W SOBOTĘ ABRAHAM KONTRA ORAL

Łukasz Furman, eastsideboxing.com

2009-06-25

Już tylko godziny dzielą nas od kolejnej, dziesiątej obrony pasa IBF wagi średniej Arthura Abrahama (29-0, 23 KO). Ormianin z niemieckim paszportem zmierzy się z Mahirem Oralem (25-1-2, 10 KO), niegdyś swoim sparing-partnerem. Jeśli wierzyć zapewnieniom championa, będzie to jego ostatni występ w kategorii średniej. Jedynie perspektywa walki z Kelly Pavlikiem jest w stanie zmusić go do pozostania w limicie 72 kilogramów.

Póki co odbyła się ostatnia konferencja prasowa przed galą w Berlinie. Oto co do powiedzenia miał pretendent do tytułu, 29-letni Mahir Oral: 

- Sparowałem z Abrahamem pięć, może sześć razy. Wyszło z tego około 35. rund. Znam go naprawdę dobrze i uważam, że mam spore szanse na wygraną w tym pojedynku. Twierdzę tak, ponieważ prezentowałem się podczas tamtych sparingów naprawdę dobrze. Teraz jestem jeszcze lepszym bokserem niż wówczas, ale i on się poprawił. Jest jednym z największych i najsilniejszych mistrzów wagi średniej. Ja jestem gotowy do walki. Znam klucz do zwycięstwa i zrobię wszystko, by odnieść sukces. To jest moja szansa by pokazać światu jak jestem dobry. Czekałem na taką walkę całe życie. Teraz jestem na nią naprawdę gotów"  - powiedział Oral, który zakończył przygodę z boksem amatorskim z rekordem 65. zwycięstw, 4. remisów i 7. porażek.