzez SMS. Głosowanie w I etapie rusza w środę, 25 listopada - szczegóły na mistrzowiesportu.pl.


Tomasz Adamek, który pierwszego grudnia skończy 33 lata, ma za sobą wyjątkowy rok. Zaczynał go jako mistrz świata federacji IBF w kategorii junior ciężkiej, a kończy jako jedna z największych na świecie nadziei na ożywienie skostniałej ostatnio wagi ciężkiej.

"Góral" w ringu nie zawodzi. W 2009 roku najpierw walczył z Johnathonem Banksem. Zaledwie dwa i pół miesiąca po szalenie emocjonującym, ale i równie trudnym pojedynku o mistrzowski pas ze Steve'em Cunninghamem, stanął w ringu z bijącym niezwykle mocno Amerykaninem. Tomek zrobił swoje, czyli wygrał, po efektownym nokaucie w ósmej rundzie. Nikt nie miał wątpliwości, że prestiżowy magazyn "The Ring", nazywany biblią boksu, słusznie uznał go za najlepszego pięściarza w wadze junior ciężkiej.

Bokser z Gilowic potwierdził klasę w walce z dużo słabszym Bobbym Gunnem. Już wtedy wiedział, że kolejna potyczka będzie bardzo trudna. Było blisko do rywalizacji z Bernardem Hopkinsem, ale słynny "Kat" nie chciał zaryzykować starcia z silnym Polakiem. Adamek zrzekł się mistrzowskiego pasa i postanowił kontynuować karierę w wadze ciężkiej.

Zaczął od mocnego uderzenia, bo pierwszym rywalem był Andrzej Gołota. Osiem milionów Polaków przed telewizorami i kilkanaście tysięcy na trybunach w łódzkiej Arenie oglądało "polską walkę stulecia". Jak się okazało, jednostronną, bo Tomasz nie dał żadnych szans bardziej doświadczonemu koledze. Adamek od razu znalazł się w czołówkach rankingów.

Już mówi się o kolejnych pojedynkach, a jako rywale wymieniani są bracia Kliczkowie i David Haye. Sam Adamek powtarza tylko, że chce spełnić swoje marzenie i zdobyć pas mistrza świata w trzeciej już kategorii - ciężkiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: dentol
Data: 24-11-2009 15:57:13 
no vhyba tylko Adamek zasluguje na tą nagrode w tym roku
 Autor komentarza: MAXIMVS
Data: 24-11-2009 16:00:11 
tak?? Ciekawe czym sobie zasłużyl zbiciem Guna, banksa czy może starego, kontuzjowanego Gołoty? (Z Cunnem wygral w zeszłym roku)
 Autor komentarza: SantosPD
Data: 24-11-2009 16:05:40 
Dentol,
chyba trochę przesadziłeś;).
W końcu np. siatkarze zdobyli mistrzostwo Europy, a Justyna Kowalczyk wygrała PŚ w biegach narciarskich, jak dla mnie to ona zasłużyła na ten tytuł.
 Autor komentarza: barkley (Redaktor bokser.org)
Data: 24-11-2009 16:08:36 
@MAXIMVS
Chociażby tym że jest pierwszym polskim bokserem uhonorowanym pasem mistrza świata The Ring. Pas dostał w tym roku.
 Autor komentarza: junkers
Data: 24-11-2009 16:22:23 
barkley - mistrzu ciętej riposty:) zgadzam się z Tobą, pas The Ring w tym momencie oznacza bardzo wiele, więcej niż te niby-paski federacji bokserskich... Trudno jednak oceniać boksera na tle sportowców innych dyscyplin bo zwykle toczy on 2-3 walki w ciągu 12 miesięcy, także niezbyt często ma okazję pokazać swoją klasę kibicom. Inni sportowcy, jak np. wspomnieni przez Santosa siatkarze mają 'większe pole do popisu' - mogą wykazywać się zarówno w lidze jak i w rozgrywkach międzynarodowych. Dlatego też, żeby bokser został wybrany u nas najlepszym sportowcem to w pozostałych dyscyplinach musiałoby być kompletne dno.
Pozdrawiam
 Autor komentarza: endriu
Data: 24-11-2009 16:24:34 
barkley

Niewątpliwie Tomaszek swoimi osągnięciami conajmniej zasłóguje na tą nominację, jednak głos będzie należał do kibiców, i to oni pokażą jego miejsce wszeregu, a napewno już pod uwagę zostaną wzięte osągnięcia pozaringowe Adamka
 Autor komentarza: waden15
Data: 24-11-2009 16:39:43 
Adamek jak dostanie się do pierwszej 10 PS to będzie mozna uznać za sukces
 Autor komentarza: komiminix
Data: 24-11-2009 16:47:24 
endriu .....tych pare kiboli na tym forum, takich jak ty czy MAXIMVS nie przeszkadza Tomkowi w tym roku :)
 Autor komentarza: cham
Data: 24-11-2009 16:55:42 
Dla mnie Adamek jest murowanym faworytem do zwycięstwa i sam oddam na niego głos. Na początku tego roku Adamek pokonał Banksa. Tak, tego Banksa, który na sparingach demoluje wręcz Kliczków. Nieoficjalnie słyszałem, że kilka miesięcy temu Amerykanin pokonał dwóch Ukraińców naraz! A nasz Mistrz go znokautował.
Potem przez wielu niedoceniany Gunn. Co prawda Tomek nie znokautował go tak, jak Banksa, ale tylko dlatego, że tego nie chciał. Widzieliście jak się z nim bawił? Jakie stosował sztuczki, uniki, ciosy? Nie jest łatwo wygrać z tak silnym przeciwnikiem, jak Gunn, a Adamek tego dokonał.

Ale najlepsze na koniec. Andrzej Gołota, czterokrotny pretendent do tytułu. Walczył z najlepszymi, Bowem, Tysonem, Lewisem i kilkoma innymi znakomity zawodnikami. Mimo wieku, Andrzej jest nadal w świetnej formie. Podczas walki z Adamkiem był szybki, dynamiczny, silny. Krotko mówiąc prezentował się rewelacyjnie. Zresztą Sam Collona mówił o tym, że Gołota jest w życiowej formie. Dużo lepszej od tej z walk z Bowem. I to było widać.
A co zrobił z nim Adamek. Zmiażdżył go, nie dał mu szans! Podobno Gołoty nie prezentuje już tego co kiedyś. Nieprawda! Gdyby dzisiaj miał walczyć z Kliczką, czy Hayem, nie ma faworyta w tej walce. Gołota może być w tej chwili drugim najlepszym bokserem na świecie w wadze ciężkiej. Drugim, bo miejsce pierwsze jest zarezerwowane.

Wygrana ze świetnym Banksem, błyskotliwym Gunnem, należącym do absolutnej czołówki wagi ciężkiej i znajdując się w życiowej formie Gołotą, to wystarczająco dużo by uznać go najlepszym sportowcem w Polsce. Dodatkowo wszystkie te zwycięstwa odniósł w niesamowitym stylu.

Jeśli Tomek nie wygra, to nie chcę być w skórze tych, którzy na niego nie głosowali...
 Autor komentarza: tonka
Data: 24-11-2009 17:06:30 
Tomek, masz mój głos.
 Autor komentarza: waden15
Data: 24-11-2009 17:09:07 
Jest wielu sportowców którzy zdecydowanie bardziej zasłużyli od Adamka na to żeby na nich zagłosować - główny powód dlaczego nie zagłosuje na Adamka...
 Autor komentarza: endriu
Data: 24-11-2009 17:09:26 
komiminix

Kilku dobre, bo ja to się nawet zastanawiam czy Tomaszek ma prywaynie jakiegos kumpla, bo jak do tej pory to wszystkich poniewiera, nawet tych co go karmią Oczywiście Ty i cała wasz większość o tym nic nie wiecie. To właśnie tyczył mój wyzej napisany post
 Autor komentarza: tonka
Data: 24-11-2009 17:13:34 
Tomek ma mój głos, żonkę wysteruję na głos dla Kowalczyk, matkę na siatkarzy etc. I doceni się każdego...
 Autor komentarza: endriu
Data: 24-11-2009 17:19:38 
Kolego jak słyszę po tzreżwemu jak Tomaszek odmawia zapłaty należnych pieniędzy Gmitrukowi i pary innym ludziom którzy wciągneli go z Norweskiego szamba i załatwili walkę o tytuł to mi się rzygać tylko chce. Takich przykładów jest więcej, a te najgorsze były przedewszystkim na poczatku jego kariery, lecz wasza pamięć widzę tak daleko nie sięga
 Autor komentarza: komiminix
Data: 24-11-2009 17:30:32 
to nie jest o.net endriu ani klub zlamanych serc !!!
 Autor komentarza: tonka
Data: 24-11-2009 17:31:25 
To jest sprawa prywatna między Adamkiem a jego otoczeniem, zresztą ja tego nie wiem, bo za rękę nikogo nie miałem szans złapać - tak więc nie gadam. Mnie interesuje aspekt sportowy, zgodnie z hasłem plebiscytu PS.
Ty masz, endriu, swoje spojrzenie i ok, Twoje prawo. Ale nie imputuj nikomu o "pamięci", bo tutaj sprawa rozbija się o podejście i sympatie indywidualne, a każdy ma inne. Mi np. chodzi tylko o plebiscyt.
 Autor komentarza: Artur69
Data: 24-11-2009 17:33:46 
Cham dobre;)
 Autor komentarza: przemo663
Data: 24-11-2009 17:36:13 
@endriu
To jest konkurs na najlepszego sportowca, a nie na cnotkę roku.Nie rozumiem jak można robić wielkie halo i wylewać swoje żale z powodu nominacji dla Adamka.Zasłużył sobie na nią absolutnie.

Z tego co zrozumiałem każdy z głosujących może wytypować swoją 10-tkę, więc myślę, że Tomka ustawie gdzieś na 4 czy 5 miejscu.Na pierwsze, jak dla mnie przynajmniej zasługuje Anita Włodarczyk, dziewczyna która musi (musiała?) trenować pod jednym z poznańskich mostów.Świetne widowisko w Berlinie i rekord świata, a to w polskiej lekkoatletyce czy w ogóle sporcie, rzadkość.Na drugim Justyna Kowalczyk za kapitalny sezon, a na trzecim Piotrek Gruszka.
 Autor komentarza: endriu
Data: 24-11-2009 17:37:48 
No tak głosując napewno większość będzie kierowała sie także sympatią, napisałem wczesniej że

,,Niewątpliwie Tomaszek swoimi osągnięciami conajmniej zasłóguje na tą nominację,,
 Autor komentarza: endriu
Data: 24-11-2009 17:43:21 
To jest dobry temat na taką dyskusje, a to nie sa żale tylko argumenty. Ale kończę bo wolno klikam i robie błędy, a to temat rzeka
 Autor komentarza: grze91
Data: 24-11-2009 17:48:09 
Autor komentarza: cham Data: 24-11-2009 16:55:42
Mam nadzieje że to co napisałeś to tylko kiepski żart, bo jak nie to mi żal ciebie.
Obicie Banksa, Gunna i biednego schorowanego emeryta w "cyrku stulecia" to wielki wyczyn zasługuje na 1 miejsce?
Już prędzej zasługiwałby za walkę z Cunninhgamem.

Zaraz zapomniałem jednak należy mu się pierwsze miejsce w końcu jako jedyny bokser w całej historii walki na pięści wywalczył pas polsatu.
 Autor komentarza: MAXIMVS
Data: 24-11-2009 18:03:32 
barkley, napisałeś, że uzasadnieniem dla nominacji Adamka jest uhonorowanie go pasem "The Ring", które miało miejsce w bieżącym roku. Trudno zgodzić się z twoim poglądem , ponieważ plebiscyt Przeglądu Sportowego ma na celu premiowanie sukcesów sportowych, a nie trofeów zdobywanych przy "zielonych stolikach". Jeżeli zaś chodzi o sukcesy sportowe Adamka z br. to były to zwycięstwa w trzech walkach: Banks, Gun i Gołota. Pasa The Ringu przecież też nie dostał za te walki.
 Autor komentarza: ziemek
Data: 24-11-2009 18:19:18 
Adamek moze nie zasluguje na pierwsze miejsce,ale na miejsce w trojce napewno. Jest jedynym polskim bokserem ktory zdobyl mistrzostwo w dwoch wagach celuje w trzeci w trzeciej wadze.A przypominem ze to sa trzy najciezsze wagi. Nie jest latwo tego dokonac, a jemu moze sie udac. Juz za to co zdobyl i co zrobil w tym roku nagroda mu sie nalezy
 Autor komentarza: endriu
Data: 24-11-2009 18:34:32 
ziemek


Musisz zrozumieć że te nominacje są za tegoroczne osiągnięcia Z całą pewnością należało by się mu miejsce w pierwszej trójce za całokształt
Te najcięższe wagi wcale nie oznaczają najmocniejsze, bo np. HW jest bardzo słaba ale bracia są nie do rozjechania Jedyna nadzieja jak napisałeś ,,szansa, jest w Dawidzie ale i tu delikatnie mówiąc niema faworyta
 Autor komentarza: ziemek
Data: 24-11-2009 18:40:23 
tak ale w tym roku jest jeszcze bardziej znanym bokserem na swiecie niz wczesniej a to tez sie liczy. Wiem,za nie zdobyl tytuku w tym roku ale glosuja tez kibice a to moze przesadzic
 Autor komentarza: ziemek
Data: 24-11-2009 18:42:13 
do andriu ,sorry ze nie sprecyzowalem za dociebie pisze

 Autor komentarza: waden15
Data: 24-11-2009 18:44:50 
MAXIMVS

The Ring jest przyznawany zaa zasługi...
 Autor komentarza: krzysiek34
Data: 24-11-2009 19:21:21 
MAXIMVS
Ten plebiscyt odnosi sie raczej do popularności danego sportowca. W roku 96 ( zdobyliśmy 7 złotych medali olimpijskich) 5 miejsce zajął Gołota ktory dwukrotnie znokautował po jajkach niejakiego Riddicka Bowe.
 Autor komentarza: MAXIMVS
Data: 24-11-2009 19:26:22 
krzysiek, skoro ten plebiscyt odnosi się do popularności a nie do osiągnięć to wybierzmy może Majdana, tyle się o nim mówi ostatnio.
 Autor komentarza: endriu
Data: 24-11-2009 19:28:58 
Autor komentarza: krzysiek34
Data: 24-11-2009 19:21:21
MAXIMVS
Ten plebiscyt odnosi sie raczej do popularności danego sportowca. W roku 96 ( zdobyliśmy 7 złotych medali olimpijskich) 5 miejsce zajął Gołota ktory dwukrotnie znokautował po jajkach niejakiego Riddicka Bowe.


Tak więc jak wyżej pisałem ludzie przy wyborze będą kierować się sympatiami
 Autor komentarza: endriu
Data: 24-11-2009 19:33:16 


Ps. zobaczymy na jakim miejscu wyląduje utytułowany Tomasz w tegorocznej słabiej obsadzonej edycji??????????????????
 Autor komentarza: krzysiek34
Data: 24-11-2009 19:37:52 
MAXIMVS
HaHaHa dobre . Poczekajmy jeszcze dwa tygodnie. Jak Najman zmiażdży Pudzianowskiego to przy swojej elokwencji i popularności zdobytej o ciepłego boku Sashy i Joli Rutowicz takiego Adamka wciągnie nosem.
 Autor komentarza: krzysiek34
Data: 24-11-2009 19:40:59 
Zresztą nos ma jak klamka od zakrystii więc ten nadmuchany cruser tam się zmieści.
 Autor komentarza: Marekns
Data: 24-11-2009 19:42:05 
Adamek wielka nadzieja na ożywienie skostniałej wagi ciężkiej :))
 Autor komentarza: grze91
Data: 24-11-2009 20:08:03 
Najman to maszyna do zabijania, da szybkie KO Pudzianowi któremu nawet odżywki nie pomogą i potem tylko bracia Kliczko.
 Autor komentarza: witekkrol
Data: 24-11-2009 20:14:29 
Adamek to bez wątpliwości najlepszy polski bokser zawodowy i jeśli Gołocie należało się 4 miejsce w tym plebiscycie to nie zdziwiłbym się gdyby Adamek wygrał w tym roku.
 Autor komentarza: King
Data: 24-11-2009 21:24:23 
Ten rok wyjątkowo marny. Siatkarze i Radwańska tylko.
 Autor komentarza: Woody10
Data: 24-11-2009 21:27:51 
Siatkarze ekstra, siatkarki też bardzo dobrze. Ale indywidualnie nagroda dla Radwańskiej.
 Autor komentarza: waden15
Data: 24-11-2009 21:46:54 
King

Anita Włodarczyk - jest chyba nominowana, nie? Rekordzistka świata, jedna z 5 najlepszych lekkoatletek tego roku..
Siatkarze, siatkarki, Radwańśka, Włodarczyk i Gorti:)
 Autor komentarza: takisobie
Data: 25-11-2009 10:56:39 
O kolorach białym i czerwonym,
o symbolach HBO i mamony
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 25-11-2009 16:49:07 
No wlasnie a kadra zarodowa w pilce noznej;))))????
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.