GMITRUK TRENUJE Z KOWANCKIM

Marcin 'DJ Bubell' Filipowski, Jarosław Drozd

2009-06-14

11 lipca na gali w Newark, której główną atrakcją będzie starcie czempiona IBF wagi cruiser Tomasza Adamka (37-1, 25 KO) z Bobby Gunnem (21-3, 18 KO), w gronie zawodowców zadebiutuje 20-letni triumfator nowojorskiego turnieju o Złote Rękawice Adam Kownacki.

Boksujący w kategorii ciężkiej "Babyface" miał w czwartek okazję poćwiczyć pod okiem wieloletniego trenera Adamka Andrzeja Gmitruka, który w gymie Ziggy Rozalskiego World Boxing and Fitness Center w New Jersey przygotowuje "Górala" do pojedynku z "Celtyckim Wojownikiem".

- Ten chłopak jest gotowy na 100% do zawodowstwa.- ocenił po treningu zdobywający sobie coraz większe uznanie za Oceanem Gmitruk- Brakuje mu tylko kilku ćwiczeń, które są ważne dla jego rozwoju, ale widać w jego ruchach starą szkołę amerykańskiego stylu boksowania. Chciałbym jednak, by złapał przy okazji precyzję i płynność tzw. szkoły kubańskiej. To ciekawy prospekt, więc popracujemy jeszcze razem, korzystając z mojego pobytu w USA.

- To niesamowite! Ten trener pokazał mi jak w pigułce, dosłownie w 1,5 godziny, coś, czego szukałem latami.- nie krył entuzjazmu Kownacki- Na koniec treningu, słysząc pochwały od pana Andrzeja, było mi bardzo miło. Wiem, że moje dobre wyniki amatorskie to zasługa przede wszystkim ciężkiej pracy. Takie spotkanie jak to z panem Gmitrukiem to dla mnie wielka sprawa i jestem mu bardzo wdzięczny za jego wskazówki i czas, który mi poświęcił.

"Babyface" przyznał, że komplementy z ust Andrzeja Gmitruka dodatkowo zmobilizowały go przed lipcowym startem. Tymczasem już niebawem młodego ciężkiego czekają sparingi z przelatującym do USA Mateuszem Masternakiem (13-0, 8 KO), który także zaboksuje 11 lipca w Newark.

Już wkrótce na BOKSER.ORG specjalna videorelacja z gymu Ziggy Rozalskiego