SZCZERA ROZMOWA Z TOMASZEM ADAMKIEM

Tomasz "Góral" Adamek, ciagle najlepszy pięśćiarz  świata w wadze junior ciężkiej według "Ringu" i nowa, ekscytująca wielu fachowców twarz w wadze ciężkiej podczas wywiadów jest taki sam, jak na ringu- idzie na całość. Adamek przed tygodniem wrócił z Polski po zwyciestwie przez KO w piątej rundzie nad Andrzejem Gołotą , więc namówiłem go na podsumowanie już ponad roku spędzonego nie w rodzinnych Gilowicach, ale Jersey City. Było o tym, dlaczego nigdy nie pójdzie drogą Darka Michalczewskiego, wspomnieniach o tym, jak łykał własną krew walcząc z Paulem Briggsem, czego najbardziej żałuje po jedynej w karierze z przegranej z Chadem Dawsonem, specjalnej więzi z trenerem Andrzejem Gmitrukiem, dlaczego nie walczył już w minionym roku z Władymirem Kliczką, jak wielkim rozczarowaniem było nie podpisanie kontraktu na walkę z Bernardem  Hopkinsem i jak bardzo śmieszą go deklaracje polskich pięściarzy opowiadających historie o czekających ich walkach z Góralem...

- Czy jesteś fanem pięściarstwa czy jest tylko twój zawód?
Tomasz Adamek:
Nie wiem, jak można być zawodowym bokserem i nie interesować się boksem. To dla mnie nie do pojęcia.  To jak być mechanikiem samochodowym, naprawiać "syrenki" i nie wiedzieć, że po drogach jeżdżą  "mercedesy".  Wszystko oglądam, bez wzgledu na kategorie wagowe, bo od każdego można coś się nauczyć, podpatrzeć.  Pewnie, że musisz mieć talent, bez tego się nie obejdzie, ale zawsze można się nauczyć nowych rzeczy. Nawet jak się ma 33 lata- ciągle można i trzeba się poprawiać, bo nikt nie jest idealny w tym co robi. Jak moje ulubione powiedzenie: całe życie się uczysz, a i tak  umierasz głupi.

- Masz specjalny, prawie jak ojciec z synem, związek z trenerem Andrzejem Gmitrukiem. 100-procentowe zaufanie, nigdy w ringu nie lekceważysz jego rad. Kiedyś powiedziałeś, że wychodzisz na ring sam, ale walczycie we dwójkę. To w boksie coraz rzadsze.
TA: 
Jesteśmy ze sobą 10 lat, to mój drugi ojciec.  Nie potrafię wyobrazić sobie jak można wychodzić na ring i przestac słuchać tego, co mówi trener. Jakby nie był potrzebny, to w moim narożniku wodę podawałaby mi żona Dorota, a córki zajmowałyby sie lodem i ręcznikami.  Czasami jedno czy dwa zdania Gmitruka mogą zmienić walkę, więc słucham co mówi. Tak było z Jonathonem Banksem. Chciałem go walnąć, iść na wojnę, a Andrzej kazał czekać. I miał rację.

-  Czy gdybyś miał Andrzeja Gmitruka w swoim narożniku nie byłoby porażki z Chadem Dawsonem?
TA: 
Gdybym był wtedy w pełni sił, na pewno walczyłbym inaczej. Dawson to moja największa pięściarska pomyłka. Nie dlatego, że z nim walczyłem, bo nigdy nie odmówiłem nikomu  walki i nigdy nie odmówię, ale nie powinienem wtedy wyjść na ring.  Wszystko było dobrze do ważenia, miałem formę, siłę, wiedziałem co mam robić w ringu. Po ważeniu, głodny jak wilk bo znowu robiłem wagę  poszedłem do restauracji i najadłem się owoców morza. Przez następne 12 godzin praktycznie nie wychodziłem z toalety, w nocy spałem może ze dwie godziny. Popatrzcie na moją walkę – nie poznacie mnie. Praktycznie, aż do 10 rundy nie zadaję ciosów, czekam nie wiadomo na co. Położyłem go na deski w 10 rundzie, czystą desperacją zacząłem bić więcej w dwóch ostatnich rundach, ale przeciwko tak dobremu bokserowi jak Dawson nie miałem szans. Zgubiła mnie moja pewność siebie i przekonanie, że jestem niezniszczalny. Ciągle tak myślę, ale uważam co jem (śmiech). Z drugiej strony to wyszło mi na dobre, bo jakbym z nim wygrał, to bym do dzisiejszego dnia zbijał te 5-7 kilogramów przed każdą walką, niszczył organizm i nigdy nie mógł walczyć na maksa, tak jak teraz.

- Wróćmy na chwile do twojego pierwszego występu w Ameryce. Pierwszy raz w Stanach, ponad 20,000 ludzi w "United Center" i od razu walczysz o tytuł mistrza świata WBC. Co wtedy  myślałeś?
TA:
Że to znak z nieba. Pięściarze latami czekaja na swoją szansę, a ja ją miałem trzy miesiące po podpisaniu kontraktu z  Donem Kingiem. Kilka razy przekładano jej termin, traciłem nerwy, a kiedy wreszcie już było wiadomo, że walczymy, na dwa tygodnie przed walką złamałem w sparingu nos. Sam Colonna , mój ówczesny trener chciał odwołac walkę z Briggsem, ale go ubłagałem, żeby ukryć sprawę. Wymyśliliśmy, że nie trenuje, bo mam gorączkę, a lekarzom nawet nie przyszło sprawdzać kości mojego nosa, bo kto przy zdrowych zmysłach chciałby walczyć z taką kontuzją? Nigdy wczesniej i nigdy mam nadzieję później, nie przeżyłem takiego bólu. Przez 12 rund łykałem swoją krew, cudem chyba nie zamieniłem się w wampira.   Ale mogłem nie mieć takiej drugiej szansy, nie mogłem się poddać.

- Walka natychmiast dostała prawie kultowy status, kandydując do pojedynku roku. Nawet pomimo tego, że nie była pokazywana przez amerykańska TV...
TA:
Historia mojego życia- świetne walki, niewielu je widzi. Ale to już przeszłość.

- W 2005 roku walczyłeś o tytuł w wadze półciężkiej, cztery lata później nokautujesz w piątej rundzie Andrzeja Gołotę, czterokrotnego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej. Możesz w to uwierzyć?
TA:
Idźmy dalej- jakby ktoś mi w 2003 roku powiedział, że będę walczył w Stanach, że zdobędę dwa tytuły w dwóch kategoriach wagowych i próbował w trzeciej, to bym go wysłał na leczenie psychiatryczne. Od razu, z miejsca.

-  Jesteś bardzo zdeterminowanym człowiekiem. Udowdniłeś to przenosząc się z całą rodziną do Stanów pomimo, że wielu znawców- czasami nie bez racji-  argumentowało, że mógłbyś spokojnie zarabiać miliony euro walcząc z mniej wymagającymi rywalami w Europie. Metoda opanowana do perfekcji  przez innego polskiego mistrza świata w półciężkiej, Dariusza  Michalczewskiego.
TA:
Nie polskiego, tylko niemieckiego mistrza świata Dariusza Michalczewskiego. Grali niemiecki czy polski hymn jak walczył? Stał się Niemcem, traktowali go jak swojego, wiec go ochraniali i dali mu zarobić. Oddał dwa ważniejsze tytuły po walce z Hillem, IBF i WBA, by zachować ten bezpieczny WBO, nie wymagający obrony tytułu w Stanach. To nie dla mnie. Ja rozumiem, że miał trudniej, trzeba było zarabiać na rodzinę, ale taka kariera to nie dla mnie. Kibice i ja sam sobie bym tego nigdy wybaczył.  Być może mógłby zarobić  trochę więcej w Europie, choć wiele z tych wypłat to mity dla promocji i gazet, ale prawdziwą sławę i karierę można zdobyć tylko w USA. Zrozumieli to nawet bracia Kliczko przenosząc się do Los Angeles.

- Wygrałeś z najlepszymi junior ciężkimi z przeszłości – O’Neil Bellem - i  teraźniejszości jak Steve Cunningham, masz ciągle pas "Ringu". Co dalej z twoją karierą w junior ciężkiej?
TA:
Pas "Ringu" jest dla mnie bardzo ważny, miałem go w ringu walcząć z Gołotą.  Kto zostanie do walki w junior ciężkiej, będzie z kim walczyć? Bell, David Haye i inny z moich rywali, Banks, są już w ciężkiej, to samo chce zrobić w przyszłości Steve.  Mogę bronić pasa "Ringu", ale przeciwko komu? HBO czy Showtime będą mnie wolały w tamtej kategorii? Wątpię, ale nigdy nic w boksie nie wiadomo.

- Jak wielkim rozczarowaniem był dla ciebie fakt, że nie doszło do podpisania kontraktu z  Bernardem Hopkinsem?
TA: 
Po rozmowie z Richardem  Schaefferem, Kathy Duva szefowa "Main Events"  miała wszystko ustalone, ale nie było podpisu pod kontraktem Hopkinsa. Jak się Zyggi Rozalski o tym dowiedział, machnął ręką i powiedział, że Hopkins tego nigdy nie podpisze i nie ma co tracić czasu. I tak się stało. Mnie też się wydawało, że on będzie miał za dużo do stracenia wychodząc ze mna na ring. 45 lat, sława, pieniądze, legenda boksu  - po co mu walka z mocno bijącym, 200-funtowym Polakiem? Tylko potwierdził to fakt, że z Roy’em Jonesem jr. będzie walczył w sztucznym limicie do 180 funtów, na co ja bym się nigdy nie zgodził. Albo walczymy na serio, albo się bawimy. Może chciałby też 2-minutowych rund?

- Opowiedz o szczegółach odrzuconej propozycji walki z Władymirem Kliczką.  Na kilka minut przed lipcową konferencją zapowiadającą walkę z Bobby Gunnem w Newarku, dzwoni promotor Kliczki i pyta, czy za dwa tygodnie możesz wyjść na walkę z Władymirem.   Jak blisko byłeś powiedzenia "tak"?
TA:
Blisko- przez 10 sekund.  Jedno trzeba o mnie wiedzieć  - ja wychodzę na ring wiedząc, że wygram. Żadnego strachu, obaw.  Wychodzę bez emocji, ale żeby zniszczyć przeciwnika. Nie miałbym tego samego poczucia pewności siebie  trenując na wariata   przez tydzień przed walką z najlepszym na świecie bokserem wagi ciężkiej. Boksuje dla pieniędzy  i sławy, a  nie po to, żeby być mięsem armatnim. W lipcu nie byłem gotowy na żadnego  z Kliczków. Za rok o tej porze, może trochę wcześniej,  będę. Moja dewiza jest prosta: przychodzi promotor, a ja pytam tylko dwa słowa: "Kto nastepny?"

- Po walce z Andrzej Gołotą w trakcie bardzo udanego "Polsat Boxing Night" w Łodzi, z informacji prasowych  można odnieść wrażenie, że nogocjujesz z połową polskich bokserów na kolejną  "polską walkę stulecia"...
TA:
Śmiechu warte, zabawne informacje wyssane z palca. Nie ma mowy o żadnych "Dragonach", "Diabłach" czy innych stworach. Panowie, nie jestem i nie będę zainteresowany walkami z wami, bo ja chcę moją karierę rozwijać, a nie cofać się pięć lat, nokautując ludzi z którymi walki nic mi nie dają. Ja wiem, że chcecie przy mnie zarobić, ale ja po pierwsze nie jestem instytucją charytatywną, a po drugie walkę stulecia można było zrobić tylko z Andrzejem Gołotą. Więcej legend w Polsce nie ma. 

Rozmawiał: Przemek Garczarczyk, ASInfo

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: krzysiek34
Data: 04-11-2009 21:53:17 
Ty chciałeś zarobić przy Gołocie, oni chcą przy Tobie. Proste jak drut. A co do Michalczewskiego to po części się zgadzam.
 Autor komentarza: Dudas
Data: 04-11-2009 22:02:32 
Bardzo dobry wywiad
 Autor komentarza: King
Data: 04-11-2009 22:03:21 
"bo ja chcę moją karierę rozwijać, a nie cofać się pięć lat, nokautując ludzi z którymi walki nic mi nie dają"

Co za klaun. A co mu dały 3 ostatnie walki. Teraz dostanie pewnie kolejnego kelnera.
 Autor komentarza: myyyk
Data: 04-11-2009 22:07:29 
Adamek jest rzeczowy do bólu. W ogóle to zaleta, ale być może z tego właśnie powodu on nigdy nie zrozumie, dlaczego ktoś ma do niego pretensje o walkę z Andrzejem.

Swoją drogą obejrzałem juz trzy powtórki i dochodzę do wniosku, że Andrzej nie wypadł by tak źle, gdyby sprawdziło się jego przekonanie co do siły ciosu Adamka. Zakładał, że sporo przyjmie, ale nie sądził, że te ciosy będą tak silne.
 Autor komentarza: Kalifek
Data: 04-11-2009 22:08:19 
Święte słowa. Piękne podejście do rzeczywistości. Gosc jest dla mnie autorytetem.
 Autor komentarza: Dudas
Data: 04-11-2009 22:08:44 
King - nie przeginaj. Gołota z takimi kelnerami toczył zacięte boje (Sanders, Pou'ha, McBride,) ale jemu to się nie wytyka. Adamek przynajmniej wie co robi i wygląda na to, że jest odpowiednio zdeterminowany. Nie wiem jak ta wycieczka do ciężkiej się skończy, ale jego wypowiedzi przekonują mnie, że wstydu kibicom nie przyniesie.
 Autor komentarza: Marquez71
Data: 04-11-2009 22:10:04 
"Nie ma mowy o żadnych "Dragonach", "Diabłach" czy innych stworach."...hahah, to mnie rozwaliło, ciekawe jak się poczuł Włodarczyk i Sosnowski;D
 Autor komentarza: alfagta
Data: 04-11-2009 22:10:33 
Zajebisty wywiad! Pojechał po Włodarczyku i Dragonie. Ale co by nie mówić, to prawda! Położył by obydwóch, a kasy na taką walkę nikt by nie dał! Adamek do BOJU!!!
 Autor komentarza: Marekns
Data: 04-11-2009 22:14:09 
Dokładnie Michalczewski wielki Niemiecki mistrz, dopiero końcówka pod Polską Banderą jakby Gołota walczył dla USA miałby wiele tytułów ale się nie sprzedał, A Sosnowski ma poczucie Humoru :)
 Autor komentarza: Marquez71
Data: 04-11-2009 22:17:26 
Dudas...zgadzam się z każdym Twoim słowem...wszyscy fani Gołoty gadają o kelnerach typu Gunn dla Adamka, a o takim McBridzie nikt nie pamięta, zbił biednego wykończonego Tysona co nie zmieniło faktu że kelnerem jest ewidentnym...niektóre osoby udzielający się na tym portalu są jak jakieś niedorozwoje z klapkami na oczach, znają Gołotę od dawna, bo ciągle coś się o nim słyszało, chłopak do stanów wyjechał i takie tam, wszystko było takie piękne dla chłopaszków żyjących w syfiastej, szarej Polsce więc się z nim utożsamiają i bronią nawet jeśli nie mają żadnych racji...
 Autor komentarza: Ibeabuchi
Data: 04-11-2009 22:18:29 
Swietny wywiat!
Adamek dosc pewny siebie, dla niektorych to zaleta dla innych wada (jesli sie to za bardzo pokazuje), ale w boksie zawodowym jest to cecha wszystkich wielkich mistrzow. Nie przypominam sobie jakiegos wielkiego mistrza ktory nie byl pewny siebie.
Co do Michalczewskiego to zgadzam sie z Adamkiem w 100 %.
 Autor komentarza: Aro87
Data: 04-11-2009 22:19:38 
co prawda to prawda.. :)
 Autor komentarza: MARIUSZDZY
Data: 04-11-2009 22:20:19 
Tomek dajesz dajesz porozpier........laj paru ciężkich będzie sie działo nie moge się doczekac jego następnej walki , rozsądy koleś podoba mi się jego podejscie i w 100% popieram go w tym co mówi i ma racje na to chwile przejechałby każdego polskiego boksera taka prawda , powodzenia Tomek
 Autor komentarza: Marquez71
Data: 04-11-2009 22:22:46 
na tvn w "Naznaczonym" właśnie wystąpił Cygan Kostecki...co jak co, ale moim zdaniem ma talent do filmu:)
 Autor komentarza: EsoxNH
Data: 04-11-2009 22:22:56 
Doskonały wywiad, brawo Panie Przemku, rzeczowe pytanie, szczere odpowiedzi !! 100% profesjonalizmu !!

Co do wypowiedzi Tomka, zgadzam się z tym co mówi, po co ma walczyć z diabłem i dragonem (w ogóle kto im takie zryte pseudo wymyślił ??) to że ktoś twierdzi że Tomek dzięki Gołocie zaczął się teraz liczyć w stanach ma racje, ale Andrzej jako legenda stając do walki z Tomkiem miał za rywala mistrza 2 kategorii i posiadacza pasa The Ring czyli rywal z najwyższej pólki!! A Tomek jak stanął by do walki z diabłem czy smokiem... z reszta co tu mówić dobrze to Tomek podsumował, on się chce rozwijać a nie cofać !


Tomku pozdrawiam i życzę samych sukcesów aa no i do zobaczenia w Polsce !!!
 Autor komentarza: Bvlgari
Data: 04-11-2009 22:25:18 
Dobry wywiad. Adamek jest rzeczowy i o to chodzi.
 Autor komentarza: Ugly
Data: 04-11-2009 22:26:38 
Super wywiad , można wiele zarzucić Tomaszowi Adamkowi , ale jedno jest pewne - wie czego chce , a jak już to wie to konkretnie działa w tym kierunku . 100% racji że walka ze "stworami" (pojechał ich konkretnie:D) nic mu nie da , jeżeli stwory czegoś chcą to niech ich promotorzy wyłożą odpowiednie drobne które zainteresują górala , albo jak Tomek zdobędzie kolejny tytuł (w co wierzę) - dobiją do miana pretendenta .
 Autor komentarza: Ibeabuchi
Data: 04-11-2009 22:30:18 
Marquez71
Dobrze powiedziales. Tak juz niestety jest.

Podoba mi sie tez ze Adamek przy tej calej pewnosci siebie wie czego moze dokonac a na co jest jeszcze za wczesnie. Dobrze powiedziam ze bylbym miesem armatnim w tak szybko podietej walce z takim zawodnikiem jak Kliczko.
Poczekajmy rok moze troche wiecej a mysle ze bedzie dobrze. I nawet jesli sie nie uda pokonac ukrainca to mysle ze wstydu nam nie zrobi.

Pozdro
 Autor komentarza: Woody
Data: 04-11-2009 22:30:55 
Adamek chce się rozwijać. Bardzo ciekawe. Banks i Gunn. No tak to są rywale z najwyższej półki. Co za pajac.
A co do podpisu Hopkinsa, to przecież Adamek nie chciał sie bić za 500 tyś, podpis kata juz był, ale kasa się nie zgadzała.
Co do Michalczewskiego to ma racje. A co do miłości do Gmitruka, to pamiętam że ładnie go jeszcze jakiś czas temu potraktował,....
no ale pewnie kasa się już obu panom zgadza.
 Autor komentarza: MARIUSZDZY
Data: 04-11-2009 22:31:58 
najpierw niech te stworki coś udowodnią sobie i nam kibicom a potem takie głupie gatki niech wygłaszają publicznie , jak zdobędzie jeden czy drugi jakis pas to potem niech próbują a tego wszystkim polskim bokserom z całego serca zycze a teraz niech zejdą na ziemie i do roboty.....
 Autor komentarza: Lukasz83
Data: 04-11-2009 22:35:39 
"Ja wiem, że chcecie przy mnie zarobić, ale ja po pierwsze nie jestem instytucją charytatywną, a po drugie walkę stulecia można było zrobić tylko z Andrzejem Gołotą. Więcej legend w Polsce nie ma."

Andrzej dał Co zarobić to daj innym też ty sknero!!!
 Autor komentarza: cezary27
Data: 04-11-2009 22:36:40 
aż ciężko się oddycha

zapomniał wół jak cielęceiem był (albo w stosunku do Hopa jeszcze jest pod względem sławy i kasiory)
jeśli tak wypowiada się o Albercie czy Włodarczyku to co powinien powiedzieć o Tomku czy to Hopkins czy wcześniej Gołota czy RJJ

z Cunem nie chciał walczyć bo Cunn nie ma kibiców z czego wynika że sam Adamek bez KASOWEGO MEDIALNEGO rywala też nie jest taki opłacalny.
Sam aspiruje go "bogatszych" rywali wiec nie powinien mieć problemu ze zrozumieniem INNYCH
swoją drogą Boby Gunn to taki wybór małego zarobku "to z małym ryzykiem"
 Autor komentarza: juniorek2001
Data: 04-11-2009 22:39:13 
Tomasz bardzo dobrze powiedziane krótko i na temat ....paszli won kutumuluny :)
 Autor komentarza: Bvlgari
Data: 04-11-2009 22:39:30 
Tylko, że Andrzej dał zarobić mistrzowi świata w dwóch kategoriach wagowych i aktualnym posiadaczem pasa The Ring... Polacy to najbardziej zawistny naród na świecie.
 Autor komentarza: otke
Data: 04-11-2009 22:39:35 
gdyby Adamek walczył w czasch Michalczewskiego to pewnie nawet by nie podpisał kontraktu. Darek osiągnoł najwięcej i zawsze będzie polakiem, a polakom trudno robić karierę u szwabów. Z jedenej strony Adamek mówi o zarabianiu na rodzinę a z drugiej o tym że nie rozumie Darka. Schizofremia, ale jak dla niego idolem jest ojciec doktor dyrektor...
Sznuje Tomka ale coraz cięzej się go momentami słucha. W tamtych czasach polacy masowo wyjeżdzali do niemiec i wręcz modlili się o obywatelstwo. Ale on pewnie tego nie rozumie, co nie przeszkadza mu siedzieć w stanach, a potem chwaloić się walkami z belami, cunami, gunami i starym Andrzejem.
 Autor komentarza: otke
Data: 04-11-2009 22:40:51 
co do zawiści, Adamek już nie raz okazał ją w stosunku do Michalczewskiego...
 Autor komentarza: krzysiek34
Data: 04-11-2009 22:44:29 
otke-zawiść to w przeszłości pokazywał Michalczewski. Wydawało mu się że żaden inny Polak nie będzie mistrzem. Pamiętam jego radosną buźkę gdy bezczelnie oszukano Zegana z Grigorianem. A jak Adamek pokonał pierwszy raz Briggsa i zdobył pierwszy tytuł to minę miał nietęgą.
 Autor komentarza: capricornxxx
Data: 04-11-2009 22:51:47 
Dobry wywiad i dobry Adamek. Rzeczowo i na temat.

Woody - Zgadza się, że facet dał wtedy d...y, z Gmitrukiem i z Donem Kingiem(W rezultacie z Dawsonem). Kto jednak nie popełnia błędów?
Denerwuje mnie pieprzenie o pazerności Adamka. Ja mu się nie dziwię, że stara się o jak największe wynagrodzenie i popularność. Gdyby było inaczej, uznałbym go za wariata. Gdyby twierdził inaczej, uznałbym go za kłamcę. Nie rozumiem, w czym problem? To jego zawód. Wolałbyś zarobić pięćset tysięcy dolarów, czy dajmy na to - milion?

MARIUSZDZY - Adamek już chyba coś udowodnił. Zdobył dwukrotnie mistrzostwo świata w dwóch kategoriach wagowych. Wiele razy bronił tytułów. To chyba jest jakiś "dowód".

King - Banks, Gunn, Gołota? Poza tym ze środka stawki, to były dobre wybory. Pajac? Golisz się czasem?
 Autor komentarza: zin
Data: 04-11-2009 22:53:23 
Woody , Banks może niedługo walczyć eliminator o pas HW , więc nie gadaj , że to taki słabeusz ... Co do Gunn-a , to chodziło tylko o kasę i o to , że w tym terminie nie było nikogo innego , a rachunki trzeba płacić.
 Autor komentarza: zin
Data: 04-11-2009 22:55:30 
otke , Twój nick mówi wszystko .... jacy to niby prawdziwi polacy modlili sie o obywatelstwo niemieckie ??? :]
 Autor komentarza: Siwy1
Data: 04-11-2009 23:06:03 
Poniższa wiadomość łamie postanowienia regulaminu. Użytkownik Siwy1 piszący z IP: 89.229.99.157 dostaje ostrzeżnie. Jeśli będzie dalej łamał regulamin, zostanie usunięty ze społeczności użytkowników serwisu.
Adamek za pól roku powie "za rok o tej porze mogę walczyć z Bracmi K." za rok powie, za rok powie "za rok o tej porze mogę walczyć z braćmi K".
Po 3 latach Bracia pójdą na emeryturę Adamek powie "Boją się mnie".
Ojciec Tomasz uważa chyba, że Hopkins się go wystraszył hehe Niezle musi być naćpany
 Autor komentarza: koniuchny
Data: 04-11-2009 23:07:14 
Siwy dlugo nad tym myslales ?
 Autor komentarza: Siwy1
Data: 04-11-2009 23:09:50 
Jakies 1,5 min a co ?
 Autor komentarza: Ibeabuchi
Data: 04-11-2009 23:15:50 
otke,
Michalczewski byl swietnym piesciarzem. Moim zdaniem w jego prime tylko RJJ byl wstanie mu naprawde zagrozic. Byl wielki w swojej kategorii wagowej. Ale trzeba tez pamietac ze walczyl pod ochronna reka swoich menedzerow. Byl dla nich swietna inwestycja i mial wielki talent ale co bylo najwazniejsze: byl NIEMCEM! Kazdy kto sledzil kariere Darka pamieta jak sie jego niemieccy przyjaciele od niego odwrocili gdy ten zacza walczyc pod Polska flaga.
Tak wiec wchodzi pytanie czy niemcy by mu tak samo pomogli gdyby on nigdy nie zmienil obywatelstwa na niemieckie.
I powiedz mi jedno. Kliczkowie zawitali do niemiec w podobnych czasach (nieco pozniej) jak Michalczewski. Czemu oni sobie nie zmienili obywatelstwo na niemieckie. Oni pokazali ze nie trzeba bylo zmieniac narodowosci by muc zrobic kariere w niemczech.

Wiec nie pisz ze kazdy w tamtych czasach sie modlil by dostac niemieckie papiery. Ja znam duzo osob co nie chciali zmieniac obywatelstwa na niemieckie a i tak im sie dobrze zylo w niemczech. To ze Darek mowi ze zrobil to dla kariery, jest nic innego jak zakladanie klapek na oczy tym ktorzy mowia o nim prawde.

Pozdro
 Autor komentarza: kaszana
Data: 04-11-2009 23:16:06 
wywiad ok,rzeczowo gada,ale osatnie zdanie to przegięcie,pojechał po bandzie( a kim byłGuun??)
 Autor komentarza: Kubson
Data: 04-11-2009 23:25:03 
Tomasza sympatią pewnie nie będę w stanie nigdy dażyć, bo strasznie mnie drażni. No, ale może uprzedzony jestem.

Nigdy nikomu nie odmawia? Odmówił Cunnowi rewanżu, bo kasa się nie zgadzała. Odmówił Kliczce, bo nie widział szans na zwycięstwo. Czyli nie odmawia bokserom, z którymi wie, że wygra i za których sporo zapłacą. Tomasz, Twoja odwaga mnie urzekła.

 Autor komentarza: capricornxxx
Data: 04-11-2009 23:25:07 
kaszana - Miał zarezerwowany termin walki i jakąś tam transmisję w TV. Nie mogli się już z tego wycofać, poza tym uznano, iż dla Adamka najlepszym rozwiązaniem jest jak największa aktywność ringowa(chyba słusznie). Wcześniej mieli z nim walczyć całkiem znani bokserzy, nieźle notowani w rankingach. Ci jednak nie chcieli ryzykować. Tak to często bywa w boksie, że wycofują się ci, którzy nie czują się na siłach, by podjąć wyzwanie. Wówczas szuka się "substytutów" i często są one z konieczności dość marnej jakości. Tak to wygląda, nie tylko w przypadku Adamka.

Mam tylko jedną uwagę. Darzę sympatią i Sosnowskiego i Włodarczyka. Uważam, że obaj są jeszcze w stanie coś ugrać w boksie, tyle że wydaje się, że rzeczywiście Adamek może być poza ich zasięgiem. Na dzień dzisiejszy.
 Autor komentarza: King
Data: 04-11-2009 23:27:51 
Zarzuca Michalczewskiemu zwakowanie pasów, a sam zamiast rewanżu z Cunninghamem wolał walczyć z Gunnem, a potem zwakował w ogóle pas. Bohater.
 Autor komentarza: capricornxxx
Data: 04-11-2009 23:29:40 
Kubson - Nie ma takich bokserów na pewnym pułapie, o których można powiedzieć, że się z nimi na pewno wygra i że nie stanowią oni żadnego zagrożenia. Wielu już się pomyliło.
Znowu ten Cunningham. Adamek na pewno by na to poszedł, gdyby była zagwarantowana dobra transmisja w TV. To chyba logiczne, że bardziej mu się opłacało wziąć kogoś, kto dawał podobny dochód, a mniejsze ryzyko. Tyle, że Banks stanowił spore ryzyko, w tej wadze. Gunn - w rezultacie chyba podobne pieniądze.
 Autor komentarza: Ibeabuchi
Data: 04-11-2009 23:37:08 
Pozatym chyba kazdy pamieta jak sie Michalczewski o Golocie wypowiadal. Bolalo go to okropnie ze gosc ktory przegrywa swoje najwazniejsze walki ma o wiele wiecej fanow od niego. Przez zazdrosc wypowiadal sie o Andrzeju tak a nie innaczej.
 Autor komentarza: Artur69
Data: 04-11-2009 23:38:09 
Dobry bokser, ale malutki człowiek. Wszystko w temacie. Gdyby płacono za przyjęcie obywatelstwa amerykańskiego płacono choć dolca, Adamek dawno by już profanował amerykański hymn śpiewając go swoich kulawym angieskim przed każdą walką
 Autor komentarza: Kubson
Data: 04-11-2009 23:38:11 
capricornxxx,
Ale nie nie podważam tego, czy odmówienie było słuszne czy niesłuszne. Strategicznie pewnie jak najbardziej słuszne. Ale były to odmowy. I pierniczenie w stylu: "Nikomu nigdy nie odmówiłem i nigdy nie odmówię" to wygląda trochę żenująco. Tym bardziej, że trzy linijki dalej chwali się, jaką rozwagą wykazał się odmawiając Kliczce.

 Autor komentarza: mobil85
Data: 04-11-2009 23:43:04 
Artur69
Data: 04-11-2009 23:38:09
-Dobry bokser, ale malutki człowiek. Wszystko w temacie. Gdyby płacono za przyjęcie obywatelstwa amerykańskiego płacono choć dolca, Adamek dawno by już profanował amerykański hymn śpiewając go swoich kulawym angieskim przed każdą walką"

hehehehe

 Autor komentarza: 6Sebew
Data: 04-11-2009 23:53:25 
Adamkowi faktycznie odbiła sodówka - fakt Sosnowski czy Włodarczyk nie mieliby z nim za dużych szans ale to nie usprawiedliwia go aby tak lekceważąco i szyderczo sie o nich wypowidał jeszcze nie dawno sam skomlal o walke z Hopkinsem a kim jest Adamek dla Hopkinsa -nikim, a odnosnie Michalczewskiego też bardzo brzydko sie zachował opowiadając w mediach ze sie sprzedał to była spraw Michalczewskiego i gówno mu do tego nie powinien w takich słowach sie o nim wypowiadac gdyż Michalczewski zawsze sie o nim pochlebnie wypowiadał. Adamek nie szanuje kolegów którzy są niżej w hierarchi lubie go jako boksera ale coraz mniej go szanuje jako czlowieka...a szkoda bo fajny chlopak ale troche mu odbija
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 04-11-2009 23:53:47 
Artur69
I wszysko w tym temacie:)
 Autor komentarza: Ibeabuchi
Data: 04-11-2009 23:54:05 
capricornxxx,
dokladnie - oto cala prawda o walce z Gunnem. Zawistni fani Andrzeja poprostu nie chca widziec prawdy.

Kubson,
Jesli tym by sie Adamek kierowal to wogole by nie zawalczyl z Cunninghamem. Tak samo z Briggsem i Dawsonem. A to byli zawsze omijani zawodnicy. Pomysl lepiej czemu Cunningham nie dal rewanzu ''Diablowi''. Sam przeciez tez dostal druga szanse by sie wykazac. Z Adamkiem byloby pewnie tak samo w razie przegranej Tomka. Ucieklby tak jak to zrobil przed Wlodarczykiem. Tym bardziej ze to zawodnik Dona Kinga. Ktory Tomkowi, jak wszyscy wiedza, nie zyczy za dobrze.
 Autor komentarza: Artur69
Data: 04-11-2009 23:58:06 
Poniższa wiadomość łamie postanowienia regulaminu. Użytkownik Artur69 piszący z IP: 213.158.199.68 dostaje ostrzeżnie. Jeśli będzie dalej łamał regulamin, zostanie usunięty ze społeczności użytkowników serwisu.
6 Sebew, powiedzmy wprost - Adamek to zwykły burak, a teraz z niego coraz bardziej wychodzi zwykłe prostactwo. To jemu słoma z butów wystaje a nie żonie Gołoty
 Autor komentarza: tonka
Data: 05-11-2009 00:04:26 
Artur69 - ok, Twoje zdanie...
Co nie zmienia faktu, że jest najbardziej utytułowanym polskim zawodowcem obok (niegdyś) Michalczewskiego. I chyba przede wszystkim o to chodzi. Jego charakter to już prywatna rzecz gustu każdego z nas.
 Autor komentarza: Artur69
Data: 05-11-2009 00:08:40 
Tona, piszę wyraźnie - dobry bokser, tego mu nie umniejszam
 Autor komentarza: pigwus
Data: 05-11-2009 00:15:25 
A mnie denerwują leśne stwory typu woody i inne ktore leczą swe kompleksy na tym forum. Wątpie by owe stwory miały powyżej 18 lat. Mało sie udzielam ale atak tych stworów odkąd o adamku zrobiło się głośno jest bardzo irytujący.
 Autor komentarza: Artur69
Data: 05-11-2009 00:22:04 
Woody, no co Ty jaka kasa, przecież Adamek i Gmitruk to prawie jak ojciec i syn;) Tomek miał tylko króciutko ojczyna - Buddy Mc. Girta. Im więcej czytam ten wywiad, tym mnie bardziej wzbiera na wymioty
 Autor komentarza: capricornxxx
Data: 05-11-2009 00:26:07 
Kubson - Byłby, delikatnie to ujmując, bardzo nierozważny, gdyby "rzucił się" na Kliczkę, będąc jeszcze cruiserem. To byłoby czystą, zwykłą głupotą. Za rok? Niech spróbuje, choć nie sądzę, żeby wystarczyło mu argumentów na faceta o większym doświadczeniu, nie gorszych umiejetnościach i dużo lepszych warunkach fizycznych, a przy tym dysponującym potężnym uderzeniem.

Chyba jednak obaj życzymy mu dobrze?
 Autor komentarza: barbie221
Data: 05-11-2009 00:26:56 
A Gołota do chol... to był instytucją charytatywną? Dwulicowy wiesniak.
 Autor komentarza: Gwahlur
Data: 05-11-2009 00:26:59 
1) O karierze Dariusza Michalczewskiego:
"To nie dla mnie. Ja rozumiem, że miał trudniej, trzeba było zarabiać na rodzinę, ale taka kariera to nie dla mnie. Kibice i ja sam sobie bym tego nigdy wybaczył"

Ehhh ten Adamek, spojrzmy na jego udane obrony pasa mistrzowskiego:
Bardzo slaby Gunn (journeyman)
Slaby Ulrich (pięściarz klasy regionalnej)
Przeciętny Banks (strasznie duszący się w cruiser)
Solidny Briggs
Średnia? Gdzieś między "słaby" a "przeciętniak".

2) O walkach z Wlodarczykiem czy Sosnowskim:
"Śmiechu warte, zabawne informacje wyssane z palca. Nie ma mowy o żadnych "Dragonach", "Diabłach" czy innych stworach. Panowie, nie jestem i nie będę zainteresowany walkami z wami, bo ja chcę moją karierę rozwijać, a nie cofać się pięć lat"

Bardzo ciekawe stwierdzenie o niechęci do cofania się, zważywszy na ostatnich przeciwników Tomasza:
Steve Cunningham - ścisła czołówka światowa
Jonathon Banks - średniak
Bobby Gunn - journeyman
Andrew Golota - bum

IIIIIIIIII
IIIIII
III
I

Patrząc na tendencje (zapierdzielający regres), to można by pomyśleć, że "Góralowi" został już tylko jeden pojedynek i zakończenie kariery. Peter Simko konkretnie.

3) O doborze przeciwników (z innego wywiadu):
"z leszczami nie będę się bił"

Tez ciekawe, zważywszy, że 7 z 8 ostatnich przeciwników Tomasza spełnia kryteria bokserów określanych przez samego Adamka per "leszcze". Trzeba jednak przyznać iż zachodziły też specyficzne okoliczności.
 Autor komentarza: Gwahlur
Data: 05-11-2009 00:29:00 
Określenie Adamkowego O'Neila Bella jako "najlepszego junior ciężkiego z przeszłości" to porażająca delikatność. W ten sposób to Kevin McBride pokonał najlepszego ciężkiego z przeszłości - Mike'a Tysona, a realnie pokonał przecież kupę #@$%&!. Usprawiedliwianie walki z Dawsonem ma się oczywiście jak najlepiej, szkoda tylko, że dziadostwo Bella nie było równie wnikliwie drążone.
 Autor komentarza: Artur69
Data: 05-11-2009 00:31:28 
Gwahlur, nic dodać nic ująć, samo sedno
 Autor komentarza: capricornxxx
Data: 05-11-2009 00:34:02 
Artur69 - Nie przesadzaj, kompromitujesz się takimi komentarzami. Co ma wspólnego pogoń za pieniądzem, z tak zwanym brakiem "patriotyzmu"?
Na jakiej podstawie uważasz, że Adamek by się sprzedał? Jakie są tego przesłanki? Jakieś wypowiedzi? Sugestie?
Jak Adamek wychodzi na ring pod polską flagą, to ja czuję się z tym świetnie i bardzo mu kibicuję, bo jestem Polakiem. A Ty? Jesteś lepszym Polakiem od Adamka? Na jakiej podstawie tak sądzisz i gdzie teraz jesteś z tą swoją polskością?

Nie rozumiem tego czepiania się ludzi, którzy robią coś, co potrafią najlepiej i co nie jest tylko rozrywką, ale i powodem do satysfakcji dla takich, jak ja. Dla takich, jak Ty - jak widać nie.
 Autor komentarza: capricornxxx
Data: 05-11-2009 00:40:17 
barbie221 - Miastowa damo, ty chyba nie masz nic innego "do roboty", jak stale odwoływać się do walki Górala z Gołotą...
Dajmy już temu spokój, bo to nie ten temat i lepiej sobie odpuść.
Zalogowałaś(eś?) się tu z powodu tej walki, ale ta jest już przeszłością, więc odpłyń lepiej stąd wraz z innymi pseudofanami i pseudoznawcami boksu. Twój czas minął.
 Autor komentarza: barbie221
Data: 05-11-2009 00:46:08 
Poniższa wiadomość łamie postanowienia regulaminu. Użytkownik barbie221 piszący z IP: 91.192.88.41 dostaje ostrzeżnie. Jeśli będzie dalej łamał regulamin, zostanie usunięty ze społeczności użytkowników serwisu.
capricornxxx. Tu nie chodzi o odwoływanie sie do jakiej kolwiek walki to jest poprostu pierwsza mysl jaka nasuwa sie po przeczytaniu tego wywiadu. Moze nie mam racji? Po co była ta walka? Po to by wypromwac Górala. "więc odpłyń lepiej stąd wraz z innymi pseudofanami i pseudoznawcami boksu" skocz mi pajacu, moze wiem na temat boksu wiecej niz ty!!!
 Autor komentarza: Artur69
Data: 05-11-2009 00:47:54 
capricornxxx, na jakim ty świecie zyjesz, albo ile masz lat? Kiedy Michalczewski uciekł do Niemiec? Uciekał z komunistycznej Polski aby móc rozwijac karierę, za co został przez ówczesne władze i działaczy wyklęty. Aby móc coś zdziałać, musiał się zdecydować na taki krok. Jakoś dziś nikt nie krytykuje Abrahama czy Hucka za to, że walczą pod niemiecką flagą. Dziś Adamek walczy z polskim paszportem bo po pierwsze to już są inne czasy, a po drugie USA to kraj większych szans dla emigrantów niż Niemcy. Gdyby musiał walczyć w Niemczech w latach osiemdziesiątych to na 1000% gwarnatuje Ci, że przedstawiał by się "Ich bin Tomasz "deutsche mark" Adamek"
 Autor komentarza: capricornxxx
Data: 05-11-2009 00:50:59 
barbie221 - Skoczę Ci, jesli chcesz... Udowodnij "laluniu", że jesteś taką znawczynią boksu. Napisz coś sensownego poza inwektywami w stosunku do mnie, czy Adamka. Przeczytam - ustosunkuję się.

Śmiało!
 Autor komentarza: capricornxxx
Data: 05-11-2009 00:56:44 
Artur69 - Jeśli liczba 69 to Twój rocznik to jestem od Ciebie kilka lat młodszy.
Nie krytykuję przecież Michalczewskiego, Gołoty, Dydaka czy choćby Kozakiewicza.
Nie możesz mi zagwarantować tego, co napisałeś "Arturze".

Co do Michalczewskiego to uważam, że uczynił dobrze dla siebie i dla popularyzacji boksu w Polsce, że zrobił karierę w Niemczech. Dobrze, że przyznawał się do polskich korzeni. Szczerze mu kibicowałem.
 Autor komentarza: Martin
Data: 05-11-2009 01:01:44 
Wszystkim pseudo-fanom boksu, których capricornxxx świetnie ujął, przypominam po raz kolejny, iż to Andrzej Gołota po kontuzji ręki w walce z Austinem, po pytaniu - takim luźno rzuconym dziennikarza, czy zawalczy z Adamkiem, powiedział, że obije go jedną ręką. Góral powiedział: proszę bardzo, sprawdźmy się kozaku, a dodatkowo zarobimy dużą kasę. Gołota cwaniakował do ostatniego tygodnia przed walką, na tydzień przed skulił się i był bardzo ostrożny w wypowiedziach, a potem Adamek pozamiatał nim ring. Ktoś ma inną wersję tej historii? Słucham?
 Autor komentarza: barbie221
Data: 05-11-2009 01:01:57 
capricornxxx Po twoich komentarzach mozna wywnioskowac ze jeszcze 18 nie dobiłeś, a mnie jakoś nie kręci użeranie sie z gówniarzami.
 Autor komentarza: Artur69
Data: 05-11-2009 01:07:31 
capricornxxx, no to o co chodzi?
 Autor komentarza: capricornxxx
Data: 05-11-2009 01:09:38 
barbie221 - To Ty masz jakieś pięć, może sześć latek. Nie było tu żadnej twojej sensownej wypowiedzi. Ty chyba nie potrafisz się wypowiedzieć, więc po co się tu udzielasz. Napisz coś, co miałoby z boksem cokolwiek wspólnego. Jeśli nie - Dobrej nocy!
 Autor komentarza: capricornxxx
Data: 05-11-2009 01:14:50 
Artur69 - Chodzi mi o Twoje wnioski, dotyczące Adamka. Nigdy się nie dowiemy, jak by postąpił będąc w sytuacji Michalczewskiego.
Po co więc pisać o nim, jako o kimś kto ma Polskę i polskość w d...e? To nadużycie. Masz coś do niego prywatnie?

Według mnie, nawet biorąc pod uwagę kilka jego niefortunnych wypowiedzi (o.Rydzyk), to bilans i tak wychodzi na spory plus. Zresztą porównując jego teksty do tekstów kilku innych, także czołowych bokserów, to są one i tak dość wyważone i sensowne. Po co się czepiać... Tylko o to mi chodzi.
 Autor komentarza: barbie221
Data: 05-11-2009 01:16:26 
"po co się tu udzielasz" bo mam do tego pełne prawo. Pozatym to jest forum bokserskie wiec wypowiadaj sie na temat i spłyn ze mnie. Jak chcesz mnie dalej obrażać to mozesz założyc własną strone internetową i pisac tam do woli.
 Autor komentarza: capricornxxx
Data: 05-11-2009 01:16:38 
Martin - Ciekawa wersja wydarzeń, nie pozbawiona sensu. Tak w końcu było.

Pozdrawiam.
 Autor komentarza: capricornxxx
Data: 05-11-2009 01:18:36 
barbie221 - Ty się nie wypowiadasz na temat boksu, tylko na temat Adamka. Poczekam na twoje rozsądne komentarze i wówczas się ustosunkuję w sposób merytoryczny. Doczekam się ich?
 Autor komentarza: barbie221
Data: 05-11-2009 01:21:10 
Tak doczekasz jak tylko uda mi sie obajrzec powtórke walki Valujeva.
 Autor komentarza: boruwbc
Data: 05-11-2009 01:21:55 
Jedziecie co niektórzy po Adamku a prawda jest taka, że jesteście fanami Gołoty i boli was to, że Adamek go zbił.
Andrzej się skończył już kilka walk temu i nie było się co łudzić że da radę.Dla mnie Gołota był i jest ikoną ale też już historią, Adamek to "teraz".Adamek leci na kasę..to chyba wiadome, głowę ma tylko jedną i ją rozbija, więc chce mieć jak najwięcej z tego,co w tym dziwnego?!Chyba, że wy myślicie, że tego się później nie czuje? To że nie chce walczyć z diabłem czy smokiem powinno być zrozumiałe, chyba każdy by chciał, żeby jego kariera rosła, a Adamek po prostu dobrze dba o swoje interesy i chwała mu za to!!
Bravo Tomek i trzymam kciuki!!!;)
 Autor komentarza: Robocop11
Data: 05-11-2009 01:23:43 
Poniższa wiadomość łamie postanowienia regulaminu. Użytkownik Robocop11 piszący z IP: 195.117.93.1 dostaje ostrzeżnie. Jeśli będzie dalej łamał regulamin, zostanie usunięty ze społeczności użytkowników serwisu.
Powiedzmy sobie od razu prostą i oczywistą sprawę.Jestem sąsiadem Adamka.Mieszkam dosłownie kilka domów od niego i powiem wam jedno:to straszny wsiór i zarozumiały pajac.Nie zawsze tak było.Kiedyś można było pogadać z chłopem jak swój ze swoim.Teraz kreuje się go na wielką gwiazdę bokserską,która w istocie nie jest i mówię to z całą odpowiedzialnością,że ten chłopek zmienił się nie do poznania w przeciągu paru lat.A co do wywiadu,to myślę,że on sam jeszcze nie wie,co mówi bo tak zawsze jest kiedy burak znajdzie się w wielkim świecie.Zrozumie dużo kiedy natrafi na dobrego zawodnika wagi ciężkiej ze ścisłej czołówki światowej.Aż mi się chce śmiać na samą myśl,że Adamek mógłby walczyć z którymś z braci Kliczko.Witalij rozniósł by go w pierwszej rundzie i pokazał,gdzie jest jego miejsce.A Gołocie,to może buty wylizać.Co to za duma,że pokonał schorowanego i kontuzjowanego 42 letniego,otłuszczonego i nieprzygotowanego boksera?Kurwa!!ten burak poleci przy pierwszej,lepszej okazji,czego mu życzę bo zle życzę tylko zarozumiałym dukpom,zwłaszcza ze wsi.Sąsiad adamka
 Autor komentarza: Ibeabuchi
Data: 05-11-2009 01:26:21 
barbie221,
kto na kim sie wypromowal nie ma zadnego znaczenia. Tak gadaja tylko Ci ktorzy sie czuja lekko mowiac ''oszukani'' bo ich wielki idol skonczyl tak a nie innaczej na rzecz mlodszego zawodnika.
Znasz sie na boksie? To powinneles wiedziec ze w boksie takie rzeczy sa normalne.
Na starym Ali'm sie Holmes wypromowal. Na Holmesem - Tyson. Nad Tysonem - Williams (chociaz ten ostatni nie potrafil sie przebic w HW).

Nie jest to zadne oszustwo tylko zwyczajny boks. I jesli szukasz jakiegos winnego w tej sprawie to zacznij od tych ktorzy nie wiedzieli kiedy zakonczyc kariere.

Pozdro
 Autor komentarza: barbie221
Data: 05-11-2009 01:28:18 
To oczywiste ze walczy sie dla kasy ale po co te głupie wypowiedzi ze nie pozwoli niekomu wskpnac sie po swojej d... sam tez od tak mistrzem nie został tylko ktoś musiał dac mu szanse. Przecież wiadomo ze do walki z Sosnowskim i Włodarczykiem (moim skromnym zdaniem nie mieli by szans) nie dojdzie, ale nie musi ich odrazu ponizac/wysmiewac.
 Autor komentarza: capricornxxx
Data: 05-11-2009 01:29:19 
Robocop11 - Nie obchodzi mnie zbytnio to jakim on jest sąsiadem dla Ciebie i jakim Ty jesteś sąsiadem dla niego. Tutaj oceniamy jego warsztat bokserski i jego dokonania na ringu. Być może sam miałbym o nim złe mniemanie, na stopie prywatnej.

Co do Gołoty, to niestety nie jesteś jego sąsiadem, więc...
 Autor komentarza: Dudas
Data: 05-11-2009 01:36:22 
Robocop11 - wygrałeś u mnie główną nagrodę za tekst "bo zle życzę tylko zarozumiałym dukpom,zwłaszcza ze wsi.Sąsiad adamka"
A skoro już się przyznałeś do tego kim jesteś to może zadzwoń lub przejdź się do sąsiada i powiedz mu w twarz co cię boli. A redaktor bokser.org zapyta Adamka podczas następnego wywiadu czy się odważyłeś, ok? :D
 Autor komentarza: przemo663
Data: 05-11-2009 01:38:28 
Pewnie większość z was nie wiedziała, że sąsiadem Adamka jest Robocop.Jeśli ktoś nigdy nie był w Gilowicach to pospiesznie wyjaśniam, że kilka domów dalej mieszka Batman, a naprzeciwko tamtejszego kościoła swoją niewielką posiadłość ma sam Kapitan Ameryka.Zresztą to dzięki temu ostatniemu Tomek tak bardzo zafascynował się USA i to on ma realny wpływ na jego karierę.

To tyle jeśli chodzi o regionalne ciekawostki.
 Autor komentarza: capricornxxx
Data: 05-11-2009 01:41:34 
Dudas - Tak to jest u nas. "Po sąsiedzku", to znaczy za plecami, od tyłu, znienacka, anonimowo, przez "kabel".

Zapewne komentator jest świetnym sasiadem, Polakiem, znawcą boksu i chrześcijaninem. Nie czepiaj się go... bo będziesz i Ty miał zaraz nowego sąsiada.
 Autor komentarza: barbie221
Data: 05-11-2009 01:42:09 
Haha. Dobre.
 Autor komentarza: Ibeabuchi
Data: 05-11-2009 01:50:35 
Artur69,
Nie oceniaj czlowieka "Ich bin Tomasz "deutsche mark" Adamek" jesli nie wiesz jak by sie chlopak naprawde zachowal. Osobiscie nie wierze ze Adamek zmienilby obywatelstwo. Znam duzo osob co wyjechalo w tamtych czasach do niemiec i nie zmienili papierow na niemieckie.

Pozatym przeczytaj sobie co napisalem powyzej do otke. Kliczkowie przyjechali do niemiec w tych samych czasach (nieco pozniej) i jakos nie musieli sie zmieniac na ''niemcow'' by zrobic tam niezla kariere.

I jeszcze jedno: czytasz na bosniackich i armenskich stronach bokserskich co tamci forumowicze pisza o Hucku i Abrahamie czy jak mam to zrozumiec?
Skad wiesz co naprawde tamci o nich mysla?
 Autor komentarza: capricornxxx
Data: 05-11-2009 01:52:26 
przemo663 - Twoja niewiedza na temat Gilowic mnie zdumiewa!
Otóż ta miejscowość, zwana przez jednego z jej mieszkańców "wiochą" dzieli się na: Górskie Gilowice, Gotham City i Miasto Sąsiadów.
W Górskich Gilowicach mieszkają górale, których egzystencja jest ukierunkowana na zdobywanie pieniędzy i sławy. W Gotham City mieszkają bohaterowie, których misją jest niesienie pomocy całej ludzkości (z wyłączeniem sąsiadów - górali) i informowanie bliższego i dalszego otoczenia o złych, zawistnych chamach, megalomanach i innych sukinsynach. Miasto Sąsiadów zaś to prawdziwa oaza spokoju, zamieszkana przez ludzi przepełnionych prawdziwym, niczym nie zmąconym szczęściem i miłością do bliźnich, a także miejscowej fauny i flory, krajobrazów, kultury i sztuki, sportu, folkloru...
Nie krytykuj więc pochopnie!
 Autor komentarza: Ibeabuchi
Data: 05-11-2009 01:54:36 
Dudas & przemo663
Dzieki chlopaki. Niezle sie usmialem jak na ta pozna pore :)

Pozdro
 Autor komentarza: Dudas
Data: 05-11-2009 01:59:26 
capricornxxx - nie czepiaj się przema663, bo on pewnie zna mniej popularną nazwę Górskich Gilowic - Newark.
 Autor komentarza: przemo663
Data: 05-11-2009 02:01:50 
Capricornxxx

Cóż najwidoczniej trochę się tam pozmieniało od mojej ostatniej wizyty.Kiedyś Gilowice były oazą spokoju, można było się przechadzać godzinami po tamtejszych uliczkach, podziwiać górskie krajobrazy, od czasu do czasu pomachać Batmanowi, który utknął w kolejce do warzywniaka i "strzelić" fotkę z Kapitanem Ameryka.Cóż czas zmienia ludzi i miejsca.
 Autor komentarza: przemo663
Data: 05-11-2009 02:08:27 
@Dudas
Otóż to.Capricornxxx operuje trochę starszą nomenklaturą.

@Ibeabuchi
Nie ma sprawy.Jakbyś potrzebował kiedyś przewodnika po Gilowicach - wal śmiało.
 Autor komentarza: capricornxxx
Data: 05-11-2009 02:10:29 
Dudas - Gilowice leżą w Górach Skalistych, o ile pamiętam?
To anglo-amerykańskie tłumaczenie naszej, rodzimej nazwy: Nowa Arka.

przemo663 - Ostatnio wydalają stamtąd turystów. Polecieli między innymi niejacy Pingwin i Joker. Lepiej tam nie zaglądaj, bo źle trafisz. Niejaki "Highlander" rządzi tam miejscowym gangiem i nie radzę Ci stawać mu na drodze, bo podzielisz losy około czterdziestu śmiałków, którzy mu się przeciwstawili.

Piszę to z troski o Ciebie, nie miej mi tego za złe...
 Autor komentarza: Dominic
Data: 05-11-2009 02:16:40 
Własnie to kształtuje doskonałego boksera - inteligentny w ringu i poza nim !
Adamek ma wszystko co bokser mieć powinien - żczyę mu sukcesów !
A co do walki z Dragonami czy z Diablami czy innymi stworami :D to Adamek poszedłby na to jedynie w tym wypadku jakby sie kasa zgadzała - ale kto wyda tyle szmalu na taką akcje ?
Choć nie zaprzeczalnie by z nimi wygrał .
Marzy mi się taka walka Adamek vs Haye - bo jakby Haye nie poszedł z Cruiser to byloby dużo prawdopodobieństwo żeby sie spotkali w ringu,choć teraz są również na to jakieś szanse .bo to napewno bylaby ciekawa walka choć stawiałbym w niej niestety na Haye !

Aż nie mogę sie doczekac kolejnego walki ,,Górala" :)
 Autor komentarza: przemo663
Data: 05-11-2009 02:20:32 
Gilowickie wojny gangów powiadasz.Nie brzmi za ciekawie.Można zarobić bryndzą w łeb.Będę musiał chyba faktycznie zmienić swoje plany wycieczkowe na najbliższy rok.

Dobrej nocy wszystkim.
 Autor komentarza: tonka
Data: 05-11-2009 02:36:16 
Robocopie z numerem 11tym, kiedy Ci na wsi net podczepili?
Domyślam się, że skoro Tomek jest "wsiórem", jak byłeś uprzejmy mu wyimputować, to Ty jesteś inteligentnym mieszczuchem "kilka domów dalej". Co do Andrzeja i lizania jego butów, to nawet numer tychże w ringu pokazał, z tym, że Tomek chyba akurat nie miał na nich "smaka".
Boli Cię, że podczas gdy Ty doisz krowy i wyciągasz wodę ze studni, to Twoi (byli) sąsiedzi bawią się w Stanach grubymi $$$, zdobywają mistrzowskie pasy i są popularnymi sportowcami zawodowymi.
Bądź pozdrowiony zawistny sąsiedzie :)
 Autor komentarza: capricornxxx
Data: 05-11-2009 02:40:45 
tonka - Daj spokój, bo chłop musi się rano wyspowiadać i pędzić potem na pastwisko do swoich owieczek. Dajmy mu się chociaż wyspać, to mu się jakiś inny sąsiad przyśni i jutro znów będzie miał o kim pisać.
 Autor komentarza: tonka
Data: 05-11-2009 02:48:02 
Robocop11 zapewne jest tak lubiany we wsi, że owce jeszcze po ciemku nad ranem wyprowadza, bojąc się, że gdy zrobi się widno, to zza drzewa wyskoczy inny niezadowolony sąsiad i sklepie mu michę za zupełną darmochę.
 Autor komentarza: capricornxxx
Data: 05-11-2009 02:50:37 
Tam klepią tylko za dolce. Bez kasy nie ma bójki!
Widzę, że słabo się orientujesz w temacie. Nie słyszałeś o "nocnych Polaków rozmowach"?
 Autor komentarza: kaszana
Data: 05-11-2009 07:12:43 
nie jestem fanem adamka ani gołoty jak ktos mi tu przypisał(choć za osiągnięcia ringowe wole adamka),jak napisałem wyżej że cały wywiad rzeczowy i madrze gada(jak mało który z polskich bokserów) ale ostatnim zdaniem mnie rozwalił.Zbyt lekceważąco wyraził się o diablo i sośnie(dziwne bo nawet o gunnie tak nie mówił).A takie gadanie przypomina mi trochę gadki gołoty o adamku przed ich walką.a przeciwników(nawet potencjalnych )pasowało by szanować-takie moje zdanie
 Autor komentarza: jajo1125
Data: 05-11-2009 07:36:05 
ciekawy wywiad, zgadzam się w 100% z Adamkiem co do Michalczewskiego i polskich "stworów"...
 Autor komentarza: MAXIMVS
Data: 05-11-2009 08:03:33 
wywiad fajny , tyle że powinien być nieco inaczej zatytułowany, może np.: "BUFON".

Parę dni temu pisał, na swoim blogu list do G. w którym twierdził, że chce pomagać polskim pięściarzom , a dziś nazywa ich "stworami". Niezła pomoc.
Michalczewskiemu, który twierdzil ostatnio, że kibicuje Adamkowi, radzę przeczytać, co Tomaszek o nim sądzi, cyt.:

"Tomasz Adamek: Nie polskiego, tylko niemieckiego mistrza świata Dariusza Michalczewskiego. Grali niemiecki czy polski hymn jak walczył? Stał się Niemcem, traktowali go jak swojego, wiec go ochraniali i dali mu zarobić. Oddał dwa ważniejsze tytuły po walce z Hillem, IBF i WBA, by zachować ten bezpieczny WBO, nie wymagający obrony tytułu w Stanach. To nie dla mnie...".
 Autor komentarza: Sugar
Data: 05-11-2009 08:18:47 
Woody
Data: 04-11-2009 22:30:55
"Adamek chce się rozwijać. Bardzo ciekawe. Banks i Gunn. No tak to są rywale z najwyższej półki. Co za pajac"

Woody a twoim zdaniem z kim miał walczyć?
Adamek przyjął walkę z Banksem, który był w czołówce wagi cruizer zaledwie dwa miesiące po wojnie z Cunnem.Co do Gunna to musiał z nim walczyć bo nikt nie chciał z Adamkiem się bić.Więc zrozum to człowieku i nie wypisuj takich bzdur a pajacem to ty jesteś.
 Autor komentarza: Siwy1
Data: 05-11-2009 08:50:03 
Jakby by Adamkowi w Niemczech zaproponowali dużą kasę to byłby Tomasz "RTL" Adamek
 Autor komentarza: glaude
Data: 05-11-2009 08:57:30 
Tomek to "drwal" i kultury wypowiedzi i panowania nad wypowiadanymi słowami nigdy się nie nauczy. Przyznam się, że wywiad z Masternakiem zrobił na mnie o wiele lepsze wrażenie.

Mistrzu ucz się od ucznia !!!
 Autor komentarza: EsoxNH
Data: 05-11-2009 09:24:46 
A ja ponownie napisze Tomek 100% racji !!

Bij ich tam w ciężkiej jak leci !! Trzymam kciuki !!
 Autor komentarza: zin
Data: 05-11-2009 09:34:01 
MAXIMVS, przecież Adamek napisał prawdę o Michalczewskim. Darek mistrzem świata był , jako obywatel niemiec, więc był niemieckim mistrzem świata. W barwach polski zaczął walczyć , jak już nim nie był.
 Autor komentarza: zin
Data: 05-11-2009 09:35:39 
Wielki szacunek Michalczewskiemu za jego osiągnięcia na ringu, ale fakty są faktami. Fajnie , że teraz robi tak dużo dla polskiego boksu i chwała mu za to.
 Autor komentarza: Danny
Data: 05-11-2009 09:39:37 
Pewność siebie do pozazdroszczenia.Natomiast jeżeli pokona zdecydowanie zawodników formatu Hilla,Griffin to będie mógł pyszczyć bez umiaru.Jak narazie pokonał czołowedo cruisera Cunna,oczywiscie po wojnie.Walk z Bellem,Gołotą nie można odbierać na poważnie.Życze powodzenia i rywali pokroju wyzej wymienionego Hilla i będzie O.K...albo przynajmniej Halla czy Barbera.

Pozdrawiam
 Autor komentarza: kuhi
Data: 05-11-2009 09:40:47 
Po co się sprzeczać Panie i Panowie - czas wszystko pokarze.
Adamek sam sobie podnosi poprzeczkę takimi wywiadami (i bardzo dobrze - świadczy to o jego ambicji).

Czekamy na zapowiadaną marcową walkę - zobaczymy z kim będzie walczył, ewentualnie wtedy można się sprzeczać i wytykać.

P.S. większość tutaj powinna się cieszyć, że nie zna angielskiego i że w Polsce nie ma tylu bokserów co w stanach. Bo jakbyście wiedzieli co oni tam wygadują (mogli zrozumieć) i w jakiej ilości, to zapewne wszyscy powybuchaliby ze złości.
Clue jest takie, że nie ma co się emocjonować jednym małym wywiadzikiem. Tomek już pewnie nie pamięta co powiedział.
 Autor komentarza: radek
Data: 05-11-2009 09:47:36 
"Ja wiem, że chcecie przy mnie zarobić, ale ja po pierwsze nie jestem instytucją charytatywną"
Kali ukras krowe to dobrze, Kalemu to zle. ostatnie m-ce team Adamka walczyl o mozilwosc walki z emerytowana legenda za dobre pieniadze i male ryzyko. nie udalo sie z Hopkinsem to parli na Golote.

nie po to Kali ukradl krowe, by teraz ktos jemu ja zabral.

z drugiej strony Goral naprwde uwierzyl ze jest juz legenda, ze wystarczy pokonac nazwisko, by stac sie nazwiskiem.

wracamy do rzeczywistosci Tomaszu: pokonales BUMa.
 Autor komentarza: zin
Data: 05-11-2009 09:49:11 
Danny, pewność siebie w tym fachu jest bardzo ważna. Czekam na prawdziwy sprawdzian Adamka w HW mogą to być rywale , których wymieniłeś.
 Autor komentarza: MARIUSZDZY
Data: 05-11-2009 10:03:23 
capricornxxx Data: 04-11-2009 22:51:47 nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałeś ale nie chodziło mi tu o Tomka przeczytaj jeszcze raz!!!
 Autor komentarza: kaszana
Data: 05-11-2009 11:02:23 
zin-Tiger jak zaczął znowu walczyc pod Polska flagą to cały czas był mistrzem świata,o ile pamiętam pierwsza walka jako polak była w Gdańsku z Joe De grandisem czy jakos tak
 Autor komentarza: wielkimiznawca
Data: 05-11-2009 11:04:22 
Ten szczery wywiad... No cóż. Teraz to juz tym bardziej go nie lubię, ale jak to się mówi: Gdy kasa będzie się zgadzała to założę nawet koszulkę Team HBO.
 Autor komentarza: ZIBI
Data: 05-11-2009 11:10:56 
normalnie czuje się jakbym czytał wywiad co najmniej z Tysonem albo Alim...
Kto to jest Michalczewski - Niemiec - tchórz.
Sosnowski Włodarczyk - stwory, leszcze itd.
Nie walczę z leszczami, nie cofam się w rozwoju - przykładem Banks i Gunn
Nie jestem instytucją charytatywną - ale jak Gołota nią jest to skorzystam.
Nikomu nie odmawiam - Kliczko, Cunn i stwory
Ogólnie rzecz biorąc zajebisty wywiad...
Nie ma sensu nawet po Adamku jechać, sam błaźni się jak się masz
 Autor komentarza: wielkimiznawca
Data: 05-11-2009 11:18:57 
Glosowal na Lecha Kaczynskiego i popiera PIS.
 Autor komentarza: zin
Data: 05-11-2009 11:23:49 
co z tego , że głosował na PiS , ja też głosowałem, to nie ma nic wspólnego z boksem.... Ty pewnie głosowałeś na POpulistów i aferzystów ;) .... ZIBI , nie przesadzaj , że Banks jest leszczem , bo ma walczyć eliminator o mistrzostwo w HW .
 Autor komentarza: Dominic
Data: 05-11-2009 11:34:13 
Lubie Adamka - ale mam nadzieje że nie będzie dalej jechał na tym farmazonie że pokonał schorowanego 41 letniego Andrew !
Bo wszyscy patrzyliśmy na tą walke sercem - a nikt nie podeszedł stricte statystycznie !
Bo na zachodzie Gołota był pewnego rodzaju ikoną - więc racjonalnie nie ma się czym zachwycać,że go pokonał u końca kariery która już dawno powinna być zakończona !
Ale może to i dobrze że Andrew dostał takie sromotne lanie - mam nadzieje że rękawice powiesi na kołku i po prostu będzie jezdził na ryby!
A co do Adamka DAJCIE CHŁOPAKOWI SZANSE - WSZYSTKO ZWERYFIKUJE RING !
 Autor komentarza: glaude
Data: 05-11-2009 11:43:57 
Dominic ja mam wrażenie, ze "Endriu" pogodził się już z porażką i to z klasą (po męsku). Tylko niektórzy (pseudo)kibice nie mogą się z nią pogodzić, jak dzieci.
 Autor komentarza: glaude
Data: 05-11-2009 11:44:33 
Przegrywać tez trzeba umieć.
 Autor komentarza: wielkimiznawca
Data: 05-11-2009 11:45:45 
Dominic... Bokserem można być, a człowiekiem się jest...
Lubie ludzi prostolinijnych. Sam za takiego się uważam, ale nie lubie prostaków, a za prostaka uważam Tomka HBO.
 Autor komentarza: mik36
Data: 05-11-2009 12:04:49 
Gwahlur - to ty żyjesz :) , widzę że się obudziłeś jak Adamek pojechał po twoim ulubieńcu Włodarczyku , ale fajnie , bo zawsze wzbudzałeś sporo kontrowersji , a ja lubię czytać jak co po niektórzy podniecają się jakby ktoś im matkę uwiódł .
 Autor komentarza: capricornxxx
Data: 05-11-2009 12:14:41 
MARIUSZDZY - Ok, rozumiem że chodzi Ci o "znawców" boksu, którzy się tu wypisują. Podzielam Twoje zdanie. Źle odczytałem twój comment.
 Autor komentarza: Rebel
Data: 05-11-2009 12:15:41 
czepiacie się słowek bez sensu,

Michalczewski zlewał w wywiadach z goloty to jest fakt

Golota jechał po Michalczewskim, z Saletą jak miał walczyć to powiedział ze może od razu tu i teraz a z Adamka łacha darł;
jeszcze przed walką z Adamkiem na pytanie o Sosnowskim odpowiedział , że on się zastanawia jak tu tych Kliczków pokonać a wy mi tu z Albercikiem wyjeżdżacie:)Także Andrzej też krytykował i olewał innych.

Saleta też kiedyś krytycznie o Gołocie się wypowiadał, poźniej troche sie zmienił.

Michalczewski walczył dla Niemiec , z niemieckim hymnem, kto pamięta pare walk z tamtych czasów to kojarzy, że niesmacznie się to oglądało,
on nawet nie przemycił żadnych polskich akcentów, żeby chociać coś kibicom zasygnalizować że w głębi serca walczy dla Polski.


Adamek jest mistrzem świata, jest na topie teraz , ma szanse na dobre walki w HW pod polką banderą i co by tam sobie nie pitolił o kasie, rywalach,swoich planach to liczy sie to że miejmy nadzieje pokaże "kawał dobrego boksu" i czekają na walki i emocje.
 Autor komentarza: glaude
Data: 05-11-2009 12:31:42 
Większość bokserów (przepraszam za wyrażenie) to mniejszość intelektualna. Lepiej, żeby każdy z nich wynajął sobie rzecznika prasowego do kontaktów z mediami. Oni czasami "chcą dobrze, a wychodzi jak zwykle".
To cecha wielu ludzi z niskim wykształcenie. Pamiętacie wypowiedzi Lecha Wałęsy? Ten sam motyw, te same możliwości, ta sama popularność- kindersztuby brak.
 Autor komentarza: MARIUSZDZY
Data: 05-11-2009 12:34:43 
fakt Tomek może czasami przesadza z wypowiedziami , no ale co z tego w czym wy macie taki zajebisty problem jest ciekawiej a co wolelibyście żeby co nic nie gadał albo żeby tylko to co wy chcielibyście usłyszeć bez przesady koleś daje rade na mringu na maxa a wy po nim jezdzicie ale taki to własnie jest narod zdebtac obsrac i jeszcze jakby sie dało to do dupy nakopac , no ale niestety tylko głupie pierdole.......nie wam zostało a najlepszym przykładem jest tu niby ten sąsiad Adamka "a żeby mu się nie udało żeby dostał w pier.......ol " brak słów troche więcej szacunku zazdrosne pajaceeee Tomek jedziesz jedziesz powodzenia!!!1
 Autor komentarza: illuminati
Data: 05-11-2009 12:34:43 
Śmieszy mnie kiedy czytam jaki to Andrew jest stary,pomarszczony,schorowany i niedołężny...Czy człowiek w takim stanie jeździ kilkadziesiąt km na rowerze,popierdziela na nartach i biegapo kilka mil???
Stary i schorowany to jest Muhammad Ali a nie Andrew...
 Autor komentarza: MAXIMVS
Data: 05-11-2009 13:25:06 
cyt.: "Autor komentarza: illuminati Data: 05-11-2009 12:34:43
Śmieszy mnie kiedy czytam jaki to Andrew jest stary,pomarszczony,schorowany i niedołężny..."


Gołota jest stary jako bokser i nie widze w tym nic śmiesznego.
Ali, o którym piszesz jako bokser byl skończony w wieku 38 lat, co nie znaczy, że juz wtedy jeździł na wózku.
 Autor komentarza: Kalifek
Data: 05-11-2009 13:28:13 
Dokładnie tak. Wiadomo że Gołota nie jest taki jak dawniej, ale nadal jest w świeten formie. Chciałbym w jego wieku być taki, mieć taką kondyche.
 Autor komentarza: MAXIMVS
Data: 05-11-2009 13:29:26 
Autor komentarza: Rebel Data: 05-11-2009 12:15:41 cyt.: "..Adamek jest mistrzem świata..."

Moge wiedzieć której federacji?
Pytam bo parę osób wciąż tak nazywa Adamka, a jeśli przyjąć, że on jest nadal mistrzem swiata to Włodarczyk pewnie też i to tej samej federacji.
 Autor komentarza: MAXIMVS
Data: 05-11-2009 13:34:10 
Kalifek, jeśli uważasz, że Gołota jest w świetnej formie to napisz jak nazwać formę Gołoty w walkach w drugiej połowie lat 90-tych.
 Autor komentarza: rys
Data: 05-11-2009 13:45:57 
Walka z Diablo czy Sosną - wynik oczywiście znany, walka byłaby dla nas ciekawa, niekoniecznie dla niego.

prowadzenie Michalczewskiego - zgadzam się prowadzenie asekuracyjne

że z Gołotą tylko można było zrobić walkę stulecia - ok

Ale sposób w jaki się Adamek wypowiada woła o pomstę do nieba !
Ostatnio Adamkowi się strasznie w bani poprzewracało

NIGDY ŻADEN POLSKI BOKSER NIE WYPOWIADAŁ SIĘ W SPOSÓB JAKI ROBI TO ADAMEK-
 Autor komentarza: rys
Data: 05-11-2009 13:47:57 
ROBI Z SIEBIE BŁAZNA
przez takie wywiady zamiast mu kibicować coraz więcej ludzi będzie trzymało kciuki za jego przegraną
 Autor komentarza: zin
Data: 05-11-2009 14:00:49 
Ja wam cos powiem :) Ilu nas jest piszących na wszystkich forach ???... ok 1000 osób (optymistycznie) ???... a walki oglądają setki tysięcy i ich to szczerze wali , czy Gołota był po prime , czy w pirme itp. oni nawet nie wiedzą co to jest. Rozmawiałem z córka i jej chłopakiem , którzy tę walkę oglądali i dla nich się liczyło tylko to , że Adamek zlał Gołotę. Zwykły kibic uważa, że jak ktos wychodzi do ringu do chyba wie co robi. Już na pewno zwykłego kibica nie obchodzi jak dany pięściarz się wysławia , co mówi etc. Pamiętajcie , że gale nie są robione specjalnie dla was , ale właśnie dla tych setek tysięcy i sie tak nie podniecajcie ;)
 Autor komentarza: junkers
Data: 05-11-2009 14:39:24 
czytam komentarze niektórych z was i nie mogę się nadziwić jakie z was pustogłowia... Ci którzy zarzucają Adamkowi pazerność najwyraźniej maja kasy jak lodu, a jakby musieli się bić za kasę to na pewno walczyliby z każdym za 2,50zł żeby tylko dowieść jacy są dobrzy... Takie są dzisiejsze czasy w boksie i proponuje się z tym pogodzić, lata 80te nie wrócą, nie będzie już ringowych wojen najlepszych z najlepszymi - teraz każdy patrzy na hajs i na to, żeby sobie nie popsuć nadmuchanego rekordu.
Co do Diabła i Smoka - Adamek ma racje bo jednym i drugim pozamiatałby matę, bądźcie realistami. Oni niech zajmą się boksowaniem i być może kiedyś będą mieli okazje skrzyżować rękawice z Góralem. Póki co to Diablo walczy raz na rok i nie potrafił sobie poradzić z Fragomenim, z którym Góral by pojechał jak z furą gnoju. A co do Sosny - solidny bokser, jednak trochę jeszcze mu do Adamka brakuje więc niech nie rzuca wyzwań tylko ciężko pracuje. Zresztą nie wiadomo czy on w ogóle powiedział to co powiedział bo cytują go brukowce, z którymi nigdy nic nie wiadomo.
Ktoś dobrze napisał, nasz naród jest cholernie zawistny i zazdrosny - już po samym czytaniu postów można to wywnioskować.
Pozdrowienia dla wszystkich fanów boksu
 Autor komentarza: glaude
Data: 05-11-2009 14:39:44 
To że forum nie jest reprezentatywne dla społeczeństwa- zgadzam się zin z Tobą. Nie wiadomo jednak jak rozkłada się zdanie społeczeństwa w takich sprawach- trzeba zrobić badania opinii publicznej przez ośrodek badań- a to kosztuje. Zdanie twojej córki i jej chłopaka jest jeszcze mniej reprezentatywne.
Dodam, ze moja córka i jej chłopak ocenili walkę tak samo jak twoi. Ich prawo- taka jest demokracja.
 Autor komentarza: Kalifek
Data: 05-11-2009 14:44:36 
Maximus, kto normalny po 40 stce ma taką kondyche? Zresztą co tu sie kłócić. Obecny Gołota jest zdecydowanie lepszy od Włodarczyka i Sosnowskiego razem wziętych.

Jak Adamek przyjął walke z Gunnem, bo nikt inny z czołówki nie chciał z nim walczyć to wszyscy go za to krytykowali. Teraz jak odmawia walki z Diablo i z Sosnowskim dlatego, że są to zbyt słabi rywale, też wielu osobom nie pasi. Widać nie wszystkim idzie dogodzić.
 Autor komentarza: illuminati
Data: 05-11-2009 14:51:45 
MAXIMVS to może skomentuj słowa Andrew,że jedną ręka pokona Adamka skoro go tak bronisz,a bronisz go na siłę mając klapki na oczach-widzisz to co według Ciebie "zawinił" Adamek,Andrew natomiast-zaczynam w to wierzyc-został wciągnięty do ringu przez specjalnie wytresowane wielbłądy i tak na dobrą sprawe to on wcale nie chciał walczyć tylko poszedł sobie pooglądać gale boksu,w pewnej chwili ktos mu naciagnął rękawice na dłonie i wypchnął na siłę do ringu przy pomocy tychże wielbłądów.Trochę obiektywizmu zyczę.
 Autor komentarza: Robocop11
Data: 05-11-2009 15:01:48 
Każdy bokser przed walką plecie głupstwa pod publiczkę śmiejąc się w duchu,że tępa masa i tak wszystko kupi.Tyson przed walką z Gołotą mówił,że go wyniosą z ringu w plastikowym worku.Niewiele brakowało a to Tysona by wynieśli.Strasznie faulował Tyson i bił głową,czego sędzia nie chciał zauważyć.Gołota podjął bardzo odważną decyzję,żeby dalej nie walczyć,bo szkoda zdrowia a nawet życia.Szacunek dla niego.Tak samo plecie Adamek różne głupoty,że chce być mistrzem wagi ciężkiej,choć w ogóle nie ma do tej kategorii predyspozycji fizycznych.Niech sobie wieśniak pogada,Gilowice i jego fani w barach wiejskich kupią wszystko,co jego ziomal powie.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 05-11-2009 15:07:16 
a ostatnio ktos pisal ze Adamek sie nigdy nie usprawiedliwial sraczka przed walka z Dawsonem hahaha
 Autor komentarza: MAXIMVS
Data: 05-11-2009 15:10:59 
illuminati, Gołota już od dawna nie powinien wychodzić do ringu. Czemu to robił? Ja tego nie wiem, ale wiem za to, że podobnie kończyło kilku wielkich pięściarzy. Wsponę tylko o Alim, który rok po porazce z Larym Holmesem wziął walkę z Trevorem Berbickiem i w ten sposób sromotnie skończyl swą wspaniałą karierę przegrywając z pięściarzem, który sam wiesz, że najlepszy nie był.
 Autor komentarza: illuminati
Data: 05-11-2009 15:14:05 
Robocop11

Druga strona medalu wygląda tak,że Andrew predyspozycje do wywalczenia tytułu wagi ciężkiej miał(i podobno wielki talent) tylko co z tego,skoro go nie zdobył.Nie wiem co ci Adamek zawinił,może paręnascie lat temu na jakiejś dyskotece dostałes kilka przeciwpancernych od niego,stąd ta obsesyjna niechęć do niego.
 Autor komentarza: illuminati
Data: 05-11-2009 15:17:48 
MAXIMVS jak to czemu??Bo nie wypada odmawiać Solorzowi i do tego sakiewka zrobiła się cięższa.Oczywiście,że nie powinien bo widok był bardziej niz żałosny,współczuję Andrzejowi mimo,iz kibicowałem Adamkowi.Po walce stwierdziłem,że ta walka istotnie nie powinna miec miejsca bo Andrew powinien łowić pstrągi w rzekach Kanady a nie udowadniać cos sobie czy kibicom.
 Autor komentarza: otke
Data: 05-11-2009 15:18:12 
widzę że niektórzy mają nasrane w głowach. ale to normalne na tym forum. albo nie pamiętacie lat 90 albo sraliście wtedy w pieluchy. Ogólnie było ciężko. Darek był z Gdańska, nie był w przeciwieństwie do Gołoty powiązany z gangsterami, nie był tak jak bracia Kliczko znanym super talentem amatorskim rozchwytywanym na świecie, nie mógł wybierać w ofertach promotorów. on na początku walczył tam jako amator. Zrobił to co mógł, jestem pewien że każdy na jego miejscu zrobiłby to samo(Adamek pewnie by klęczał przy zmienianiu obywatelstwa i modlił się po niemiecku).
A co do ucieczek do Niemiec, Francji, Ameryki itp tysiące polaków to robiło, zarówno zwykłych jak i znanych typu Olbrychski, Stockinger, a nawet Wildstein(ten od listy).
 Autor komentarza: MAXIMVS
Data: 05-11-2009 15:23:05 
otke, sądzisz, że Gołocie karierę w USA załatwiła mafia? Z tym akurat nie zgadzam się. On pojechal do USA z jedną torbą na ramieniu i sam był kowalem własnego losu. Z reszta twojej wypowiedzi się zgadzam.
pzdr.
 Autor komentarza: Robocop11
Data: 05-11-2009 15:30:26 
Wiesz,to nie jest niechęć do Adamka.Po prostu widzę i wiem,że ten koleś nie nadaje się w ŻADNYM WYPADKU na mistrza wagi średniej a ględzi o walkach z najlepszymi.Strasznie mnie to wkurza ale to jest z drugiej strony zrozumiałe bo Adamek i jego ekipa po prostu chcą jak najwięcej zarobić,więc podkręcają tę bajkę,że góral jest w stanie zdobyć szczyty.To tylko mrzonka.Niestety.Mam nadzieję,że nikt nie da się na to nabrać.Stoją tam naprawdę wielkie pieniądze i przy takiej forsie naprawdę można bredzić różne fantazje.Gołota jak może niewielu wie na początku kariery był bokserem niezwykle pracowitym i konsekwentnym.Potem wdał się w jakieś podejrzane
znajomości,zaniechał pracy nad sobą i chyba w pewnej mierze ten właśnie okres(przed karierą zawodową)zaważył na jego losie.Niemniej jednak,kiedy oglądam niemal codzienie walkę Gołoty z Bowe(wielkim mistrzem wagi ciężkiej)to nie mogę się nadziwić jak świetnym prawym prostym dysponował Andrzej i jakim charakterem.Ta walka,to prawdziwy majstersztyk sztuki bokserskiej.Należy pamiętać,że Bowe wygrywał walki z Holyfieldem u jego szczytu możliwości i nikt na świecie nie może zakwestionować wielkiego talentu Gołoty po obejrzeniu kilku najlepszych jego walk sprzed lat.Może zabrakło po prostu tego niezwykle istotnego czynnika jakim jest pokonywanie własnych blokad psychicznych?może gdyby Gołota miał w tamtych latach jakiegoś dobrego psychologa,to jego losy potoczyłyby się zupełnie inaczej?tak czy siak Andrzej był kapitalnym bokserem ale nie do końca dopracowanym.A że przegrał?Każdy bokser,nawet największy spośród wagi ciężkiej miał za sobą porazki.
 Autor komentarza: Robocop11
Data: 05-11-2009 15:31:24 
Sprostowanie:miało być wagi ciężkiej a nie średniej.Przepraszam
 Autor komentarza: drag
Data: 05-11-2009 15:44:39 
Robocop11
Podniecasz sie ta walka z Bowe ale taka prawda ze koles byl wolny i ruszal sie jak muł i nazywasz go wielkim mistrzem wez mnie nie rozsmieszal.
 Autor komentarza: zin
Data: 05-11-2009 15:47:49 
Robocop1, Bowe w walce z Gołotą był opasły , bez formy i daleko mu było to swoich najlepszych czasów i walki z Holy. To Ci powie każdy...."Ta walka,to prawdziwy majstersztyk sztuki bokserskiej." - pewnie te ciosy poniżej pasa ;)
 Autor komentarza: illuminati
Data: 05-11-2009 15:51:31 
Czy Adamek sie nadaje czy nie wszystko niebawem się wyjasni.
Wiem jedno-walki z jego udziałem to zawsze będą wojny na maxa i emocji nie zabraknie(tych pozytywnych)
 Autor komentarza: zin
Data: 05-11-2009 15:53:50 
otke , wielu polaków szukało chleba poza granicami polski.... tak jest , było i będzie, ale tylko zdecydowana mniejszość przyjmowała cudze obywatelstwo... jak już , to jako drugie , a i to sporadycznie...nie każdy sprzedaje swoją przynależność narodową za pieniądze czy karierę....obrażasz Adamka pisząc tekst , że "Adamek pewnie by klęczał przy zmienianiu obywatelstwa i modlił się po niemiecku". jak dotąd to Adamek zawsze pokazywał , że jest polakiem ....wychodzi do swoich walk przy polskiej piosence, której tekst mówi sam za siebie...nie
 Autor komentarza: zin
Data: 05-11-2009 15:59:06 
pisz też bzdur , że każdy na jego miejscu zrobiłby tak samo...że Ty z pewnością , to nie znaczy, że wszyscy i pisz za siebie ;)
 Autor komentarza: VABB
Data: 05-11-2009 16:43:47 
Trochę śmieszny jest ten Adamek.Skoro nikomu nie odmawia to niech da szanse zarobic Sosnowskiemu.Sam chciał i chce sie wypromowac na opłacalnych nazwiskach a teraz struga ważniaka i mówi że mu sie nie opłaca z z diablo i dragonem walczyc. Adamek jest mistrzem w ciśnięciu FARMAZONU.Od zawsze twierdze że Tomasz to taki zwykły pazur.
 Autor komentarza: mik36
Data: 05-11-2009 17:01:36 
Robocop11 - a o Gołocie też to wszystko wiesz bo jesteś jego sąsiadem ,czy tylko tak pitolisz sobie. A może mieszkasz u Andrzeja w piwnicy ? Proszę cię przestań wypisywać takie głupoty
 Autor komentarza: mik36
Data: 05-11-2009 17:06:36 
nie wiem czemu się tak wszyscy podniecają 2 walką Bowe - Gołota .Andrzej dostał w ostatniej rundzie tyle mocnych ciosów że walnął po jajkach z premedytacją , bo chciał odpocząć i nie za bardzo wiedział co się dzieje (nie wspomnę że trafiając tyle razy czyto nie potrafił skąńczy Bowa).Jak dla mnie nie popisał się i tyle
 Autor komentarza: MAXIMVS
Data: 05-11-2009 17:19:47 
mik36, zobaczymy jak Twój Adamek się popisze gdy przyjdzie mu wyjść do kogoś tej klasy co Bowe. Może przejdzie do historii jako drugi po Hermaszewskim, polski kosmonauta.
 Autor komentarza: boxing
Data: 05-11-2009 17:31:47 
Śmiechu warte, zabawne informacje wyssane z palca. Nie ma mowy o żadnych "Dragonach", "Diabłach" czy innych stworach. Panowie, nie jestem i nie będę zainteresowany walkami z wami, bo ja chcę moją karierę rozwijać, a nie cofać się pięć lat, nokautując ludzi z którymi walki nic mi nie dają. Ja wiem, że chcecie przy mnie zarobić, ale ja po pierwsze nie jestem instytucją charytatywną, a po drugie walkę stulecia można było zrobić tylko z Andrzejem Gołotą. Więcej legend w Polsce nie ma.


Ten Tomek jest nie do pod....ania ;)) zaczynam go lubić, życzę mu osobiście samych sukcesów a po nagonce jaką na niego urządzono to czego niby sie wszyscy spodziewaliście ;))

Pozdrawiam
Boxing
 Autor komentarza: Kalifek
Data: 05-11-2009 18:35:08 
Diablo niech najpierw myśli o pokonaniu Fragomeniego, jeśli ta sztuka mu sie uda, to niech wtedy próbuje swoich sił w walce z Tomkiem. Pamiętacie wszyscy jego walke z Włochem. Siadł kondycyjnie, szedł na wymiane, zamiast wykorzystywać przewage wzrostu i zasięgu ramion. Podobno wstrzymywał oddech, dla zawodowego boksera to jest niedopuszczalce. Remis napewno Krzyśka nie skrzywdził.

Co do Dragona, to szczerze mówie, że dopiero z rok temu dowiedziałem sie, że ktoś taki istnieje. Polsat wogóle nie pokazuje jego walk, więc nie ma o czym dyskutować.

 Autor komentarza: ZIBI
Data: 05-11-2009 18:38:28 
porównanie dokonań Tomasza HBO Adamka do dokonań Darka Michalczewskiego jest póki co nie na miejscu.
Przypomnę:
Adamek zdobył wakujący pas WBC w półciężkiej po bardzo wyrównanej walce z co najwyżej niezłym Briggsem (walkę dostał dzięki Gołocie i Kingowi)
Tygrys pokonał bezdyskusyjnie aktualnego mistrza świata
Adamek obronił pas WBC 2- krotnie z co najwyżej niezłym Urlichem i wspomnianym Briggsem - znów po bardzo wyrównanej walce
Michalczewski przez dekadę bronił pasa z aktualną czołówką - poza RJJ, dodatkowo zunifikował trzy tytuły IBF. WBO i WBA.
Obydwaj zdobyli mistrzostwo w CW ale trzeba przypomnieć,że dla Tygrysa była to jednorazowa wycieczka on po prostu najlepiej czuł się w LHW.
Adamek w CW pokonał jednego klasowego boksera (podobnie jak Diablo)czyli Cunna po bardzo wyrównanej walce, pas obronił 2 krotnie raz ze średniakiem Banksem, który sprawił mu sporo kłopotów i raz z kelnerem Gunnem.
Teraz po obiciu emeryta mieni się być przyszłym dominatorem HW. Nabija się z Sosny i Włodarczyka, mówiąc,że to dla niego żadni przeciwnicy, a w innym z wywiadów twierdzi że najchętniej walczyłby z byłymi przeciwnikami Gołoty - to są dopiero wyzwania.
żeby było jasne nigdy nie przepadałem za Michalczewskim (tak jak za Adamkiem), ale boksersko osiągnął nieporównanie więcej niż Tomek
 Autor komentarza: zin
Data: 05-11-2009 19:05:33 
ZIBI , ale Michalczewski już skończył karierę , a Adamek nie i nikt nie wie ile może jeszcze osiągnąć, więc póki co , kibicujmy mu z serca , że osiągnął dużo więcej.
 Autor komentarza: juken
Data: 05-11-2009 19:08:11 
dzis użytkownicy BO są w humorach do żartów
dawno się tak nie uśmiałem :D
"specialnie wytresowane wielbłądy" mocne w chooj
 Autor komentarza: endriu
Data: 05-11-2009 19:10:51 
,,,- Jesteśmy ze sobą 10 lat, to mój drugi ojciec. -,,,

Jeżeli w to wierzycie to wasza sprawa


Ci co dłużej interesują się karierą Tomasza wiedzą o czym piszę
 Autor komentarza: MAXIMVS
Data: 05-11-2009 19:17:09 
Autor komentarza: Kalifek Data: 05-11-2009 18:35:08
...Co do Dragona, to szczerze mówie, że dopiero z rok temu dowiedziałem sie, że ktoś taki istnieje.

Nie martw się Kalifek, takich kibiców jak Ty jest więcej, i właśnie tacy kibice widzą w Adamku przyszłego mistrza HW
 Autor komentarza: juken
Data: 05-11-2009 19:19:17 
MAXIMVS - nie martw się , takich "znafców" , stworzycieli teorii spiskowych jest coraz mniej, i z czasem to forum będzie wolne od "inteligentnych inaczej"
 Autor komentarza: MAXIMVS
Data: 05-11-2009 19:24:17 
Autor komentarza: endriu Data: 05-11-2009 19:10:51 ,,,- Jesteśmy ze sobą 10 lat, to mój drugi ojciec. -,,,

Jeżeli w to wierzycie to wasza sprawa


Ci co dłużej interesują się karierą Tomasza wiedzą o czym piszęendriu, jeżeli HBO mówi, że on jest dla niego jak ojciec to znaczy, że przyznaje, że nawet ojca mógłby sprzedać. W tym miejscu pasuje ponownie przytoczyć twoje słowa - Ci co dłużej interesują się karierą Tomasza wiedzą o czym piszę
 Autor komentarza: zlodowacenie
Data: 05-11-2009 19:28:01 
ZIBI - w 100% się z Tobą zgadzam odnośnie porównania Adamka do Michalczewskiego (ja jednak w przeciwieństwie do Ciebie uwielbiałem Dariusza). Osobiście nie lubię Adamka, o czym wydaje mi się, że już kiedyś wspominałem. Doceniam go jednak jako boksera. W walkach z Briggsem pokazał, że ma charakter. Umiejętności też nie można mu odmówić. Jednak jego ogromną wadą jest obrona, którą ma po prostu dziurawą. To, że stary, schorowany, wolny Gołota zdołał kilka razy go porządnie trafić tylko to potwierdza. Dziwię się, że prawie nikt o tym nie wspomina przy ocenianiu szans Adamka w HW. O ile mógłby stoczyć kilka dobrych walk (nie wiem czy wygranych) z zawodnikami podobnymi do niego gabarytami (a kilku takich jest), to w starciu z którymkolwiek z Kliczków nie dawałbym mu żadnych szans. Chyba nikt nie wierzy,że Adamek byłby w stanie unikać prostych jednego lub drugiego z braci. Wystarczy spojrzeć na walkę z Cunnem. Ile on mu tam wpakował czystych prawych to świat nie widział. Adamek ustał te ciosy ponieważ ma faktycznie granitową szczękę, a USS nie uderza za mocno. Jednak w żadnym wypadku nie można przypuszczać,że Adamek wytrzyma prawy Władka (może jeden, ale nie więcej). Niektórzy piszą że Adamek nigdy nie był nawet zamroczony. To nie prawda. Wystarczy spojrzeć na 4 rundę walki z Cunnem. Tam Adamek był wyraźnie na skraju knockdownu (choć ostatecznie to on posłał Steva na deski). Jeśli chodzi o Adamka jako osobę, to ja uważam go za zwykłego hipokrytę.
 Autor komentarza: Kalifek
Data: 05-11-2009 19:30:32 
To przecież nie wina Tomka, że Diablo i Sosnowski są cieniasami. Nie wiem, z kąd te obelgi na temat Adamka. Kiedy Adamek zakończy kariere i porównamy kariere Tomka, Gołoty i Michalczewskiego, to Adamek będzie najlepszy. Nie moge sie doczekać, aż Tomek odeśle braci Kliczko na zasłużoną sportowa emeryture.
 Autor komentarza: zlodowacenie
Data: 05-11-2009 19:33:21 
Adamek na pewno nie odeśle braci na emeryturę.
 Autor komentarza: zlodowacenie
Data: 05-11-2009 19:37:11 
A wogóle, to skąd ten pomysł o odsyłaniu braci na emeryturę przez Adamka? Przecież młodszy z braci Kliczków jest w jego wieku.
 Autor komentarza: juken
Data: 05-11-2009 19:37:11 
bo TY tak mówisz?
ktoś w końcu musi znaleźć patent na wielkich Kliczków
nie wykluczone że będzie to Adamek bo i czemu nie ?
 Autor komentarza: MAXIMVS
Data: 05-11-2009 19:38:34 
kalifek, pamiętam jak kilka lat temu paru kolegów zachwycało się Gołotą i wygadywało , że to jest największy talent od czasów Alego . Śmiałem się wtedy, bo choć zawsze ceniłem Gołotę i widziałem go w światowej czołówce to nigdy nie uważałem go za najlepszego z najlepszych. Dzisiaj ci sami goście, którzy wtedy piali z zachwytu nad Andrzejem, leją na niego pomyje i wieszają na nim psy.
Piszę o tym bo ty wyraźnie przeceniasz szanse Adamka i za rok dwa będziesz bardzo rozgoryczony. Nie warto pompować tego balonu, bo gdy Kliczko przekłuje go lewym prostym to okaże się, że w śrrodku jest pustka.
 Autor komentarza: zlodowacenie
Data: 05-11-2009 19:38:41 
Może i ktoś w końcu znajdzie, ale nie będzie to Adamek, ponieważ jest za słaby fizycznie i ma za słabą obronę. Dlatego właśnie.
 Autor komentarza: MAXIMVS
Data: 05-11-2009 19:42:50 
zlodowacenie, z tego co pamiętam to ty zawsze zachowywałeś rozsądek, także w temacie Gołoty, i twoje słowa w większości się spełniały. Zdrowy rozsądek to podstawa, Tobie go nie brakuje.
pzdr.
 Autor komentarza: juken
Data: 05-11-2009 19:51:46 
ale myśli ,
na tą chwilę to ci mocni fizycznie i z dobrą obroną dostawali TKO
więc może bycie gladiatorem z obroną ala Abraham to nie jest klucz do sukcesu?
 Autor komentarza: zlodowacenie
Data: 05-11-2009 19:54:35 
MAXIMVS - dzięki. Ja również pozdrawiam.
 Autor komentarza: zlodowacenie
Data: 05-11-2009 19:57:50 
juken - nie rozumię.
 Autor komentarza: Ibeabuchi
Data: 05-11-2009 20:03:34 
otke,
Musze Ci powiedziec ze niezle sie usmialem. Widocznie na poczatku lat 90ych sam jeszcze niezle waliles w pieluchy - innaczej nie moge sobie Twojej bogatej ''wiedzy'' w tym temacie wytlumaczyc.

Chcesz mi powiedziec ze Darek nie byl wielkim talentem jak bracia Kliczko i dlatego musial zmienic obywatelstwo a oni nie? Jestes w ciezkim bledzie tyle Ci powiem. Jak Darek zdobyl po raz pierwszy mistrzowski pas WBO to Kliczkowie byli zawodnikami calkowicie anonimowi w swiecie zawodowego boksu. To po pierwsze.
Po drugie, nie pisz glupot ze jako wielki talent nie trzeba bylo zmieniac obywatelstwa. Bylo wlasnie na odwrot, niemcy sie tylko palili na takie wielkie talenty i wkrecali odrazu niemieckie papiery. Kliczkow tez niemcy chclieli zawinac co sie na szczescie nie udalo. Bracia odmowili bo mieli (w przeciwienstwie do Darka) Honor i nie chcieli sie sprzedac dla kasy. Darek mogl tak samo postapic, niemcy i tak by nie odstapili od niego bo wiedzieli ze to niezly talent i co za tym idzie - kasa, dobra inwestycja. Niestety tak nie bylo i Darek sie sprzedal jak zwykla panienka do lekkich obyczajow.

Nie pisz ze Adamek by tak samo postapil bo on w przeciwienstwie do Michalczewskiego pokazuje na kazdym kroku skad pochodzi i jaki z niego patriota. Tak samo mnie smieszy twoja uwaga ze ''kazdy'' by tak postapil. Znam nie jedna osobe ktora w tamtych czasach wyjechala do niemiec i zadnych papierow nie zmienila, a zylo im sie tam mimo wszystko dobrze.

Do dzis pamietam jak w latach 90ych Michalczewski w niemieckiej TV sie wypowiadal ze czuje sie niemcem, jednoczesnie wychwalajac niemiecka publicznosc jaka jest wspaniala i dla ktorej jest w stanie wszystko z siebie dac.

I przestan sie wiecej kompromitowac takimi tekstami jak ''Golocie pomogli kolesie gangsterzy''. Chlop jak wyjechal z Polski do stanow to walczyl pod Polska flaga BO TAK CHCIAL a nie bo mu jacys gangsterzy pomogli. Pozatym (niech mnie ktos poprawi jesli sie myle) Andrzej te znajomosci poznal dopiero pozniej, kiedy sie wspinal w gore i nie byl wiecej anonimowa postacia na amerykaskich ringach.

Moje zdanie jest takie, wole kontrowersyjnego Golote przegrywajacego swoje najwazniejsze walki ale walczacego pod Polska flaga niz Michalczewskiego wygrywajacego wszystkie pasy, best p4p, Hall of Fame, ale jednak walczacego dla niemcow.

Pozdro
 Autor komentarza: juken
Data: 05-11-2009 20:03:52 
chodzi mi o to że na razie to wszyscy którzy teoretycznie mieli szansę na pokonanie Włada i Vitka dostawali TKO
potrzeba kogoś nie tuzinkowego, z pomysłem na walkę ,
anie tylko gada w górę, i prosto bezmyślnie na automatycznego lewego Kliczków
wątpię aby Tomek zachował się schematycznie, i tu widzę szansę
 Autor komentarza: jerry
Data: 05-11-2009 20:07:17 
Tomek Waleczne Serce ...tyle w tym temacie ...
 Autor komentarza: zlodowacenie
Data: 05-11-2009 20:37:43 
juken - szczerze mówiąc, to uważam, że Adamek walczy tak samo w każdej walce. Pokazuje niezły lewy prosty. Ma ciąg na przeciwnika i jest naprawdę dobry w ataku. Za każdy razem jednak zbiera sporo na pysk, ze względu na złą obronę. Walka z Dowsonem pokazała, że Adamek nie potrafi dostosować się do stylu rywala. On zupełnie nie potarfi walczyć z mańkutami (którym był Dowson). Zdaje się, że jakoś na początku kariery był na dechach z jakimś kelenerem, który był mańkutem. Nie więrzę,że Adamek zachowałby się w jakiś wyjątkowy sposób w walkach z braćmi. Bracia są szybcy jak na swoje gabaryty. Świetnie poruszają się na nogach (szczególnie Władek), są dynamiczni i mają kowadło w łapie. Adamkowi nie daję szans. Może udałby mu się jakiś lucky punch z Władkiem, który ma kruchą szczękę? Ale to jedyna szansa i raczej moim zdaniem mało prawdopodobne, żeby Władek do takiej sytuacji dopuścił. Przypomnijmy sobie tylko jak radził sobie z Byrdem, szczególnie w ich drugiej walce,a przecież techniki, szybkości i sprytu Byrdowi odmówić nie można. Adamek pod względem umiejętności jest od Byrda gorszy (to moja subiektywna ocena oczywiście). Poza tym w jaki to niekonwencjonalny sposób miałby się zachować Adamek? Jedyne co mógłby robić to skracać dystans dążąc do półdystansu i bić z bliska sierpami. Przecież w boksowanie lewy na lewy to raczej z barćmi się niewda.
 Autor komentarza: kuhi
Data: 05-11-2009 20:46:34 
Co do Michalczewskiego to wszyscy się zgodzą (szczególnie starsi użytkownicy), że to były zupełnie inne czasy. Michalczewski wyemigrował tak jak setki tysięcy Polaków, tak jak dziesiątki tysięcy zmienił obywatelstwo i tak jak każdy żeby to zrobić musiał mówić to co mówił. Różnica jest taka, że on to mówił w TV (tak jak piłkarz Roger mówi, że czuje się polakiem i kocha Polskę) bo był/jest postacią rozpoznawalną.

Ludzie w różnym wieku dokonują różnych wyborów i mają różne priorytety.
Ja bym tak nie zrobił, ale nie chcę siać nienawiści z powodu czyjegoś wyboru z przed 30 lat.
Szczególnie, że tylko Niemcy i część Polaków mówi o Michalczewskim, że był niemieckim mistrzem. Cała reszta świata uważa i uważała go za Polaka.

Co do Tomka Adamka to powtórzę się po raz setny - czas pokarze.
Poczekajmy do marca, zobaczymy co zaproponuje nam Kibicom Pan Tomasz.
No i czy wreszcie zobaczymy ten "Kawał Dobrego Boksu" (KDB) z "Kawałem Dobrego Przeciwnika" (KDP).
 Autor komentarza: otke
Data: 05-11-2009 20:59:31 
maximus, z Gołotą chodziło o to, że miał pieniądze(dzięki tym znajomościom) już w Polsce i nie musiał wyjeżdżać z powodów ekonomicznych tylko przez swoje pomysły..przez które musiał uciekać.
zin a ty skąd się urwałeś? wszyscy Polacy za granicą starają się o obywatelstwo, przecież to oczywiste, chyba że ktoś jest ekonomicznym kretynem albo dziewczyny go nie kochają...
Ibeabuchi to że ty znasz 1 osobę która nie chciała papierów jest ok, może to byłeś ty, a może ta osoba miała swoje (żółte np), nie wnikam. Piszesz bzdury i generalnie nie masz wiedzy. Kliczkowie za samo podpisanie kontraktu dostali po milionie, dom, po samochodzie(mercedes). Już przed kontraktem specjaliści przewidywali że będą dominatorami hw i menagerowie walczyli o ich podpisy na kontrakcie. Darek był bardzo dobrym amatorem, ale nie rewelacyjnym, przegrał min z Ottke..poczytaj trochę i się nie błaźnij. Nie masz pojęcia o realiach, masz banana zamiast mózgu.
 Autor komentarza: juken
Data: 05-11-2009 21:07:20 
nie osądzałbym po jednej walce czy sobie radzi z mańkutami czy nie
moim zdaniem Adamek nie był sobą w tej walce, nie mówię że wynik uległby zmianie (choć to możliwe ze względu na pociągniecie Adamka) ale obraz mógłby być lepszy ,
przy Adamku z "normalnej" dyspozycji walka przypominałaby tą CW z Cunnem.
 Autor komentarza: Kalifek
Data: 05-11-2009 21:47:54 
maximvs nie chce sie z Tobą sprzeczać, ale między Gołotą, a Adamkiem jest jedna wielka różnica, mianowicie psychika. Wiadomo jaką psychike ma Gołota, a jaką Adamek. Gdyby Gołota miał taką psychike jak Adamek, to do dziś nie przegrał by żadnej walki. Gołota był wielkim talentem, ale nie umiał wykorzystać swojej szansy, Adamek zaś umie ją wykorzystać i to zrobi. Ma wspaniałego trenera, który go odpowiednio ustawi nawet na braci Kliczko.

 Autor komentarza: Ibeabuchi
Data: 05-11-2009 22:09:51 
otke,
Znam do dzis mnostwo Polakow co mieszka w niemczech i nie zmienili swojego obywatelstwa. Niektorzy wyemigrowali w latach 80ych, inni w 90ych. A obrazajac takich ludzi pokazujesz tylko ze masz jakies ciezkie kompleksy na tym punkcie. Ale co sie dziwic, pewnie sam sie sprzedales za jakis niemiecki papier toaletowy a teraz masz uraz do wszystkich Polakow ktorzy zachowali sie bardziej patriotycznie od Ciebie.

Mozesz sprawe przekrecac jak chcesz ale i tak nie zmienisz faktu iz bracia K. odmowili gdy niemcy zaczeli wciskac im niemieckie papiery.
Darek mogl zrobic to samo. Kazdy widzial jego mozliwosci a niemcy by nie zostawili go o tak gdyby sie nie zgodzil podpisac nowego dowodu. Lepiej sie doucz jeszcze troche, bo jesli twierdzisz ze Darek nie byl wielkim talentem to jest to tylko kolejny dowod twojej marnej wiedzy.
Gdybys mieszkal w tamtych czasach w niemczech to bys wiedzial czy czlowiek byl zmuszony do niemieckiego obywatelstwa czy tez nie. Nie byles, nie widziales wiec sie nie wypowiadaj o sprawach o ktorych tak naprawde nie masz pojecja.
PS
Jesli ja mam banana w mozgu to co ty masz w tej glowie? Kawalek szmaty w kolorze czarno, czerwono, zoltej.
 Autor komentarza: otke
Data: 05-11-2009 23:43:14 
Ibeabuchi masz ciekawą ksywkę, pewnie lubisz gwałcicieli- murzynów. Pomyśl o USA, może kogoś poznasz i się zaprzyjaźnisz. Nie potrafisz nawet czytać ze zrozumieniem.
W przeciwieństwie do tobie podobnych nie obrażam polskich emigrantów, nie twierdzę że ktoś ich zmuszał do przyjmowania obywatelstwa (przyjmowanie papierów-po twojemu), próbowałem wytłumaczyć postępowanie Darka i innych naszych rodaków którzy się starali o 2 obywatelstwo. Ale ty pewnie nie jesteś w stanie zrozumieć kilku prostych zdań.
kup sobie ścierkę i zetrzyj winno z podłogi bo znowu upadniesz na głowę.
To już nie do fana gwałcicieli(ibabebuchi coś tam)
Co do Adamka, na razie jedynym naprawdę znanym bokserem z którym walczył jest Gołota(wygrał z dziadkiem), a jedynym na światowym poziomie Dawson(dostał baty). Mieszka w USA, wytyka Michalczewskiemu że ten jest Niemcem... parodia spod znaku ojca dyrektora doktora.
 Autor komentarza: Ibeabuchi
Data: 06-11-2009 01:31:53 
otke,
A co zgwalcil Ciebie kiedys jakis murzyn ze teraz po nocach spac nie mozesz? Masz jakis kompleks na tle murzynow? Zal mi Ciebie dzieciaku. Idz lepiej i dokoncz podstawowke zanim zaczniesz zabierac glos.
Ja w przeciwienstwie do Ciebie nie obrazam emigrantow. Wiec nie przekrecaj sytuacji. To Ty pisales o Polakach ktorzy wyjechali za granice i nie zamierzali zmieniac obywatelstwa w taki a nie inny sposob, cytuje:

....wszyscy Polacy za granicą starają się o obywatelstwo, przecież to oczywiste, chyba że ktoś jest ekonomicznym kretynem albo dziewczyny go nie kochają...

....Ibeabuchi to że ty znasz 1 osobę która nie chciała papierów jest ok, może to byłeś ty, a może ta osoba miała swoje (żółte np)...

Wiec kto kogo obrazal?

To ze o Michalczewskim pisalem ze mogl sie jednak innaczej zachowac, bylo nic innego niz moje wlasne zdanie. Byl niemieckim mistrzem a nie Polskim. Jak widzisz nie jestem jedyny ktory popiera zdanie Adamka co do Michalczewskiego. Wystarczy przeczytac inne zdania powyzej.

A co do zmuszania to przeciez caly czas pisze ze nikt nikogo do tego nie zmuszal. Michalczewski zrobil to dobrowolnie, ale wcale tego nie musial. Oto chodzi. Bracia K. pokazali Honor, Tiger widocznie tego nie mial.
Co do drugiego obywatelstwa, cytuje:

...próbowałem wytłumaczyć postępowanie Darka i innych naszych rodaków którzy się starali o 2 obywatelstwo...

Jakie drugie obywatelstwo? Zeby w tamtych czasach dostac niemieckie, musiales sie zrzec Polskiego. Dopiero pozniej niemcy zmienili prawo ze mozna bylo miec dwa obywatelstwa.

To ze w Twoim srodowisku takie przypadki sie zdarzaly (blaganie niemcow na kolanach o niemieckie papiery) nie znaczy ze inni tez tak musieli postapic. Ciebie widocznie sumienie za bardzo gryzie z tad te cale oskarzenia typu (sam bym tak postapil, wiec inni pewnie tez). Zalosne...

Nie rob z siebie klauna chlopcze i idz spac. Dobranocka juz dawno sie skonczyla. Nie musisz sie niczego bac, wielki czarny gwalciciel drugi raz Ci krzywdy nie zrobi, napewno...
 Autor komentarza: ZIBI
Data: 06-11-2009 10:03:04 
Ibeabuchi
polskie prawo nie przewiduje czegoś takiego jak zrzeczenie się obywatelstwa.
 Autor komentarza: Ibeabuchi
Data: 06-11-2009 16:21:34 
ZIBI,
Jestes w bledzie. Innaczej zaden Polak nie dostalby w tamtych czasach obywatelstwa niemieckiego, a jednak rozdawali je i nie tylko Polakom. Michalczewski nie byl wyjatkiem.
 Autor komentarza: otke
Data: 06-11-2009 16:34:28 
ibabebuchi ja nigdzie nie pisałem że się boję murzynów itp(może twoja fantazja podpowiada ci rożne obrazy)., ale twoja ksywka wskazuje na twoje tendencje, gusta i fascynacje
jesteś raczej ograniczonym człowiekiem, temat obywatelstw to wyjaśnia...
intelektualista Adamek i chłopcy typu Ibeabuchi będą decydować(w swoim mniemaniu o obywatelstwie), beka. Ogólnie nic nie rozumiesz, myślisz nie logicznie, przekręcasz nawet najprostsze zagadnienia, przykra historia.
swoją drogą twoje opowieści o gwałtach są dosyć realistyczne, może powinieneś się skontaktować ze specjalistą, a jeżeli przebywasz w placówce zamkniętej to może poproś o zwiększenie dawki leków.
 Autor komentarza: ZIBI
Data: 07-11-2009 16:26:40 
Ibeabuchi
To Ty jesteś w błędzie istnieje coś takiego jak podwójne obywatelstwo
 Autor komentarza: Ibeabuchi
Data: 07-11-2009 19:43:47 
ZIBI,
to Ty wlasnie zle piszesz, na poczatku lat 90ych jako Polak nie mogles miec podwojnego obywatelstwa. Dopiero pozniej niemcy to wprowadzili ze mogles miec Polskie i niemieckie. Zreszta wczesniej tez o tym pisalem.
 Autor komentarza: Ibeabuchi
Data: 07-11-2009 20:21:23 
otke,
Haha, znalazl sie maly zalosny czlowieczek! To chyba Ty marzysz o jakims gwalcie z murzynami. Bo ja o tym nie pisalem, to Ty byles ktory zacza z tymi chorymi myslami, widocznie masz jakies zboczenia na tym punkcie.
Temat obywatelstwa wyjasnia tylko jedno, ze jestes zakompleksionym czlowiekiem o chorych fantazjach. Pewnie calowales niemcom nogi zeby dostac ich obywatelswo. A dzis Cie to poprostu boli ze Polacy sobie za granica zyja, a to wszystko bez zadnej zmiany na inne dokumenty. Bo fakt faktem - jak na dzien dzisiejszy wychodzisz na zdrajce narodu Polskiego. Bo za co ty sie sprzedales to pieniadz. A dzis Polacy moga sobie w niemczech swobodnie pracowac bedac Polakami. Wiec sie Tobie nie dziwie czemu siedzisz sfrustrowany i wsciekly na caly swiat. Ciezko Ci sie dzis patrzy do lustra, prawda? Biedaku.
Zrozum jedno: Adamek mowi to co mysli i ma do tego prawo, ja mam podobne zdanie co on i to tez moje prawo. Nie musisz sie z tym zgadzac. Tak samo jak ja z Twoim zdaniem. Ale odrazu inna osobe obrazac, tylko dlatego bo ma inne podejscie do pewnych spraw, jest jak najbardziej nie na miejscu. I wlasnie tak sie zachowujesz. Michalczewski nigdy nie bedzie dla mnie Polakiem, i nie jestem jedyna osoba ktora tak mysli. I tego nie zmienisz. Nawet jesli sprobojesz wytlumaczyc Darka zachowywanie, masz do tego prawo, ale badz pewien: nikt Darka nie zmuszal do niemieckiego obywatelstwa i mysle ze gdyby je nie wzial to i tak zrobilby niezla kariere w niemczech. To jest moje zdanie. Smutne jest tylko to ze sie sprzedal za pieniadz, a wcale tego nie musial. Te zachowanie pokazalo mi jedynie ze Darek nigdy nie mial Honoru i charakteru.
 Autor komentarza: Ibeabuchi
Data: 07-11-2009 20:36:39 
srotke,
skonczyly Ci sie argumenty dlatego nie zostalo Ci nic innego jak obrazac. Wszystko Ci napisalem na ten temat a Ty ciagle swoje o murzynach i gwaltach. No niestety. Ktos kto ma zero wiedzy powinien siedziec cicho. Ty sie o tym przekonales - zostales skonczony w tym temacie. I Twoje obrazy pod moim adresem sa dla mnie najlepszym przykladem twojej porazki.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.