PPV: GARCZARCZYK- FURMAN?!

Przemek Garczarczyk, Informacja własna

2009-06-22

Odpowiedź Przemka Garczarczyka na felieton Łukasza Furmana pt. „Mistrz jest mistrzem” i komentarz do wypowiedzi Użytkowników BOKSER.ORG na temat ww. tekstu.

Łukasz Furman, Wright, kilku innych: "Amerykanie pokazują tylko swoich"
Nie ma racji w stwierdzeniu, że Amerykanie  nie zaakceptują nikogo spoza USA. Jedno nazwisko: Manny Pacquiao. Stacje prześcigają się, żeby go pokazywać, bo walczy bardzo efektownie. Kiedyś tak było z Gołotą, ma szansę wskoczyć tam Tomek Adamek. Przy okazji - telewizja w US (Comcast) zapłaciła  za walkę Tomka z Gunnem więcej niż zapłaciło ESPN Classic za Kliczko-Czagajew. Nie ma znaczenia skąd jesteś- masz walczyć tak, żeby nawet ci, którzy nie mają doktoratu z boksu będą się tobą pasjonowali. Tomek jest bardzo, bardzo blisko takiego statusu. TYLKO w taki sposób zyskuje się sławę. Komentarze typu „nieźle zszedł z linii ciosu, odpowiadając podwójnym prawym z odbicia” słyszy się w 0,001 procencie domów oglądających boks. Telewizja, prasa to jak sklep z wędliną- sprzedaje to, czego chce publika, a nie to co jada na kolację masarz.

Pay-per-view, Roy Jones jr - Darek Michalczewski, David Haye
Bardzo szybko: Roy vs Sheika- zły przykład, to było PPV, które zrobili sobie sami bokserzy, żadna TV nie dołożyła do tego ani grosza. Równie dobrze można by zrobić PPV Garczarczyk - Furman jak internauci się złożą. Tomek Adamek, jak nic innego nie wyjdzie, jesienią/zimą planuje zrobienie PPV swojej walki  z Roy’em Jonesem jr. HBO czasami daje ciała, jak wydając fortunę na PPV Dawson - Tarver 2, na którą przyszło dosłownie 1400 osób, a amerykańskie media zniszczyły HBO krytyką za ten pomysł.
Darek Michalczewski – Roy: pisałem już na ten temat. Darek chciał od HBO $5 milionów (wtedy to było strasznie dużo pieniędzy) i walka miała się odbyć tylko w Niemczech. Równie dobrze mógł zażądać 500 milionów- zaporowa propozycja o której wiadomo było, że nie przejdzie. Jak HBO miało zapłacić takie pieniądze za pokazywanie kogoś, kogo w Stanach  NIKT nie znał? Darek Michalczewski- jeden najlepszych biznesowo sportowców, jakich znam. HBO chciała pokazywać walkę Haye – Kliczko, bo tutaj trudniej było przewidzieć, co się stanie na ringu. Bądźmy szczerzy- każdy z nas wiedział, jak skończy się walka Władymira z roztrenowanym Rusłanem. HBO też wiedziało…

Kuba2, kazan, SonyTincarelli: Nikt nikogo nie bojkotuje- bo jak można nazwać podpisanie kontraktu na pokazywanie walk wartego 15 milionów bojkotowaniem, to ja chcę być tak bojkotowany przez HBO. Ale punkt z charyzmą trafiony na 100 procent. Szermierka na pięści „kazana”- w amatorskim boksie, gdzie cios rzucający na liny i muskający głowę wart jest 1 punkt; można mieć jedno i drugie (efektywność i efektowność) i wtedy jest się wielkim.  Też wolałbym Kliczkę od wolnej amerykanki, ale telewizja nie może pokazywać walk dla mnie, dla SonyTincarelli i pewnie większości na tym forum. Jedna taka transmisja i HBO idzie z torbami.

I na zakończenie – nawet trener Władka, Emanuel Steward  publicznie się wściekał po ostatnich dwóch walkach, że jego bokser walczy jak robot. Zamilkł, kiedy powiedziano mu: "Panie Steward, wie pan ilu jest trenerów na świecie?"

Pozdrawiam Internautów i dzielną ekipę "Boksera".

Przemek Garczarczyk