DWA MEDALE W 7. MISTRZOSTWACH UE W BOKSIE

Z ośmiu reprezentantów Polski, którzy wystartowali na VII Mistrzostwach Unii Europejskiej w Odense, w strefie medalowej turnieju pozostało już tylko dwóch - Michał Chudecki (57 kg) i Łukasz Maszczyk (48 kg).

Poznaniak w drodze do półfinału pokonał Słowaka Tomasa Vano (15-3) i Węgra Miklosa Ratha (15-1), natomiast Maszczyk do strefy medalowej dostał się dzięki losowaniu (mógł od razu trafić do finału, bo w najlżejszej kategorii do mistrzostw zgłosiło się tylko 3 pięściarzy).

Medalowej szansy nie wykorzystał niestety Marcin Łęgowski (64 kg), który po pokonaniu Norwega Alexandra Jacobsena (10:1), w ćwierćfinale uległ na punkty (4-14) Irlandczykowi Phillipowi Sutcliffe.

Pozostali nasi reprezentanci przegrali swoje pierwsze pojedynki. Mateusz Mazik (54 kg) przegrał z John Joe Nievinem z Irlandii (1:13), Michał Żeromiński (60 kg) z Thomasem Stalkerem z Anglii (6:15), Maciej Sulęcki (69 kg) z Ladislavem Takecsem ze Słowacji (0:5), Norbert Dąbrowski (75 kg) z Bogdanem Juratoni z Rumunii (2 r. RSC) i Krzysztof Sadłoń (81 kg) z Obedem Mbwakongo z Anglii (1 r. RSC-kontuzja).

W półfinale Maszczyk zmierzy się z Węgrem Istvanem Ungvari, natomiast Chudecki z Davidem Oliverem Joyce`em z Irlandii.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: rusin1234
Data: 18-06-2009 19:19:33 
Tez kiedys boksowalem z Takecsem dobry zawodnik ;)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.