PLAKAT POLSAT BOXING NIGHT

Redakcja, Informacja własna

2009-10-04

Już 24 października dojdzie w Łodzi do największego wydarzenia w historii boksu zawodowego w Polsce. W ringu naprzeciw siebie staną dwaj doskonale znani wszystkim pięściarze- czterokrotny pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej, Andrzej Gołota (41-7-1, 33 KO) oraz mistrz świata federacji IBF i posiadacz pasa magazynu "The Ring" Tomasz Adamek (38-1, 26 KO) .

W rozwinięciu prezentujemy oficjalny plakat Polsat Boxing Night, praz wypowiedzi organizatorów tej imprezy.

W hali "Atlas Arena" pojedynek na żywo zobaczy ponad piętnaście tysięcy widzów. Przed telewizorami zapewne miliony. Organizacją tejże imprezy zajmie się Federacja KSW, która organizuje gale w formule MMA.

- Jestem mile zaskoczony faktem, że boks nadal budzi tyle emocji. Dwoimy się i troimy, aby każdy element imprezy był na najwyższym poziomie, a widzowie czuli się w pełni zaspokojeni tym co zobaczą w hali "Atlas Arena”". Zdajemy sobie jednak sprawę, że "Polsat Boxing Night" to wydarzenie adresowane do nieco innej publiki niż KSW, dlatego wiele naszych pomysłów filtrowanych jest przez zarząd stacji Polsat - powiedział współwłaściciel Federacji KSW, Maciej Kawulski.

Propozycja pana Mariana Kmity, dyrektora Polsat Sport o zorganizowaniu najważniejszej gali bokserskiej to wielki zaszczyt. Cieszę się szczególnie, że praca Federacji KSW została dostrzeżona, że doceniony został wysiłek w rozwój MMA, dyscypliny, którą promujemy na co dzień. Wierzę, że stworzymy nową jakość dla polskiego boksu i udowodnimy to dwudziestego czwartego października w Łodzi - wyznał drugi współwłaściciel KSW, Martin Lewandowski.

Oprócz wspomnianej walki wieczoru - nazywaną przez wielu znawców boksu "walką stulecia" - w ringu zaprezentuje się plejada polskich pięściarzy, najlepszych w poszczególnych kategoriach wagowych. Rękawice ze sobą skrzyżują m.in. Dawid Kostecki - Grzegorz Soszyński, Damian Jonak - Mariusz Cendrowski, Mateusz Masternak - Łukasz Janik, Wojciech Bartnik - Artur Szpilka oraz Maciej Zegan - Krzysztof Cieślak.