MURAT W PÓŁCIĘŻKIEJ!

Karo Murat (19-0, 12 KO) po dwóch udanych obronach zawakował tytuł mistrza Europy w wadze super-średniej, przenosząc się do wyższej dywizji. 26-latek przymierzał się do kolejnej obrony, ale wraz ze swoim trenerem Ulli Wegnerem doszli do wniosku, że najlepiej będzie na stałe zadomowić się w kategorii półciężkiej.

Niemiec zadebiutuje w nowym limicie wagowym już 29 sierpnia, mając za przeciwnika Siergieja Demchenko (13-2, 10 KO).

- Musieliśmy podjąć podobną decyzję z Arthurem Abrahamem. Nie pomagały już żadne diety, a uciążliwe zbijanie wagi negatywnie odbijały się na formie Arthura. - wyznał etatowy trener grupy Sauerlanda. 

Z kolei sam bokser powiedział:

- Byłem dumny będąc mistrzem Europy i trochę smutno mi było podjąć taką decyzję, lecz z drugiej strony jestem podekscytowany nowymi wyzwaniami w nowej dla siebie kategorii. W ostatnich tygodniach pracowałem wyjątkowo ciężką, a i tak nie byłem w stanie osiągnąć limitu 76,2 kilograma. W półciężkiej czeka mnie kilku ciekawych bokserów. Mam już na rozkładzie Campillo, obecnego championa federacji WBA. Na początek walka z Demchenko będzie dla mnie dobrym testem.

We wrześniu ubiegłego roku Murat (po lewej) pokonał po dwunastu rundach obecnego mistrza świata Gabriela Campillo (19-2, 6 KO), choć zdaniem wielu obserwatorów ściany mocno pomagały Niemcowi...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gazda
Data: 20-08-2009 18:19:42 
Campillo to ma na rozkladzie Sauerland i jego kolesie.
 Autor komentarza: msjaro
Data: 20-08-2009 19:55:21 
Kurde, fajnie by bylo gdyby Wilku zawalczył o ten tytuł, ale niestety po tej porażce to jest mało realne.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.