SONGALIA: KASA TO FANTASTYCZNA MOTYWACJA

Ryan Songalia, jeden z filarów zespołu redakcyjnego boxingscene.com, to być może najlepszy z najmłodszych dziennikarzy amerykańskich piszących aktualnie o boksie. Poproszony przez redakcję BOKSER.ORG o podzielenie się swoimi odczuciami dotyczącymi walki Tomasza Adamka z Andrzejem Gołotą, zrobił to z klasą i ...wielką przyjemnością. Sprawdźcie więc jaki jest jego punkt widzenia:

-Co do tej walki... myślę, że mamy tu taki układ, że Gołota, szalenie popularny w latach 90-tych polski pięściarz, ma zejść ze sceny, ustępując miejsce ulubieńcowi nowego pokolenia, Adamkowi.

W ostatnich latach urazy ramion utrudniały życie Gołocie, co szczególnie było widać w ostatniej walce z Austinem. Jeśli Gołota nie może polegać na punktowaniu prostymi, to już nie jest ...Gołotą.

W ostatniej walce Adamka z Gunnem ujrzeliśmy zawodnika szybszego i ogólnie lepszego boksera, niż przedtem sądzono. Zgoda, że jego przeciwnik nie był gwiazdą światowego formatu, ale Gołota niezdolny do walki w swoim stylu to tylko duży cel dla wyprowadzanych przez Adamka kombinacji ciosów.

Gołota będzie miał po swojej stronie sporawą przewagę masy, bo Adamek zasadniczo walczy w swojej naturalnej wadze. Mimo wszystko uważam jednak, że istotniejsza będzie tu przewaga Tomasza w szybkości.

Śmieszna sprawa, pamiętam, jak jakiś czas temu Adamek i jego promotor Ziggy Rozalski mówili mi, że chętnie zmierzyliby się z którymś mniejszym zawodnikiem wagi ciężkiej, a tu proszę, zaraz stawią czoła jednemu z największych. Pieniądze jednak są fantastyczną motywacją
- zakończył Ryan.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 18-10-2009 23:26:23 
Jestem sercem za Andrzejem ale obawiam sie ze On juz nie potrafi walczyc jak dawniej i jezeli Adamek nie da sie trfic jakis mocnym prawym to powinien wygrac ta walke
 Autor komentarza: iwoiwo
Data: 19-10-2009 09:23:10 
"Co do tej walki... myślę, że mamy tu taki układ, że Gołota...ma zejść ze sceny, ustępując miejsce ulubieńcowi nowego pokolenia...'. Tego się obawiałem. Jeśli tak jest to ta walka jest sprzedana. Mam nadzieję, że będzie inaczej.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.