NUZHNENKO - BRANCO O EBU W 147?

Turek Selcuk Aydin (19-0, 15 KO) nie będzie bronił należącego do niego pasa EBU w wadze półśredniej. Tytuł zostanie zwakowany i zawalczą o niego prawdopodobnie Gianluca Branco (43-2-1, 22 KO) i Yuriy Nuzhnenko (29-1-1, 14 KO). Aydin zdobył pas EBU w lipcu, nokautując w 9. rundzie dobrze znanego polskim kibicom Jackosona Osei Bonsu. Turek sklasyfikowany jest obecnie na 2. miejscu w rankingu federacji WBC.

Na mocy decyzji European Boxing Union na dojście do porozumienia w sprawie organizacji mistrzowskiego pojedynku obozy obu zawdoników mają czas do 22 października.

39- letni Włoch Branco jest byłym mistrzem Europy w wadze junior półśredniej. Dwukrotnie walczył o tytuły mistrza świata, jednak dwukrotnie schodził z ringu pokonany- najpierw przez Arturo Gattiego, potem przez Miguela Cotto.

Nuzhnenko ( na zdj.) w połowie września wrócił po porażce z rodakiem Vyacheslavem Senchenko w walce o pas regularny WBA (wcześniej posiadał tytuł tymczasowy), pokonując na punkty  Mamasoli Kimsabaeva.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: przemo663
Data: 09-10-2009 03:09:01 
Czyżby jednak Berto vs Aydin na horyzoncie? Skoro Turek wakuje pas to znaczy, że coś poważniejszego zapewne się szykuje.
 Autor komentarza: czerwony
Data: 09-10-2009 11:06:23 
o matko, pisownia "wschodnich" nazwisk jest tragiczna. naprawdę trzeba kopiować anglo/amerykańskie portale?

niedługo będziemy pisać, np. mateush yanick, arthur schpillcka, albo cris vwodartschick. :)

ten dziwaczny zapis już dopadł braci kliczko i wałujewa...
 Autor komentarza: Wojslaw1
Data: 09-10-2009 11:46:32 
Muszę zgodzić się z czerwonym.Jaki ku..wa Yuriy Nuzhnenko?Jurij Nużnienko-tak nazywa się ten zawodnik.Tak samo jak Kliczko,Wałujew,Powietkin czy Gołowkin.Też nie rozumiem tej idiotycznej maniery.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.