SOSZYŃSKI - KOSTECKI, POJEDYNEK KOLEGÓW

Piotr Momot, Informacja własna

2009-09-10

Grzegorz Soszyński (16-0, 7 KO) podobnie jak jego najbliższy rywal Dawid Kostecki (30-1, 21 KO) odnosi się do starcia pomiędzy dwoma polskimi czołowymi przedstawicielami kategorii półciężkiej. Niedawno na łamach portalu BOKSER.ORG "Cygan" zapewniał, że Soszyński jest jego kolegą i nie za bardzo chciałby z nim rywalizować w ringu. Identyczne uczucia towarzyszą pochodzącemu z Zakopanego pięściarzowi.

- Słyszałem, że Dawid Kostecki wolałby walczyć z zagranicznym rywalem, ale taką samą opinię wyraził Grzegorz. On trenował do tej walki bardzo długo i niestety na te 12 rund będzie musiał zapomnieć o dobrych relacjach jakie łączą go z Dawidem. Grzegorz zdaje sobie jednak sprawę, że ta walka to dla niego ogromna szansa awansu marketingowego i sportowego. Waga półciężka od dawna dobrze nam się kojarzyła. Zaczynając jeszcze od czasów Pietrzykowskiego, potem przez Darka Michalczewskiego i teraz ktoś musi to przejąć - mówi promotor Soszyńskiego Andrzej Grajewski.

Konrakty na tę walkę wciąż nie zostały podpisane, jednak pojedynek, który ma się odbyć tuż przed główną walką wieczoru na "polskiej gali stulecia" jest bardzo bliski finalizacji.