DUVA: TOMEK MOŻE BOKSOWAĆ W CRUISER

"Nikt nie zamyka Tomkowi Adamkowi drogi do obrony tytułu mistrzowskiego w wadze junior ciężkiej. Wprost przeciwnie - ta droga pozostaje jak najbardziej otwarta." - mówi Kathy Duva, prezydent  firmy promocyjnej Tomasza Adamka, „Main Events” zaraz po swoim przylocie do Łodzi.- „Nie ma zamkniętych drzwi, Tomek jest ciągle uważany za najlepszego boksera na świecie w wadze junior ciężkiej. Dlaczego tego nie wykorzystać?" Polski bokser myśli tak samo, mówiąc po raz pierwszy po rezygnacji z tytułu IBF: „Mam w junior ciężkiej pas "Ringu" i nikomu go nie oddałem. Jak ktoś będzie chciał mi go zabrać, może to zrobić tylko na ringu.” - mówi Adamek i dodaje - „Nikt nie był jeszcze mistrzem świata w junior ciężkiej i ciężkiej - może mi się uda?”

Kathy Duva przyleciała do Polski zdając sobie sprawę, jak wielkie jest to wydarzenie, ale z drugiej strony chcąc jak najlepiej dbać o interesy swojego zawodnika. Nie było co do tego wątpliwości podczas rozmowy jaką przeprowadziliśmy na temat amerykańskiej – i nie tylko - przyszłości Tomasza Adamka.

Przemysław Garczarczyk: „Main Events” miało mistrza świata wagi junior ciężkiej, może będzie miało w wadze ciężkiej?
Kathy Duva:
Ciągle  mamy najlepszego zawodnika na świecie  w tej kategorii wagowej i nie mamy zamiaru z niego rezygnować. W wadze junior ciężkiej wiele się zmienia na lepsze, pojawiają się nowe twarze, zainteresowanie telewizji na pewno jest większy niż było choćby rok temu.

Przemysław Garczarczyk: To opinia „Main Events”, ale co myśli o tym Tomek, który ma już na celowniku braci Kliczko, którzy do junior ciężkiej na pewno nie zejdą?
Kathy Duva:
Adamek myśli podobnie. Rozmawialiśmy na ten temat i jego stanowisko się w tej sprawie nie zmieniło: walczy w ciężkiej z Andrzejem Gołotą, a następnie chce mieć szansę walki z najlepszymi w „królewskiej” kategorii. Jeśli stacjom telewizyjnym będzie zależało żeby zawalczył w obronie pasa „Ringu”, to będzie go bronił w ringu. Scenariuszy na które trzeba być przygotowanym jest bardzo wiele. A co się stanie jak w grudniu Roy Jones jr. przegra z Danny Greenem w  Australii? Hopkinsowi zostanie tylko Tomek, bo daty telewizyjne i sale zarezerwowane ciągle mamy. To samo z odwrotną sytuacją – przegra  w grudniu lub nie wytrzyma treningu 45-letni organizm Hopkinsa. Możemy walczyć wtedy z Roy’em, który już wcześniej mówił, że Tomek to jeden z tych bokserów z którymi chciałby się bić.

Przemysław Garczarczyk: Jak wielkim rozczarowaniem była dla pani decyzja o rezygnacji Hopkinsa z walki z Tomkiem?
Kathy Duva:
To jest problem negocjacji z Hopkinsem – do końca nie wiadomo co naprawdę myśli. Rozumiem jego z drugiej strony, bo jeśli mógł 45-letni  mężczyzna dostać milion dolarów więcej za walkę ze znacznie słabiej bijącym swoim  prawie rówieśnikiem, to dlaczego ryzykować tak wiele walcząc z Adamkiem? Każdy z nich zdaje sobie sprawę, że jak się w boksie przekroczy czterdziestkę, to w każdej chwili coś się może zdarzyć, a organizmu nie da się oszukać...

Przemysław Garczarczyk: Andrzej Gołota ma 41 lat...
Kathy Duva:
Ale to jest Gołota, który miał chyba z cztery lata (w rzeczywistości prawie 6 - przyp. PG) różnych przerw i nie jest tak wyeksploatowany. Nieobliczalność Gołoty jako pięściarza to olbrzymi problem dla jego rywali. Nie wiedzą, czy wyjdzie Gołota z walki z Lewisem czy ten z Ruiza, Birda czy Mollo. Tomek o tym wie, dlatego nie lubię wybiegać myślami i planami poza najbliższą sobotę.

Przemysław Garczarczyk:  Tomek jest na  ósmym miejscu wagi ciężkiej internetowego rankingu „Boxing Record”, zupełnie nie mającego znaczenia w Stanach, ale często cytowanego w polskich mediach...
Kathy Duva:
W USA nikt nie wie co to za ranking, ale rozmawiałam tuż przed przylotem do Łodzi z ludźmi z HBO, którzy widzą że Adamek ma szansę stać się w najbliższej przyszłości zawodnikiem walczącym o tytuły właśnie w wadze ciężkiej. To się liczy, nic innego. Ale najpierw musi być weryfikacja tego co o Tomku wiemy z tym, co pokaże na ringu w Łodzi. Nie mam wątpliwości jak się skończy walka z Gołotą, ale pięściarzy jeszcze nie ma w hali "Arena" więc...

Rozmawiał w Łodzi: Przemysław Garczarczyk

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: keane
Data: 22-10-2009 20:33:46 
Mam nadzieję, ze w sobotę mu dutki z d.. polecą ;)
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 22-10-2009 20:40:15 
Czyli zanosi sie na to ze to jednorazowy wypad Tomka do H.W po kase.Tylko czy takie skanie z jednej kategorii do drugiej nie odbije sie na jego formie i zamiast podboju H.W i zlanie dupy Kliczkom bedzie jakas przykra porazka w cruiser.Podobna sytuacja miala miejsce w przypadku RJJ. Zycze Tomkowi zeby uczyl sie na bledach innych a nie na swoich
 Autor komentarza: Bvlgari
Data: 22-10-2009 21:15:48 
Nie ma innej opcji, żeby nie wygrał Tomek. Postawiłem na niego grubą kasę.
 Autor komentarza: maserrr
Data: 22-10-2009 21:19:29 
Tomek zrobi wszystko dla kasy i to go zgubi -a szkoda
 Autor komentarza: kiecal
Data: 22-10-2009 21:47:42 
Nie mam pewności czy dobrze zrobili Ci co postawili na Adamka bo właśnie widziałem Gołego na sali treningowej, widok poraża...
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 23-10-2009 00:02:57 
Zobaczymy na ringu.Moim zdaniem Golota nie ma argumentów pieściarskich oprócz siły.Ludzie zapominacie,ze Adamek to totalny TOP i jako jedyny Polak ma pas The Ring i wogóle były jakieś rozmowy z Hopkinsem (!?)Jest w wiekszości rankingów p4p top20.Pamietacie jak meczył sie Golota z Byrdem,a zobaczycie jak go zleje Adamek,bo to nie ten sam Gołota co z walki z Byrdem.Wszyscy jeczeli ,ze za wcześnie rzuca siew wadze cruiser Adamek(zmienil wagę niby nie przyzwyczjaony do ciosow) na O'Neilla Bella,który nie gorszy byl i jest niz Haye,ale go zniszczył.Wiem naturalna niby waga Adamka to cruiser,ale Adamek juz teraz naturalnie waży 96 kg czyli Heavy !
 Autor komentarza: Danny
Data: 23-10-2009 00:20:10 
,,Ludzie zapominacie,ze Adamek to totalny TOP i jako jedyny Polak ma pas The Ring i wogóle były jakieś rozmowy z Hopkinsem (!?),,

...Tomek jest ,,Top cruiserem,,tylko i wyłącznie.LHW była porażką a do HW dopiero wchodzi.

,,Pamietacie jak meczył sie Golota z Byrdem,,

...Byrd to jeden z najlepszych techników w HW,jacy byli w tamtym okresie.

,,Wszyscy jeczeli ,ze za wcześnie rzuca siew wadze cruiser Adamek(zmienil wagę niby nie przyzwyczjaony do ciosow) na O'Neilla Bella,który nie gorszy byl i jest niz Haye,ale go zniszczył.,,

..Bell się sam zniszczył:)
 Autor komentarza: meh
Data: 23-10-2009 01:22:29 
jeśli jest tak jak mi własnie dwóch kumpli zdawało sprawozdanie z treningu Gołoego i tak jak wyżej napisał kiecal, to powinnismy zobaczyc emocjonującą walkę. Moi kumple mówili, że filmik z treningu Gołoty który był tu na stronie nie ma nic wspólnego z formą Gołoty. Ponoc jest w wyśmienitej formie. Ale nie uwierzę do póki nie zobaczę. Do zobaczenia 24.10/ pozdr.
 Autor komentarza: endriu
Data: 23-10-2009 07:20:47 
No to meh poprawiłeś mi chumorek z rana
 Autor komentarza: kazan
Data: 23-10-2009 07:39:13 
To co mówi się o formie Gołoty przed każdą walką często nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. 41 - letni bokser, po poważnej kontuzji nie może się na 100 % przygotować. Nie ma takiej możliwości, bo w głowie ciągle siedzi ciągle swieża kontuzja i nolens volens człowiek zachowuje się asekuracyjnie.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 23-10-2009 07:43:42 
hammerfist ty naprawde tak myslisz czy probujesz wkur..c forumowiczow i wywolac dyskusje? Bell padl ze zmeczenia po kilku godzinach w saunie a Adamkowi daleko do Byrda z tamtych czasow

meh- oby tak bylo a wynik to juz sprawa otwarta
 Autor komentarza: ZIBI
Data: 23-10-2009 07:58:09 
odyniec
dokładnie tak. Byrd z czsów Gołoty to był wyborny technik, do tego mańkut cholernie śliski, gibki i ciężki do trafienia. Nie miał uderzenia bo tez był trochę pompowanym ciężkim, ale gładko punktował nawet dużo cięższych i silniejszych od siebie.
 Autor komentarza: kiecal
Data: 23-10-2009 08:09:53 
mech, mogę spytać co mówili Twoi kumple o treningu Gołego ? Ja też myślę że ten filmik o którym piszesz do podpucha dla wszystkich kibicow a w szczególności dla kibiców Adamek no i dla niego samego rzecz jasna. Z góry dziękuję za odpowiedź :)
 Autor komentarza: holy
Data: 23-10-2009 08:10:42 
CO ten Adamek plecie ze nikt nie byl mistrzem swiata w cruiser i ciezkiej? zapomial o najwiekszym - HOLYFIELDZIE!
 Autor komentarza: kiecal
Data: 23-10-2009 08:14:20 
HAMMERFIST, ja podobnie jak kolega odyniec nie mogę uznać Twoich argumentów a już napewno nie ten:

"i wogóle były jakieś rozmowy z Hopkinsem..."

ponieważ od rozmawiania nawet z Hopkinsem - o ile mi wiadomo - nikt jeszcze lepszym niż był przed taką romową bokserem nie został chyba że kolega zna takie przypadki ? Pozdrawiam.
 Autor komentarza: EsoxNH
Data: 23-10-2009 09:06:42 
CO ten Adamek plecie ze nikt nie byl mistrzem swiata w cruiser i ciezkiej? zapomial o najwiekszym - HOLYFIELDZIE!

Może miał na myśli federacje IBF.
 Autor komentarza: EsoxNH
Data: 23-10-2009 09:07:14 
Cytowałem kolegę: Autor komentarza: holy
Data: 23-10-2009 08:10:42
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.