GOŁOTA: LEGIA GÓRĄ, ADAMEK: MAMA GOTUJE

Andrzej Gołota i Tomasz Adamek, bohaterowie zbliżającej się (24 października w Łodzi) polskiej walki stulecia, przygotowują sie do walki w ten sam sposób - wracając w dobrze sobi znane miejsca: Gołota na sali Legii na Fortach Bema i w ośrodku przygotowań olimpijskich "Start" w Wiśle, a Tomek Adamek w rodzinnych Gilowicach, we własnym dom. Dzieli ich 30 minut jazdy samochodem, ale na wspólnej kolacji raczej się nie spotkają.

 "Znam tutaj każdy zakątek. Mogę się poruszać z zamkniętymi oczyma." - mówił Andrzej Gołota, który przed wyjazdem do Wisły mieszkał w hotelu Mercure Grand na Kruczej, kilkaset metrów od domu gdzie się wychował, gdzie do dziś  mieszka jego mama i gdzie chodził do szkoły podstawowej. Na miejsce treningów też wybrał swoje stare śmiecie - bokserski ośrodek Legii na Fortach Bema, gdzie do dziś wisi zdjęcie szczupłego siedemastolatka, którego przyszłości nikt nie mógł wtedy przewidzieć. Andrzej w pierwszym dniu pobytu w Polsce nie trenował, ale już następnego dnia ranem był na Legii. "Przebiegłem jakieś 6, może 7 kilometrów."-  powiedział Andrzej, którego można rozpaznać po firmowym dresie "Piasta", firmy, która sponsorował jego pierewszą walkę w Polsce, prawie 10 lat temu z Timem Witherspoonem. Pogadał ze znajomomymi, przyjrzał się treningowi starego znajowmego, byłego mistrza Polski Adama Kozłowskiego.

Wieczorem, zaledwie dwie  godziny po tym, jak Sam Colonna, jego trener,  wylądował  na Okęciu, para ponownie była na Legii. "Dwie godziny ostrego, naprawdę ostrego treningu." - mówi Colonna. "Zaskoczył mnie. Pojechaliśmy na godzinę, byliśmy dwie. Andrzej zrobił 12 rund walki z cieniem, zadając tyle ciosów, że jakby w Łodzi zadał ich połowę mniej, to Adamek będzie miał olbrzymie kłopoty. Powiedziałem mu to. Potrzebujemy takiej ilości ciosów, bo Tomek to straszny twardziel. Nigdy nie zapomne zapachu krwi, która przesączyła cztery ręczniki, któremu wycieraliśmy jego krwawiący, pęknięty nos kiedy walczył z Paulem Briggsem. Za każdym razem, kiedy szedł do narożnika leciało z niego z pół kubka krwi Nie chodzi nawet o jej widok, bo do tego się przyzwyczaiłem, to był jej zapach. Ale Andrzej też potrafi walczyć "na zaparte". Pokazał to z Mike Mollo, kiedy bił się z jednym okiem, błagając lekarza, żeby nie zatrzymywał walki. Zapytajcie się Adamka, jak to jest jak się nie widzi ciosów, bo oko jest zamknięte."

W niedzielę Andrzej i Sam pojechali z Warszawy do Wisły, gdzie czekać na nich będzie odpowiedzialny za odnowę biologiczną Leszek Samitowski. Ekipa Gołoty ma zjawić się w  Łodzi w czwartek, na dzień przed konferencją prasową i ważeniem.

Tomek Adamek zaraz po przylocie z New Jersey zameldował się w rodzinnym domu w Gilowicach przed walką, która ma mu otworzyć drogę do wagi ciężkiej. "Jestem w  domu rodzinnym, ale jest pusto bo żona Dorota z córkami musiała zostać w Stanach."- mówi Adamek. "W kuchni zastępuje ją mama, właśnie zjadłem naprawdę po polsku: kaczkę  i rosół. Pierwsze dni były tylko 30-minutowe specery, żeby przygotować organizm, kilka rund walki z cieniem  w mojej domowej salce. Od poniedziałku, zawsze około 11 wieczorem, czyli w przewidywanej godzinie  walki z Andrzejem Gołotą, będę tarczował z Andrzejem Gmitrukiem aż do czwartku. To tylko po to, by utrzymać formę, "zakonserwować" pracę, którą wykonaliśmy w Stanach. Wiem, że Andrzej ma trenować tuż obok, w Wiśle. Widocznie też docenia zalety górskiego powietrza. W niedzielę był  u mnie ojciec Józef, zaprzyjaźniony ksiądz, zrobiliśmy taką domową mszę z udziałem najbliższej rodziny. Nie tylko sportem człowiek żyje..."

Przemek Garczarczyk, ASInfo 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: meh
Data: 18-10-2009 16:58:17 
chodzę na legie na siłke, fajnie by było spotkac Andrzeja po drodze:)
 Autor komentarza: Kalifek
Data: 18-10-2009 17:00:58 
Jestem całym serce z Tomkiem. Niech ośmieszy Andrzeja i wyśle go na zasłużona sportową emeryture. Jak wynik będzie inny, to chyba tego nie przeżyję. Jednak co do Adamka, to jestem całkowicie spokojny. Wielkokrotnie sie bałem przed jego walkami, przede wszystkim przed pojedynkiem z Cunninghamem, jak widac niepotrzebnie. Teraz jestem spokojny. Ufam Tomkowi i Andrzejowi Gmitrukowi. Adamek nie tylko spuści łomot Gołocie, ale także braciom Kliczko.

Możecie sobie mnie wszyscy wyśmiewać za moją wypowiedź, ale taka jest prawda i już.
 Autor komentarza: Niezapominajek
Data: 18-10-2009 17:17:14 
Adamek poszuka drobnych na czworakach
 Autor komentarza: Mesjaszowy
Data: 18-10-2009 17:18:23 
Kalifek - 100% poparcia!..:) Większość tu nie docenia Adamka...Oni mówią że my przesadzamy z możliwościami Tomka, ale ja w niego wierze...Pozdrawiam.
 Autor komentarza: Mesjaszowy
Data: 18-10-2009 17:21:44 
Adamek będzie walczył zażarcie jak Jaś i Małgosia o wyjście z pieca baby jagi..!:) jest taka maksyma...Jeśli liczysz na niespodzianki to znak że jesteś w lesie... Fani Gołoty jesteście w lesie..:)
 Autor komentarza: Niezapominajek
Data: 18-10-2009 17:29:06 
Szkoda że po walce was tu nie będzie po schowacie się po kątach ze wstydu
 Autor komentarza: endriu
Data: 18-10-2009 17:45:46 
Z Gołotą Adamek może sobie poradzi ale z Kiliczkami! zakrawa mi to na prawdziwy fanatyzm. Tomasz jest przereklamowany żadnego pasa już nie zdobędzie. Jak wróci do CV to go zaraz sraci z Cunem w HW nawet nie zbliży się do niego. Taki Povietkin czy Solis sa poza jego zasięgiem a z siostrami strach pomyśleć
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 18-10-2009 17:55:33 
Ja pierdziu zaprzyjażniony ksiądz Józef ,domowa msza ten Adamek to jakiś psychopata z jednej strony taki niby pobożny a przecież wychodzi do ringu żeby skrzywdzić drugiego człowieka być może trwale okaleczyć.Śmieszne jest jak ktoś tak się obnosi ze swoją wiarą a nie widzi sprzeczności między jej zasadami a swoim postępowaniem.
 Autor komentarza: meh
Data: 18-10-2009 17:55:36 
JESLI ANDRZEJ PRZEGRA TO WOLE BYC W LESIE!!!! ale choc przez chwile czuc te emocje i miec nadzieje,że zaskoczy Adamka. choc przez te dwa miesiące znów poczuc smak zbliżającej się walki Andrzeja GOłoty i nie wiedziec tak naprawde co się stanie. JESLI ANDRZEJ PRZEGRA, TO SPOTKAMY SIĘ W TYM LESIE:P to jest wlasnie to, czego Adamek nie dał i die da mi, ani mysle większoci kibiców w polsce nigdy..
 Autor komentarza: meh
Data: 18-10-2009 17:57:59 
kibicom*
 Autor komentarza: lukaszbombel26
Data: 18-10-2009 18:01:29 
sie jeszcze żdziwicie wy niedowiarki ci którzy niewierzą w adamka naprawde sie zdziwicie.jestescie głupcami i zero z was kibiców skoro tak zle życzycie adamkowi on zdobył pas i w pół cięzkiej i w junior cięzkiej.i zrobi to w cięzkiej.a walka z cunninghamem panie ENDRIU to była walka gdzie adamek niebył w najlebszej dyspozycji bo miał za długą przerwe i mimo to znokautował cunninghama trzy razy to wez se wyobraz co by znim zrobił jak bybył w znakomitej formie wtedy.róż człowieku głową i zacznij myślec zanim coś napiszesz...zresztą bardzą mnie drażnią komentarze negatywne i goloty i adamka wy wszyscy od nich oczekujecie złotych gór z koro jestescie tacy mądrzy to sami wyjdzcie na ring...to jest niebespieczny sport i cieżki chleb dla tych ludzi oni tam ryzykują życie i zdrowie i robią to wszystko dla nas kibiców a wy jeszce takie głupoty piszecie ...troche pokory panowie.TYLOR dostał wstrząsu mózgu i traci pamieć to już jest przykład jaki to niebespieczny sport.ludzie giną na ringach a wyco?tylko wymondrzac sie potraficie nidz więcej...
 Autor komentarza: sumek26
Data: 18-10-2009 18:02:02 
Cześć wszystkim. Jadę na walkę i mam miejsca wolne w samochodzie. Jestem z Mielca. Jeśli jest ktoś zainteresowany (Mielec, Dębica, Tarnów) to proszę o kontakt. GG-10925319. Pozdrawiam.
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 18-10-2009 18:20:52 
lukaszbombel26 to ty uważasz ,że kibice którzy nie opuścili Gołoty pomimo wielu kompromitujących porażek to zero nie kibice?A czytając twoje wypociny dam ci rade -jeżeli trenujesz boks to przestań bo dostrzegam skutki kumulacji uderzeń na twoją głowę.
 Autor komentarza: Danny
Data: 18-10-2009 18:20:54 
,,i mimo to znokautował cunninghama trzy razy,,

..to można znokautowac kogoś trzy razy,podczas jednej walki?;)
 Autor komentarza: Kalifek
Data: 18-10-2009 18:30:19 
Religia i sport nie wchodza sobie akurat w gre. Gdyby Adamek bił sie na ulicy albo w nielegalnych walkach, to było by to sprzeczne z religią, ale boks to jest tylko sport, wcale nie chodzi o to, żeby krzywdzić innych, tylko żeby wygrać. Owszem, zdażają sie poważniejsze przypadki, ale nie ma co mówić, że to sprzeczne z religią. Bardzo cenie pobożność Tomka. Widać, że nie jest jakimś dewociarzem, tylko dobrym przykładem katolika.

Ci, którzy krytykują Adamka, to sa głupcami i bezmózgowcami. Nie mówie tu wcale o tych, którzy wolą, żeby Gołota wygrał, ponieważ obaj są Polakami i wiadomo, że jeden woli tego, drugi tego, a trzeciemu jest to obojętne. Mówie o tych, którzy uważają Adamka za cieniasa i sie wypowiadają, że nie ma żadnych szans w boksie na sukcesy. Oświadczam, Wam, że ma ogromne szanse na zdobycie trzeciego pasa i tego dokona. To tylko kwestia czasu.
 Autor komentarza: radek
Data: 18-10-2009 18:35:22 
Panowie,czy wiecie gdzie i o ktorej bedzie wazenie i czy wejscie bedzie dla wszystkich?
 Autor komentarza: Danny
Data: 18-10-2009 18:42:53 
,,Oświadczam, Wam, że ma ogromne szanse na zdobycie trzeciego pasa i tego dokona,,

..dzięki,odrazu mi lepiej!
 Autor komentarza: Niezapominajek
Data: 18-10-2009 18:43:41 
Adamek niech lepiej wraca do CW i walczy tam gdzie ostatnio walczy. Myślę że jak będzie wygrywał to 200 tys za walkę dostanie. A potem do europy gdzie mogą dać mu więcej.
 Autor komentarza: lukaszbombel26
Data: 18-10-2009 18:48:41 
KOSTROMA sroma...naucz sie czytac ze zrozumieniem...heh.
 Autor komentarza: otke
Data: 18-10-2009 18:58:50 
Uwe Boll, niemiecki "reżyser" robi film o Maxie Schlemingu. W roli głównej zagra Henry Maske.
http://www.filmweb.pl/Uwe+Boll+nakr%C4%99ci%C5%82+biografi%C4%99+s%C5%82ynnego+boksera+-+zobacz+zwiastun!,News,id=55308
 Autor komentarza: meh
Data: 18-10-2009 19:01:39 
jakbym miał kase i umiejętności to napewno powstałby film, "Upart Andrew". jego kariera to swietna fabuła na film:)
 Autor komentarza: glanis
Data: 18-10-2009 19:02:16 
kalifek ty jesteŚ chory po sobocie w łodzi mit adamka upada i to gwarantuje ci
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 18-10-2009 19:11:42 
lukaszbombel26 ,lukasztorbiel26 naucz się pisać z sensem...heh.
 Autor komentarza: Czerwo
Data: 18-10-2009 19:26:33 
Ja tylko mam nadzieję, że nie Andrzej się nie skompromituje. Jestem całym sercem za nim, ale nie wierzę już w jego zwycięstwo. Z Gołotą zawsze jest tak, że mimo jego licznych porażek, zawsze kiedy zbliża się kolejna walka od nowa budzi się w nas nadzieja. Tym razem nie dam się zahipnotyzować (przynajmniej spróbuje) i do końca zachowam zimną głowę. Andrzej już nie ma żadnych atutów na Adamka. Rozum podpowiada mi dwa warianty: szybki nokaud lub rezygnacja w trakcie walki z powodu tego, że Adamek będzie nieuchwytny z powodu swojej szybkości.

Walka może przypominać pojedynek z 2004 roku z Byrdem. Wówczas też była duża przewaga kg. Amerykanin miał 95 kg. Różnica jest tylko taka, że Gołota ma 5 lat więcej a Adamek a mocniejszy cios od Byrda, tak mi się wydaje przynajmniej. Tak naprawdę nikt nie wie jaki ten cios ma Adamek na wagę ciężką. Zobaczymy to już w 1 rundzie kiedy poleci pierwszy czysty cios w Andrzeja głowe...
 Autor komentarza: Kalifek
Data: 18-10-2009 19:29:18 
Myślcie sobie, co chcecie. Wygra z Andrzejem, a wtedy będza co niektórzy mówić, że Gołota nie nadaje sie do boksu, jest niedysponowany, kontuzjowany i bez formy. tak napewno będzie. Po każdej walce tomka znajdują sie tacy, którzy go krytykują i mówią, że jego zwycięstwa są bezwartościowe.

Gołota zaczyna od żartów, a skończy klęską. To bedzie najgorsza walka w jego całej karierze. Gorsza niż z Brewsterem czy Lewisem albo Austinem. Zostanie ośmieszony i bedzie udowodnione, że to Adamek jest najlepszym polskim pięściarzem.
 Autor komentarza: Niezapominajek
Data: 18-10-2009 19:38:18 
Adamek zostanie upokorzony jak w walce z Dawsonem. Dawson zakończył jego karierę w wadze półciężkiej a Gołota zakończy jego "karierę" w ciężkiej.

I ja też tam będę i zobaczę na żywo wspaniałe zwycięstwo Andrzeja Gołoty.

Już za 6 dni.
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 18-10-2009 19:39:21 
Kalifek co do Adamka jako dobrego katolika to po zastanowieniu muszę ci chyba przyznać rację. Tomek jest idealnym przykładem katolika jeżeli uwzględnić historię tego kościoła(krucjaty,palenie na stosie,inkwizycja,podbój Ameryki Południowej).Dobrzy katolicy którzy brali udział w tych szlachetnych przedsięwzięciach też nie widzieli sprzeczności pomiędzy tym co robili bliżnim a zasadami swojej wiary.A tak na poważnie to śmieszne jest jak ktoś kreuje się na wielkiego chrześcijanina a wychodzi na ring zrobić krzywde drugiej osobie dla pieniędzy.Przypuszczam ,że jest to tylko taki chwyt marketingowy Holydfield też w kółko pieprzył o Bogu a doskonale wiemy ,że nie był taki znowu święty
 Autor komentarza: Mario1977
Data: 18-10-2009 19:52:16 
Miałem juz nic nie pisać do samej walki, ale jednak trzeba. Po 1-wsze jeśli Tomek wygra, a spokojnie powinien, bo Andrzej to już jednak nie ten sam bokser choć wydaje się byc dobrze przygotowany, a najważniejszy jest bardzo pewny siebie, a jemu to bardzo potrzebne. Tomek oczywiście ma szansę na pas w HW, ale tylko i wyłącznie z jakimś "małym" ciężkim, a biorąc pod uwagę fakt, że paski noszą bracia, a ostatni (z normalnych) dzierży neandertalczyk to nie widzę Tomka z paskiem. Jest może jakaś szansa z wielkoludem, ale to tylko szansa...
 Autor komentarza: panas1
Data: 18-10-2009 19:53:02 
nie mozna juz tego czytac jaki to adamek jest wielki,w sobote dostanie lomot i skonczy sie jego mit.jakich mial golota przeciwnikow a jakich te wielki adamek.Jak by taki adamek w latach 90tych chcial isc do HW to by go wysmiali i powiedzieli ze jest nie normalny,a golota sobie radzi i by bilsko zdobycia mistrza swiata.GOLOTA DAJ MU WYCISKI!!
 Autor komentarza: neme
Data: 18-10-2009 20:06:59 
chwyt chwytem a Ty Kostroma strzel sobie baranka o ściane bo bredzisz że się czytać nie da o tej krzywdzie i religii.
 Autor komentarza: dugen
Data: 18-10-2009 20:08:32 
Uwielbiam Gołote jak i Adamka !!
Adamek tez niemial lekko szanuje go za walki z Briggsem, Cunnem pokazał ze ma charakter W walce z Banksem wypadł znakomcie!
Obecnie Tomek daje nam kibicom najwieksze perspektywy na sukces polskiego boksu w swiecie! Gołota niedługo bedzie mial 42 lata, dotkniety kontujami, ringowymi wojnami w mojej ocenie niebedzie faworytem w sobotniej walce.
Musimy sobie to powiedziec majac 36 lat bedzac w znakomitej formie nie dal rady zdobyc mistrzowskiego pasa a teraz da rade?!
Dla Polskiego boksu bylo by lepiej zeby wygral Adamek Jeśli wygra w dobrym stylu z Andrzejem to dajmy mu szanse jesli przegra niech wroci do CW, a Andrzejek niech w blasku chwaly przejdzie na sportowa emeryture! pozdrawiam wszystkich kibicow
 Autor komentarza: Jacexus
Data: 18-10-2009 20:08:50 
skad sie bierze taka wiara w wygrana Adamka ? rozumiem ze jest dobrym bokserem ale chlopak przeskoczyl 2 wagi w gore i pamietam jak pierwszym razem zmienial wage -wszyscy mowili ze to nie takie proste itd itd - a tu masz !
kazdy z Was panowie (mowie o tych ktorzy tak smialo krzycza o pewnej wygranej) ma ta nute niepewnosci co do Tomka - jak on sie zachowa w "nowej skorze" ?
skreslanie kogokolwiek w tej walce jest dziwne a fakty sa naciagane wiec dajmy Panom przede wszystkim pokazac na co NAPRAWDE ICH STAC a przy okazji zarobic nie malego GROSZA.
to samo sie ma do tego ze ta walka nie powinna sie odbyc - to smieszne ! zyjemy w czasach Widowiska a ta walka elektryzuje i ma to COS...
pozdrawiam wszystkich.

ps. ja ma nieodparte przeczucie ze to wlasnie Andrzej wygra ta walke.
 Autor komentarza: Skowron
Data: 18-10-2009 20:08:53 
Teraz z innej beczki...
Wczoraj na stacji benzynowej spotkałem pana Skrzecza. Zapytałem się, jakie są jego przewidywania odnośnie walki 24.X, a ten powiedział mi, że "na temat głupków się nie wypowiadam...Andrzej nigdy nie był za mądry, a teraz Tomek do niego dołączył..."
Zgadzam się z Panem Grzegorzem w jednym, tej walki w ogóle nie powinno być, przynajmniej takie są odczucia większości polskich kibiców, ale skąd te uprzedzenia do Gołoty? Panie Grzegorzu, boks w dzisiejszych czasach to w dużej mierze business, dlatego tak doświadczony człowiek jak Pan powinien zachować odrobinę dystansu.
Tak czy owak, ja uwierzę w tą walkę, jak zobaczę Andrzeja i Tomka w ringu...
 Autor komentarza: maddog
Data: 18-10-2009 20:10:00 
W tym zwiastunie do którego link dał otke gra...Abraham,oczywiście nie główną rolę,bo tę zagra,jak już Otke napisał Henry Maske
 Autor komentarza: Danny
Data: 18-10-2009 20:15:54 
Teraz z innej beczki..

Spotakłem wczoraj w markeci Pana Jozika z Bazin,zapytałem go o walke Gołota-Adamek.Powiedział,że,,na dwoje babka wróżyła,,:)
 Autor komentarza: Skowron
Data: 18-10-2009 20:17:51 
Danny widzę że masz parcie na klawiaturę, nie musisz a piszesz ;-)
 Autor komentarza: Kalifek
Data: 18-10-2009 20:19:27 
Zacznijmy od tego, że w latach 90 tych Adamek był jeszcze amatorem i był za lekki na wage ciężką. Kostroma, rzeczywiście idealnie nawiązałeś wyprawy krzyżowe i palenie na stosach ze sportem. no poprostu porównanie idealne, nie widać żadnej różnicy. Czy widziałes, żeby adamek kiedy skrzywdził kogoś poważnie na ringu, bo ja nie. Czyli mam rozumieć, że kościół katolicki powinien kategorycznie zakazać sportu, a już w szczególności sztuk walki. Chociaż nie tylko, w każdym sporcie jest ryzyko skrzywdzenia kogoś.
Pisałem, że Adamek jest dobrym przykładem katolika, ponieważ on wierzy w boga, a nie w księdza. To jest wielka różnica. Prawda jest taka, że to w sobote Adamek zdetronizuje gołote, ośmieszy go i wyśle go na sportowa emeryture i przekonacie sie wkońcu, na co go stać. Przyjdzie czas, że zdominuje całą wage ciężka, pokona braci kliczków i wyśle ich na sportową emeryture. Dla mnie on jest gościem, moim idolem, autorytetem i wzorem do naśladowania. Będe mu z całego serca kibicował w sobote. TOMEK, POKAŻ KAWAŁ DOBREGO BOKSU!!!!!!
 Autor komentarza: Danny
Data: 18-10-2009 20:25:01 
,,Wygra z Andrzejem, a wtedy będza co niektórzy mówić, że Gołota nie nadaje sie do boksu, jest niedysponowany, kontuzjowany i bez formy. tak napewno będzie.,,

Kalifek- zabawny jesteś,nawet bardzo:)Każdy normalny kibic wie,że Gołota jest stary,wyboksowany i połamany.Próbujesz zrobić z Andrew młodego chłopaka,zeby pózniej stwierdzic po ewentualnej wygranej Tomka,że Adamek zawsze był lepszy;)Dowartościowujesz sam ewentualną wygraną swojego pupila,żeby nie pisali o pobiciu 41-latka po wielu kontuzjach:)Co do tej ,,klęski,,Gołoty..to myśle,że nią jest stan zdrowia i tylko to.
 Autor komentarza: Czerwo
Data: 18-10-2009 20:26:12 
a najsmieszniejsze jest to że walkę stulecia skomentuje ''znakomity'' duet komentatorski kostyra&kluej...

Nie mam pojęcia dlaczego nie zrobi tego janusz Pindera najlpeszy polski komentator bosku...Przecież kostyra nawet najbardziej elektryzującą walkę komentuje bez emocji, na sucho jakby się nigdy nic nie działo. Tragedia.

 Autor komentarza: Danny
Data: 18-10-2009 20:26:18 
Skowron-chciałem sobie pożartować,sory...to nie z twojego powodu.

pozdro
 Autor komentarza: Czerwo
Data: 18-10-2009 20:29:14 
danny dokładnie. Jakby Andrzej miał lat 28-35 to z Adamka nie było by co zbierać. Teraz Andrzej jest stary to Tomek zabije go szybkoscią. Andrzej nie ma najmniejszych szans niestety. Prędzej możliwy jest koniec świata niż zwycięstwo Andrew niestety. Ja się już nie dam oszukać i nie uwierzę w to jak w poprzednich walkach że z Gołoty będzie jeszcze mistrz. To by było za pięknie, za dużo tych wpadek było.
 Autor komentarza: Skowron
Data: 18-10-2009 20:30:56 
Niby racja, ale iskierka nadziei w sercu się tli, co Panowie?
 Autor komentarza: Kalifek
Data: 18-10-2009 20:32:16 
Tak, jest stary połamany, jeździ na wózku inwalidzkim i jeszcze ma nowotwór, oby czegoś więcej sie nie znalazło. Może nie jest taki jak za dawnych czasów, ale bedzie Gołota napewno niebezpieczny i tanio skóry nie sprzeda. Natomiast Adamek wygra tą walke. Będe sobie dowartościowywał swojego pupila bo sobie na to zasłużył i mam gdzieś czy sie to komu podoba, czy nie.
 Autor komentarza: Kalifek
Data: 18-10-2009 20:33:41 
Bracia Kliczko, kiedy zostaną pokonani przez Tomka, to też powiecie, że są tarzy, wyboksowani i do niczego.
 Autor komentarza: Czerwo
Data: 18-10-2009 20:33:58 
taaaaak Skowron :) Pociuchutku będę marzył.

Ale Skowron idealnie to ujełeś hehhe: ''Niby racja, ale iskierka nadziei w sercu się tli, co Panowie? ''
 Autor komentarza: Czerwo
Data: 18-10-2009 20:37:00 
Kalifek: Tylko, że jak Kliczki będą już wyboksowani to skończą karierę. I to, że piszę tu wiele fanów Andrew nie znaczy, że my nie Życzymy Tomkowi wygrania z Kliczkami :) Jasne, Życzymy, ale dopiero po walce z Andrzejem. Teraz skupiamy swoje ostatnie nadzieję w nim. :)
 Autor komentarza: panas1
Data: 18-10-2009 20:37:06 
Kalifek

rozumiem ze jest twoim idolem kadzy ma swojego idola ale nie pisz glupot, adamek moze i pokona golote(jestem za golota) i na tym sie zakonczy sie jego kariera w HW.
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 18-10-2009 20:45:38 
Kalifek może troche się zagalopowałem ale nie porównywałem sportu do wypraw krzyżowych tylko Adamka do ludzi ,którzy brali w nich udział .Co do zakazania sportów walki przez kk to naprawde mnie rozbawiłeś oni już dzisiaj naprawde niczego nie mogą zakazywać i nakazywać.Boks to niebezpieczny sport ,popatrz sobie jak wielu bokserów podupada intelektualnie na skutek otrzymanych ciosów do tego zawsze powtarzam zawsze istnieje ryzyko ,że któryś z ciosów okaże się zabójczy.Przyznaje jednak ,że niepotrzebnie zaczołem tą całą dyskusję o Bogu ,katolach i Adamku to ne miejsce na takie sprawy.
 Autor komentarza: mch
Data: 18-10-2009 20:55:59 
Ludzie skończcie te napinki. Przecież to debilizm. Część z was zainteresowała się boksem odkąd zakontraktowano walkę Gołota-Adamek. Tomka znacie od walki z Bellem, a Andrzeja od pojedynku z Brewsterem i robicie nie wiadomo jaki zamęt. Andrzej jak i Tomek to ikony Polskiego boksu. Tyle że Góral ma swój prime, a Andrzej jest wyboksowany i po kontuzjach. Ta walka to jedynie marketing, a tu spinki robicie jakby was mama nie kochała.
 Autor komentarza: Kalifek
Data: 18-10-2009 20:57:42 
Nie ma o czym mówić. Może też trochu przesadziłem. Boks niesie za sobą ryzyko, ale jest bardzo popularny i tylko podziwiać tych, którzy decydują sie na ciężkie pojedynki.

 Autor komentarza: mch
Data: 18-10-2009 20:58:13 
Niech wygra lepszy. Ja akurat nie obejrzę walki na żywo bo będę wtedy w trasie, ale po części i dobrze bo bym miał rozdarte serce. Szanuje jednego i jak drugiego.
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 18-10-2009 21:05:28 
Kalifek tak jak najbardziej się zgadzam boks pomimo swojej brutalności jest jednocześnie chyba najszlachetniejszym sportem .Jeżeli chodzi o Adamka to podziwiam go za twardość ,nieustępliwość ,niezłomność w ringu jego psychika jest chyba idealna do tego sportu ale i tak nie mam dla niego tyle sympatii co dla Gołoty.To chyba te wszystkie wady i słabości Anmdrzeja sprawiają ,że kibice widzą w nim nie tylko dobrego boksera ale też człowieka z krwi i kości i dlatego tak go kochają
 Autor komentarza: ZIBI
Data: 18-10-2009 21:10:22 
wczoraj oglądalem wstawki z Adamkiem na polsatnews i bylo widać, że Solorz wiąże duże plany z mistrzem IBF w CW. Redaktor caly czas nazywal Tomasza najlepszym polskim bokserem (jeśli chodzi o dokonania to jest nim Michalczewski)i robil przytyki jak to Adamek zleje Golote.No cóż ja jednak mam cichą nadzieję,że Andrzej nie powiedzial ostatniego slowa. Kiedyś obstawialem 70 do 30 dla Adamka, dzisiaj sklaniam się bardziej do 50 na 50. Jeszcze taki kamyczek do ogródka Adamek caly czas pieprzy, że jgo naturalna waga to 98 kg - ja się pytam jakim cudem w takim razie walczyl w limicie 78 kg. Przybrac przez 2 czy 3 lata 20 kilo mięśni i mówić, że to naturalne to trzeba mieć wyobraźnię. W jednym z wywiadów Golota powiedzial coś w tym stylu:żona Adamka jest pielęgniarką więc...
 Autor komentarza: Kalifek
Data: 18-10-2009 21:15:29 
Z tym sie zgadzam. Ja wole Adamka i jemu kibicuje, ale Gołote też bardzo lubie i szanuje. Michalczewski który 9 lat bronił tytułu był zdecydowanie mniej popularny od Andrzeja. W każdym razie walka jest tak popularna, ponieważ spotykają się dwaj zupełnie różni bokserzy. Ciekawie sie zapowiada. Martwi mnie tylko to, że gołota traktuje tą walke jak sprawde osobistą, a tak być niepowinno. to może go zgubić. No ale zobaczymy jak bedzie.
 Autor komentarza: Jacexus
Data: 18-10-2009 21:15:43 
pewnego pieknego wieczoru glupi, stary, kontuzjowany,tchorz ktory wszystko co mial do wygrania w swoim zyciu PRZEGRAL z premedytacja...
stanal na przeciw Mistrza Swiata !
posiadacza wielu pasow i w dodatku The Ring !
zlowieka skale !
czlowieka z zelazna szczeka ! czy granitowa ...
czlowieka blyskawice !
czlowieka zwanego "kawal dobrego boksu "
czlowieka na topie
czlowieka w sile wieku
czlowieka przed ktorym kariera i swiat stal otworem
doskonalego dupolejce i koscielnego przymilacza. slowem kogos
NIE-DO-PO-KO-NA-NIA !

i.... z latwoscia wygral.

nagle zgaslo swiatlo ! mistrz bedac w bliskiej odleglosci z podlozem zbieral drobne a slawa o jego podbojach wagi ciezkiej obiegla swiat i nikt juz nigdy nie chcial przed walka stawiac na szale swojego honoru ani obrazac ani tez skazywac...
padlo wiele zakladow a za tym polecialo wiele glow i odcieto wiele rak.
wygrali tylko Ci ktorzy mieli ubaw i Ci ktorzy wypili za zdrowie bylego Mistrza oraz zawsze dobry ale nigdy nie mistrz :
ENDRYOU
chcialo by sie powiedziec - i zyli dlugo i szczesliwie - ale po tej walce nastaly w "nadwislanskiej" krainie nudne czasy ...
az pewnego pieknego dnia a mialo to byc w 2012 roku nasi ogrywali wszystkich krok po kroku ....
moze to niedorzeczne ale pisze to po omacku wrecz w mroku - takim jaki zobaczy Adamek tego roku.
pozdrawiam.

 Autor komentarza: Jacexus
Data: 18-10-2009 21:18:05 
pewnego pieknego wieczoru glupi, stary, kontuzjowany,tchorz ktory wszystko co mial do wygrania w swoim zyciu PRZEGRAL z premedytacja...
stanal na przeciw Mistrza Swiata !
posiadacza wielu pasow i w dodatku The Ring !
czlowieka skale !
czlowieka z zelazna szczeka ! czy granitowa ...
czlowieka blyskawice !
czlowieka zwanego "kawal dobrego boksu "
czlowieka na topie
czlowieka w sile wieku
czlowieka przed ktorym kariera i swiat stal otworem
doskonalego dupolejce i koscielnego przymilacza. slowem kogos
NIE-DO-PO-KO-NA-NIA !

i.... z latwoscia wygral.

nagle zgaslo swiatlo ! mistrz bedac w bliskiej odleglosci z podlozem zbieral drobne a slawa o jego podbojach wagi ciezkiej obiegla swiat i nikt juz nigdy nie chcial przed walka stawiac na szale swojego honoru ani obrazac ani tez skazywac...
padlo wiele zakladow a za tym polecialo wiele glow i odcieto wiele rak.
wygrali tylko Ci ktorzy mieli ubaw i Ci ktorzy wypili za zdrowie bylego Mistrza oraz zawsze dobry ale nigdy nie mistrz :
ENDRYOU
chcialo by sie powiedziec - i zyli dlugo i szczesliwie - ale po tej walce nastaly w "nadwislanskiej" krainie nudne czasy ...
az pewnego pieknego dnia a mialo to byc w 2012 roku nasi ogrywali wszystkich krok po kroku ....
moze to niedorzeczne ale pisze to po omacku wrecz w mroku - takim jaki zobaczy Adamek tego roku.
pozdrawiam.
 Autor komentarza: badsonn
Data: 18-10-2009 21:20:18 
za 6 dni w łodzi zobacze na zywo pierwsza i zarazem ostatnia walke Andrzeja na zawodowym ringu:)
 Autor komentarza: badsonn
Data: 18-10-2009 21:22:28 
"pierwsza" moja oczywiscie..
 Autor komentarza: MAXIMVS
Data: 18-10-2009 21:26:05 
jeszcze jedna poprawka badsonn, zobaczysz pierwszą i ostatnią walkę Adamka w HW
 Autor komentarza: MAXIMVS
Data: 18-10-2009 21:35:48 
nie no tekst całkiem całkiem, szczególnie spodobała mis się końcówka: cyt.: "...pisze to po omacku wrecz w mroku - takim jaki zobaczy Adamek tego roku..."
I oby to proroctwo się spełniło 24.10.
 Autor komentarza: maddog
Data: 18-10-2009 21:37:29 
Jacexus

oby Twoje słowa zamieniły się w g....o!!
 Autor komentarza: Jacexus
Data: 18-10-2009 21:42:00 
panas1
sorry ale zebralam kilka epitetow z komentarzy na bokser.org pod adresem Andrzeja i nie sa to moje slowa.
ja sie z nimi nie zgadzam a tylko ich uzylem pokazujac ze te wyzwiska sa niepotrzbne itd.
tak nawiasem kibicuje Andrzejowi.
ps. slowo pajac nie jest Ci obce jak widze a padalo tez wiele razy.
pozdrawiam
 Autor komentarza: Jacexus
Data: 18-10-2009 21:42:00 
panas1
sorry ale zebralam kilka epitetow z komentarzy na bokser.org pod adresem Andrzeja i nie sa to moje slowa.
ja sie z nimi nie zgadzam a tylko ich uzylem pokazujac ze te wyzwiska sa niepotrzbne itd.
tak nawiasem kibicuje Andrzejowi.
ps. slowo pajac nie jest Ci obce jak widze a padalo tez wiele razy.
pozdrawiam
 Autor komentarza: mar4co
Data: 18-10-2009 21:42:04 
Kalifek: " Będe sobie dowartościowywał swojego pupila bo sobie na to zasłużył i mam gdzieś czy sie to komu podoba, czy nie."
To se kup lalke dmuchana....
 Autor komentarza: mik36
Data: 18-10-2009 21:46:47 
ile wy macie lat? straszne z was dzieciaki
 Autor komentarza: chupit
Data: 18-10-2009 22:05:06 
Kilka rund i Adamek zacznie tęsknić za junior ciężką :)

Według mnie wystarczy żeby Andrzej przygotował się do walki przynajmniej tak dobrze jak do walki z Mollo. Chyba bardziej trzeba się bać tego czy Andrzejowi żadna kontuzja nie wyskoczy niż samej walki.
Jak będzie zdrowy to Adamek się ciężko przekona jak ciężki może być debiut w ciężkiej.


 Autor komentarza: chupit
Data: 18-10-2009 22:05:09 
Kilka rund i Adamek zacznie tęsknić za junior ciężką :)

Według mnie wystarczy żeby Andrzej przygotował się do walki przynajmniej tak dobrze jak do walki z Mollo. Chyba bardziej trzeba się bać tego czy Andrzejowi żadna kontuzja nie wyskoczy niż samej walki.
Jak będzie zdrowy to Adamek się ciężko przekona jak ciężki może być debiut w ciężkiej.


 Autor komentarza: badsonn
Data: 18-10-2009 22:21:07 
MAXIMVS
ty chyba naprawde nie wierzysz ze Golota wygra z Adamkiem??
buahah wierzysz? hehe to dobre, napisz do mikolaja to moze ciw wyslucha
 Autor komentarza: Niezapominajek
Data: 18-10-2009 22:25:58 
Wszystko jest zapisywane tu na tej stronie i ciekawe co powiedzą niekórzy po porażce Adamka. Już za 6 dni Andrzej Gołota zostanie mistrzem International IBF. Nie będzie łatwo ale wiem że sędziowie będą obiektywni i nie będzie przekrętu a wtedy Gołota wygra walkę. Jeszcze 6 dni ci co wierzą w Adamka będą mieli swoje chwile nadziei
 Autor komentarza: Danny
Data: 18-10-2009 22:29:08 
badsonn- jak powiadają ,,wiara czyni cuda,,...tak na marginesie to co ma św.Mikołaj do Pazdziernika?..to chyba raczej Grudzien;).....no i jak piszesz do Mikołaja..to raczej przeczyta a nie ,,wysłucha,,;).Tylko się nie spinaj....buahaha:)

3maj się
 Autor komentarza: Niezapominajek
Data: 18-10-2009 22:31:27 
Mam nadzieję że sektor F jest za Gołotą bo ja nie zamierzam się z tym kryć.
 Autor komentarza: badsonn
Data: 18-10-2009 22:35:59 
Danny
z tym mikolajem to taki zart jak bys nie zauwazyl, zobaczymy jak bedziesz spiewal 25.10 i oplakiwal Golote,, wtedy ja sie pozmieje..
p.s.
widze ze ci sie humor wyostrzyl hehe
 Autor komentarza: badsonn
Data: 18-10-2009 22:38:10 
mam nadzieje ze w Arenie nie bedzie zadnych burd odnosnie tego kto za kim jest, choc jak Endriu cos odpie..oli to moze byc jak w MSG:)
 Autor komentarza: Danny
Data: 18-10-2009 22:42:17 
badsonn- ja opłakiwał Gołote?:)...nie żartuj.Andrzej jet O.K..ale bez przesady:).Piałem wiele razy,że licze na niespodzianke.Niespodzianki są fajne,szczególnie wtedy kiedy nie masz faworyta a inni go mają:)Mi to jest obojetne,jeden i drugi nic nie zrobi w HW.Gołota może się ewentualnie posypać a Tomek ,,stracić,,głowe;)Opłakiwał to ja będe Janika ewentualnie.
 Autor komentarza: Ysztyyszty
Data: 18-10-2009 23:37:14 
Cala hala będzie za Gołotą bo ci co jeżdżą i są tacy oddani od lat to w większości za Gołota a Adamek to ma kibiców głównie w internecie mam na myśli ludzi którzy są za Adamkiem bo Adamek jest mistrzem i wygrywa czyli w dwóch słowach chodzi mi o kibiców sukcesu. A Gołota wygra na pewno tak samo jak faworytem zdecydowanym był Mollo wcześniej bo też młodszy, szybszy, itd a jak się skończyło wiemy. Gołota to Gołota wielkie silny chłop naturalny ciężki a Adamek to napompowany ciężki bez warunków fizycznych jak na tą wagę. Znacznie mniejszy zasięg ramion od Gołoty. Myślę że Adamek Gołocie krzywdy nie zrobi a Gołota będzie miał 12 rund na wyniszczenie go. Ale jest jedno ALE i to wielkie... Jak wyjdzie spokojny jak z Mollo to wygra Goły jak wyjdzie spięty może być kolejna wpadka...
 Autor komentarza: badsonn
Data: 19-10-2009 09:20:09 
Ysztyyszty
"A Gołota wygra na pewno", buahah wiekszego farmazonu to dawno nie widzialem czytajac o boksie
 Autor komentarza: badsonn
Data: 19-10-2009 09:21:41 
a tak czysty teoretyzujac to smiac sie bede naprawde jak Adamek zdobedzie pas w HW, i to nie jakis IBO
 Autor komentarza: wwoojjtteekkpp
Data: 19-10-2009 10:04:25 
badsonn to jest boks i może sie wszystko zdarzyć a to jest forum dyskusyjne i każdy może wyrazić tu swoja opinie a nie tak jak ty robisz ze bez przerwy sie czepiasz tych którzy stawiają na Gołote ... obaj są świetnymi bokserami Adamek jest młodszy szybszy i na punkty stawiałbym na niego.. ale stawiam na to że Andrzej wygra ta walkę przez ko ... po połowie walki Adamek nie bd miec już siły wkońcu poszedł on dwie kategorie wagowe do góry a to może sie odbić na walce
 Autor komentarza: witekkrol
Data: 19-10-2009 10:25:32 
Gołota wygra ,ale tylko na wadze.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 19-10-2009 10:38:49 
jak dalej bedzie trwalo to obrzucanie sie gównem zwolennikow Goloty i Adamka to opuszcze to forum bo dawniej zdarzalo sie ze komus puscily nerwy przy wymianie pogladow a terz czyta sie to jak gówno na onecie

o walce zrobilo sie glosno i nagle pełno nowych forumowiczow ktorzy mam nadzieje znikna zaraz po walce i sami k...a specjalisci

wiekszosc gowniarzy Golote zna z jednej czy dwoch walk a Adamka glownie z Bravo albo Popcornu
 Autor komentarza: Kalifek
Data: 19-10-2009 10:40:20 
Przygotowany Andrzej napewno będzie bardzo dobrze. Ale przygotowanie formy fizycznej to nie wszystko. Dużą role odegra psychika co jest po stronie Tomka i dyspozycja dnia. Wygra ten, kto pierwszy narzuci przeciwnikowi swoje warunki.

To, że Adamek przeszedł wage wyżej to sie nie odbije na walce. Wręcz przeciwnie. Zaprezentuje sie lepiej. Cała sztuka polega na tym, że jak sie zmienia kategorie wagową, to trzeba to zrobić mądrze. To napewno nie była nagła zachcianka Tomka żeby przejśc do wagi ciężkiej i sobie poprostu przeszedł. Najpierw to było wszystko przeanalizowane z Andrzejem Gmitrukiem, wszystkie za i przeciw. Gmitruk to bardzo dobry i doświadczony szkoleniowiec, zna Adamka i jego możliwości jak samego siebie, dlatego przygotował go odpowiednio na zmiane kategorii, odpowiednie ćwiczenia fizyczne aby nie straćić szybkości i napewno zmienili styl walki na wage ciężką. Dlatego o to jestem spokojny, że zmiana wagi wyjdzie Adamkowi na dobre. Waży ok. 98 kg, więc jest to idealna waga, ani nie za dużo, ani nie za mało.
 Autor komentarza: badsonn
Data: 19-10-2009 11:10:21 
wwoojjtteekkpp
jesli ja sie czepiam(ciekawe gdzie?) to wszyscy to robia, nie zauwazyles, ja nikomu nie mowie co maja pisac , ale tez nie zawsze sie ztym zgadzam wiec sie ode mnie odstosunkuj, kazdy tak jak ja ma prawo do wyrazania wlasniej opinii
 Autor komentarza: odyniec
Data: 19-10-2009 11:35:11 
kalifek jestes wlasnie jednym z tych zaslepionych ktorzy znikna z forum szybko i bez slowa jak zdarzy sie Adamkowi potkniecie i przegra z Golotą
nie podniecaj sie tak Adamkiem jakby cie dymal co rano bo to niezdrowe

ring zweryfikuje wasza paplanine a prawda jest taka ze przy takim doborze przeciwnikow to Tomek nigdy nie zyska uznania wsrod wszystkich kibicow bo zawsze mozna bedzie powiedziec ze rozni emeryci i nieudaczniki w stylu Gunna to zadna poprzeczka i nic nigdy nie udowodnil i bedzie w tym sporo racji bo zeby okrzyknac sie mistrzem trzeba to naprawde udowodnic i nie tylko posiadaniem pasa (w niemczech co drugi frajer ma jakis pas a tacy z nich mistrzowie jak z koziej dupy trąba)
ja zycze dobrze Tomkowi ale wiem tez (moze dziwnie zabrzmi) ze do osiagniec Andrzeja Goloty to mu jeszcze sporo brakuje szczegolnie w kwestii wiernych kibicow
 Autor komentarza: capricornxxx
Data: 19-10-2009 13:06:36 
Dobre! Z Popcornu i z Bravo.

Tak to może wygladać.
 Autor komentarza: capricornxxx
Data: 19-10-2009 13:09:50 
Po walce przez jakiś czas bedzie jeszcze "weselej".

Wrzućcie sobie na luz, bo nie warto tym się za bardzo podniecać.
 Autor komentarza: Kalifek
Data: 19-10-2009 13:39:06 
Adamek będzie moim idolem na dobre i na złe. Nawet jeśli by przegrał [chociaż na to sie nie zanosi] to i tak będzie dla mnie ekstra gościem i wcale to nie będzie oznaczać hańby. Teraz dopiero kariera Adamka potoczy sie jak należy. Nie liczcie, że znikne z tego forum, bo i tak nie będe miał ku temu powodów. Szybkość w boksie spala, a szybkość będzie atutem Tomka.
 Autor komentarza: witekkrol
Data: 19-10-2009 14:26:13 
Widzę że co niektórych zżera zazdrość. Pisza o rzekomej małej rozpoznawalności Adamka ,więc muszę wam przypomnieć że dwukrotnie zajmował drogie miejsce w plebiscycie przeglądu sportowego.Chyba niedawno spadliście z Księżyca.
 Autor komentarza: ZIBI
Data: 19-10-2009 14:35:12 
witekkrol
przecież o miejscu w plebiscycie decydują czytelncy PS a wśród nich(nas) Adamek jest dosyć popularny, ale tu chodzi raczej o publczność w USA a z tym jest już gorzej
 Autor komentarza: Kalifek
Data: 19-10-2009 14:44:51 
Trudno, żeby był mega gwiazdorem w USA, jak dopiero od niewiele ponad roku tam mieszka i walczy. Dopiero zaczyna tam robić kariere.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.