Podczas dzisiejszej gali w Meksyku kolejny pojedynek stoczy niepokonany amerykański ciężki David Rodriguez (31-0, 29 KO). Notowany na 14. miejscu rankingu WBA, mierzący 196 cm, Teksańczyk skrzyżuje rękawice z zaprawionym w bojach z szeroką czołówką minionych lat Robertem Davisem (32-10, 20 KO).
DAVID RODRIGUEZ W AKCJI >>
Główną atrakcją wieczoru będzie starcie o tymczasowy tytuł WBA wagi koguciej pomiędzy Nehomarem Cermeno (17-0, 10 KO) i Cristinaem Mijaresem (36-5-2, 15 KO).
Dziś na gali w Temeculi na ring po 9-miesięcznej przerwie powróci były czempion kategorii średniej i junior ciężkiej James Toney (71-6-3, 43 KO).
Próbujący od 6 lat swych sił w wadze ciężkiej "Lights Out" najwyraźniej ostro przyłożył się ostatnio do treningów, bo na oficjalnym ważeniu przed dzisiejszym występem wniósł na wagę zaledwie 217.5 funta, czyli najmniej od października 2003 roku i aż o 12.5 funta mniej niż przed swoją ostatnią walką, z Fresem Oquendo. Formę 41-letniego Toney’a podczas kalifornijskiej imprezy sprawdzi w 10-rundowym boju Matthew Greer (12-5, 11 KO).
W starciu wieczoru w Temeculi Andre Ward (19-0, 12 KO) w ostatnim występie przed startem w turnieju super średnich "Super Six" skrzyżuje rękawice z Shelby Pudwillem (22-3-1, 9 KO).
Mistrz Anglii wagi ciężkiej John McDermott (25-6, 16 KO) zrobił wszystko, co było w jego mocy, by w piątkowy wieczór na gali w Brentwood pokonać faworyzowanego Tysona Fury (8-0, 7 KO ), jednak zdaniem oceniającego pojedynek sędziego ringowego Terry O’Connora, nie wystarczyło to, by ogłosić go zwycięzcą.
Po rozegraniu 10 zakontraktowanych rund, w których stroną przeważającą był McDermott, w górę powędrowała ręka Fury’ego, co wywołało falę protestów wśród śledzących zawody kibiców. Niezadowolenie widzów nasiliło się jeszcze bardziej, gdy okazało się, że w ocenie O'Connora McDermott zasłużył na wygraną tylko w dwóch rundach (oficjalny wynik 98-92 na korzyść Furry’ego).
- To największy przekręt od czasu remisu Lewisa z Holyfieldem.- skomentował rezultat pojedynku promujący McDermotta Frank Maloney- To co zrobił dziś Terry O’Connor, to hańba dla brytyjskiego boksu.
Mike Tyson rozlosował podczas ceremonii w Las Vegas pary ćwierćfinałowe zaplanowanej na 2 października kolejnej edycji turnieju "Prizefighter", w którym tym razem biorą udział brytyjscy pięściarze kategorii ciężkiej.
W pierwszej rundzie turnieju dojdzie do następujących pojedynków:
Scott Gammer - Coleman Barrett
Danny Williams - Carl Baker*
Audley Harrison - Scott Belshaw
Michael Sprott - Danny Hughes
Potencjalne pary półfinałowe:
Gammer lub Barrett - Williams lub Baker
Harrison lub Belshaw - Sprott lub Hughes
* Baker zastąpił w ostatniej chwili Mike’a Holdena, którego do udziału w zawodach nie dopuściła komisja sportowa
Sześć lat i jeden dzień- tyle trwała przerwa Lionela Butlera (32-15-1, 25 KO) od oficjalnym startów. Ten były liczący się bokser wagi ciężkiej, dziś już 42-letni pan, zaliczył w czwartkową noc udany come-back i pokonał po sześciu rundach niejednogłośnie na punkty niezwyciężonego dotąd Freda Kassi (12-1, 6 KO).
Ciekawe jak dalej potoczą się losy tego punchera, który jednym ciosem potrafił przechylić losy pojedynku na swoją korzyść...
Jak poinformował promotor Bob Arum, jest bardzo prawdopodobne, że na początku przyszłego roku dojdzie do walki unifikacyjnej w kategorii super koguciej, w której czempion WBO Juan Manuel Lopez (26-0, 24 KO) zmierzy się z mistrzem WBA i IBF Celestino Caballero (33-2, 23 KO). Wedlug Aruma telewizja HBO zarezerwowała już datę na ten pojedynek- 23 stycznia.
Wcześniej jednak, 10 października, Lopez pokonać musi Rogersa Mtagwę (26-12-2, 18 KO).
Na ringu w Mediolanie odbyło się już przedostatnie rozdanie kart. Poznaliśmy komplet finalistów amatorskich mistrzostw świata w boksie. O tytuły czempionów powalczy 22 pięściarzy, z których aż 6 to pięściarze rosyjscy. Ponadto w walkach finałowych zobaczymy po 2 Kubańczyków, Mongołów, Portorykańczyków, Ukraińców, Uzbeków i Włochów oraz po jednym reprezentancie Armenii, Bułgarii, Niemiec i USA.
Najmłodszymi finalistami mistrzostw będą 17-latkowie: Mongoł Tugstsogt Nyambayar (ur. 23 czerwca 1992) i rewelacyjny zwycięzca utytułowanego Węgra Kate, Amerykanin Frankie Gomez (ur. 4 lutego 1992). Najstarszym kandydatem do złota będzie najcięższy, 29-letni Roberto Cammarelle.
WYNIKI II SERII WALK PÓŁFINAŁOWYCH >>
Nowe okoliczności w sprawie kontrowersyjnej decyzji sędziego Terry O'Connora punktującego 98:92 zwycięstwo Tysona Fury nad Johnem McDermottem. Jak się okazuje, O'Connor był w przeszłości przeciętnym bokserem, którego znokautował... Stan McDermott, ojciec Johna.
- Myślę, że gdy O'Connor zobaczył w narożniku Stana nagle przypomniał sobie tamten nokaut. John w zaistniałych okolicznościach rozważa zakończenie kariery.- powiedział Frank Maloney, promotor pokrzywdzonego boksera.
Prezentujemy skrót poniedziałkowego lajfczatu bokserskiego współrealizowanego przez BOKSER.ORG i lookr.tv. Gościem odcinka był znakomity ekspert zajmujący się tematyką pięściarstwa, dziennikarz "Rzeczpospolitej" Janusz Pindera.
Już 19 września pojedynkiem z Juanem Manuelem Marquezem (50-4-1, 37 KO) wraca między liny po blisko 2-letniej przerwie były lider list P4P Floyd Mayweather Jr (39-0, 25 KO).
Trener Roger Mayweather jest zdania, że długi rozbrat z ringiem nie powinien szczególnie odbić się na formie "Pięknisia".
- Jeśli zawodnik ma talent, ludzie nie są w stanie nawet zauważyć, że boksuje po dłuższej przerwie.- twierdzi szkoleniowec- Sugar Ray Leonard odpoczywał pięć i pół roku, miał uszkodzoną siatkówkę, a mimo to był w stanie wygrywać z najlepszymi średnimi na świecie (…) Muhammad Ali miał przerwę trzyletnią.
Mikkel Kessler (42-1, 32 KO) nie zawiódł swoich kibiców i zastopował w czwartej rundzie oficjalnego pretendenta do dzierżonego przez niego pasa WBA wagi super średniej Gusmyra Perdomo (16-3, 10 KO).
Już w ostatnich sekundach pierwszego starcia Duńczyk wstrząsnął rywalem krótkim lewym sierpowym, ale tego uratował gong. Po wyrównanej drugiej odsłonie, w trzeciej champion skontrował Perdomo prawym prostym i choć cios ten ześlizgnął się po barku i tylko musnął skroń pretendenta, starczyło to do pierwszego nokdaunu.
Aż 7 pięściarzy z Europy zdobyło złote medale amatorskich mistrzostw świata, które zakończyły się dzisiaj w Mediolanie. Czempionami zostali pięściarze z 9 państw (po 2 Włochów i Rosjan oraz Mongoł, Portorykańczyk, Bułgar, Ukrainiec, Kubańczyk, Niemiec oraz Uzbek).
Dwaj z nich - Abbos Atoev i Roberto Cammarelle - obronili tytuły mistrzów świata, wywalczone w Chicago w 2007 r.
Klasą dla siebie był mistrz olimpijski z Pekinu, Ukrainiec Vasyl Lomachenko, który po porywającym boju pokonał Rosjanina Sergeya Vodopyanova. Oprócz tego ostatniego, niespodziewanie swoje walki finałowe przegrało jeszcze 3 innych reprezentantów "Sbornej".
Reprezentacja Polski po raz kolejny - niestety - wraca do kraju bez medalu. Przypominamy, że ostatni krążek (brązowy) światowego czempionatu wywalczył w 2003 r. w Bangkoku Aleksy Kuziemski (81 kg).
Były mistrz świata wagi junior półśredniej Paul Malignaggi (26-3, 5 KO) uważa, że Manny Pacquiao (49-3-2, 37 KO) nie dysponuje wystarczającymi warunkami fizycznymi, by mimo swej klasy sportowej być w stanie pokonać Miguela Cotto (34-1, 27 KO) w starciu zaplanowanym na 14 listopada.
UNIBET: PACQUIAO- 1.45, COTTO- 2.60 >>
- Moim zdaniem Miguel znokautuje Pacquiao. Obydwaj to naprawdę solidni pięściarze i darzę ich wielkim szacunkiem, natomiast wiem na pewno, że Cotto bije najmocniej ze wszystkich zawodników, z którymi boksowałem. Nikt pod tym względem nie zbliżył się nawet do niego, nawet Ricky Hatton.- mówi "Magic Man", który miał okazję sprawdzić się w ringu zarówno z Cotto jak i Hattonem.
Federacja WBO ogłosiła najnowszy, wrześniowy ranking. Po porażce z Jurgenem Brahmerem na dziesiąte miejsce spadł Aleksy Kuziemski. W wadze półśredniej mamy swoich dwóch przedstawicieli - Rafał Jackiewicz jest czwarty, a Krzysztof Bienias piąty.
Wśród zagranicznych bokserów na uwagę zasługuje dziesiąta lokata w kategorii ciężkiej Gbenga Oloukuna, w dywizji cruiser siódmy jest Steve Cunningham, szósty Victor Ramirez, a trzeci Denis Lebedev. W wadze półciężkiej piątą lokatę okupuje nadzieja Anglików Nathan Cleverly, a trzecią po zaledwie jednej walce w tym limicie Karo Murat. W super-średniej bez jednego nawet występu Arthura Abrahama sklasyfikowano na dugim miejscu, a Karoly Balzsay, który właśnie stracił tytuł, jest ósmy. Gennady Golovkin został oficjalnym challengerem dla Kelly Pavlika w średniej, a w junior-półśredniej Victor Ortiz został umieszczony na liście na jedenastej pozycji. W lekkiej pretendentem do pasa jest Michael Katsidis, a na siódmym miejscu znajduje się Marco Antonio Barrera.
Jak donosi Dan Rafael ze stacji ESPN, zaplanowany na 10 października pojedynek pomiędzy Odlanierem Solisem i Kevinem Johnsonem (22-0-1, 9 KO) nie odbędzie się.
Wszystko dlatego, że choć Vitali Kliczko (37-2, 36 KO) nie lekceważy zbliżającej się potyczki z Chrisem Arreolą, to jednak już planuje kolejny występ. Jak dowiedział się Dan Rafael, starszy z braci, jeśli obroni pas WBC w walce z Arreolą, następny raz pojawi się w ringu 12 grudnia w Niemczech, i właśnie Johnson według specjalisty ESPN jest najpoważniejszym kandydatem do starcia się z Vitalim.
Informacje Rafaela mają co prawda charakter nieoficjalny, jednak coś musi być na rzeczy, skoro Kevin odwołał pojedynek z Solisem...