ROZALSKI O AMERYKAŃSKICH KONTROWERSJACH PRZED WALKĄ GOŁOTA vs ADAMEK

„Walczymy w Łodzi - „Kat” nie będzie nas szantażował”

Gdyby poczytać  i posłuchać tego, co pisze i mówi Kathy Duva, szefowa firmy promocyjnej  Main Events, reprezentującej Tomasza Adamka można by dojść do wniosku, że „Góral”, jego menedżer Zyggi Rozalski i reszta świata nadają na zupełnie inych falach niż ona. „ Kathy od początku nie podobał się pomysł walki Tomka z Gołotą. Nic sie nie zmieniło w tej sprawie, ale jedną rzecz chciałbym podkreślić bardzo jasno – ja mam i bedę miał decydujący głos w tej sprawie. Ja chce tej walki, Tomek jej chce, to samo z Andrzejem Gołotą, Polsatem i z moim wspołpromotorem w tym pojedynku,  Donem Kingiem. Dlatego walka na pewno się odbędzie” – mówi stanowczo Zyggi Rozalski. ”Nie damy się szantażować Hopkinsowi, bo mamy po swojej stronie  HBO, któremu walka z Gołotą zupełnie nie przeszkadza w planowaniu pojedynku z  Bernardem Hopkinsem. To nam wystarczy” mówi w wywiadze Zyggi Rozalski. I jeszcze jedno -  walka Gołoty z Adamkiem, do tej pory prawie niezauważana w Stanach, staje się przedmiotem poważnego zainteresowania i analiz  w czołowych mediach tego kraju.

 - Po przekazanych przez nas i opublikowanych w  „Ringu” informacjach dotyczących wspólnej, warszawskiej  konferencji prasowej Andrzeja Gołoty i Tomasza, natychmiast głos zabrała Kathy Duva. Po raz kolejny powiedziała, że miała nadzieje, że do walki obu Polaków nie dojdzie, że słyszała, że została odwołana, bo Gołota na nią nie przyleci...

Zyggi Rozalski: ...pani Duva nie ma i nie miała nic wspólnego z tą walką. Tą walkę organizuję ja, wspólnie z Donem Kingiem i prezesem Solorzem z Polsatu. Kathy od początku nie podobał się pomysł walki Tomka z Gołotą. Nic się jak widać nie zmieniło w tej sprawie, ale jedną rzecz chciałbym podkreślić bardzo jasno – ja mam i bedę miał decydujący głos w tej sprawie. Ja chce tej walki, Tomek jej chce, to samo z Andrzejem Gołotą, Polsatem i z moim wspołpromotorem w tym pojedynku,  Donem Kingiem. Dlatego walka na pewno się odbędzie, kibice mogą być spokojni.

 - Kathy Duva sama siebie stawia się w  złym świetle, nie wiedząc co dzieje się  z praktycznie jedynym markowym bokserem stajni Main Events.

 ZR: Zgadza się, ale to jej problem. Może nie chce uwierzyć, że robię tę walkę z Donem? Od początku nasz układ z nią był jasny – w sprawach Tomka Adamka najwięcej do powiedzenia mam ja, po konsultacji z Tomkiem, a Main Events służy nam tylko dodatkową pomocą. Nasza decyzja organizacji walki z  Andrzejem była podyktowana kilkoma względami: po pierwsze Tomek nie znosi bezczynności i walczy gorzej po długich przerwach, po drugie chce zmienić kategorię na ciężką, więc to dla niego bardzo pożyteczny sprawdzian, a po trzecie to na pewno bardzo, bardzo interesująca, nawet bulwersujaca kibiców w Polsce walka. Czego więcej potrzeba?

 - Z ostatnich wypowiedzi Duvy wynika, że najbardziej życzyłaby sobie tego, by zaraz, najlepiej za dzień lub dwa, przyszło zawiadomienie z HBO o tym, że dają Bernardowi Hopkinsowi więcej pieniędzy, można podpisać kontrakt i odwołać walkę z Gołotą.  Richard Schaeffer, dyrektor wykonawczy Golden Boy Promotions ma też jakoby twierdzić, że przeprowadzenie walki z Gołotą, wykluczy „Górala” z grona potencjalnych rywali Hopkinsa.

 ZR: Nie damy się  szantażować Hopkinsowi, bo mamy po swojej stronie  HBO , któremu październikowa walka z Gołotą zupełnie nie przeszkadza w planowaniu styczniowego pojedynku z  „Katem” bo miedzy jedną i drugą walką jest ponad 15 tygodni. To nam wystarczy. Jak ma się walka z Hopkinsem odbyć, to się odbędzie, a jak nie, to mamy inne lukratywne propozycje. Schaeffer tylko straszy, chce wymusić natychmiastową decyzję od HBO, które wyraźnie powiedziało, że na budżet będzie trzeba poczekać jeszcze ze 4 tygodnie. Czyli mamy czekać jak na zmiłowanie aż się Hopkins zgodzi albo nie? HBO powiedziało mu jasno – damy pieniądze, ale tylko jak wyjdziesz na ring przeciwko Adamkowi. Walka z Gołotą nie ma nic wspólnego ze styczniowymi planami na walkę Adamek - Hopkins.  Zapraszam kibiców 24 października do Łodzi. Emocje już teraz można kroić nożem...

Rozmawiał: Przemek Garczarczyk

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Luton
Data: 27-08-2009 10:18:39 
Ale tam każdy jest łasy na kase. Robią walke bez Duvy i już są zgrzyty w koalicji
 Autor komentarza: Mario1977
Data: 27-08-2009 10:21:39 
Widać, że Rozalsky zrobi wszystko, żeby walka się odbyła, bo to dla niego kupę kasy, a dla niego kasa jest najważniejsza w życiu.
 Autor komentarza: wielkimiznawca
Data: 27-08-2009 10:39:53 
No zapraszaja, ale bilety moze najpierw sprzedajcie :D Niech dadza jakies info...
 Autor komentarza: Daw
Data: 27-08-2009 10:45:50 
Kasa,kasa,kasa i jeszcze raz kasa!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Autor komentarza: maddog
Data: 27-08-2009 10:46:12 
Ten pasożyt Rozalski ma bezczelną gębę mużyka i rozbiegane fałszywie oczka...nigdy go nie lubiłem.
 Autor komentarza: myyyk
Data: 27-08-2009 10:55:34 
To Main Events dało Tomkowi obecną pozycję i szansę walki z Hopkinsem. Rozalskiemu odbija sodówa. Popatrzcie na bilas Tomka. Jedyne duze nazwisko jakie znajdziecie to Dawson, z wiadomym efektem. Prawdziwą pierwszą ligę w boksie wyznaczają nazwiska i kasa. Tomek jest o krok od progu tej ligi. Jeśli teraz zaniedba Hopkinsa lub wejdzie w konflikt z Main Events dla walki z Andrzejem, może nigdy Pnie wrócić do miejsca, w którym jest teraz. Bo konflikcie z Dziadkiem miał dłuższą przerwę, a King nie zapomina bokserom, którzy zaciągnęli go do sądu. Teraz Rozalski się nadyma, że ustaw walkę Tomka do spółki z Kingiem bo tak chce. Ja pytam: co mam mu do zaoferowania potem? Duva od dłuższego czasu pracuje dla Tomka na walkę z mega gwiazdą. Czy Rozalski z Kingiem zrobia coś podobnego? Na razie to wygląda tak: Andrzej kpi z niego na konferencji i chętnie mu przywali, go ma prywatny uraz, King chętnie skłóci Tomka z obecnym promotorem, bo ma prywaty uraz, Rozalski może dobrze zarobić a Adamek pcha się w to wszystko, bo myśli, że będzie teraz podbijał Amerykę w HW, w którym nie ma Amerykanów.

TOMEK, ROBISZ BŁĄD. NAWET JEŚLI WYGRASZ Z ANDRZEJEM, MASZ DUŻO WIĘCEJ DO STRACENIA. JAK ZOSTANIESZ BEZ MAIN EVENT I HOPKINSA, BĘDZIESZ ZNOWU OBIJAŁ KELNERÓW.
 Autor komentarza: myyyk
Data: 27-08-2009 10:58:02 
Adamek twerdzi, że jego największym atutem jest myślenie w ringu. Szkoda że poza ringiem idzie mu z tym gorzej.
 Autor komentarza: MAXIMVS
Data: 27-08-2009 11:52:43 
Rozalskiego to już kiedyś Skrzecz fajnie scharakteryzował w TVP po walce Gołota Austin. Powiedzial wtedy, m.in. że Rozalski to największe nieszczęście Gołoty.
 Autor komentarza: roniu92
Data: 27-08-2009 12:11:03 
Panowie wyluzujcie. Trochę mnie to wszystko denerwuje. Doskonale pamiętam, jak jeszcze niedawno, gdy toczone były pierwsze nieudane negocjacje w sprawie B-Hop-Góral wszyscy "wieszali psy" na Duvie, że jest nieudolna, że Tomek nie ma odpowiednich ludzi itd. Teraz znowu słyszę, że wszystko dzięki niej i że Rozalski wszystko psuje. To się w końcu proszę zdecydować. Skoro pomiędzy obiema walkami jest ponad 15 tygodni, to Adamek spokojnie może odpocząć po Gołocie miesiąc lub nawet dłużej i zacząć przygotowania do Kata. A jeśli chodzi o ryzyko kontuzji w październikowej walce: uraz można tak samo odnieść na treningu, na to nie ma rady.
 Autor komentarza: roniu92
Data: 27-08-2009 12:13:15 
A co do Rozalskiego - facet jest pies na kasę i wcale się z tym nie kryje. Ale jeśli Adamek ma też przy nim sporo zarobić (tak jak Gołota) i przy okazji toczyć wielkie pojedynki, to komu to przeszkadza?
 Autor komentarza: amin
Data: 27-08-2009 12:39:15 
roniu92. jesli chodzi o ta walke z golota to przeszkoda nie jest dla nikogo to ze adamek ma tylko 15 tygodni. chodzi o to ze jesli adamek przegra wale z golota to w 99% hopkins nie bedzie chcial z nim walczyc bo po co?! bernarda obchodza tylko wielkie walki a porazka adamka nie wplynie dobrze na reklame tego pojedynku
 Autor komentarza: piotruspan
Data: 27-08-2009 12:41:29 
Ho ho, ilu znawców i doradców, co ma Adamek robić, a czego nie.

Roniu92 - trafna uwaga. Ludzie, trochę luzu, Adamek to na razie jedyny nasz bokser robiący światową karierę i po co te narzekania.
 Autor komentarza: MAXIMVS
Data: 27-08-2009 12:57:16 
amin, właśnie z tego wzgledu , o którym piszesz Adamek musi mieć podpisany kontrakt z Hopkinsem jeszcze przed wyjściem do ringu z Gołotą. Wtedy niezaleznie od tego czy dostanie łomot od Andrzeja czy nie walka sie odbędzie.
 Autor komentarza: myyyk
Data: 27-08-2009 12:57:47 
...jeśli Adamek ma też przy nim sporo zarobić (tak jak Gołota) i przy okazji toczyć wielkie pojedynki, to komu to przeszkadza?

Jakie wielkie pojedynki? Z Gołotą? Ta walka to ciekawostka, sprawdzian, czy badziej Andrzej nie nadaje się już do boksu, czy Tomek do HW, ale to nie jest wielka walka.

Rozalski w Stanach znaczy nie wiele. Soloż nic. Tomek ma unikalną szansę, a tym czasem wprowadza nieporozumienie do swojego obozu i rozprasza energię. Nie mam prolemu z tym, ze walczy z Andrzejem, uważam za głupotę wchodzenie w spory z Main Events.

Jeśli Tomek pozwoli, żeby Rozalski wytykał Kathy Duva że nie ma nic do gadania w tak bezceremonialny, prostacki sposób, to skonczy się jak z Kingiem. Żaden promotor nie będzie miesiącami pracował nad kontraktem na wielką walkę, żeby potem usłyszeć, ze jest tylko do pomocy i bokser z managerem sami sobie ułożą przyszłość. Kto inwestuje, tem chce mieć kontrolę nad inwestycją. Ostatnie rzecz, której potrzebuje dziś Tomek, to konflikt z promotorem.
 Autor komentarza: amin
Data: 27-08-2009 13:17:52 
MAXIMVS mysle ze do czasu pojedynku z golota kontrakt z barnardem powinien juz byc podpisany (lub zerwane juz beda rozmowy). tyle z w kontraktach sa czasto jakies odstepstwa. hopkins moze miec zawarte w umowie ze bedzie walczyl z adamkiem tylko w razie jego zwyciestwa z andrzejem. dziwnie sie te terminy akurat porozkladaly.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 27-08-2009 13:55:59 
ja uwazam ze ani Duva ani Rozalski to nie sa ludzie godni zaufania ale zostaje pytanie czy w tym biznesie sa tacy?
 Autor komentarza: iron
Data: 27-08-2009 14:21:49 
Rozalski jest dobrym biznesmenem i siedzi w boksie tylko dla pieniędzy sam mówi że nie lubi tego sportu a siedzi w narożniku pięściarzy, Gołocie radził wędke i wycieczke na ryby a teraz wyciąga go z emerytury. mówił że pomaga Andrzejowi jako przyjaciel ale po porażce z Austinem opuścił go i przeszedł do obozu Tomka, teraz jego będzie doił. Duva to przy nim pikuś bynajmniej stara się o walkę z Hopkinsem a Ziggy kombinuje na 2 fronty. Fakt że ma układy w ameryce i pewnie po Tomku "zaopiekuje się" kolejnym prospektem. Taki przyjaciel za miliony dolarów.
 Autor komentarza: roniu92
Data: 27-08-2009 15:37:53 
myyyk owszem, walka z Gołotą to "przetarcie" (choć może być trudne) przed przejściem na stałe do wagi ciężkiej. Ale kolejne walki mogą być już wielkie, najbliższa z Hopkinsem. Rozumiem, że w waszym mniemaniu istnieje możliwość przegrania walki z Gołotą, w moim z resztą też, to jest sport. Ale jeśli Adamek zacząłby tak kalkulować, że nie warto wychodzić do ringu z Andrzejem, bo mogę przegrać i nici z Hopkinsa, to powinien wtedy zakończyć karierę, tak myślący pięściarz nie ma już czego szukać w wielkim boksie. Co do Main Events: proponuję zajrzeć na ich stronę internetową i zobaczyć, jakich posiadają pięściarzy w swojej stajni - oprócz Tomka jak dla mnie krucho.
 Autor komentarza: witekkrol
Data: 27-08-2009 16:30:25 
Zgadzam się piotruśpan Adamek tak naprawdę to jedyny liczący się polski bokser.A komu tak strasznie przeszkadza jego walka z Gołota.Będzie to wielkie święto boksu w Polsce.Przy okazji tej walki będą się mogli zaprezentować także inni polscy bokserzy,poczuć atmosferę w hali wypełnionej po brzegi ,bo dla wielu z nich będzie to być może jedyna okazja.Hopkins niech uważa ze swoimi żądaniami finansowymi bo cierpliwość HBO się skończy i może podzielić los Roja Jansa Juniora.
 Autor komentarza: Wiechu
Data: 27-08-2009 19:43:17 
Brawo myyk otrzymujesz nagrode za post dnia w postaci tygodniowego zapasu szlugów bez filtra "Kiepy"

Rozalski zachowuje sie jak kretyn(wytniecie to?) ..."pani Duva nie ma i nie miała nic wspólnego z tą walką. Tą walkę organizuję ja, wspólnie z Donem Kingiem"

Mówienie tak publicznie to już pierwszy krok do rozstania z main events , nagle duva niema nic do gadania a Ziggy "organizuje walke z kingiem"

wogóle koleżka jest trudny do lubienia najpierw uważa siebie za najlepszego przyjeciela gołoty a teraz bezwstydnie chce zarobic na laniu jakie jego "przyjaciel" otrzyma w pazdzierniku , ja dziękuje za takich "przyjaciół" ,

po 2 on sie wypowiada jakby ta walka była spełnieniem odwiecznych marzeń wszystkich polskich kibiców , którzy od odzyskania niepodległości czekali na to aż wszechwłądca zyggi zorganizuje walke tysiąclecia , szczególnie że w walce tej Gołota najprawdopodoniej w brutalny sposób zostanie odesłany na emerytue przez swojego byłego kumpla teraz przekaabaconego przez zygiego na bratobójce Tomka adamka

po 3...

Zyggi to nieszczęście dla adamka przez jego głupote naprawde może nie byc walki z hopkinsem , bo duva sie w koncu wkurwi i zuci to wszystko w pizde ,

quatre,,

"Jak ma się walka z Hopkinsem odbyć, to się odbędzie, a jak nie, to mamy inne lukratywne propozycje.

hehe to bardzo ciekawe jakie oni mają lukratywne propozycje , może rewanż z gunnem? bo przecież gunn to też był as z rękawa i lukratywna propozycja która była cały czas w obiegu , no i w końcu ją wykorzystano bo przecież niema co dawac sie "szantażować"
"

i tak na deser dziwie sie tym osobom które już dały sie uwieśc propagandzie zyggiego oraz polsatu i z niecierpliwością czekają na ta śmieszną walke , zrewidujecie swój pogląd jak zobaczycie waszego bohatera z młodych lat Gołote w ringu bezradnego , obijanego i pokonanego przez jego rodaka
 Autor komentarza: capricornxxx
Data: 27-08-2009 22:55:47 
Wiechu, myyyk...

Zgadzam się z Waszymi opiniami. Rozstanie z Kingiem i tego konsekwencje nie nauczyły Adamka pokory. Rozalski w Stanach nic nie znaczy, a klan Main Events to jednak jest FIRMA. Teksty Rozalskiego są zupełnie niepotrzebne. Jeśliby się tak stało, że Adamek nie zawalczy z Katem z powodu tego p...a Ziggy'ego, lub z powodu walki z Gołotą i ewentualnych jej reperkusji, to będzie to po prostu tragedia. Wielka szansa pójdzie się...

Zobaczymy. Może wszystko się dobrze ułoży. Adamek "opyka" Gołotę nie dostając przy tym po głowie, a Hopkins jednak skusi się na rzekome spore pieniądze od HBO. Zakładamy, że taka oferta będzie i uwzględni ona Adamka.
 Autor komentarza: Luton
Data: 27-08-2009 23:30:35 
a do tego jeszcze Duva negocjuje z Cunninghamem :)
 Autor komentarza: myyyk
Data: 27-08-2009 23:49:29 
Roniu, nie chodzi o to, czy on wygra, czy nie. Pewnie wygra. Chodzi o to, jak ma poustawiane priorytety i kto je ustawia. Walka z Hopkinsem to przepustka do zostania legendą, kimś wielkim. Nawet wygrana ne daje pewności, ale wtedy można szukać kolejnych przeciwnikow pierwszej klasy. Facet, który obije Kata staje się top-bokserem. Taka walka, szczególnie wygrana, to punkt zwrotny w karierze. A Tomek zachowuje sie jak facet, który trafił "6" w totka i idąc odebrać wygraną wpada jeszcze po drodze do knajpy na parę głębszych, ryzykując że mu ten wygrany kupon zajebią.

Też mam nadzieję, że to się jeszcze poukłada, ale nie wiem, kto miałby teraz załagodzić sytuację. Duva mówi głośno mediom, że nie chce walki, Tomek jedzie na konferencję, Zigi jej mówi, żeby spadała. Ona na to, że Andrzej nie przyleci. Śmieszne, jakby miała więcej informacji o Andrzeju, niż o swoim najlepszym zawodniku. Mało kto pozwoli tak sie kompromitować bezkarnie.

Jeśli Tomek złapie łatkę boksera nieodpowiedzialnego w relacjach z promotorem, łamiącego zasady biznesowe, niepewnego, to nikt nie będzie chciał z nim pracować. Cała jego kariera pójdzie się... bo nikt mu nie ustawi porządenj walki.
 Autor komentarza: Danny
Data: 28-08-2009 09:19:48 
myyk-popieram w 100%,pożyjemy zobaczymy:)
 Autor komentarza: piotruspan
Data: 28-08-2009 13:58:31 
A ja nie popiram.
myyk, zapomniałeś tylko, że promotorem Adamka jest i Rozalski i ME (razem są współpromotorami). Nie wiemy, jaka jest umowa pomiędzy Rozalskim, a ME, kto decyduje, kto ma większy udział w decyzjach, co do dalszej kariery Adamka itp. Myślę więc, że twoje posty - że Tomek źle robi, że powinien tak czy tak, że powinien mieć inne priorytety, są co najmniej pochopne. On ma kontrakt i musi się jego trzymać. Jakieś rzekome nieporozumienia pomiędzy współpromotorami, to nie jest bezpośrednia sprawa Tomka i na pewno on sam nie ma na to żadnego wpływu. Nie wiem więc dlaczego zarzucasz mu nieodpowiedzialność, że łamie jakieś zasady, itp. Nie znając faktów nie ma sensu wypisywać takich rzeczy.
A z Hopkinsem chce walczyć jak nikt inny, jednak póki co, to tej walki na 100% nie ma. Pomyśl, gdyby była dograna na 100% , to pewnie zaczekaliby do stycznia nie tocząc żadnej walki. Jednak w tej sytuacji, gdy znowu decyzje (HBO) są odkładane, to na co czekać? Na to, że Hopkins w grudniu powie, że mało pieniędzy - bo taka sytuacja jest przecież możliwa. HBO nie ma nic przeciwko temu, aby Adamek teraz stoczył walkę z Gołotą - więc nie wiem, po co takie zarzuty i to wobec zawodnika.


 Autor komentarza: piotruspan
Data: 28-08-2009 14:14:20 
a ja nie popieram, miało być:)
 Autor komentarza: Crimson
Data: 28-08-2009 17:29:01 
"Nie damy się szantażować Hopkinsowi, bo mamy po swojej stronie HBO"

Pan Rozalski albo naprawde wierzy w to co mowi albo robi z ludzi pol-idiotow. HBO nie chce pokazac Adamka tylko Hopkinsa walczacego z Adamkiem. Jesli Bernard nie bedzie chcial tej walki to Adamek nigdy sie nie pojawi w HBO, no bo z kim? Ostatniego pojedynku z Gunnem nawet slabiutki na tle HBO Show time nie chcialo pokazywac. A w to, ze walka z Cunninghamem moze byc w HBO nie wierze. Adamek nie moze nikomu dyktowac warunkow bo na Amerykanskim rynku, ktory tak dzielnie podbija jest niestety nikim. W kolejce do walk na kanale HBO stoi wielu innych bokserow. Nie zapominajmy, ze magazyn The RIng uplasowal Adamka na 49 miejscu wsrod najlepszych! Jest to rownaznaczne z tym, ze Polak w USA popularny jest chyba tylko wsrod polonosow.
 Autor komentarza: capricornxxx
Data: 28-08-2009 22:46:51 
Ty! Tu nie ma co się śmiać. Rozalski ma w kieszeni i HBO i Polsat i TV Trwam. Potentat medialny nam wyrósł. Z szacuneczkiem proszę do Pana Ziggyyjjego!
 Autor komentarza: capricornxxx
Data: 28-08-2009 22:48:43 
Crimson.

Tak na serio - masz zupełną rację w tej materii.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.