GOLOVKIN vs SMITH NA HORYZONCIE

Giennadij Golovkin (17-0, 14 KO) to jeden z najgorętszych prospektów wagi średniej. Ten 27-letni Kazach w swojej karierze amatorskiej zdobywał tytuły mistrza świata juniorów, seniorów, a podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach musiał zadowolić się "tylko" srebrnym krążkiem. Na rozkładzie m.in. Matt Korobov, Andy Lee, Lucian Bute, czy też Andre Dirrell - te nazwiska muszą robić wrażenie.

Na ringu zawodowym Golovkin (na zdjęciu) poczyna sobie równie dobrze i po zwycięstwach nad Malikiem Dziarrą oraz Ianem Gardnerem został uznany przez federację WBC i WBO za oficjalnego challengera do tronu mistrza świata. Ostatecznym krokiem przed pojedynkiem z liderem tych federacji Kelly Pavlikiem ma być ostatni, a zarazem najtrudniejszy test. Promotor Kazacha, Klaus Peter Kohl, zamierza jeszcze w tym roku sprowadzić do Niemiec Ishe Smitha (21-4, 9 KO), jedynego dotąd pogromcę naszego Pawła Wolaka. Jeśli Giennadij upora się z nim, a na pewno będzie faworytem tej konfrontacji, wówczas w kolejnym występie zmierzy się już z mistrzem świata.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: McCall
Data: 23-10-2009 06:42:32 
Kurde liczyłem na jakąś szansę mistrzowską dla Ishe Smitha, bo parę ciekawych zwycięstw on ma, ale na to wygląda, że nic z tego i Ishe został znanym nazwiskiem do obijania przez prospectów, po przegranej z Jacobsem, teraz pora na Golovkina, a jak go nie znokautuje to nie wygra na bank.
Chociaż może powtórzyć niespodziankę jaką sprawił inny bokser z ,, contendera'' Cornelius Bundrage nokautując kolejnego radziecko-niemieckiego prospecta - Baysangurova
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.