ANDRZEJ FONFARA WYGRAŁ PRZED CZASEM

Jarosław Drozd, ksiazeksport.com

2009-06-27

W piątkowy wieczór Andrzej Fonfara (13-2, 4 KO) zanotował kolejne - trzecie w tym roku - zwycięstwo, zdobywając  przy okazji pas WBF International wagi super średniej. W chicagowskiej UOIC Pavilion podczas gali boksu zawodowego Polak potrzebował niespełna dwóch rund, by pokonać Skylera Thompsona (11-4, 9 KO).

Od początku walka przebiegała pod dyktando pochodzącego z Białobrzegów pięściarza. Pierwsza runda to atakowanie dolnych partii Thompsona. W drugiej nadal trwała dominacja Polaka. W połowie drugiego starcia Fonfara uderzył lewym hakiem na wątrobę i poprawił  prawym prostym na brodę rywala, który upadł na deski. Wprawdzie przy liczeniu do ośmiu wstał, ale był zamroczony. Sędzia przerwał pojedynek ogłaszając zwycięstwo Andrzeja przez TKO.