Według Boba Aruma- promotora czempiona WBC i WBO wagi średniej Kelly Pavlika (35-1, 31 KO) na początku 2010 roku możliwe jest doprowadzenie do starcia "Ducha" z mistrzem WBC kategorii super średniej Carlem Frochem (25-0, 20 KO).
Póki co jednak obóz Pavlika stara się zorganizować walkę z posiadaczem pas WBA limicie 160 funtów Felixem Sturmem (32-2-1, 14 KO).
20 czerwca w Gelsenkirchen swój pierwszy pojedynek od czasu lutowej porażki z Tomaszem Adamkiem stoczy Johnathon Banks (20-1, 14 KO).
Konfrontacja Banksa z Brytyjczykiem Paulem Butlinem (12-9, 3 KO) będzie częścią imprezy z głównym wydarzeniem w postaci walki Wladimira Kliczko z Rusłanem Czagajewem.
Znane jest już nazwisko najbliższego rywala obiecującego średniego Andy’ego Lee (17-1, 13 KO).
Boksujący z odwrotnej pozycji pięściarz Kronk Gym 20 czerwca podczas gali w Gelsenkirchen, której główną atrakcją będzie starcie Wladimira Kliczki z Rusłanem Czagajewem, zmierzy się z Łotyszem Olegsem Fedotovsem (10-5, 6 KO), znanym części polskich kibiców ze zwycięskiej konfrontacji z Marcinem Piątkowskim.
W zgodnej opinii większości bokserskich ekspertów mistrz świata federacji IBF i WBO kategorii ciężkiej, Wladimir Kliczko (52-3, 46 KO) jest zdecydowanym faworytem pojedynku z Rusłanem Czagajewem (25-0-1, 17 KO), który odbędzie się 20 czerwca w Gelsenkirchen. Odmienny pogląd na ten temat ma Andrzej Gołota. Zdaniem najsłynniejszego polskiego pięściarza Czagajew pokona Kliczkę.
- Czagajew to bardzo dobrze wyszkolony pięściarz. Pokonał rosyjskiego giganta Wałujewa. Bardzo dobrze wyszkolony, wierzcie mi. Umiejętnie unika ciosów. Mówie wam. Myśle, że pokona Kliczkę. Kliczko nie będzie go w stanie trafić prostym. Czagajew jest dla niego za dobrze wyszkolony. - powiedział Gołota.
Kontuzja pleców uniemożliwi Tysonowi Fury (6-0, 6 KO) występ podczas sobotniej gali w Wigan, gdzie w walce wieczoru zmierzą się Scott Lawton i John Murray. 21-letni Brytyjczyk będzie musiał przez tydzień odpocząć od treningów, po czym rozpocznie przygotowania do kolejnego, zaplanowanego na 18. lipca pojedynku.
- Od czasu debiutu bardzo często pojawiam się na zawodowym ringu i zamierzam utrzymać to tempo, dlatego nie chciałem ryzykować pogorszenia kontuzji - mówi Fury.
Już w następną sobotę Wladimir Kliczko (52-3, 46 KO) stanie do siódmej obrony pasa IBF i trzeciej WBO w wadze ciężkiej. Pierwotnie rywalem 33-letniego Ukraińca miał być David Haye, ale tego ze względu na kontuzję musiał zastąpić Ruslan Czagaejew (25-0-1, 17 KO).
Uzbeka i Anglika różni wiele, ale przede wszystkim fakt, że Ruslan jest mańkutem.
Jak wynika z uzyskanych przez naszą redakcję informacji, najprawdopodobniej już w sierpniu zostanie oficjalnie ogłoszone włączenie turnieju boksu kobiet do programu Igrzysk Olimpijskich w Londynie.
Tymczasem Międzynarodowa Federacja Boksu AIBA pracuje nad zmianami w przepisach, które uatrakcyjniłyby zawody boksu amatorskiego. Pierwszym krokiem ma być rezygnacja z koszulek jako obowiązkowego elementu stroju.
Wyniki ważenia zawodników przed galą w Liverpoolu (waga w funtach):
Grzegorz Proksa (17-0, 12 KO) - 155.9
Jamie Coyle (17-4-1, 9 KO) - 155.8
Sławomir Zimelewicz (18-4-2, 3 KO) - 142.1
Steve Williams (7-0, 3 KO) - 142.5
Remisowa walka z Giacobbe Fragomenim o pas WBC 16 maja w Rzymie pozwoliła Krzysztofowi Włodarczykowi (41-2-1, 31 KO) utrzymać pozycję lidera rankingu tej federacji.
W najnowszym, czerwcowym zestawieniu World Boxing Council pięściarzy kategorii junior ciężkiej "Diablo" zajmuje pierwsze miejsce, wyprzedzając nawet obowiązkowego pretendenta do "zielonego pasa" Herbie Hide'a (47-4, 42 KO).