RAHMAN: TO BĘDZIE PIERWSZY POLSKI MISTRZ

Michal Koper, boxingscene.com

2009-07-29

Nazywany "Polskim Piorunem" zaledwie 19-letni a już mogący pochwalić się bogatym dorobkiem z ringów amatorskich Joey Dawejko podpisał zawodowy kontrakt z teamem byłego czempiona wagi ciężkiej Hasima Rahmana i Steve’a Nelsona. Rahman, który w 2001 roku, nokautując Lennoxa Lewisa, sięgnął po tytuł czempiona wszechwag, swojemu nowemu podopiecznemu przepowiada równie wspaniałą karierę.

- Sparowałem kilka razy z Joey’em i wiem, że ma predyspozycje, by zostać nie tylko mistrzem świata, ale zawodnikiem który przywróci emocje w kategorii ciężkiej.- ocenia Rahman.

Nelson, który wcześniej zajmował się karierą Rahmana, a teraz wspólnie z nim poprowadzi przez profesjonalne ringi Dawejkę dodaje:

- Nie tylko mieszkańcy Filadelfii i Amerykanie pokochają Joey’a, również Polacy będą kibicować pierwszemu polskiemu czempionowi wagi ciężkiej.

Dawejko to po Adamie Kownackim kolejny ciężki z polskimi korzeniami, który ostatnio podpisał profesjonalny kontrakt za Oceanem. Już wkrótce na BOKSER.ORG więcej o Joey Dawejko, amatorskim mistrzu świata...