COLONNA: DLA GOŁOTY TO SPRAWA OSOBISTA

Redakcja, sport.pl

2009-10-14

Sam Colonna- trener czterokrotnego pretendenta do tytułu mistrza świata wszechwag Andrzeja Gołoty (41-7-1, 33 KO) mocno wierzy w zwycięstwo swojego podopiecznego w zaplanowanym na 24 października pojedynku z Tomaszem Adamkiem (38-1, 26 KO).

UNIBET: GOŁOTA- 3.75, ADAMEK- 1.25 >>

- Jest większy. Ma większe doświadczenie. Oczywiście nie jest powiedziane, że większy mężczyzna musi od razu być lepszym pięściarzem, ale w tym przypadku umiejętności obydwu są bardzo wysokie.- mówi chicagowski szkoleniowiec w wywiadzie dla sport.pl- Widziałem niejedną porażkę większego boksera, ale w tym przypadku Andrzej traktuje walkę bardzo osobiście, trenuje bardzo ciężko siedem dni w tygodniu, biega i jeździ na rowerze, po kilkadziesiąt mil na treningu. Nie opuścił nawet jednego treningu. Dla niego ta walka jest wszystkim.

- Wiadomo, szybkość nie będzie po jego stronie ani młodość. Musi być więc sprytniejszy i musi cenić swoje ciosy, nie marnować ich. Być lepszym taktycznie, więcej myśleć w ringu.- dodaje Colonna- Dlatego wiele wysiłku wkładamy w ćwiczenie pracy nóg, przemieszczania się po ringu, zadawania większej liczby ciosów oraz unikania ciosów. Pracujemy też nad szybkością, no bo w ogóle musimy poprawić nasze słabe strony, ale główny pomysł to być mądrzejszym w ringu, wykorzystać doświadczenie.

WYWIAD RADOSŁAWA LENIARSKIEGO Z SAMEM COLONNĄ >>