BOXING SHOW W KOSZALINIE

Joanna Czarnik, O'Chikara Gmitruk Team

2009-11-12

W piątkowy wieczór w Koszalinie odbędzie się kolejne bokserskie show z udziałem pięściarzy Andrzeja Gmitruka. W walce wieczoru mistrz International WBF– Piotr "Wilk" Wilczewski zmierzy się z Amerykaninem Demetriusem Davisem. Stawką pojedynku będzie tytuł mistrza Świata TWBA Interim w wadze super średniej. W ringu zobaczyć będzie można również aktualnego mistrza Świata TWBA – Romana "Lwie Serce" Shkarupę, Geira Inge Jorgensena - mistrza WBC Mediterranean, oraz Niemca Steva Kroekela. W poniedziałek pięściarze Andrzeja Gmitruka przyjechali do Koszalina.

– To były ostatnie dni na rozmowy z trenerem i wskazówki przed galą. – mówi Roman Shkarupa. – Trzy gale w ciągu trzech miesięcy to wyczerpujące tempo, ale jesteśmy do tego już przyzwyczajeni. Trenujemy nie tylko na zgrupowaniach, ale również u siebie – dodaje. Na gali w Koszalinie, Roman zmierzy się z Niemcem, Stevem Kroekelem. – To agresywny i bardzo niewygodny zawodnik. Wiem, że jest dobrze przygotowany i potrafi być niebezpieczny. – mówi Roman.

Gala w Koszalinie to powrót na polski ring Sławomira "Dzikiego" Ziemlewicza. Warto przypomnieć, że Ziemlewicz zaczynał zawodową karierę pod okiem trenera Andrzeja Gmitruk. W 2006 r. zdobył tytuł zawodowego mistrza Polski, a w 2007r. wywalczył mistrzostwo Świata TWBA w wadze półśredniej i pas Międzynarodowego mistrza Polski. Pod koniec 2007 r. wycofał się z boksu. Wrócił na zawodowy ring w maju 2009r. Po blisko dwuletniej przerwie stoczył dwie walki w Niemczech i Anglii. W Koszalinie jego rywalem będzie mistrz WBC Mediterranean – Norweg Geir Inge Jorgensen, zwany "Małym Księciem".

Podczas gali zobaczyć będzie można również mistrza International WBF - Wojciecha Bartnika ostatniego medalistę igrzysk olimpijskich. Zmierzy się on z Łukaszem Rusiewiczem. Swój trzeci zawodowy pojedynek stoczy w Koszalinie Dariusz Sęk. Ciekawostką jest, że już w drugiej profesjonalnej walce, Dariusz zmierzył się ze swoim rywalem na 6 rundowym dystansie. Było to duże wyzwanie dla młodego zawodnika, ale nie zawiódł pokładanego w nim zaufania. W Koszalinie Dariusz skrzyżuje rękawice z 24-letnim Bułgarem – Merdjidinem Yuseinovem

Największe emocje w Koszalinie czekają fanów Piotra "Wilka" Wilczewskiego mistrza International WBF. Ciekawostką jest, że w listopadzie 2007 r, Wilczewski wywalczył tytuł mistrza Świata TWBA i aż trzykrotnie go obronił. Na początku 2009.r z powodu wyjazdu do USA, zrezygnował z tytułu, który w październiku wywalczył jego kolega z teamu Roman Shkarupa. Federacja TWBA zdecydowała się na dopuszczenie do walki o tymczasowy tzw. Interim, co oznacza, że w najbliższym czasie obaj zawodnicy będę musieli zmierzyć się ze sobą.

– To będzie dobra walka. – mówi Wilczewski. – Często sparujemy z Romanem podczas treningów, ale konfrontacja w ringu to już zupełnie inna sprawa.

W Koszalinie rywalem Polaka będzie Amerykanin – Demetrius Davis. Obaj pięściarze poznali się w czwartek podczas konferencji prasowej.

– To twardy zawodnik, doświadczony w ringu. Widziałem jego pojedynek z Rowlandem Bryantem, jest szybki i bije kombinacjami. Wygrał walkę z Brianem Normanem, a on naprawdę nieźle boksuje. – mówi Wilczewski.

Demetrius Davis ma na swoim koncie 40 zawodowych walk, w tym 19 wygranych. Wszystkie stoczył w USA, do Polski przyleciał na zaproszenie Andrzeja Gmitruka.

- Widziałem walkę Wilczewskiego z Thomasem Reidem. Jestem w dobrej formie i wiem, że wygram. Ale ring ma swoje prawa – jak przegram – kończę karierę.– zadeklarował dziś Davis podczas konferencji z dziennikarzami.

Zapowiada się, zatem twarda walka. Bokserskie Show w Koszalinie już w piątek 13 listopada. Atmosferę przed pojedynkami podgrzewać będą występy grupy tanecznej Glamur, znanej m.in. z udziału w "Fashion Week", a wszystko na żywo w Canal +.

Honorowy patronat nad galą objął
Mirosław Mikietyński Prezydent Miasta Koszalin

Joanna Czarnik