CABALLERO: LOPEZ ZDEMASKOWANY

Łukasz Furman, boxingscene

2009-10-12

Jednym z widzów sobotniej potyczki Lopez vs Mtagwa był champion kategorii super-koguciej według WBA i IBF Celestino Caballero (33-2, 23 KO). W prasie pojawiły się ostatnio pogłoski, że po łatwej (!) obronie z Mtagwą, Lopez w kolejnym pojedynku chce zmierzyć się w styczniu właśnie z Caballero.

Jednak już w wywiadzie udzielonym zaraz po walce z Mtagwą, promotor mistrza federacji WBO - Bob Arum - wykluczył możliwość potyczki z Celestino. Wymienił za to nazwiska dwóch potencjalnych oponentów - mistrza WBO w piórkowej Stevena Luevano, oraz króla organizacji WBC w piórkowej Elio Rojasa.

Swoje zdanie na ten temat wyraził sam Caballero:

- Przyleciałem aż z Panamy by zobaczyć jak Juan Manuel Lopez i jego umiejętności zostają zdemaskowane przez staruszka jakim jest Mtagwa. Wcześniej rozpowiadał w gazetach, że po tej walce chce mnie. Po pojedynku był jednak tak przestraszony, że nawet nie wspomniał mojego nazwiska. Teraz składam deklarację do wszystkich bokserów wagi super-koguciej i piórkowej. Zgłaszajcie się ci, którzy chcą ze mną walczyć, ponieważ straciłem całą nadzieję na potyczkę z Lopezem. Zapewne schowa się teraz w Portoryko i będzie siedzieć cichutko.-  skomentował sytuację Celestino.