KOLEJNA SZANSA NA TYTUŁ GOŁOTY ?

Redakcja, Informacja własna

2009-10-06

Starcie z Andrzejem Gołotą (41-7-1, 33 KO) ma być dla Tomasza Adamka (38-1, 26 KO) początkiem drogi prowadzącej do walk z braćmi Kliczko, którzy w ostatnim czasie całkowicie zdominowali kategorię ciężką w boksie zawodowym. Nieoficjalne głosy pochodzące od osób z bliskiego otoczenia Dona Kinga, wieloletniego promotora Gołoty, donoszą że najpopularniejszy polski zawodowiec także może skorzystać sportowo na wygranej w "polskiej walce stulecia".

Jeśli Gołota pokona 24 października w Łodzi Tomasza Adamka, to najprawdopodobniej w swojej kolejnej walce spotka się ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Rayem Austinem (27-4-4, 17 KO) i DaVaryllem Williamsonem (26-5, 22 KO). Starcie dwóch wymienionych Amerykanów otrzymało od federacji WBC status specjalnego eliminatora do tytułu. Nie wiadomo dokładnie co oznacza ten termin, ale obaj podopieczni Kinga są notowani w pierwszej dziesiątce najnowszego rankingu WBC. Zwycięzca tej walki wziąłby prawdopodobnie udział w ostatecznym eliminatorze do tytułu, a jego rywalem w przypadku sukcesu w "polskiej walce stulecia" byłby Gołota.

Warto przypomnieć, że Don King tuż po pechowej przegranej Gołoty z Austinem wyraził chęć doprowadzenia w przyszłości do rewanżu obu pięściarzy. Austin z kolei zapewniał, że nie ma nic przeciwko, żeby rewanż z Gołotą odbył się w Polsce. Takie rozwiązanie dzieli obecnie dystans dwóch wygranych pojedynków przez samych zainteresowanych. Pas WBC wagi ciężkiej należy obecnie do Witalija Kliczko (38-2, 37 KO).