MURAT W PÓŁCIĘŻKIEJ!

Łukasz Furman, fightnews.com

2009-08-20

Karo Murat (19-0, 12 KO) po dwóch udanych obronach zawakował tytuł mistrza Europy w wadze super-średniej, przenosząc się do wyższej dywizji. 26-latek przymierzał się do kolejnej obrony, ale wraz ze swoim trenerem Ulli Wegnerem doszli do wniosku, że najlepiej będzie na stałe zadomowić się w kategorii półciężkiej.

Niemiec zadebiutuje w nowym limicie wagowym już 29 sierpnia, mając za przeciwnika Siergieja Demchenko (13-2, 10 KO).

- Musieliśmy podjąć podobną decyzję z Arthurem Abrahamem. Nie pomagały już żadne diety, a uciążliwe zbijanie wagi negatywnie odbijały się na formie Arthura. - wyznał etatowy trener grupy Sauerlanda. 

Z kolei sam bokser powiedział:

- Byłem dumny będąc mistrzem Europy i trochę smutno mi było podjąć taką decyzję, lecz z drugiej strony jestem podekscytowany nowymi wyzwaniami w nowej dla siebie kategorii. W ostatnich tygodniach pracowałem wyjątkowo ciężką, a i tak nie byłem w stanie osiągnąć limitu 76,2 kilograma. W półciężkiej czeka mnie kilku ciekawych bokserów. Mam już na rozkładzie Campillo, obecnego championa federacji WBA. Na początek walka z Demchenko będzie dla mnie dobrym testem.

We wrześniu ubiegłego roku Murat (po lewej) pokonał po dwunastu rundach obecnego mistrza świata Gabriela Campillo (19-2, 6 KO), choć zdaniem wielu obserwatorów ściany mocno pomagały Niemcowi...