MEDIA W USA O SUKCESIE ADAMKA

„Ameryka czekała na takiego boksera”

Najważniejsze i najbardziej wpływowe media sportowe – ESPN oraz Ring  Online – piórem swoich najlepszych  dziennikarzy z entuzjazmem piszą o walce  Tomasza Adamka z Andrzejem Gołotą i otwierają przed „Góralem” szanse na wielką karierę. Adamek kontra jeden z braci Kliczko? Adamek kontra  David Haye, Chris Arreola lub Powietkin? Wszystko jest możliwe. Oto fragmenty ich obszernych artykułów:

Dan Rafael, ESPN:

„To było wspaniałe zwycięstwo dla Adamka, który utrzymywał zarówno przed walką z Gołotą, jak i po niej, że może wrócić do wagi junior ciężkiej, pozostając ciągle zainteresowany walką z braćmi Władymirem i Witalijem Kliczką, mającymi cztrry mistrzowskie pasy.  Obaj Kliczkowie potrzebują znaczących rywali, a walka z Adamkiem była równie wielkim wydarzeniem w Europie , jak w Nowym Jorku.  32 –letni Adamek zarobi dobre pieniądze za każdą swoją następną walkę. Kathy Duva, szefowa jego firmy promocyjnej „Main Events” powiedziała, że na początek lutego (6 lutego – przyp. PG) ma zarezerwowaną halę Prudential Center w Newarku. Od przegranej na punkty walki z Chadem Dawsonem w wadze 175 funtów w lutym 2007 roku, Adamek wygrał osiem kolejnych pojedynków. (...)  Adamek walczył „tylko” z 41-letnim Gołotą, ale w pierwszej potyczce w wadze ciężkiej zaprezentował się doskonale.  Podczas gdy Gołota jest w tym momencie na pewno skończony jako bokser, ponownie niczego nie pokazując w ważnym dla siebie pojedynku, Adamek jest ciągle bardzo dobry.

Najważniejsze dla niego jest to, że ma wiele opcji do wyboru. Może pozostać w wadze ciężkiej, lub bronić w junior ciężkiej pasa Ringu.  Czy walka z Witalijem lub Władymirem jest w jego przyszłości? Obaj bracia składali takie propozycje innemu byłemu championowi z wagi junior ciężkiej Davidowi Haye - dopóki się ich nie przestraszył. Dlaczego nie Adamkowi? Może niezłym pomysłem byłaby walka w junior ciężkiej ze  zwycięzcą walki Roy Jones jr – Bernard Hopkins. Adamek i jego firma promocyjna Main Events, będą balansowali za i przeciw takich planów, nie robiąc niczego w pośpiechu. Najważniejsze będzie to, na czym będą mogli najwięcej zarobić”.

Doug Fisher, Ring Magazine/Yahoo:

„Wiedziałem, że Adamek wygra z Gołotą, ale nie przypuszczałem, że wytrze sobie nim tyłek.  Cieszę się z jego sukcesu, bo  w którejkolwiek kategorii wagowej by nie walczył w przyszłości, to dobra wiadomość dla fanów boksu.  Nie bądźcie zaskoczeni, jeśli zabiera się za takie nazwiska jak Powietkin (to byłaby wielka walka w Europie) lub Chambers, co byłoby wielkim wydarzeniem w Prudential Center w Newarku, nowym, adoptowanym domu rodzinnym Adamka.  Być może nie dostanie za walki z Powietkinem lub Arreolą tak wielkich pieniędzy jakby boksował z braćmi Kliczko, ale na pewno zarobiłby za nie więcej niż dostaje walcząc w wadze junior ciężkiej.  Nie wiem też czy by z nimi wygrał, ale to byłyby walki nie do przegapienia.  Ani Adamek, ani jego firma promocyjna nie musiałby się obawiać walk z takimi bokserami w ciężkiej jak np. Monte Barrett.  Jeśli Adamek następną walkę stoczy w tej kategorii, ja spodziewam się kogoś z końca pierwszej dziesiątki. Nie sądzę, by Main Events chciało „zamrozić” Adamka i trzymać go tylko na jedną z walk z braćmi Kliczko. Adamek i Main Events pracują wspólnie dobrze, bo akceptują fakt, że Adamek lubi być aktywny.  Na razie wszystko odbywa się według planu i nie ma sensu niczego spowalniać. Największe stacje telewizyjne zdają już sobie sprawę z jego wartości. HBO pokazywało drugą walkę z Briggsem, Showtime pojedynki z Dawsonem i Banksem.  HBO pospieszyło się z „odpuszczeniem” Adamka kiedy przegrał z Dawsonem, ale chyba mają ochotę podpisać go na walkę z którymś z  Kliczków. Mógłby też zawalczyć na jednym z systemów kablowych mając jeszcze większą oglądalność, bo przynajmniej moim zdaniem, jego pojedynków na ringu po prostu nie można przegapić. Problem z tymi stacjami polega na tym, że one nie wypisują tak wielkich czeków jak Showtime czy HBO.  Haye kontra Adamek? Jeśli Haye wygra  w listopadzie z Wałujewem i będzie mistrzem WBA, jego walka z Adamkiem mogłaby być ozdobą 2010 roku.  Adamek nie będzie się cofał przed szybszym, bardziej atletycznym Haye i jego ciosami, ale szczęka tego Polaka jest bardzo twarda. Widzę zwycięstwo Adamka w typowym pojedynku na wyniszczenie”.

Przemek Garczarczyk

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marquez71
Data: 27-10-2009 20:53:50 
zobaczymy ile to się będzie miało do ewentualnych walk w przyszłości, bo pisać to sobie mogą, za to nie muszą płacić Adamkowi, tylko biorą kasę od czytelnika;)
 Autor komentarza: Woody
Data: 27-10-2009 20:56:25 
Hohoho! A co oni wypisywali o Arreoli, że co on na wyprawia, a jak sie skonczyło?
 Autor komentarza: meh
Data: 27-10-2009 20:57:46 
chyba o to głównie chodziło. Pierwszy pojedynek w wadze ciężkiej z Gołotą żeby zdobyc sławę nie tylko w Polsce, ale i w USA. Co wy na pojedynek Adamek- Chagaev? oczywiscie dobrze by było żeby Adamek jeszcze kilka kilo przytył, ale walka mogłaby byc ciekawa.
 Autor komentarza: Marquez71
Data: 27-10-2009 21:01:13 
co do Chagaeva, to podejrzewam, że Uzbek zostałby obskoczony jak jakaś bezbronna zwierzyna, próbująca się czasami odgryzać jakimś mocnym sierpem...takie moje zdanie:)
 Autor komentarza: TomaszN
Data: 27-10-2009 21:07:54 
kiedyś wszyscy byli za Andrzejem ...teraz większość jest przeciw niemu i jest za Adamkiem,ale gdyby nie Gołota to ciekawe gdzie by był teraz polski zawodowy boks...
 Autor komentarza: Danny
Data: 27-10-2009 21:09:31 
Byłem pewien ,że Adamek znokautuje Gołote i jestem pewien,że zrobił by to samo z Davidkiem Haye.Anglik nie ma wydolności i szczęki.To jest w tej chwili jedyna realna opcja na pas Adamka w HW.Bracia są nitykalni.Haye natomiast ma wszystko,żeby przegrać z Tomkiem.Czeba liczyć na to,że Haye pokona Nikosia i może być pas.
 Autor komentarza: meh
Data: 27-10-2009 21:13:19 
oj nie wiem wiem. Haye to bedzie cięższy przeciwnik niz Valuev moim zdaniem..
 Autor komentarza: Grzechu16
Data: 27-10-2009 21:13:34 
Kocham Andrzeja, ale teraz jest czas Adamka
 Autor komentarza: szymonides222
Data: 27-10-2009 21:19:07 
Ciekawe zkim teraz zawalczy Adamek,, niema nawet co liczyc na walke Adamek Chagaew bo poprostu Adamek niebedzie chciał tej walki bojac sie oto ze przegra i jego przygoda z HW sie skończy choc patrzac z perespektywy walki z Kliczko który obił chagayewa jak chciał Adamek niepowinien sie obawiac Rusłana , ale reasumujac dotej walki niedojdzie Tomek jest za słaby na takiego przeciwnika napewnonie teraz jak sie zaklimatyzuje bedzie mógł sie bic z małym ciezkim czyli Chagayewem ale na wygrana z Kliczko niema co liczyc ewentualnie nawypłate za walke z bracmi dostać chonorowo po łbie i przyjac czek
 Autor komentarza: meh
Data: 27-10-2009 21:24:28 
właśnie oglądałem o 19 wiadomości sportowe i pytali Adamka o Chagaeva i w sumie nie odmawiał.
 Autor komentarza: meh
Data: 27-10-2009 21:24:50 
ale z drugiej strony co miał powiedziec innego:)
 Autor komentarza: zin
Data: 27-10-2009 21:25:22 
myśle, że sztab Adamka dobrze zdaje sobie z tego sprawę, że najlepiej jakby zawalczył ze dwie walki z kimś słabszym w HW , ale chęć zarobku dużej kasy może wziąźć górę nad rozsądkiem ... ale Haye jest jak najbardziej w zasięgu Tomka tak , jak to pisał Danny... pamiętam walkę Haye w CW z Fragomenim i jak sie z nim męczył , a w ciężkiej , poza pyskowaniem , to nic jeszcze nie pokazał :)
 Autor komentarza: Catman
Data: 27-10-2009 21:26:49 
TomaszN
Może nie wszyscy ,ale wielu "farbowanych" kibiców odwróciło się od niego.Rodzi się tylko jedno pytanie!Cóż oni są warci??Dla mnie Andrzej na zawsze będzie WIELKI!Takich emocji i wzruszeń nie dostarczy już chyba żaden bokser..pozdro..
 Autor komentarza: valmont
Data: 27-10-2009 21:27:21 
Ja mam jedno pytanie czy w świecie "bokserskim" coś się dzieje, oprócz walk Tomka Adamka? Odnoszę wrażenie, że portal przeradza się w stronę fanowską naszego mistrza.
 Autor komentarza: Diavulo
Data: 27-10-2009 21:59:43 
i nie mówcie ze Adamek nie wypromował sie na nazwisku Gołoty!
 Autor komentarza: Catman
Data: 27-10-2009 22:16:36 
Sam to przyznał,lecz do mnie to nie przemawia,bo to było zbyt bardzo widoczne od samego początku zaproponowania tej walki Gołocie!Niektórzy zapewne uznają,że lepiej późno niż wcale.Jeśli jest kozakiem i chciał,chce zaistnieć w ciężkiej bo tam są WIĘKSZE pieniądze to nie po "plecach kolegi".Nawet jeśli była między nimi "zła krew" to są pewne granice,których się nie przekracza...
 Autor komentarza: EsoxNH
Data: 27-10-2009 22:19:17 
Ojj będzie się działo :) Oby jak najwięcej dobrych walk !!
Powodzenia Tomek !!
 Autor komentarza: am26
Data: 27-10-2009 22:21:53 
coś pięknego! Adamek do boju!
 Autor komentarza: godik
Data: 27-10-2009 22:23:53 
Zgadzam się z Dannym.Haye z Adamkiem miałby bardzo ciężko.Wystarczy przeanalizować jego walki.
 Autor komentarza: MAXIMVS
Data: 27-10-2009 22:24:45 
Adamek powinien codziennie dziękować bogu, że na drodze życia trafił na Gołotę. Gdyby Gołota nie wkręcił go do Kinga to Tomaszek jeszcze przez długie lata obijałby wory w piwnicy w Gilowicach.
Pamiętacie kto tak mówił, cyt.: "wierzę tylko w Boga, Kinga i mój lewy prosty".

Ciekawe czy ten pogromca emerytów i rencistów przed Szagajewem będzie też tak uciekał jak przed Cunnem.
 Autor komentarza: waden15
Data: 27-10-2009 22:32:29 
MAXIMVS

Twoja antypatia do Adamka jest już przesadna...

Adamek jak dla mnie byłby faworytem w walce z Hayem.
 Autor komentarza: meh
Data: 27-10-2009 22:35:11 
ostre słowa MAXIMVS, ale w większosci się zgadzam.
 Autor komentarza: meh
Data: 27-10-2009 22:37:13 
gdyby Adamek teraz niebawem miał stoczyc walke z Hayem, to mysle że błąd by popełnił jego zespół doprowadzając do tej walki na tym etapie i w tym własnie czasie. Ta walka mogłaby byc oczywioscie emocjonująca,ale myslę, że jeszcze nie teraz..
 Autor komentarza: zin
Data: 27-10-2009 22:37:35 
MAXIMVS , robisz się nudny i żałosny z tą swoją krytyką Adamka... Też lubię Gołotę i zawsze ekscytowały mnie jego walki. Uważam , że ta walka z Adamkiem nie powinna mieć miejsca , "ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem" . Gołota juz się wpisał w karty historii boksu i chwała mu za to ,co zrobił dla propagowania boksu zawodowego w polsce. Jednak jego czas minął , podobnie jak Darka Michalczewskiego i z tym się trzeba pogodzić. Teraz mamy Tomka bez wątpienia w obecnej chwili największą naszą bokserską gwiazdę i oby nam świeciła jak najdłużej i z serca będę mu kibicował.
 Autor komentarza: Danny
Data: 27-10-2009 22:39:42 
MAXIMVS- myśle,że powinniśmy skończyć te dyskusje dotyczące Adamka i Gołoty oraz Boga,Gilowic,ks.Józefa,Wikarego itp.Napisze tak.....prawie pewny był wynik tej walki(tzn porażka Andrzeja).Wystarczy popatrzyć na typy forumowiczów.Sympatia to inna sprawa,mnie też ponosiło zaraz po walce...zawsze byłem/jestem zwolennikiem talentu Andrew.Natomiast każdy realista stawiał na Adamka...z małą nadzieją na niespodzianke(mam tu na mysli fanów Andrew).Pisałem na blogu ,,Gołota zostawił logike w domu,,...niestety taka jest prawda.Typowałem K.O dla Tomka...ale nie zdawałem sobie sprawy,że Andrew trafi go tylko dwa razy lewym prostym.Będe kibicował Adamkowi,choć to nie jest to co Gołota(sentyment).Myśle,że Tomek pozna smak desek ringu...ale czemu po drodze nie mógłby pokoanc takiego Haye i zostać Championem:)..było by miło i tyle w temacie.
 Autor komentarza: zin
Data: 27-10-2009 22:41:18 
meh, właśnie walki z Haye dużo mniej bym się obawiał , niż walki np. z Povietkinem , czy Tua ... Haye w gruncie rzeczy jest przereklamowany przez media... to taki lepszy Marco Huck.
 Autor komentarza: godik
Data: 27-10-2009 22:47:26 
Z Povietkinem pewnie byłoby 12 rund i sędziowie by decydowali.Tua to olbrzymie zagrożenie ale przy świetnej kondycji i szybkości jest szansa go "obskoczyć" i na punkty.Haye dostałby KO od Adamka w połowie walki.Też uważam,że jest przereklamowany.
 Autor komentarza: meh
Data: 27-10-2009 22:50:39 
zin, moim zdaniem Huck odstaje o klasę od Haya. Racja, że Haye jest przereklamowany,ale momow szystko ma bardzo wyważoną szybkośc do siły, nie mówię, że Tomek tak nie ma, ale jest to zdolnościami bardzo podobny zawodnik do Adamka i myślę, że w tej chwili trzeba się bardzo dobrze zastanowic nad wyborem przeciwnika dla Tomka. Oczywiscie Tua czy Povietkin też nie byliby w tej chwili mile widziani,ale jak Adamek miałby ważyc 107 kilo byłoby już lepiej. pytanie w takim razie, kto na teraz? Kogo dalibyscie Adamkowi teraz na przeciwnika? naprzykład na luty 2010?
 Autor komentarza: godik
Data: 27-10-2009 22:53:27 
Pewnie wielu z Was powie,że to ryzyko ale ja bym chciał Petera.I widzę Adamka jako faworyta.
 Autor komentarza: Danny
Data: 27-10-2009 22:59:47 
meh- Rahman,Oquendo,Estrada,Guinn,Rossy,Botha
 Autor komentarza: grze91
Data: 27-10-2009 23:02:13 
"Media w USA o sukcesie Adamka"- ciekawe o jakim sukcesie bo jeśli pobicie takiego Gołoty jakiego widzieliśmy jest sukcesem to ja już tego nie rozumiem.
 Autor komentarza: Woody
Data: 27-10-2009 23:05:19 
Autor komentarza: grze91 Data: 27-10-2009 23:02:13
"Media w USA o sukcesie Adamka"- ciekawe o jakim sukcesie bo jeśli pobicie takiego Gołoty jakiego widzieliśmy jest sukcesem to ja już tego nie rozumiem.

Chodzi o to że Adamek wkońcu wygrał z kimś kto jest bardzo znany w USA. I tyle.
 Autor komentarza: Markoss
Data: 27-10-2009 23:30:00 
A ja doruce do tego ze Haye przeszedł do Ciezkiej z dwóch powodów 1. zunifikował pasy i szukał wyzwań. 2. Haye miał problemy z uzyskaniem limitu cruiser. Kiedys nawet sam yale wypowiadał se na witrynie ze widział Davida jakiś czas po przejściu do do wagi ciezkiej i mówił ze on naprawde duzo zbijał do cruiser. Haye to naturalny ciezki a Adamek dopompował do niej ale rozsądnie. Walka z Haye jak najbardziej ale jeszcze nie teraz. Angol bije mocno a do tego jest w tym precyzyjny czy szybki czy nie na tle Adamka nie chce porównywac ale pamietajmy ze mit szczęki gipsowego Tonyego tez padł a Tomek napewno jej Tytanowej nie ma. jak dla mnie na poczatek Guinn, Grant, Rahman lub Estrada
 Autor komentarza: zin
Data: 27-10-2009 23:37:07 
Danny, jestem za , tylko nie wiadomo , Czy "kasa się będzie zgadzać" - hahahaha.. :D Może my się za bardzo jednak obawiamy o tych rywali Adamka, skoro nawet może walczyć z czołgiem :D W sumie prawie nigdy nas nie zawiódł , poza słabszej walki z Dawsonem .... chociaż , jakby tak, jak dawniej , walki trawały po 15 i więcej rund , to kto wie :D Damaek to twardy facet, a Dawson pod koniec zaczynał puchnąć ;)
 Autor komentarza: zin
Data: 27-10-2009 23:39:15 
Adamek* rzecz jasna , nie Damaek (za dużo piwa) ;)
 Autor komentarza: Danny
Data: 27-10-2009 23:45:59 
zin- magia zwycięstwa nad Gołotą zadziała...to był ten manewr marketingowy.Generalnie to jeżeli chodzi o Adamka i HW to nie widze go w rigu z Kliczkami,Arreolą,Wchiterspoonem....grozny może być Walker(mimo wpadek,czołówka),Thompsonem,Ibragimov(w formie,mańkut)Czagaev(w formie,co będzie trudne).Natomiast cała banda jest do bicia Austin,Rahman,Haye,Wałujew,Barett..może być Oquendo...ciekawą opcją jest Gomez,Maskaev.Jest opcji od ćiula.
 Autor komentarza: Artur69
Data: 27-10-2009 23:56:28 
Panie Doug Fisher, gdybym był Gołym to zaczaiłbym się na Pana w ciemnej uliczce i obiłbym niewyparzoną mordę:)
 Autor komentarza: dominiasz
Data: 28-10-2009 00:11:26 
Nie wiem ale moze sie myle, chodzi mi po glowie ze Roy Jones albo Hopkins nawet przy mozliwosci walki, beda unikac Tomka , na stare lata chca miec glowe cala :)
 Autor komentarza: zin
Data: 28-10-2009 00:12:15 
Danny , no cóż , pożyjemy - zobaczymy. W każdej opcji będą to dla nas , kibiców , super emocje , bo będzie walczył nasz rodak. Nie ma w tej chwili polskiego ciężkiego, który ma szanse walczyć z czołówką HW, poza Tomkiem. Jak dla mnie to walka z Gołotą niczego nie pokazała i czekam na kolejne walki Tomka w HW , zycząc mu samych wygranych - pozdr. :)
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 28-10-2009 00:21:26 
Najpierw To Haye musi odebrac pas Walkowi.Jezeli Adamek chce zostac mistrzem w H.W to z kim jesli nie z Hayem?A co do wrazenia jakie jego zwyciestwo wywolalo za oceanem to nie ma sie co dziwic,pewnie wiekszasc i tak widziala tylko skroty.Teraz jest tak wielka dominacja braci ze kazdy ktomu uda sie zlac jakiegos boksera z nazwiskiem to odrazu uwazany jest za mesjasza ktory wybawi nas od nudnych Kliczkow.Pewnie nawet jak Shanoon Briggs powroci(jak to zapowiada) i wygra ze dwie walki to od razu amerykanscy spece beda wysylac go na braci K.
 Autor komentarza: barbie221
Data: 28-10-2009 00:38:43 
"Wiedziałem, że Adamek wygra z Gołotą, ale nie przypuszczałem, że wytrze sobie nim tyłek." Sama dojeb...ła bym temu kto to napisał!
 Autor komentarza: holy
Data: 28-10-2009 08:11:22 
CI PSEUDOFACHOWCY; PRAWDA JEST TAKA ZE PISZACY O BOKSIE ZNAWCOW JEST BARDZO MALO A TO CO WYZEJ PISZE WLOZYLBYM MIEDZY BAJKI DLA DZIECI NA DOBRANOC
 Autor komentarza: Rymbaba
Data: 28-10-2009 14:31:05 
Piszecie różne rzeczy a wszyscy chyba przegapili ciekawe info... Cunningham po 2,3 walkach przejdzie do HW, co potwierdza brak kasy w cruiser i dosyć oczywistą drogę Adamka, w tym również rzekome omijanie Cunna w cruiser.

Jeszcze słowo o potencjalnych przeciwnikach Tomka - zadziwia mnie ciągłe lekceważenia Haye'a. Wg mnie to człowiek #3 w HW, zaraz po Kliczkach i z dużą szansą na ich sklepanie w nieodległej przyszłości. Ocenianie Davida ma takie same podstawy jak wiara w zwycięstwo Andrzeja z Tomkiem... EMOCJE.

Haye to bardzo groźny zawodnik niezależnie od zamieszania jakie czyni wokół własnej osoby. Między bajki można równiez włożyć tekst o omijaniu Kliczków. Facet wcześniej nie podjął walki wobec groźby niewypłacalności organizatora walki, czyli Setanty.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 28-10-2009 14:47:48 
Rymbaba jakby Haye byl taki pewny ze urwie glowe Wladkowi to zrobilby to nawet za darmo a pozniej czerpal zyski ale to zwykly koles z przerostem ego i wyszczekana jadaczka zobaczymy co pokaze z Walkiem
 Autor komentarza: odyniec
Data: 28-10-2009 14:48:45 
a co do Cunna to z jego wata w łapach to czego on szuka w HW?
 Autor komentarza: Agabis
Data: 28-10-2009 17:00:47 
media w izraelu o adamku - "judasz"
 Autor komentarza: grze91
Data: 28-10-2009 17:09:17 
Agabis- hahhaha dobre 10/10
 Autor komentarza: maddog
Data: 28-10-2009 23:10:33 
taaaa...a w Nowym Jorku o Gołocie mówią Mohamed Atta...
 Autor komentarza: WM22
Data: 31-10-2009 06:27:03 
Media w IRLANDII O SUKCESIE ADAMKA - POSKI FARYZEUSZ RINGU !
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.