GAMBOA - LOPEZ W PLANACH ARUMA

W rozmowie z serwisem boxingscene.com, promotor Bob Arum zdradził, że ma w planach organizację niezwykle interesująco zapowiadającej się potyczki Yuriorkisa Gamboy (15-0, 13 KO) z Juan Manuelem Lopezem (25-0, 23 KO). Na starcie tych dwóch wybuchowych pięściarzy będziemy jednak jeszcze musieli poczekać, bo szef grupy Top Rank chce nieco podbudować bilans walk 27-letniego Kubańczyka.

Arum zdradził też, że jeżeli Gamboa pokona 25. lipca Whybera Garcię (22-6, 15 KO), kolejny pojedynek stoczy prawdopodobnie we wrześniu w nowojorskiej Madison Square Garden.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 19-06-2009 11:20:56 
Ale pojedynek nam się szykuję, oby od niego doszło, coś pięknego, jeden i drugi ma petardę, tak więc K.O. murowane!!!
 Autor komentarza: adenauer
Data: 19-06-2009 11:38:54 
Jak dotąd Gamboa wydaje się nie mieć sobie równych. Jego pojedynki z dotychczasowymi oponentami przypominają bardziej zabawę kota z myszką... Mając świadomość niewiarygodnej wręcz przewagi, Kubańczyk walczy nonszalancko, bardzo widowiskowo, wywierając ciągły pressing na rywalach, nie pozwala im odetchnąć nawet na chwilę... Niesamowity ciąg na przeciwnika plus zjawiskowa szybkość i technika sprawia, że jak dotąd żaden z przeciwników nie nawiązał z nim równej walki. Był co prawda liczony kilka razy, ale przynajmniej w dwóch przypadkach, które widziałem, deski były spowodowane niefartownym w danym momencie ustawieniem... jak to mówią niektórzy: "źle stał na nogach"... Bynajmniej nie bywał zamroczony i za chwilę wstawał i kończył rywala.
Widziałem jedynie 3 pojedynki Lopeza i wydaje się, że nie wiele ustępuje Kubańczykowi w ataku. Obaj to zawodnicy określani mianem puncherów... Obaj najlepiej czują się w ofensywie. Zastanawia mnie kto w tym pojedynku ubierze szaty byka, a kto matadora. Wydaje mi się, że górujący fizycznie Lopez nie pozwoli zepchnąć się do defensywy i to on prąc do przodu będzie próbował narzucić swój styl. Gamboa wygra ten pojedynek, jak przypomni sobie swój boks z amatorki i zepchnięty do defensywy, dzięki genialnej technice będzie umiejętnie kontrował.
 Autor komentarza: otke
Data: 19-06-2009 12:19:33 
Nie ma faworyta w tym pojedynku, nikt raczej nie jest w stanie go wskazać chyba że przypadkiem. Gamboa w przeciwieństwie do swoich kolegów z jednego kubańskiego "miotu" dobrze się prowadzi, walczy często zawsze na rewelacyjnym poziomie. Martwią mnie tylko te jego knockdowny, to może potem się zemścić w dalczej części kariery. Takie Upadki jeżeli będą się powtarzały zaczną powodować rozbicie i mniejszą odporność na ciosy, a co za tym idzie skrócenie lub załamanie kariery.
 Autor komentarza: Konrad
Data: 19-06-2009 12:23:54 
Jasne, ze jest faworyt tego pojedynku. Nie dajcie sie zwiesc efektywnemu stylowi walki Kubanczyka, Gamboa jest swietny, ale ma powazne wady, ktore przy zaletach Lopeza czynia tego drugiego faworytem potyczki.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 19-06-2009 14:38:06 
mi tez sie wydaje ze jak sam wspomnial adenauer Gamoboa walczyl dotychczas otwarty i w ofensywie ale czy w wyrownanej walce bedzie potrafil sie szczelnie kryc? i czy przy doswiadczeniu i sprycie Lopeza to nie bedzie jego najwieksza wada?
 Autor komentarza: waden15
Data: 19-06-2009 15:39:39 
Yuriorkis Gamboa jest szybszy od Lopeza. Tyle że jak zawalczy normalnie czyli agresywnie strasznie zbierze... A Lopez ma świetny cios. I szczelną gardę...
 Autor komentarza: adenauer
Data: 19-06-2009 16:34:44 
Nie przejmowałbym się tymi dotychczasowymi upadkami Gamboy. Facet przewracał się co prawda po ciosie, jednak głównie z tytułu utraty równowagi. Dotychczasowe 3 knockdauny jakie zaliczył w żaden sposób nie miały wpływu na dalszy przebieg jego kariery. Nie mniej z Lopezem będzie musiał porzucić nonszalancję i zawalczyć dużo mądrzej niż dotychczas. Pojedynek ten to jeden z tych na jakie się czeka....
 Autor komentarza: jerry
Data: 19-06-2009 17:32:32 
Stawiam na Lopeza , nonszalancja Gamboy go zgubi ...po prostu jeszcze nie trafil na kogos o bardzo mocnym ciosie .
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.