CZWARTY MEDAL MME

Janusz Stabno, Informacja własna

2009-08-20

Na ringu szczecińskiego SDS-u rozpoczęły się walki ćwierćfinałowe - w serii południowej - oraz starcia półfinałowe - w serii popołudniowej - Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Chociaż kategoria do 81 kg nazywana jest półciężką, to w starciu ćwierćfinałowym pomiędzy Cezarym Samełko i Vladimirem Mamitko (UKR) oglądaliśmy wymiany prawdziwie ciężkich ciosów. Początkowo nawet Ukrainiec uzyskał przewagę. Później to Polak nadawał ton walce i  zwyciężył zasłużenie 6:3. Tak więc biało-czerwoni zdobyli już na szczecińskich MME cztery medale.

Jako pierwszy z reprezentantów polskich wystąpił Roger Hryniuk (75 kg), który zmierzył się z Tyronem Zeuge (GER). Po toczonym w dobrym tempie pojedynku 8:1 zwyciężył zawodnik niemiecki i on też awansował do półfinału. Rywalami w starciach ćwierćfinałowych szczecińskich MME Marcina Siwego (91 kg) i Sebastiana Zacharskiego (+91 kg) byli zawodnicy rosyjscy. Tak więc biało-czerwoni w tych pojedynkach nie byli uważani za faworytów. A jednak - mimo przegranych - obu naszych reprezentantów należy pochwalić. Obaj bowiem boksowali bez kompleksów, walcząc o sukces do końca. Ostatecznie Marcin Siwy przegrał z Alexeyem Yegorovem 4:9, a Sebastian Zacharski uległ Arbi Madaevowi 0:8.

Przypominamy że możliwe jest oglądanie transmisji na żywo poprzez nasz serwis www.live.bokser.org. Prosimy o używanie tylko protokoły Real Player, inne z powodu problemów technicznych z internetem nie działają.

Natomiast w serii popołudniowej o awans do finału mistrzostw walczyć będą: Kamil Łaszczyk (54 kg) z Elvinem Isaevem (AZE) oraz Kamil Gardzielik (64 kg) z Markiem Heffronem (ENG). Obaj nasi reprezentanci mają już medale - teraz walczą o ich kolor.