KLICZKO - WAŁUJEW NIE W TYM ROKU

Berndt Boente- menadżer mistrza świata wagi ciężkiej Vitalija Kliczko (37-2, 36 KO)- zaprzeczył doniesieniom o rzekomym osiągnięciu porozumienia w sprawie walki pomiędzy "Dr Żelazną Pięścią" a czempionem WBA Nikołajem Wałujewem (50-1, 34 KO). Według niego do takiej walki mogłoby ewentualnie dojść w 2010, ale na pewno nie w 2009 roku.

- W tej chwili nie interesuje nas walka z Wałujewem, ani Vitalija ani Wladimira.- mówi Boente- Sauerland [promotor Wałujewa- przyp. red] negocjuje za pośrednictwem mediów, ale zawsze sam ze sobą. Obaj bracia Kliczko myślą teraz o innych rywalach. Może więc w przyszłym roku.

Jak informowaliśmy już wcześniej, Wladimir Kliczko do 13 sierpnia powinien stoczyć pojedynek w obronie pasa IBF z Alexandrem Povetkinem (17-0, 12 KO), a jako potencjalni oponenci Vitalija wymieniani są David Haye (22-1, 21 KO) i Chris Arreola (27-0, 24 KO). 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: odyniec
Data: 25-06-2009 07:33:12 
czyli zostaje Arreola bo Haye sie znowu zesra a Nikos cos kreci
 Autor komentarza: georgedawid
Data: 25-06-2009 11:32:35 
Valuev to prawdziwe zagrożenie dla Vitalija a tak bezproblemowo wygra z Haye bądz Arreolą i da sobie spokój z boksem.
Liczę że młodszy przegra z Povetkinem.
 Autor komentarza: Wojtek1987
Data: 25-06-2009 12:20:55 
Haye VS Vitalij , dla mnie bomba choc wolał bym rzeby walczył z Władkiem bo podobno mocniej bije a tu KO potrzeba a nie TKO :))
co do powietkina to nie lubię go za bardzo ale to juz niestety kwestia światopoglądu
repbliki radzieckie ( byłe oczywiscie heheh ) - TAK
Rosja - NIE
choc Walujewa nawet lubię moim zdaniem ma dośc duże szanze w braćmi , moze i wolny mało techniczny , ale ogromny , silny i szczęke też podobno ma dobrą , moim zdaniem bracia Kliczko mogą mieć problemy przeciwnikiem wyższym od siebie bo to dla nich nowa sytuacja , coś nioc nie przesądzam , taka moja tylko drobna uwaga
 Autor komentarza: mik36
Data: 25-06-2009 13:57:23 
to właśnie Vitek ma (ponoć) mocniejszy cios
 Autor komentarza: mch
Data: 25-06-2009 14:35:29 
Zobaczcie ile walk Vitek wygrał przed czasem i wszystko jasne ;) pozdrawiam
 Autor komentarza: McCall
Data: 25-06-2009 15:21:19 
Nie no to WBA jest żenujące. Ja juz o tym pisałem przy okazji w czorajszego newsa o tej walce. Federacje powinny sankcjonować ilość obron, dajmy na to co 3 miesiące obrona, nie walczy to powinien oddawać pas i tyle. Wiem, że to opuszczanie walk jest stała praktyka, ale jakoś w tym przypadku jest to wybitnie rażące. Z całym szacunkiem dla championa WBA z Syberii, ale nie toczy on walk w stylu Vasquez - marquez, których długi odpoczynek jest usprawiedliwiony. Po takiej ,,walce'' jak ta z 46 letnim Holyfieldem, to on powinien mieć nastepną mandatory defense zapowiedzianą na następny dzień !!!! A co my tu mamy : Ruiz jako pretendent czeka, Meehan nr 1 w rankingu jest od roku, Holyfield złożył protest 7 miesięcy temu i NIC !!!! Dobrzy bokserzy nie mają szans na pasek, bo mutant sobie robi wakacje, w między czasie jego promotorzy najpierw odwołują Z NIEZROZUMIAŁYCH POWODÓW gale a następnie fabrykują fałszywe informacje o walakch unifikacyjnych. Może oni czekają aż Ruiz i Meehan przekroczą 40, a Holy 50 bo wtedy łatwiej będzie ich pokonać bez konieczności dodatkowych opłat na sędziów punktowych
 Autor komentarza: mch
Data: 25-06-2009 15:46:56 
Vitek pewnie chciałby walczyć z Haye, aby wyjaśnić mu pare spraw bo ten na konferencjach troche sobie nazbierał ;) Ja bym pragną pojedynku z Wałujewem, bo może wreszcie mutant zostanie obity. Ale mózg mi podpowiada, że to będzie Arreola:) pozdro
 Autor komentarza: Feliks
Data: 25-06-2009 18:39:16 
Jeśli to prawda to zawiodłem się na Kliczce , myślałem że jego celem jest unifikacja pasów a nie tylko marketing choć myśle że na tej walce dużo by zarobił. Z drugiej strony myślę że Wałujew nie jest wygodnym przeciwnikiem dla kliczki który walczy raczej z niższymi przeciwnikami i ma do tego styl walki dopasowany. Vitalij jest bokserem silnym fizycznie mocno bijącym ale nie o porywającej technice i szybkości a chcąc wygrać z Wałujewem poczeba właśnie tych atutów bo siły Wałujewowi nie brakuje, wydaje mi się że Władimir by miał jednak większą szanse. Mam nadzieję że dojdzie jednak do walki Wałujewa z którymś z braci Kliczko!!!
 Autor komentarza: mch
Data: 25-06-2009 19:31:23 
Pamiętaj, że w boksie zawodowym gdy nie ma podpisanego kontraktu to nic nie wiadomo. Poza tym Władek mówil, że cel Vitka to Wałujew;P Poczekajmy na konrety.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.